JosefTomas
Komentáře

prvni predchozi 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 dalsi posledni
 • 85%
  0
  0
  10. 2. 2018

  Popravdě, jsem nečekal žádné zklamání. Wright hold umí a nikdo mi nenakecá opak. Opět perfektně propojené gagy se skvělým scénářem, akcí, střihem a to vše prezentované duem Pegg a Frost. Ti pod taktovkou Wrighta vždy předvádí něco nevídaného a za mě krásný 85%

 • 80%
  0
  0
  29. 1. 2018
  Útěk (1972)

  Příjemný film, který má spád, nechybí mu hvězdy jako McQueen a zároveň tam nechybí akce. Výborně odvedená práce, při které možná zamrzí finále, které je trošku uspěchané a hlavní padouch je zde jen pouhá loutka a skoro nic neudělá. Jinak jde ale o skvěle zvládnuté řemeslo.

 • 85%
  0
  0
  28. 1. 2018

  Scott upevnil svojí pozici akčního režiséra s osobitým stylem. Akčně pojatá kriminálka, která baví neutuchajícím tempem a přesnými herci. Přestože Smith nehraje celou dobu špatně, jakmile se objeví ve scéně Hackman, strhá na sebe (právem) veškerou pozornost. Skvěle zvládnutá žánrovka.

 • 100%
  0
  0
  27. 1. 2018

  Nejde o příběh a ani o postavy, ale o poselství, které Cuarón do tohoto mistrovského díla vložil. Surová budoucnost, zachycena tak přesvědčivě, že jde skoro až o dokument. Opravdový milník kinematografie, který rozhodně stojí za pozornost. Cuarón je borec.

 • 75%
  2
  0
  19. 1. 2018

  Cizinec ve vlaku není bezchybný film, není to ale vyloženě zklamání. Collet-Serra a Neeson dokazují, že na to stále mají, ovšem ne v takové parádě (jako NON-STOP), či s tak zamotaným dějem (Neznámý), nebo oldschool záležitost (Noční běžec), je to tak něco mezi tím vším. Naštěstí Cizinec přináší jednu razantní změnu, na kterou nejsem u Neesona zvyklí, fakt, že už není nejmladší. Proto se souboje stávají zajímavějšími a nebezpečnějšími, ovšem, není jich tolik a když už tam jsou, mají ten zběsilý střih. Dobrému dojmu nepřidávají ani CGI triky, které působí amatérsky až směšně (Jistě pochopíte přesnou část, až film uvidíte). Ale ano, má to spád, má to Neesona a ne vyloženě špatný scénář, tudíž se nudit nebudete a pokud vás Collet/Neeson filmy před tím bavili, tak zde to bude stejně. Hold kluci umí odvést dobrou práci, ale ne vyloženě výjimečnou. 75%

 • 80%
  0
  1
  15. 1. 2018

  Nehorázná hovadina, která ale naštěstí dokáže bavit svižným dějem a nacistickýma zombie. Naštěstí se většinou drží Wirkola při zemi a do jisté míry to dává smysl. Pro mě překvapení roku 2014.

 • 90%
  0
  0
  14. 1. 2018

  Tak za prvé, nejsem žádný příznivce Sci-Fi, ale když je Sci-Fi dobře natočené, rád se na něj kouknu, jenže za druhé, jsem fanda Bessona a Willise, takže to mluví asi za vše. Neskutečná bomba, která nenechá ani na chvíli vydechnout, servíruje akční zábavu, Willisovi hlášky a Tucker je střelenější, než kdykoliv jindy a všechno to do sebe tak zapadá, že nedat 90%, tak by mi to bylo líto.

 • 100%
  1
  0
  13. 1. 2018
  12 opic (1995)

  Tento film není pro každého a to je dobře, protože jen ti, kteří jsou pozorní a pochopí podstatu celé věci, budou maximálně spokojení. To nejlepší není Willis, ani Pitt, kteří hrají skvěle, ale příběh. Přiznám se, že něco takového už dlouho nepamatuji. Všechno do sebe tak nádherně zapadá a dává to tak jasný smysl, že to snad ani není možné. Kdo by to byl řekl, že po Monthy Pythona dokáže Gilliam natočit takhle mrazivou vizi budoucnosti, kde se dá uvěřit úplně všemu.

 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2018

  Co k tomu dodat, naprosto dokonalé. Richard i Lopez předvádí něco úžasného a naprosto kouzelně vystihli jejich tanec, u kterého se nejednou zatají dech. Dále je třeba zmínit i chytlavý soundtrack, minimálně píseň Book Of Love je fakt nádherná. Čím ale film vyniká nejvíce, je ona hravost a příjemná dětinskost, jakým prezentují lásku k tanci a člověk má ihned potřebu zajít do kurzu, či mu to zpříjemní cestu do tanečních. (Jako mě).

 • 90%
  0
  0
  6. 1. 2018

  A Perfect Word je přesně tým filmem, u kterého se budete tetelit blahem, pokud vám nevadí Road movie žánr. Eastwood tříská z Costnera i sebe maximum a dialogově má pevný postoj vůči různým klišé. Jen možná vidím problém v délce, 132 minut je na takovýto film opravdu dost a přestože to na celku není znát, pár scén by nebylo od věci trochu osekat. Naštěstí Eastwood ale drží tempo pořád, tudíž je příležitost na nudu takřka mizivá.

 • 80%
  0
  0
  1. 1. 2018

  Paradoxně největší klad tohoto filmu je i jeho velká slabina. Film jede neskutečným tempem a není vyloženě chvíle, kde by se divák nudil, jen se toho občas stane tolik, že může být někdo dezorientovaný. Naštěstí to zachraňuje skvělý Belmondo, dobrý scénář a skvělá akce.

 • 80%
  0
  0
  31. 12. 2017

  Spielberg opět dokazuje, že na to má a dokazuje, že není ze starého železa. Jen jeho problém možná spočívá i v tom, že značnou část dialogů napsali Coenovi a je to patrné z dlouhých dialogů, kterými postavy argumentují. Proto se možná zdá, že se ve filmu nic neděje, a tak působí (minimálně první půlka) dost nezáživně. Jinak jde ale o výborně pojaté drama s naprosto úchvatnou atmosférou.

 • 85%
  0
  0
  30. 12. 2017

  Excelentní práce Spielberga. Jeho styl mám velice rád a popravdě, když se k němu nachomýtne Hanks, nemám prakticky co brblat. Jen mi občas dost vadila nevyvážená práce se světlem, kde někde bylo vyloženě moc světla a zbytečně na škodu oslepovali. To naštěstí dokáže vyvážit ihned patrný Williamsův soundtrack.

 • 80%
  1
  0
  30. 12. 2017

  Výborná česká pohádka a po dlouhé době český film, který stojí za nějaké zhlédnutí. Strach věděl, co dělá a s pohádkou si dal dost záležet, jen škoda, že takových lidí, jako je on, je v české kinematografii tak zatraceně málo, hned bychom se mohli nyní něčím chlubit.

 • 100%
  2
  0
  28. 12. 2017
  Muž v ohni (2004)

  Popravdě řečeno, nebyl jsem nikdy velký příznivce Tonyho Scotta a jeho stylu, ze kterého mě akorát boleli oči, ale světe div se, asi jsem se změnil a jeho styl mi začal vyhovovat. Navíc to k tomuto filmu i sedí, takže nemám námitek. Postavy skvěle napsané i zahrané a pro mě neskutečný filmový zážitek.

 • 80%
  2
  0
  27. 12. 2017
  Výkupné (1996)

  Excelující Gibson, který opravdu fantastický a neotřelý scénář dotahuje ještě za hranice geniality. Takto působivé kriminální drama jsem neviděl už hodně dlouho, Howard ani na minutu nepoleví a díky tomu dostanete ten správný mix zážitku, na který budete ještě dlouho ( v dobrém) vzpomínat.

 • 100%
  2
  0
  26. 12. 2017

  Eastwood se pro tuhle roli zrodil. Jeho Harry je díky němu ten správný drsňák, který se nebojí prakticky ničeho. Navíc mu scénář nedává moc šancí vydechnout, tudíž má film dost dobré tempo. Zamrzí možná jen trochu nedomyšlenost některých pasáží (viz kdo ví, kde je, a proč tam je atd.), ale jsou to jen drobnosti, které mi nebrání dát plný počet.

 • 90%
  5
  0
  15. 12. 2017

  A je to tady, podstatě to, co nefungovalo v epizodě VII, která sázela hlavně na zápletku epizody IV, Johnson šel přímo proti proudu a díky bohu za to, protože předvedl tak neskutečný filmový zážitek, který si rozhodně zaslouží návštěvu kina. Krom toho drží otěže ve svých režijních rukou s jistotou a servíruje skvělý příběh (který také napsal on) s úctou k předchozím dílům. Zvraty se film jen hemží a buď mi vytvořil úsměv na tváři, či mi ho z něj úplně srazil. V soubojích se drží Johnson naštěstí při zemi, tudíž nečekejte žádný digi bordel, zběsilý střih, ani všemi nenáviděný pohyb kamerou, při kterém uvidíte úplné ... nic. Akce je dostatek na ukojení zábavy a možná i něco víc. K plnému docenění budu potřebovat ale spíš druhou, nebo třetí projekci, rozhodně jde o skok kupředu a dostal jsem to, co jsem chtěl vidět. Zatím 90%

 • 90%
  2
  0
  3. 12. 2017

  Film, který ve svém minimalistickém měřítku má vše, co si člověk může přát. Zápletku, akci, napětí i emoce. Vše doprovázeno živou režií, perfektním scénářem a přesný castingem. Tady se sešlo opravdu dost talentů, které vytvořili film, který nenudí a je až do konce strhující. Je mi líto, že jsem o tomto filmu neslyšel dříve, protože tento film si rozhodně zaslouží šanci u každého.

 • 80%
  2
  0
  2. 12. 2017

  Jak málo stačí ke štěstí. Popravdě, nečekal jsem, že Bird dokáže zvládnout hraný film, ale zvládl a je to stejně zábavné, jako jeho animované filmy. O proti předchozímu dílu jde ale o krok stranou, co se realističnosti týče, protože ať už byli akce sebevíc ujetější, drželi se při zemi. To zde neplatí, tady jde čistě jen o zábavu, která šlape jak má, má spád a solidní akci. Možná jen zamrzí slabší záporák, který je na rozdíl od předchozích jen figurka, která se objeví, aby něco udělala a pak je hned pryč. Tuhle vadu ale nahrazuje akce, která je úžasná, kromě té finální, ta je jak neuvěřitelná, tak i dlouhá a po chvíli se v ní napětí vytratí. Celkově jde ale o obstojné pokračování. PS: Ve filmu je dost Českých lokací, které mají sice být Budapešť, ale věřím, že divák, který v Česku žije, pozná svojí zem.

 • 85%
  2
  0
  2. 12. 2017

  Další díl slavné série a ne vůbec špatný. Abrahams našel rovnováhu mezi oba díly, přidal motivaci Huntovi a vytvořil skvělé pokračování, které má skvělou akci, herce, scénář a režii. Abrahams zkrátka umí a nabídl ten správný mix zábavy, podle mého gusta.

 • 60%
  2
  0
  1. 12. 2017

  Tak jsem se rozhodl, že sjedu celou sérii a přestože jsem se kvůli slabým recenzím chtěl filmu vyhnout, nakonec jsem mu dal šanci. Woo prezentuje svůj vizuál na každém kroku a jeho styl musí být patrný i těm, kteří ho neznají. Já ho znám moc dobře, abych věděl, že jeho filmy jsou dobré, ale jsou dobré, protože akce k nim směřuje, zde tomu tak není, i když se ze začátku snažil. Jenže po dobře vystavěné první půlce se utrhne ze řetězu a změní film v akční řežbu, která Ethanovi dvakrát nesedí. Protože i mě v první díle finální akce přišla trochu přes čáru, dokázal jsem jí akceptovat, ale Woo dělá to, co mu jde nejlíp a upřímně nechápu, proč zrovna jeho zvolili ke špionážnímu filmu. Jeho styl k němu vůbec nesedí. A upřímně mě mrzí i nevyužití celého potenciálu Hanse Zimmera. Jeho hudba sice ve filmu je, ale většinou se snaží držet motivu Dannyho Elfmana a když už jede svoje, není to skoro vůbec slyšet. Nic ale nezabrání, že jsem se skvěle bavil a to je hlavní.

 • 100%
  2
  0
  1. 12. 2017
  Podraz (1973)

  O tomhle se nedá napsat nic jiného, než dokonalost. Skvostné herecké výkony, nápaditý scénář, energická režie, zajímavá práce s kamerou... Mohl bych pokračovat a stejně bych vše nevyjmenoval. Film má tak rychlý spád, že se ani nenadějete a už je konec. Tohle dlouho nepamatuji, podobný zážitek jsem měl snad u Butch Cassidy a Sundance Kid.

 • 80%
  2
  0
  1. 12. 2017

  Dvojka to neměla a nemá vůbec jednoduché. Po skvělé jedničce je jasné, že něco takového se nedá zopakovat jen tak z fleku a neříkám, že to tvůrci zvládli hladce. Už jen stopáž může působit vražedně, ale naštěstí Vaughn drží tempo a tak se i v částech, kde se jen mluví, moc nenudíte. Co se akce týče, tak tam je to věc čistě individuální. Některé scény jsou až moc velkolepé, až jsou neuvěřitelné. Kdo to má rád, nebo mu to nevadí, je doma. Pro ty druhé to je jen patlanina, která si vysmívá všem fyzikálním zákonům. Kategorie sama o sobě je i oživení Colina Firtha, způsob, který je přednesen může sice působit všelijak, ale jak je patrné z prvního dílu, nemají se Kingsmani brát nijak vážně, vážně to nezkoušejte, jinak si je neužijete, za mě 80%

 • 100%
  3
  0
  1. 12. 2017

  Je lehké třetí díl odstřelit. Nemá, až na westernovou atmosféru, nic, co by neměli první díly a nepůsobí tak komplexně, jako předchozí díly. Jenže, já jsem dostal to, co jsem chtěl. Zábavný film, který má slušné tempo, skvělé herce a výbornou akci. Na konci jsem tak měl skvělý pocit po dobře odvedené práci a završení skvělé trilogie.

 • 100%
  3
  0
  1. 12. 2017

  Popravdě, nevěřil jsem, že úspěch prvního dílu půjde zopakovat. Protože první díl má všechno, emoce, napětí, romantiku i akci. Naštěstí se to ve dvojce povedlo zopakovat a cestování v čase a výsledné následky posunout o stupeň výš. Zasloužený plný počet.

 • 100%
  3
  0
  29. 11. 2017

  Tak jsem si doplnil filmové vzdělání a pustil si tuto klasiku. Můžu říci, že i po tolika letech to má všechno, co má kvalitní film mít. Dobrodružná jízda, která nenechá ani na chvíli vydechnout, plná skvělých zvratů a cestování časem je natolik vychytané, že se to nikdy nikomu nepovede stejně. Těším se na dvojku.

 • 95%
  1
  0
  28. 11. 2017

  Neskutečně mrazivý příběh, dokazující, že Pacino má v sobě tolik charisma a že je, hlavně, vynikající herec, kterému nedělá problém zahrát problém nic. Je mi až skoro líto Reevese a Theron, kteří dělají, co umí, ale Pacina nedoběhnou, nikdy. Nebýt možná té délky, která by se dobře vešla do 2 hodin, tak dám plný počet.

 • 60%
  1
  0
  26. 11. 2017

  Nevděčná kombinace, která po zajímavém začátku, ztratí dech v 10 minutě a potom se to 40 minut vleče. Přiznávám se, že jsem to i vypnul a vrátil se k tomu později, jenže jakmile přežijte "nudný, dlouhý" úvod, čeká vás zasloužená akce, která bere dech. Bohužel to na konci chytí onu předvídatelnost a nudnost, kvůli digi bordelu. Co se ale týče grafiky, tak ta je fantastická a nejednou budete mít pocit, že sledujete reálný film a i mimika zase skočila o kus dál. Ovšem příběhově to je trochu prázdné. Nejsou zde žádné pasáže, které by vyčnívali, což mrzí hodně. Tvůrci ale zvládají akci a podstatně lépe, než vyprávění příběhu, protože jakmile dojde na akci, je to přesně to, co jsem vždycky chtěl vidět, aneb to, co funguje v trailerech na hry, přenést na plátno. Jenže něco jiného je 5-8 minutový trailer a 2 hodinový film. Příběhový vypravěči rozhodně tvůrci nejsou. Dialogy jsou obzvlášť ploché a otevřený konec je kategorie sama o sobě. A taky, hru jsem nikdy nehrál a protože tohle měl být asi 2 hodinový trailer na ní, asi mě to nepřesvědčí, abych si jí zahrál a věděl, jak to skončí. Další kámen úrazu je i délka, na anime zbytečně moc a myslím, že by film fungoval bez sebemenších problémů je v hodině a půl a možná i méně. Za mě 60%, protože nebýt toho nudného rozjezdu, slabému příběhu a malého prostoru některých postav, které měli potenciál, dal bych i víc. Pokud ale někdy bude další díl, rozhodně si ho nenechám ujít.

 • 100%
  2
  0
  26. 11. 2017
  Collateral (2004)

  Collateral není jen film, ale dech beroucí umění. Skvělý scénář, fantastická režie a hlavní protagonisté, kteří si výborně sekundují. Jak už to bývá zvykem u Manna, tak jeho vyprávění je fantastické. Příběh jede kupředu opravdu rychle, žádná část není hluchá a napětí by se dalo krájet. Ano, tady jsem spokojený maximálně, od Manna zase někdy něco.

prvni predchozi 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: