TomSti
Komentáře

1 2 dalsi posledni
 • 95%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Vetřelci (1986)

  Cameron skvěle navázal na jedničku a i díky silnému hereckému obsazení, strhujícímu závěru tento snímek konkuruje i možná převyšuje první díl.

 • 90%
  0
  0
  22. 2. 2017
  Bod zlomu (1991)

  Už vim, koupim si surf, pojedu na Lipno a budu čekat, až pojede okolo parník. Neeee, Lipno smrdí. Mám lepší nápad. Budu vykrádat banky převlečenej za americkýho exprezidenta, budu skákat s padákem i bez něj, budu mít nekonečný léto, budu - asi bych se neměl tak nechávat unášet filmama...Ale u tohohle to prostě nejde jinak. PS: Kdyby mě chtěl nějakej policajt chytit, najde mě na pláži v Austrálii za bouře, která přichází jen jednou za 50 let.

 • 60%
  0
  0
  22. 2. 2017

  Klasická devadesátá léta - ve všem: Spousta počítačových hlášek a efektů o ničem, správňáci vypadají jako rappeři ze skládky a všude pobíhají Japonci. Jediný, kdo pochopil, že je to komedie, byl Dolph Lundgren a mohl se tak vyřádit. V mých očích je kazatel z ulice jeho jednoznačně nejlepší role.

 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2017
  John Wick (2014)

  Tak to byl povedenej akčňák. Reeves to s pistolkama fakt umí. Takhle jsem to snad ještě nikde neviděl, aby v boji z blízka, místo posraných chvatů, prostě ty chlápky odrovnal kulkama. Jenom škoda, že s tím rozmazleným zmrdem z Hry o trůny si nepohrál trošku víc. Jinak se líbilo. Ukrást Johnu Wickovi auto a zabít psa, se prostě nevyplatí.

 • 85%
  0
  0
  15. 2. 2017

  Tento film jsem měl možnost vidět poprvé v kině a musím říct, že překonal mé očekávání. Po celou dobu jsem dychtivě sledoval plátno, ale nečekané rozuzlení mě úplně dostalo. Willis ukazuje, že umí zahrát i vážnější role, malý Joel Osment byl velmi přesvědčivý a duchařská atmosféra filmu byla strhující. Když uvidíte film znovu, teprve potom si začnete všímat jak dobře je propracováno prolínání obou světů.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Vesnice (2004)

  Když jsem film viděl poprvé v kině ( a netušil jsem co mě čeká - což je dost důležitý moment - film je příliš zranitelný pro jakékoliv spoilery ) byl jsem opravdu nadmíru potěšen. Už samotné téma zapadlé vesnice, o které jsem nevěděl co si mám myslet mě ze začátku zaujalo. Neustálé váhání co je skutečnost , co realita a trochu i toho filosofického odkazu. Dost mě překvapuje rozporuplné hodnocení ostatních.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Znamení (2002)

  Dobrý film působící spíše hororovou než thrillerovou atmosférou. Většinou hlavní pointou filmu jako je tento, je slyšet něco, ale přitom to vůbec nevidět. To na vás působí tísnícím dojmem .Film u kterého byste se báli, to ale není a psychologické drama, které je mezi Invazí UFO pojato, je tak trochu vyčpělé možná i klišé, aktivem je hlavně hudba a prostředí, kde se film odehrává.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2016
  Rebelové (2001)

  Ale jo, je to kýč. Jenže můj oblíbený. Renčovi se podařila natočit skvělá kombinace muzikálu, komedie a dramatu. Vše s nálepkou "retro". Děj se odehrává roku 1968, z čehož vyplývá směsice naivity hlavních hrdinů (první lásky) a vážnosti dobových událostí. Začínající i zkušení herci odvedli pěkné výkony, stejně jako tvůrci dobové výpravy a studiových dekorací k nezapomenutelným hitům. Závěr je dost krutý.

 • 65%
  0
  0
  1. 12. 2016

  Tak na jedníčku se to nechytá opravdu téměř v ničem - atmosféra, hudba i ten příběh je tu mnohem slabší. I tak je tohle pokračování mírně nadprůměrnou fantasy pohádkou. Jsem zvědavej, jaký chujoviny budeme sledovat v Nispelově verzi. Tohle mělo alespoň Arnieho, stále ucházející soundtrack a skvělé lokace.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2016

  Pokud nepočítám Pána Prstenů, tak rozhodně jedno z nejlepších fantasy, co kdy bylo natočeno. Už jenom fakt, že mocný Arny ve filmu poprvé promluví po sedmnácti minutách mě dlouhou dobu hřálo u srdce. Navíc po Arnym nikdo nechtěl filosofovat o nesmrtelnosti brouka a klást si otázky o smyslu života. Kýč jak bič, svalnatí hrdinové, sličné blondýny a po kolena v mrtvých.

 • 95%
  0
  0
  25. 11. 2016

  Prolínání časových rovin, vynikající herci, přesně padnoucí hudba a především uderné a vtipné dialogy. To jsou hlavní devizy filmu, který zůstává doposud nejlepším filmem Quentina Tarantina, a já osobně ho řadím mezi mých TOP5 nejoblibenějších filmů.

 • 85%
  0
  0
  25. 11. 2016
  Ben Hur (1959)

  Velkolepý antický velkofilm s křesťanskou myšlenkou a parádní (dodnes ohromující) akční scénou s dechberoucím Charletonem Hestonem a monumentální výpravou na jedné straně. A na druhé straně příšerně přehnaná stopáž-klidně bych vypustil i hodinu děje. Bohužel časem se i přes Ben Hurovi klady do filmu vkrádá nuda. I přes to se jedná o jeden z pilířů svého žánru.

 • 80%
  0
  0
  25. 11. 2016
  Casablanca (1942)

  Stará láska nerezaví a nikdy nepřebolí. Staré lásce se dá podlehnout velmi lehce. Můžete se bránit jak chcete, ale neubránite se jí. Nádherná klasika, která neumí stárnout a ani nezestárne. Je to romantickým příběhem, výborným hereckým obsazením a krásnou hudbou. To vše se smíchalo v neskutečný filmový zážitek. Mezi Bogartem a Bergmanovou to tak krásně jiskří. Oba odvedli výbornou práci. "Ze všech putyk ve všech městech, co jich na světě je, si vybere to mou." Tato věta mluví za vše.

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2016
  Rocky IV (1985)

  Nostalgie je mrcha. Jo, tak na tomhle jsem jako malej taky ujížděl. Neodolatelně naivní dozvuk studené války. To ani nejde, aby jste nefandili američanovi, kterému musí ke tréninku stačit zvedat kládu a běhat po zasněžené krajině, na rozdíl od rusáka, který je opečováván týmem fyzioterapeutů ve špičkových podmínkách. Skoro jsem měl chuť vytáhnout americkou zástavu a fandit Slyovi na plné hlasivky.

 • 70%
  0
  0
  14. 9. 2016
  Rocky II (1979)

  Sice je to takový o něco horší klon jedničky, ale stále je na co koukat. Velice dobrá dvojka. Sylvester Stallone není vůbec špatný režisér a herecky Rockyho zvládá prostě bravurně.Druhý díl sice hodně pokulhává za jedničkou, ale nabízí alespoň nadprůměrnou boxerskou podívanou bez zbytečného amerického patosu

 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2016
  Rocky (1976)

  Rocky je taková pěkná boxerská pohádka. Jakýkoliv komentář považuji za zbytečný, protože nečekám, že by se našel jeden jediný člověk, který by tento film nikdy neviděl. Sylvester Stallone si zde zkrátka vyboxoval doživotní slávu. A sérii o o Rockym patřičně natáhl. Z mého pohledu se nejedná o nic geniálního. Příběh a souhry náhod s ním spojené jsou do nebe volající

 • 90%
  0
  0
  12. 8. 2016
  Room (2015)

  Drsný, fakt drsný. Tím, že tam nejsou přidané žádné "spešl" efekty navíc, které by tomu uměle dodávaly na strachu, děsu apod. je to ještě o to drsnější. Brie si jednoznačně Oscara zasloužila, všechnu tu bolest a bezmoc měla napsanou v očích, což obdivuji, nemusela skoro mluvit. Nečekala jsem, že v ní dřímá takový talent. No a mladý Jacob, to je teda něco, prožíval jsem to s ním, jak mu asi muselo být, když zjistil, že celý svět není v pokoji, jaká traumata si odnesl do života, jak je závislý na jedné jediné osobě... Opravdové peklo ve dvou hodinách, které rozhodně nekončí vysvobozením z onoho pokoje.

 • 85%
  0
  0
  12. 8. 2016

  Jeden z prvních zásadnějších filmů o vietnamské válce přináší o dost jiný obrázek než ty pozdější – žádný vojenský dril, žádný psychopatický plukovník ukrytý v srdci džungle, prakticky žádné frontové výjevy; do Vietnamu se podíváme jen v prostřední třetině a i v té se všechno točí kolem netypického motivu ruské rulety, nesmyslného hazardu se životem uprostřed stejně nesmyslného válečného konfliktu. Pamětihodnější než ruská ruleta i než veteránská psychologie v závěru mi ale připadá rozmáchlé a na Američany překvapivě autenticky působící líčení života ruské komunity na americkém maloměstě.

 • 90%
  0
  0
  12. 8. 2016
  Pomáda (1978)

  Klasika filmového muzikálu, na který jsem se díval nejednou... Atmosféra té doby je facinující. Herec John Travolta zahrál svou roli fešáka úžasně a do noty mu hrála Olivia Newton - John. Nejen, že písničky jsou chytlavé a různorodé, ale i ten děj stojí za to, i když není nijak hluboký. Je to skvělá romantická komedie s trochou té fádnosti, která do ní určitě patří. Film je starý už léta, ale má jisté kvality, které budu oceňovat ještě dlouho.. Patřil k mému dětství a rád se na něj podívám i dnes.

 • 90%
  0
  0
  14. 7. 2016

  Stárnoucí bývalý zabiják a zloděj se na svém statku mezi prasaty snaží vychovávat své dvě děti, dost netradiční začátek westernu, ale Clint neztratil nic ze svého výrazu a umění a natočil výborný film s dost drsnou pravdou, že vyhrává ten největší parchant s klidem zabijáka.Oscar pro Gena Hackmana je zcela na místě, šerifa v jeho podání bych naštvat nechtěl

 • 95%
  0
  0
  14. 7. 2016

  Naprosto úžasný, famózní a především geniální snímek, který se mi určitě vryje na delší dobu do paměti. Je škoda že vzniká tak málo filmů s tímto humorem, protože právě tento je nejlepší. Hlavní herecká dvojice je naprosto vynikající. Už je to hodně dlouho co na mě film působil takhle přirozeně. Také musím zmínit hudbu, která zde byla naprosto dokonalá. Nebojím se říct, že toto je nejlepší snímek, který kdy ve Francii vznikl. A co vás dojme nejvíc? Tento film byl inspirován skutečným příběhem.

 • 95%
  0
  0
  14. 7. 2016
  Terminátor (1984)

  Kultovní záležitost s promyšleným scénářem, která dělá z filozofického sci-fi atraktivní podívanou a z béčkového akčňáku něco víc. Nepřekonatelné ztvárnění budoucnosti, nápad se stroji za milion, Schwarzík hláškuje a "hraje" jako nikdy. Přímý tah na bránu, spousta pamětihodných scén a hlavně Cameronova představivost

 • 90%
  0
  0
  9. 6. 2016
  Gladiátor (2000)

  Jeden z posledních opravdu velkolepých snímků, které mají potenciál zapsat se do filmové historie. Russell Crowe ve své nejlepší formě a možná také jedné ze svých zásadních rolí ztělesňuje muže jdoucího na smrt, který však musí vyrovnat jeden dluh s vládcem své země. Velmi silné, hudebně a technicky (ach ta kamera) nádherné. Proč tedy nepřichází plný počet? Možná až moc jednoduchý příběh, možná až moc dlouhé, možná to chce jen víc shlédnutí. Přesto si Maximus Decimus Meridius zaslouží pozornost diváků napříč publikem, takových filmů jako Gladiátor moc nevzniká. Bohužel.

 • 95%
  0
  0
  9. 6. 2016
  Gran Torino (2008)

  Nebudu o tomto filmu psát, žádné dlouhé komentáře, tak jak mám většinou ve zvyku, ale shrnu to vše takhle: "Clinte, vždycky si byl, jsi a budeš ten nejsprávnější a nejcharizmazičtější drsňák jaký kdy běhal po filmových plátnech a tímto filmem si mě v tom jen utvrdil!!! Děkuji, že jsem měl možnost shlédnout tenhle snímek. Clinte, seš fakt frajer!!". A jen dodám, že píseň Gran Torino je přenádherná.

 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2016

  Když jsem tenhle film viděl naposledy, byl jsem malý kluk, který zbožňoval kovbojky, a klasika Sergia Leoneho mi zákonitě přišla podivná, rozvláčná, nepříliš "dramatická"... Stačilo pár let a došlo mi, že Tenkrát na Západě je mnohem víc než westernem naprosto strhující ukázkou dramatu, kde žánrové doplňky z Divokého Západu slouží pouze jako kulisy. Leone soustředil ohnisko vypravěčské perspektivy do detailu a polodetailu skvostně zkomponované kamery Tonina Delli Colliho; je skoro neuvěřitelné, že snad půlka filmu se koncentruje na tváře herců. Ta tíha, spočívající na expresi tváře, je neskutečná a stejně tak je neskutečné, s jakou grácií ji herci nesou. Až expresionistický důraz na oči zvládá Bronson i Fonda se sošnou strnulostí, která bere dech, naopak sexy kukuč Claudie Cardinale má v sobě nestárnoucí půvab – křehkost, zrádnost, svůdnost. Archetypální příběh mstitele podává Leone tak neuvěřitelně osobně, soustředěně a procítěně, že by člověk silnější film jen těžko hledal. Navíc geniální soundtrack Ennio Morriconeho zesiluje všechny emoce desetinásobně. Tenkrát na Západě trumfuje nad všemi ostatními westerny.

 • 85%
  0
  0
  31. 5. 2016
  Batman (1989)

  Gotham City mluví o jediném: netopýřím muži, který je lovcem zločinců. Už na přelomu třicátých a čtyřicátých let komiksoví vydavatelé usoudili, že je třeba postavit se konkurenčnímu Supermanovi. Tenhle BatZorro se trefil do vkusu diváků, stejně jako o desítky let později při filmovém zpracování vcelku neznámého Tima Burtona. Pozornost na sebe i po letech strhává Jack Nicholson, chichotající se magor se zelenými vlasy, který otravuje kosmetické přípravky i dětské pudry. Mimochodem se ví, že měl smlouvu tak dobře sepsanou, že licenční poplatky mu plynuly i z dalších pokračování, z prvního dílu bral procenta také třeba z prodeje tužek nebo ořezávátek s logem žlutočerného hrdiny. To, co se děje na plátně, je na jednu stranu moc fajn (a se spoustou nápadů), jindy jsem se ovšem přistihl, jak sleduju hodinky. Možná i proto, že postavy vážně nedosahují takové hloubky, jak bych si přál. Danny Elfman ale neumí zklamat !

 • 85%
  0
  0
  31. 5. 2016

  Spas se, kdo můžeš! Armádu filmových hvězd a nasraných marťanů režíruje Tim Burton. Ano, všichni tenhle parodický kousek velmi dobře známe. Zelená přidrzlá hovada plení Zemi, až nakonec dostanou nakládačku. Začne to stylovými titulky, pokračuje výbornými (a přitom záměrně špatnými) triky, šílenými účesy a naivním vyprávěním, do kterého huhlající vykulení mimozemšťané dokonale zapadají. A končí vybuchujícími mozky. Postupné odpadávání hvězdných jmen bereme jako další legrácku Tima Burtona, který znovu projevuje svůj smysl pro černý humor. Škoda jen, že poslední třetina (troufám si tvrdit, že v lecčems mají prsty necitelní a ziskuchtiví producenti) je už spíš odkladištěm absurdních scének, které zdaleka ne vždy fungují. Přesto pořád za čtyři hvězdy!

 • 45%
  0
  0
  31. 5. 2016
  Protiúder (2002)

  Válka se kvůli krokům Američanů v Kolumbii přenesla na americkou půdu. Arnoldův syn a manželka to při teroristickém útoku schytají, Arniemu na čas zvlhnou oči, aby mu vzápětí zrudla tvář, když se dozví, že úřady s tím momentálně nehodlají nic dělat. Vyšetřování utichne a rozbolavělý otec a manžel bere spravedlnost do svých rukou. Tentokrát tenhle staromódní titán přestřelil. Vybrat si tak pitomou roli, to chce talent. Hodně nevyrovnaný režisér Andrew Davis místy vypadá, že své řemeslo úplně zapomněl. Zejména po bombovém útoku absolutně nezvládá dialogové sekvence, postrádá smysl pro rytmus a zabije i potencionálně silné scény. A ani po přesunu do Kolumbie se to moc nezlepší (hodně mizerně natočený úprk přes vodopád). Arnold se dostane všude, oklame drogové bosse i armádu teroristů a ani u toho nebude muset vystřelit jedinou kulku. Je to hloupé, je to bez přidané hodnoty a divák jen smutně vzpomíná na Davisovy pecky typu Uprchlík, Dokonalá vražda nebo Přepadení v Pacifiku. Děravý scénář je pak jednou velkou kapitolou. Zdrcený hasič zlikviduje sám kolumbijské živly? Nejsme v osmdesátých letech, proboha.. Mimochodem John Turturro se představí jen na pár minut, ale Arnolda a spol. spolehlivě přehrává.

 • 90%
  1
  0
  18. 4. 2016
  Sedm (1995)

  Působivé, hodně depresivní, trošku předvídatelné, ale přesto překvapivé.
  Herecké obsazení skvostné, kamera originální. Nejgeniálnější ze všech geniálních kriminálek nám v polovině devadesátých let daroval David Fincher,situoval ji do bezejmenné deštivé metropole,kde všudypřítomná temnota a opuštěné uličky plné potenciálních násilníků a vrahů vytvářejí neuvěřitelně depresivní atmosféru a jako třešničku na dortu si pro nás připravil naprosto zdrcující závěr.

 • 95%
  0
  0
  18. 4. 2016
  Pelíšky (1999)

  Z mého pohledu nejlepší polistopadový film, poetický, vtipný, krutý.
  Scénář, herecké obsazení, kostým.

1 2 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: