Špímoňátko
Komentáře

 • 70%
  2
  0
  13. 1. 2019

  Tématika drog mi není nijak blízká a většinou se takovým filmům snažím vyhýbat (krom Trainspotting). Každopádně na filmu jsem byl a můžu říct, že se mi líbil. Nemám mu, co vytknout. O filmu jsem nic nevěděl žádné informace předem a proto mě také překvapil fakt, že jde o adaptaci skutečného příběhu. A to adaptací knihy, kterou napsal otec drogově závislého a knihy, kterou napsal syn (drogově závislý). Myslím si, že se film povedl a pokud máte chuť na dobré drama, tak doporučuju.

 • Když by se mě zeptali na pohovoru, čím se vyjímám a co dokážu, tak na místě odpovím, že znám historii kouzelného světa lépe než vlastní země, že jsem schopný nazpamět odříkat většinu pasáží a hlášek, které se objevily v knize nebo filmu a taky, že mým koníčkem je hledat kouzelné detaily i chyby, které J.K.R do mého nejoblíbenějšího světa nasekala. Tím se dostávám k filmu "Fantastická zvířata", který nese název podle "encyklopedie", kterou napsala hlavní postava a zas tak moc zvířat čekat nemusíme. Šel jsem na film hlavně z povinnosti vůči všemu, co věřím a čím žiju.
  Neodcházel jsem nadšený, ani nějak naštvany, nejvíce asi zamyšlený. To, co bych vytknul filmu nejvíc, byl děj, který průměrný strávník nemohl asi uplně strávit a tak se i pokusím svojí kritiku popsat. Pokud ste neměli k postavám žádný vztah, když film začínal, tak na konci ho mít taky nebudete. Děj byl dost podivný, hlavně proto, že většina postav byly celou dobu na stejném místě, čas od času došlo k nějakému nahodnému setkaní a jen a jen se čekalo, kdy se všechny postavy střetnou. Bordel v ději, který byl už tak zmatený, dělali flashbacky, které se vždy z ničeho nic přiřítily ve chvilce, když už ste si říkali, že víte, co se děje. Nakonec došlo k směřovanému a všechny postavy se potkali. Zas tolik se nestalo, krom Norimberského projevu od Grindelwalda a taky pár CGI draků, které měli zničit celou Paříž. To se naneštěstí nestalo, díky spojení všech hrdinů a za dramatické hudby zlé kouzlo zahnali.
  To by asi bylo to hlavní, co mi na filmu vadilo. Na druhou stranu jsem si našel na filmu spoustu věcí, které mi udělaly radost a v zásadě převýšily, to co mi vadilo. Kouzelný svět je prostě kouzelný svět. Zvířata super, Mlok taky, Brumbál a Grindelwald se povedli a hadám, že v příštích dílech dostaneme zfilmovanou verzi knihy od Rity Holoubkové -"Život a lži Albuse Brumbála".

 • 75%
  3
  0
  15. 11. 2018

  Film pro všechny, který by nikoho neměl urazit. A tak to i bylo, když sem odcházel z kina v zásadě spokojený. Jediný co bych filmu vytknul je fakt, že jde pohádkovou verzi příběhu, který až tak barevný nebyl.

 • 95%
  0
  0
  16. 1. 2018

  Dokonalost ve 178 minutách.

 • 85%
  5
  1
  16. 1. 2018
  Coco (2017)

  Po filmech Hledá se Dory, Auta 2 a 3 se Pixar pro mě opět vrátil na vrchol animovaného filmu.

Sdílet tuto stránku:

Partneři: