evismaior
Komentáře

prvni predchozi 14 15 16 17 18
 • 35%
  0
  0
  18. 4. 2015

  Slabota. Asi mě prostě nikdy nezačne bavit dívat se na ty ubohé lidské charaktery, byť zde pravdivě zahrané skvělými herci Chýlkovou, Krausem a Trojanem. Ti jediní mě přiměli se dodívat až do konce, u nějž navíc vzhledem k předchozímu ději dost zamrzelo, že se hrdinka (bacha, hroznej spoiler) nevybodla na oba dva.

 • 40%
  0
  0
  18. 4. 2015

  Spíš podprůměr. Jediný, kdo to táhne, že se člověk i zasměje, je Eva Holubová. Kdyby byl film jen o tom, jak svojí užvaněností a otravností české svérázné hospodyně ničí život svých afrických únosců, zatímco se ji snaží neuměle zachránit parta lidí, kteří o ni zase tak moc nestojí, bylo by to lepší.

 • 90%
  0
  0
  18. 4. 2015
  Koule (1998)

  Tohle sci-fi mě asi nikdy neomrzí. Je to chytré, kombinace mimozemského tělesa, izolace party paranoidních lidí v mořských hlubinách, tajemného vědomí hovořícího přes počítač a hororových scén s medúzami je poutavá a představitelé hlavních postav Dustin Hoffman, Sharon Stone a Samuel L. Jackson jsou tak nezvykle namixovaní, že bych u té Koule nechtěla být ani s jedním z nich. A co teprve až Jerry přestane být šťastný...

 • 60%
  0
  0
  14. 4. 2015
  Robin Hood (2006)

  Tenhle "historický" seriál BBC přežil tři sezóny natáčení. Bylo v něm pořád léto, parta Robina Hooda (Jonas Armstrong) pořád vypadala jak pubertální skautíci z letního tábora, Mariana (Lucy Griffiths) byla lehce zaseklá, a tak nebylo divu, že se idolem divaček stal "záporák" Guy z Gisbornu (Richard Armitage). Nakonec to dopadlo tak, že mě na celé té sérii asi nejvíc bavil šerif z Nottinghamu, neboť Keith Allen z toho všeho měl viditelně aspoň srandu:-)

 • 60%
  0
  0
  14. 4. 2015

  Jistě chvályhodný počin spočívající ve zfilmování části nepříliš úspěšně tajeného života Charlese Dickense, který byl už tehdy stejnou celebritou, jaké známe dnes. A rovněž života jeho mnohem mladší milenky Nelly, která se se svojí rolí ženy žijící v mimomanželském svazku jen velmi obtížně smiřovala. Jen škoda, že ta vášeň mezi hlavními postavami na plátně příliš nefunguje - nějak se mi pořád nechtělo uvěřit, že k tobě ti dva doopravdy něco cítí. Jistě, city se v té době zas tak otevřeně neprojevovaly, ale kde je alespoň ten vnitřní boj? To byl Ralph Fiennes jako chladný manžel ve filmu Vévodkyně přesvědčivější. Nebo jako Voldemort;-)

 • 70%
  0
  0
  14. 4. 2015

  Parta maturantů natáčí vzkazy do budoucna, které si hodlají pustit za 25 let. Je ale otázka, jestli se dožijou zítřka. Inu, scénář zrovna nepřekypuje originalitou a zajímavých replik pro krále pod horou Richarda Armitage tu mnoho není, ale co se efektů týče, je to jednoznačně nejlepší film o tornádech, na který jsem natrefila. Pět trychtýřů v jednom záběru, kroužící letadla, výlet okem tornáda nad mraky (a zpátky) či tornádo ženoucí se skrz hořící čerpací stanici, to asi hned tak něco nepřebije.

 • 75%
  0
  0
  10. 4. 2015

  Přehlídka anglických hereckých celebrit aneb jak se potkala budoucí Belatrix Lestrangeová (Helen Bonham Carter) s profesorkou McGonagallovou (Maggie Smith), ovšem v Pokoji s vyhlídkou za zcela jiných okolností. K tomu viktoriánská Anglie, romantická zápletka, často vtipné dialogy i situace a příjemné pokoukání je zaručené.

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2015

  Roztomilý příběh o dvou až chorobně nesmělých lidech - majiteli upadající čokoládovny a dívkou, která má na výrobu neobvyklých čokoládových delikates neobyčejný talent, ale pozornosti okolí se bojí natolik, že raději vystupuje inkognito jako tajemný poustevník. A tihle dva si k sobě pomalu hledají cestu.

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2015
  Oko za oko (1996)

  Příběh s úvodní zápletkou, které se děsí každý rodič - dítě je brutálně zavražděno (zde matka dokonce vše slyší přes telefon), už to samo o sobě stačí, aby člověk ztratil chuť do života (a Sally Field s Edem Harrisem to umějí skvěle podat). Ale co teprve poté, když policie sice úspěšně najde vraha, ale ten je kvůli formální chybě při vyšetřování propuštěn na svobodu? Tentokrát se s tím však matka odmítne vyrovnat a přes varování agentky FBI vezme spravedlnost do vlastních rukou. Ten pocit zadostiučinění na konci filmu za to shlédnutí stojí.

 • 95%
  1
  0
  24. 3. 2015

  Nevěřila bych, že se seriál o partě potrhlých vědců, kteří řeší jen černé díry, cestování v čase, Stephena Hawkinga, Wila Wheatona, Dračí doupě, prsten z natáčení Pána prstenů, evakuační plán pro případ zemětřesení a své neúspěchy u žen, může stát sitcomovým hitem desetiletí, ale neuvěřitelné se stalo faktem a The Big bang theory mě spolehlivě rozesmává už několikátou sezónu. Jistě, situace a vtipy se opakují, ale zde se mi pořád ještě zdá, že dobrého není nikdy dost, a tak se na ně klidně v rozličných obměnách ještě párkrát podívám. Jenom škoda, že se tam už nikdy neobjeví Sheldonův idol Leonard Nimoy:-( Live long and prosper!

 • 80%
  0
  0
  24. 3. 2015
  Mi5 (2002)

  Realisticky působící seriál o práci agentů britské tajné služby. Z hlediska případů, které musejí řešit, je to sice postupem času stále víc vykonstruované, na druhou stranu diváka slušně mrazí, když si představí, že by i jen zlomek toho, co se veřejnost nikdy nedozví, mohla být pravda. Oceňuji rovněž náhled do soukromí agentů, respektive do jejich života mimo kancelář, který vzhledem k charakteru jejich práce prakticky nemůže existovat. A pokud už si pracně vytvoří nějaký vztah s civilistou nebo z nedostatku příležitostí i sami mezi sebou, zpravidla to nekončí dobře. To a také vysoká úmrtnost hlavních postav mi poněkud znemožňuje pochopit, proč se po uvedení tohoto seriálu tolik lidí hlásilo ke skutečné britské tajné službě.

 • 80%
  0
  0
  24. 3. 2015
  Hannibal (2013)

  Základní kostra příběhu s mladým detektivem Willem Grahamem psychicky rozleptávaným svojí schopností vcítit se do mysli vrahů a Hannibalem "kanibalem" Lecterem, který se na počátku chopí péče o Willův ztrápený mozek, je nadmíru originální. Dostala mě i ponurá atmosféra seriálu, neobvykle aranžované vraždy a zejména lekce vaření s Madsem Mikkelsenem, který v pravidelných intervalech servíruje "přátelům" své pečlivě připravené delikatesy. S přibývajícím počtem dílů mi sice připadá míň a míň pravděpodobné, že by Hannibal zůstal neodhalený, ale nejspíš právě to balancování na hraně jeho kuchyňského nože tomu dodává ten náboj, který mě nutí dívat se dál.

 • 55%
  0
  0
  24. 3. 2015

  Rozvedená žena se plácá mezi dvěma muži - stavitelem lodiček a otcem jednoho z dětí ze školky, kde učí. Průměrný příběh o nastupujícím středním věku, internetových seznamkách a touze ještě to v životě úplně nezabalit. Nenadchne, ale ani neurazí, a to zejména proto, že ho člověk pravděpodobně velmi rychle zapomene.

 • 50%
  0
  0
  24. 3. 2015

  Po mnoha letech šedivějícího manželství manžel uklouzne a jako trubka se milované manželce k nevěře přizná. A pak už to od ženy a dvou dcer jenom schytává. Nejsem příznivcem nevěry, ale tak nějak jsem si při pohledu na ten jeho trpitelský výraz říkala, kdy už se konečně naštve, pošle je všechny do háje a vydá se žít nový pohodovější život

 • 70%
  0
  0
  24. 3. 2015

  Zajímavý příběh, který, pokud je alespoň zčásti pravdivý, jsem ráda viděla, neboť kdy už má člověk příležitost dozvědět se něco zrovna z dánských dějin. Madse Mikkelsena jsem po zkušenosti s Hannibalem a vzhledem k šedé eminenci, kterou zde hraje, čekala manipulativnějšího, chyběla mi také větší dávka chemie mezi jeho postavou a královnou. Ale on s tím svým designem vlastně zas tak moc hrát nemusí a stejně je dostatečně poutavý na to, aby člověka zaujal po celou dobu trvání filmu.

 • 90%
  0
  0
  16. 3. 2015

  Internet může leccos a leckoho spojit - třeba i ty, kteří projevují lásku ke knihám zcela odlišným způsobem. Jeden z těch hezkých romantických příběhů, které vždy dokážou zahnat smutnou náladu. Jistě i tím, že oba hlavní hrdinové v podání Toma Hankse a Meg Ryan jsou takoví normální, ale o to víc sympatičtí lidé. A bod navíc za to, že hlavní hrdinka nemá potřebu dělat po zjištění pravdy hysterické scény;-)

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2015

  Viděno pouhou náhodou, ale překvapilo, hodně. Příběh a hlavně jeho rozuzlení není nikterak převratné, ale vyprávění z pohledu kamer dvou hlavních hrdinů - obyčejných malých kluků - působí velmi přesvědčivě. Oba kluci jsou nesmírně sympatičtí (a to mě dětské postavy ve filmech většinou dost štvou:-)) a člověk s nimi ten jejich amatérský film úplně prožívá. Moc mě potěšilo, že se něco takového objevilo v pro mě nudném českém filmovém rybníce.

 • 70%
  0
  0
  16. 3. 2015

  Matthew Macfadyen a Keeley Hawes - od dob společného natáčení Spooks to dali dohromady i ve skutečném životě a ve filmu Horší než smrt si zahráli manželský pár, který se pokouší pohřbít otce hlavního hrdiny. Takové Čtyři svatby a jeden pohřeb naruby, neboť tady jde jen o ten pohřeb. A taky o jednu lahvičku, ve které opravdu NEBYLO valium. A o jednoho trpaslíka, který si na pohřeb přináší sbírku velmi nevhodných fotek. Zábavný film, ačkoli mám stále pocit, že by se z tématu a navozené situace dalo vytěžit mnohem víc...

 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2015

  Rodinný film o žárlivosti a rivalitě mezi sourozenci, o znovunalezeném kamarádství a taky trochu o vesmíru a jednom všechny přírodní zákony porušujícícm létajícím domu. Děj je předvídatelný, mnohokráte viděný, ale přesto je to svým způsobem milé. Podle ratolestí v rodině soudím, že hlavní cílovou skupinu to rozhodně nezklame. A o to jde především. P.S. Potěší i vcelku normální role budoucí upírky Kristen Stewart.

 • 80%
  0
  0
  14. 3. 2015
  Violette (2013)

  Je zvláštní, že se člověk s osobností tak zajímavou, jako Violette Leduc, setká až v čirou náhodou navštíveném filmu. Dlouho na mě žádný životopisný snímek tak nezapůsobil. Divák vycítí, že se toho v životě této autorky přihodilo mnohem víc, ale to, co tvůrci vybrali, výborně vykresluje její charakter, pocity, problémy a zejména neustálý vnitřní boj i zápolení s vnějšími ženám a jejich otevřené tvorbě nepříznivě nakloněnými okolnostmi, což se jí podařilo vtělit do knih. Její postava zaznamenává v průběhu let vývoj, který je filmaři podán naprosto logicky a s obdivuhodnou kontinuitou, kterou nenarušují ani občasné skoky dopředu v čase. Vztah Violette Leduc a Simone de Beauvoir pro mě bude ještě dlouho představovat jeden z nejsilněji natočených psychologických vztahů vůbec.

 • 30%
  0
  0
  14. 3. 2015

  Padesát odstínů nudy se tentokrát představuje jako film. Jeden by si řekl, že nudnější než kniha to už být nemůže, neboť se přece ani při nejlepší vůli nemůže povést dostat na plátno všechny ty nekonečné, úporně se opakující rádoby erotikou nabité scény. Částečně se to povedlo, kupodivu to ani moc nevypadá jako Twilight (který autorka knihy ve svojí původní fanfiction oslavovala, než dala postavám jiná jména a z upíra Edwarda udělala "netušímekdyvlastněvydělávátymiliardy" pana Greye), hraje k tomu prima hudba a herci se to alespoň pokoušejí hrát vážně a nedělají z toho parodii, jakkoli by je to mohlo svádět. Tvůrci se dokázali vyhnout i trapností nasáklým vnitřním monologům hlavní hrdinky a omezit nejkřiklavější projevy stalkingu hlavního hrdiny. Takže to vlastně zas tak moc neurazí. Ale na to, že jsem podle popisu cílová skupina, mi to pořád přijde především jako... nuda.

 • 90%
  2
  0
  14. 3. 2015
  Mamma Mia! (2008)

  Pokorně přiznávám, že mám ráda písničky od skupiny ABBA. Dokážou mě nabít energií, v pravou chvíli rozesmutnit, dojmout či rozesmát (to zejména ve spojení s videodoprovodem plným neskutečných kostýmních kreací). A s tímhle filmem je to nastejno. Pravda, celé to stojí a padá s Meryl Streep, která září jako už dlouho ne, zatímco výkony jejích mužských protějšků jsou spíš mile úsměvné a tu mladší generaci bych klidně oželela. Ale teplo a pohostinnost řeckého ostrova na člověka z plátna (a kupodivu i obrazovky) doslova dýchne a s hlavní hrdinkou pak prožívám všechno od sladkobolného vypravování dcery do dospělého života, přes vyrovnávání se se ztracenou (a možná znovunalezenou?) láskou, až po dechberoucí písničkové řádění s potřeštěnými kamarádkami.

 • 100%
  0
  0
  14. 3. 2015

  Brian Kohn se narodil jen pár chlévů od Ježíše. A ačkoli ho i v pozdějším věku zahlédl maximálně odněkud z dálky, ovlivnil nepřímo celý jeho život. Doba je zlá, kamenování na denním pořádku a z Římanů toho kromě akvaduktu, kanalizace, silnic, vzdělání, zdravotnictví, veřejného pořádku, vína a míru nikdy moc nekáplo... Málokterý film jsem viděla tolikrát, abych ho znala téměř zpaměti, ale s Životem Briana mám jediný problém - že už se dopředu chechtám tomu, co přijde. Připadá mi, že ten film nemá jediné hluché místo a bylo by těžko vybírat nejoblíbenější scénu. Tak snad jen tu jednu z nejpravdivějších a nejvíc ze života: "You are all different!" - "Yes, we are all different!" - "I´m not."

 • 100%
  0
  0
  14. 3. 2015

  Nevím, jestli byl lepší nápad natočit film o "startrekovských" hercích, kteří se z kartonových kulis dostanou do reálného vesmíru, nebo obsadit do hlavních rolí osobnosti jako Tim Allen, Sigourney Weaver či Alan Rickman, kteří si své postavy skutečně vychutnávají, ale pro mě je Galaxy Quest i po těch letech jedním z nejlepších sci-fi filmů a komedií zároveň. A hlavní záporák svým vzezřením dokonce leckterá startrekovská monstra dalece předčí.

prvni predchozi 14 15 16 17 18

Pořadí v kraji

Uživatel nemá vyplněný kraj

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita