radkav
Komentáře

 • 70%
  0
  0
  26. 8. 2020

  Klasický americký film pro dospívající mládež. Jak již popisuje Sheldon, hlavním motivem tohoto filmu jsou 2 dospívající mladé holky, které těsně před maturitním plesem zjistí, že i když daly svému studiu vše, aby se dostaly na dobré univerzity a byly později kariérně úpěšně, ostatní studenti dosáhli téhož, přestože si dopřávali spoustu zábavy a legrace. To vnímají jako velké zklamání a rozhodnout se to napravit a ještě před dokončení školy zažít také nějakou zábavu. Urputně se tedy snaží dostat ne vyhlášený večírek, aby zažily legraci. Nevědí však, kde se ten večírek koná a tak vymýšlí různé způsoby, jak se tam dostat. Když se tam nakonec dostanou, večírek se trochu zvrtně a nastanou nečekané situace. Hlavní hrdinky, přestože nejsou typické americké krásky, jsou sympatické a člověk nemá problém jim fandit, aby dosáhly toho, co si přejí. Zakočení a rozuzlení filmu už je trochu slabší, ale celkově hodnotím film kladně. Není vulgární jako jiné filmy tohoto druhu, což jsem velmi ocenila.

 • 70%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Na palubu! (2020)

  Tento film byl příjemným zpestřením festivalu Tady Vary a vůbec mě nezklamal.
  Klasická francouzská komedie,kdy dva černoši vyrazí do jednoho francouzského kempu, aby zde překvapili holku, se kterou si jeden z nich předtím začal. Na ceste do kempu se svezou s mladým klukem, který původně čekal, že sveze dvě holky, a to, že namísto jich bude vézt dva chlapi, ho moc nětěší. Cestou však mají menší nehodu, díky které musí auto nechat spravit v místním servisu a tak se nakonec přidá ke svým spolujezdcům a také se ubytuje v kempu. Film začíná trochu jako road movie, ale jen do té doby, než dorazí do kempu a řeší různé situace, které je na místě potkají. Film není žádná bomba, nemá žádný zajímavý děj, ale rozhodně je to příjemné pokoukání a velká vyjímka v rámci festivalu Tady Vary. Zjednodušeně řečeno je to nenáročný, letní, prosluněný a nekomplikovaný film, skutečně spíše pro oddech, nikoliv k zamyšlení. Tyto ambice film ani nemá.

 • 60%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Proxima (2019)

  Další z filmů, který byl zařazen do festivalu Tady Vary.
  Ačkoliv jsem neměla žádné velké očekávání od filmu, příjemně mě překvapil.
  Celkem zdařilý film, který diváka vtáhne do světa astronautů. Nicméně jako žena, vidící ve filmu, jak kariéru kosmonautek prožívají jejich děti, si kladu otázku, kde je ta hranice plnění si svých osobních cílů a kde je hranice, za kterou už bych jako matka neměla zajít.

 • 50%
  0
  0
  26. 8. 2020

  Mám ráda Viliama Poltikoviče a Jardu Duška, zhlédnutí tohoto dokumentu tedy byla jasná volba. Dokument jsem viděla celkem dvakrát, je to celkem líbivý dokument, ale s odstupem času si uvědomuji, že jsem si z projekce vlastně nic neodnesla. Nemělo to pro mě žádné poselství.

 • 70%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Luxor (2020)

  Film, který se uváděl v rámci festivalu Tady Vary. Byl to první film, na který jsem zašla a odcházela jsem se smíšenými pocity. Atraktivní prostředí, zajímavé téma, dobré herecké obsazení, ale na můj vkus je ve filmu mnoho míst bez dialogů, kdy člověk sleduje hlavní hrdinku, která je ponořena do sebe. Nebyla jsem příliš schopná se vcítit do hrdinky a ponořit se do jejího myšlení a prožívání. Celkově mohu dobře hodnotit, ale je to náročnější film, který vyžaduje velké soustředění, trpělivost a schopnost vcítění se do hlavní hrdinky.

 • 75%
  1
  0
  8. 6. 2018

  Na film jsem šla s nulovým očekáváním, nejsem fanynka Dannyho parťáků a tak jsem se dobře bavila od začátku až do konce, neb mě nerušilo porovnávání :-) Moc mě bavilo herecké obsazení, hlavně dvojice Sandra Bullock a Cate blanchett ale i Rihanna a ostatní herečky. Celkově hezká podívaná na atraktivní lidí v atraktivních exteriérech a šperky od Cartier byla jen třešnička na dortu. Co bylo trochu rušivé byl product placement, který byl očividný.

 • 70%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Rozum a cit (1995)

  Další z mých oblíbených děl Jane Austinové. Kdysi se mi to líbilo, ale když jsem viděla film o několik let později, už to nebylo ono.
  Rozum a cit by si zasloužil nové a modernější zfilmování stejně jako je to u Pýchy a předsudku.
  Jinak herecké obsazení a výkony bez námitek - vynikající!

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018

  Tak na to, že tento druh filmů není úplně přesně můj šálek čaje, tak film se mi líbil a to natolik, abych se podívala i na jeho pokračování, která už mě tedy nadchla méně. Jennifer Lawrence hraje velmi přesvědčivě a film mě vtáhl do děje. Výtku bych měla vůči časového zasazení filmu, které je takové nijaké.

 • 65%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Emma (1996)

  Jane Austin můžu a tak přirozeně patří tento film k mým oblíbeným. Není pravda až to moderní a oslňující jako Pýcha a předsudek, ale stále příjemná podívaná. Gwyyneth Paltrow svoji roli hraje přesvědčivě, exteriéry a dobové kostýmy jsou fajn, stejně tak jako ostatní herecké obsazení.

 • 70%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Vévodkyně (2008)

  Velmi zajíjmavý film, který až surově ukazuje, co se skrývá za dvěřmi britské aristokracie. Keira Knightley jako vždy velmi dobře ztvárnila svoji roli.

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Gejša (2005)

  Pěkný, struhující film, který člověka vtáhne do japonské kultury, konkrétně do prostředí gejš, jejich výchovy, mezilidských vztahů, rolí apod.
  Velmi vizuálně zdařilý.

 • 80%
  0
  0
  6. 6. 2018

  • zajímavé téma o hledání sebe, co vlastně v životě chci, co mi chybí
  • výborné herecké obsazení
  • na to, že je to český film, tak fajn
  • 70%
   0
   0
   6. 6. 2018

   • příjemný francouzský film - není to typická francouzská komedie, některé části jsou poměrně vážné
   • výborné herecké obsazení
   • 90%
    0
    0
    18. 10. 2015
    Pelíšky (1999)

    Tak tento retro film mohu vidět znovu a znovu. Skvělí herci, skvělé dialogy a člověk se nenudí ani na chviličku

   • 75%
    0
    0
    18. 10. 2015
    Mládí (2015)

    Tak tento film je snad jeden z nejtěžších k hodnocení, jaký může být. Skvělí hrnci, zajímavé dialogy, krásné záběry do krajiny, ale přesto tomu chybí nějaká pevnější dějová linie, dramatičnost... Je to spíše umělecký film než klasický příběh. Líbil se mi, na velkém plátně scenérie ze švýcarských hor vypadaly úchvatně, ale na malé obrazovce se obávám tento film může vyznít spíše rozpačitě.

   • 80%
    0
    0
    18. 10. 2015

    Nedávno jsem se na ten film dívala a i když jsem ho viděla již po druhé či potřetí, ohromně mi ten film sedl. Velmi milý, lidský a hřejivý příběh.

   • 80%
    0
    0
    19. 9. 2015

    Na film se mi až tak moc nechtělo, tento tip filmů zas až tak nemusím. Ale film mě mile překvapil. Taková parodie na bondovku. Hezouni v hlavních rolích, vše v retro stylu, místy velmi vtipné a dějová linie není překomplikovaná, takže jsem se v ní ani já neztratila. Rozhodně doporučuji.

   • 100%
    0
    0
    12. 8. 2015

    Pro mě asi snad nejlepší film všech dob.

   • 0
    0
    12. 8. 2015

    Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekala, ale velmi velmi mile mě překvapil.

   • Na tento film jsem se velmi těšila, ale odcházela jsem víceméně s rozpaky.
    Neumím říci přesně proč, ale zkrátka mi ten film nějak neseděl, nezaujal a neoslovil. Film se pokouší nastínit život Paula Coelha od dětství až po jeho dospělost, je zde souběžně několik dějových linií, které jsou občas nepřehledné. Celému filmu chybí určitá dramatičnost, zápletka, rozuzlení, zamyšlení, prostě cokoliv.

   • 0
    0
    12. 8. 2015

    Příjemná romantická komedie, kde je od každého trochu. Po Síti můj druhý nejoblíbenější film se Sandrou Bullock.

   • 100%
    0
    0
    12. 8. 2015

    Pýcha a předsudek je jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který se mi snad nikdy neokouká. Je to překrásné zpracování na základě stejnomenné knihy od Jane Austinové. Herecké obsazení je naprosto skvělé, interiéry nádherné a děj velmi dobře zpracován.

   • 65%
    0
    0
    29. 7. 2015

    Za předpokladu, že bych psala komentář ihned po shlédnutí filmu, nešetřila bych superlativy. Příjemný romantický příběh, hezcí hlavní hrdinové, podmanivé prostřední San Francisca, neotřelé romantické scény apod. Dějová linka krásně a lehce plynula a tak jsem z kina odcházela lehce rozněžněná. Nicméně už po cestě domů z kina jsem si uvědomila, že mi na tom filmu přesto některé věci vadily. Především je to asi snaha představit divákům hlavní hrdinku jako chudáka/oběť své dispozice/indispozice neschopnost stárnout. Ale při sledování krásné, sečtělé, vysoké blondýnky, která se většinu filmu chovala poněkud chladně, povýšeně, odmítající jednoho muže za druhým, těžko tomu věřit. Pohodový vztah se svojí vlastní dcerou, se mi zdá vcelku nerealistický za daných okolností a myslím, že by mnohem zajímavější bylo vnést do filmu problematický vztah. Také kdyby film více rozpracoval pocit osamocení hrdinky, bylo by to věrohodnější.
    Co mohu ve filmu vyzdvihnout, byla zápletka v momentu setkání s bývalou láskou, kterou skvěle zahrál Harrison Ford. Zaplať Pán Bůh za ní. Asi nejlepší část filmu. I když je tedy škoda, že té zápletce nebylo dáno více prostoru a rozuzlení také nebylo přesvědčivé. Od zápletky se film už velmi rychle přiblížil ke konci. A konec byl bohužel hrozná nuda. Příliš jednoduché rozuzlení, velmi předvídatelné a laciné.
    Přeze všechno film hodnotím kladně, bylo to velmi příjemné pokoukání.

   • 65%
    0
    0
    18. 7. 2015

    Hezká pohádka nabitá erotikou.

   • 70%
    0
    0
    18. 7. 2015

    Film pro pohodu a pro zasmání :-)

   • 0
    0
    18. 7. 2015

    Film, který se mi snad nikdy neokouká. Je nač se dívat :-)

   • 85%
    0
    0
    18. 7. 2015

    Tento film mě příjemně překvapil. Jde o příběh lásky v jejímž pozadí je stále citelná blízkost smrti. Smrt je tu nastíněna jako něco, s čím někteří lidé musí počítat na denní bázi, jako součást svého života. Příjemné bylo herecké obsazení a ve filmu je i neočekávaný zvrat celého děje.

   OMůj oblíbený uživatel

   0 ×

   Poslední aktivita