Silvester
Komentáře

 • 5%
  0
  1
  8. 9. 2019

  It: Chapter Two měla být letošní hororová jistota alespoň za 4 hvězdy. Ale tvůrci řekli rozhodné NE! Tyvole, došlo vůbec někomu, co byly silné stránky jedničky, díky nimž byla tak dobře přijatá? Evidentně nikoli. Tak já to tvůrcům řeknu. Čisté herectví Billa Skarsgårda coby klauna Pennywise. No, ve dvojce je "It" ve své neupravené klaunské podobě zhruba třicet sekund čistého času (ve tříhodinovém filmu!!!). To není moc času na to, aby mohl Bill něco předvést. Všechny ostatní výstupy Toho jsou zmršeny debilním a až překvapivě nepovedeným digibordelem, v němž se na nějaké herectví nehraje. Digibordel není strašidelný!!! Zadruhé chemie mezi postavami. Ta fungovala u dětských představitelů na jedničku. Taková ta amblinovská atmosféra letního dětského dobrodružství, kdy chce být divák členem party, ačkoli by se musel potýkat s nemilými věcmi. Ve dvojce? Chemie nula. Božský cast absolutně nevyužitý - Bill, Eddie a Beverly na facku, trochu se drží jen Richie, ale ten sem spadl z jiného filmu (komediálního, nutno podotknout), zbytek je do počtu. A za třetí dobře prokreslené vztahy mezi postavami. To ve druhé kapitole neexistuje vůbec. Hrdinové se mezi sebou nebaví jako lidi, jen sypou "hlášky" a jednoduché krátké větičky, protože mezi vším tím trikovým cirkusem není na nic čas (paradoxně! ve tříhodinovém filmu!!!). Ten film totiž nemá žádné nosné téma, jež by se v promluvách hrdinů řešilo. Vše se jen ubíjejícím tempem nudně a lineárně sune k povinnému finále v podzemí. Ta tříhodinová stopáž je vážně neobhajitelná. Zvlášť prostřední hodina je svou monotónností a repetetivností k nepřežití. Když mi došlo, že si budeme muset minimálně pětkrát (na černocha se nedostalo) vytrpět povinné kolečko "postava jde na nějaké místo v Derry - vzpomene si na příhodu z dětsví, co se tam odehrála - ve flashabacku na ní bafne It - návrat do současnosti, kde na postavu opět bafne It", měl jsem sto chutí se zvednout a odejít do přilehlého MacDonalda na véču. Protože bych určitě o nic nepřišel. A nejhorší je, že bych fakt o nic nepřišel, stalo se to přesně tak, jak píšu :D. Nicméně, čert to vem, kdyby to byl alespoň funkční horor. Jenže v tomhle ohledu zas film dojel na potřebu mít z It blockbuster, takže takřka každá potenciálně strašidelná scéna je zabitá nějakým trapným humorem. Zkrátka zklamání roku.

 • 90%
  0
  0
  4. 9. 2019

  Herecký koncert Vigga Mortensena. Zahrál jednoduššího buranského grázlíka s dobrým srdcem s naprostou noblesou. Věřil jsem mu každé slovo a možná tomu přispěl i perfetkní český dabing a zvolení dobrého dabéra. Popravdě řečeno příběh mě zcela nepohltil, ale zpracování velmi dobré a hlavně jsem to hercům prostě věřil. Moc hezký snímek.

 • 95%
  0
  0
  4. 9. 2019
  Vše o Evě (1950)

  Mankiewicz se mohl opřít o skvělé herecké obsazení, kterému dominuje pochopitelně skvělá Bette Davis v roli stárnoucí divy. Film je rozhodně velice zajímavým dramatem s celou řadou výborných cynických bonmotů:,,Připoutejte se, bude to bouřlivá noc!“ nebo:,,To je ale příběh! Chybí už jen psi, kteří by jí zakousli do zadku.“

  Film je vyprávěn retrospektivně, stejně jako Sunset Boulevard, ale podle mého názoru jeho hlavní devízou je skvělý scénář, fantastická Bette Davis a realizace celkově podstatně pokulhává za vycizelovaným Wilderovým klenotem. Nelze se také ubránit pocitu, že hlavní hrdinka Anne Baxter i přes nominaci na Oskara není zrovna úplně talentovanou herečkou, ale smyslnou dračicí.

 • 45%
  0
  0
  4. 9. 2019
  Trhlina (2019)

  Vyborna reklama, provedeni na slovenske pomery vyborne, ale pribeh nepotesil ani nikam neposunul. Ale mozna je to jen otazka vkusu, nebo pak narocnejsi potreby vice kvalitni produkce. Ve srovnani se zahranicnima filamma je to slabsi, na sk pomery skvele

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2016

  Skvela Marika a Meky...

 • 75%
  0
  0
  16. 3. 2016

  Na Guilerma slabe

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2016

  Fantasticky vykon Redmayne - ona mal ziskat Oscara.

 • 80%
  0
  0
  16. 3. 2016

  NA Oscara to zrovma nebylo

Pořadí v kraji

Uživatel nemá vyplněný kraj

OMůj oblíbený uživatel

0 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: