jirka-knobloch
Komentáře

 • 80%
  0
  1
  14. 8. 2017

  Jinny ****
  Nový představitel Spideyho nám už byl představený v Občanské válce, ale tentokrát nám jako postava krásně rozkvete. Peteru Parkerovi tentokrát musíte věřit jeho teenagerská dramata a nesmělost, které jsou podané velmi přirozeně a civilně. V podstatě civilní (v rámci komiksových filmů, samozřejmě :)) je jeho protivník, který je... taky celkem rovný chlap s pochopitelnou motivací? Když si dáte dohromady, že ho hraje bývalý Batman, který si sám ze sebe a z dalších komiksových hrdinů dělal legraci v Birdmanovi, opotí se vám mozkové závity. Příjemná je i role Tonyho Starka, který je coby miliardářský geniální playboy s životními zkušenostmi skvělým protějškem Petera Parkera. Skvělou volbou bylo i neopakovaní Spideyho originu a smrti strýčka Bena. Všech těch cameí a propojení na marvelovské univerzum si vážím o to víc, že film dělalo jiné studio - vidím v tom dnes tak vzácný promyšlený ohled na diváka a to, co už viděl a zná. Moje největší kritika patří poklonkování rasového zastoupení - je to hloupé, zbytečné, rušivé a nepravdivé ani s ohledem na strukturu americké populace.

 • 90%
  0
  0
  14. 8. 2017

  Excelentná záležitosť. Čítal som názory typu "super, ale sú tam aj slabé scény". Ja som teda žiadne slabé pasáže nezaregistroval, pre mňa je to film bez jediného falošného tónu. Nie je to taký ten "plný filmový zážitok", ktorý pobaví, ohúri, dojme a vypľuje vás z kina vyjúcich nadšením, skôr film, ktorý si prežijete s hrdinami, na konci ste možno aj trochu unavení, ale postupne vo vás tá cesta (do ktorej prirodzene zahrniete aj Wolverinove osudy z predošlých filmov) dozrieva a má veľmi dlhý dozvuk. Akčné scény sú intenzívne (úplne všetky), ale veľmi sa ma dotýkala aj tá starecká melanchólia, príbeh o ľuďoch, čo nie sú príbuzní, ale dokážu byť rodina aj celé to rámovanie komiksovou líniou, postapo ozvenami a samozrejme Jazdcom z neznáma (to je predloha filmu Shane, toho westernu, ktorý pozerajú v telke a neskôr citujú). Jackman si nemohol vysnívať dôstojnejšiu rozlúčku so svojou životnou úlohou.

 • 100%
  0
  0
  14. 8. 2017

  Po druhom zhliadnutí dvíham hodnotenie na maximum - jednak preto, že je to skutočne o triedu lepšie ako (inak vynikajúci) BB, a hlavne kvôli epickému rozmachu a scenáristickej prepracovanosti, ktorá vyplytvala nápady a zápletky na tri filmy. Mnohé výhrady však zostávajú - kvôli šialenému tempu mnoho scén emocionálne nedoznie (Gordonovo zmŕtvychvstanie), najlepšia akčná scéna je uprostred filmu (hoci na druhý pokus som prišiel na chuť aj záveru so "sonarovým efektom"), toľkokrát oslavovaná hudba si vlastne vystačí s jedným motívom a Rachel/Maggie je chudiatko taká škaredá a nevýrazná, že na mňa osobne vôbec nefunguje scéna, ktorá má byť emocionálnym vyvrcholením filmu. Napriek všetkému ide o jeden z vrcholov komiksového žánru a obrovský kus špičkovej scenáristickej, režijnej a hereckej práce.

 • 100%
  0
  0
  20. 8. 2016
  Star Trek (2009)

  Star trek pro novou generaci, který nabízí zábavu pro každého, kdo jen trochu umí propustit uzdu fantazii a nebojí se sci-fi žánru. Spojení filozofického a "vědecky" založeného Star treku a akce jako vyšité z Hvězdných válek funguje dokonale. O nic méně precizní není (doslova) nablýskané vizuální podání světa Star treku, v kterém největší režisérský talent současnosti své nadání dávat divákovi přesně to, co chce vidět. Herecké obsazení perfektně trefené, výborně napsané dialogy (trekkies budou nadšeni) a neuvěřitelné množství drobnosti, které film posouvají především pro "menší" znalce mnohem dál.... Kromě akce a efektů, které neberou konce, potěší dech beroucí tempo, které se po pomalejším začátku rychle rozjede do obrátek skoro dostihujících bravurně sestříhaný trailer. Možná se zde najde pár chyb, ale já osobně je opravdu hledat nechci, protože na tuhle akční jízdu se těším od prvního dílu slavné legendy... Těším se na další díly série a doufám, že herci mají smlouvy na hodně, ale hodně dílů... :))). Sci-fi, na které jsem čekal mnoho let. FILM ROKU dlouho nebyl tak nabušený, moderní a sexy. PS: nesledujte hodnocení a nejlépe ani trailery, tenhle film nabízí hodně, ale některá očekávání prostě naplnit nemůže.

 • 85%
  0
  0
  20. 8. 2016

  Prakticky stejný případ, jako u jedničky. Na film jsem se opravdu těšil, trailery slibovaly neskutečnou podívanou a výsledek mě zklamal. Po skončení filmu jsem uvažoval o mírnějším hodnocení, a že bych to na těch 70 % nějak vytáhl, ale když jsem o filmu přemýšlel, tak jsem si uvědomil, jak je vše nevýrazné. Příběh je prakticky totožný s jedničkou (jeden příklad za všechny, pamatujete, jak v jedničce se Kirk náhodou dostane na palubu Enterprise i když tam nemá co dělat? Tak tady se asi na 10 minut musí vyrovnat s tím, že už není kapitánem, ale prakticky okamžitě se jím zase stane. Zkrátka tvoří se zde falešné napětí, které nefunguje i proto, že víme, že on tam prostě musí být) vše je opravdu předvídatelné (co která postava udělá) a jediný zvrat pro mě bylo odhalení identity Benedictovy postavy. Mimochodem Benedict podal skvělý výkon, ale myslím, že mu mohli dát více prostoru, přišlo mi, jako by se nevyužil plný potenciál jeho postavy. Vše ostatní na mě působilo moc genericky, a právě proto se začínám bát, že právě J. J. má na starosti nové Star Wars. Možná jsem jen nebyl v dobré náladě, možná na mě působilo i zklamání z toho, že 3D stálo za nic, každopádně dám tomuto filmu ještě jednu šanci, až vyjde na Blu-rayi, tak si jej seženu a mrknu na něj znovu. Přeci jen i ta jednička se mi líbila více napodruhé…

 • 80%
  0
  0
  20. 8. 2016

  Beyond představuje to nejlepší z obou světů - světa The Original Series i nové série (Kelvin timeline). Princip a záměry Federace planet jsou tu zpochybňovány stejně tak jako Kirkova podstata a pozice ve Starfleet. Star Trek se vůbec poprvé stává opravdu Star Trekem, nikoli meziplanetárním road movie o bromance mezi Kirkem a Spockem a film dostává nový tón, přičemž zůstává věrným původní filosofii Geneho Roddenberryho. Jako fanynce J. J. Abramse mi tam jeho podpis rozhodně chybí, přesto přese všechno nemohu dát méně než 90%. (Advance screening at Buffalo Grove Theater, 21. 6. 2016; IMAX 3D) BradleyT: Ty "skořápky" skutečně neshořeli, protože proletěly atmosférou, možná by sis na to podruhé zajít mohl a tentokrát dávat pozor, co že se to na plátně vlatně děje

 • 95%
  0
  0
  29. 7. 2016

  Strom co zpívá? A ještě k tomu německy? Jak dlouho to trvá?" .... "Čtyři hodiny" .... "A doprdele." Film prošpikovaný bezprostředními hláškami jednoho zdánlivě bezvýznamného, nezaměstnaného imigranta, který čirou náhodou spadl do plného úvazku s bydlením na zámku. Konečně jsem také poznal to kouzlo, které mnoho diváků přikovalo k sedačkám. Zachumlaný do deky po namáhavém dni plném obžerství ale s blaženým úsměvem na rtech, jsem si užil právě uplynulých sto dvanáct minut. "Víte, kde vždy najdete kvadruplegika?" ... "To nevím." ... "Tam, kde jste ho nechal." :-)

 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2016
  Počátek (2010)

  V nejtěžší filmové disciplíně zfilmování "reality snu" Nolan neuspěl (i když je pravda, že lucidní snění jsem si vždy představoval nějak takhle), Věčný svit tak i nadále zůstává jediným hraným počinem, který to uvěřitelně dokázal. Nolanovo snění je nahodilosti, překvapení, absurdity i surrealismu zbavené a díky chladnosti, odosobněnosti i pragmatičnosti zaměnitelné spíše za virtuální realitu. Což není zápor, pouze konstatování. Počátek od počátku přichází se složitým, ovšem do detailů promyšleným mnohavrstevným světem, do kterého je umístěn děj sice jednoduchý (klasický formát heist movie o vychytralém plánu, kde má každý svou pevně danou roli), ale nikoli hloupý. Navíc je to dokonalé řemeslo, to jak přehledně se zde pracuje s pěti (či dokonce šesti?) plány současně je obdivuhodné. Za co však Nolanovi tleskám je závěrečný několika vteřinový záběr, který je ve své jednoduchosti dokonalejší (a "blade runnerovsky" nadčasovější) než sebelepší šokující pointa. A nejlepší na tom je, že je to postavené tak, aby to fungovalo pro obě teorie stejně.

 • 80%
  2
  0
  29. 7. 2016

  Shane Black je prostě borec. Sice mám od něj raději jeho (o něco málo) vážnější/temnější věci (Poslední skaut a Smrtonosná zbraň jsou již mnoho let mými velkými srdcovkami), ale samozřejmě si dokážu užít i tyhle jeho ujeté taškařice (viz Kiss Kiss Bang Bang). Ten člověk má zkrátka obrovský talent pro psaní zábavných, sympatických loserů, vtipných dialogů, hlášek a nápaditých (černo)humorných situací (záchodová scéna, odklízení mrtvoly, titulní duo ve výtahu, 'studené kafe', 'Nixon' atd.). O akci tu moc nejde (ale když už na ni dojde, je fajn), krimi zápletka je poněkud kostrbatá a záporáci tu jsou spíš jen do počtu (snad krom jednoho), ale má to moc fajn dobový feeling a celé je to takové příjemně svérázné a "roztomile" politicky nekorektní. A Ryan Gosling je v komediální poloze naprosto excelentní (u některých jeho eskapád jsem se skoro až dusil smíchy)! 80 %

 • 60%
  0
  0
  17. 4. 2016

  Tuctová rodinná komédia pre tuctových Američanov. Pekný "barák" s veľkým bielym psom, sympatický otecko, sympatická mamička, decká vystrájajúce hovädiny a samozrejme ponaučenie, že rodina je to najdôležitejšie. Dôležitejšie než kariéra. Buď niekto visí na lustri, alebo na niekoho strieka bielu penu, alebo nemotorne "šibrinkuje" s nejakou veľkou vecou a rozbíja pri tom všetko sklenené navôkol. Ani najmenšia snaha prísť s niečím novým. Prečo by aj mala byť, keď tieto filmy vyžadujú minimálne náklady (žiadne efekty ani veľká výprava) a často dokážu zarobiť viac než vysokorozpočtové akčňáky, pravda. Aspoň že v prípade filmu Dvanásť do tucta je to všetko profesionálne natočené, vyvážené a chvalabohu i svižné a krátke.

 • 65%
  0
  0
  17. 4. 2016
  RRRrrrr!!! (2004)

  Musím říct, že to je jeden z nejhloupějších filmů,který jsem viděl.Ale i přesto jsem se hrozně bavil. Ono je to tak hloupé, až je to zábavné.A navíc tam padali legendární hlášky jako: ,,kámen zase chybí...asi bude někde s kamenem" :D. Takže i když byl příběh příšerný(až vtipně), tak svůj účel splnil.

 • 45%
  0
  0
  17. 4. 2016

  Pěkné efekty jsou poslední dobou všude. A tak se nám tu hromadí obsahově nijaké filmy na které se sice dívá hezky..ale nevyvolávají v nás téměř žádné emoce. Kromě hromady triků nebylo nic, co by mě dostalo do děje. Blake Lively je krásná a Ryan Reynolds je docela sympatický. Jenže to jsem věděl už před zhlédnutím. Kde jsou ty časy, kdy jsem fandil hlavnímu hrdinovi a nemohl se odtrhnout od obrazovky? Teď už se jenom dívám jak to tam dokoulí a jak při tom bude vypadat. Pro mně slabé- 45%

 • 75%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Projekt X (2012)

  Tak takhle mají vypadat pořádné párty! Natočit kompletní přípravu na obrovskou párty je prostě geniální! Pokud budete chtít tento film zařadit do nějaké kategorie,tak budete muset vytvořit novou kategorii,neboť se jedná o dokonale originální (a hlavně zábavný) film.

 • 75%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Gangster Ka (2015)

  Přiznám se, že nejsem zrovna fanoušek českých filmů,ale tento film mi přišel napínavý a sála z něj skvělá atmosféra českého podsvětí.

 • 90%
  0
  0
  7. 4. 2016
  Rivalové (2013)

  Je to neobyčejný film,který bych mohl dokonce i označit za nejlepší sportovní film,který jsem kdy viděl. Kdo neviděl,tak o hodně přichází! Skvělé herecké výkony, skvělý příběh a i celkové zpracování. Rozhodně doporučuji!

 • 90%
  0
  0
  30. 3. 2016
  Deadpool (2016)

  Mnoho lidí buď tvrdí, že se jedná o dokonalý film a ti druzí tvrdí, že úroveň filmu pozvedávají pouze vtipy a hlášky hlavního hrdiny.Já bych se odvážil tvrdit, že deadpool je něco mezi těmito dvěma hlavními tábory diváků. Jisté skupiny diváků(dokonce i sami autoři) zdůrazňují, že se jedná o nízkorozpočtový film,ale to by nemělo ovlivnit naše hodnocení kvality filmu. Deadpool je přeplněn vtipnými hláškami hl. hrdiny ikdyž děj je spíše průměrný.Avšak to byl záměr filmu. Celkově je Deadpool dilm,který by jste měli rozhodně vidět.

 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2016

  Skvěle zpracovaný film s úžasnými speciálními efekty, který nás lehce vtáhne do děje a cítíme se podobně vzrušeně jako při sledování pána prstenů.
  Já jsem naštěstí knížku hobit nečetl, tudíž mi nevadí, že z jedné knížky udělali trilogii. Bylo tam mnoho vtipných scén u kterých jsem se mnohokrát nasmál.A spolu se sympatickým Bilbem v hlavní roli a krásnou přírodou Středozemě, se jedná o odpočinkový film, který může být vhodný i pro mladší diváky.

 • 100%
  0
  0
  30. 3. 2016

  Šlapky, orgie, koks, prášky, chlast, auta.... aneb hýřivý život makléřů v praxi v nesmírně živelném filmu, který dokáže svou opojnost velmi lehce přenést skrze plátno. Nejzábavnější scéna desetiletí (mozková obrna aneb kterak maniak Belfort objevil novou úroveň účinků drog), geniálně hysterický DiCaprio, Hill hrající konečně burana, co k němu sedí, skvělá hudba… Celkově neskutečně nabitý epos (za 3 hodiny se nestihnete nudit!) moderní filmařiny, který nestojí na kdovíjak geniálním scénáři, ale mistrném fyzickém herectví s různými úšklebky, vzdechy nebo prskáním, ale i přímých promluvách vypravěče k obecenstvu (viz např. House of Cards). WoWS je podle mě z části přiznaná oslava vychcanosti, což se v Hollywoodu často nevidí. Scorsese tak rozhodně vybízí k podrobnějšímu čtení filmu, byť po prvním zhlédnutí působí téměř jako čirá komedie bez nadstavby. A i kdyby tomu tak bylo, je to monstrózní zábava (mimochodem neskutečně vulgární), kterou by od tohoto velikána čekal asi málokdo, takže já si jeho akcie rád koupím znovu.

Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: