Yancl
Komentáře

1 2 dalsi posledni
 • 80%
  1
  0
  11. 3. 2019

  V zásadě povinnost pro všechny "marveláky" a zcela jistě doplňující základ pro poslední Avengery. Ale celkově opět Marvel boduje, jak ziskově, tak kvalitativně. Kapitánka Marvel je přesně to, co člověk tak nějak chce vidět. Akce - humor - bravurní vizuálnost - podkreslené hudba a především zapadající kousek skládačky. Sympatické jsou i známé postavy, v podobě Coulsona, Furyho nebo Ronana ... Takže obecně se dá říct, že divák dostane to, co očekává. Což je vlastně i jediný zápor filmu z mého pohledu, nic extra, nic dechberoucího, prostě dobře odvyprávěné scifko se vším, co k tomu patří.

 • 50%
  0
  0
  11. 2. 2019

  Oproti ostatním dílům krůček zpět, především co se týče celkové kvality filmového zpracování. Tady je to spíš vnucená přestřelka a ta omáčka okolo, která byla v minulých dílech cool, tady příliš nefunguje. Akční složka špatná není, naopak to nalajnované, nelogické chování všech zúčastněných je občas úsměvné. A na dobrý film zde také chybí nějaká ta hlavní postava, hrdina či záporák .. tady to jen prošumí k titulkám. Akční béčko fajn, ale jako další díl Očisty to neklaplo dobře.

 • 40%
  0
  0
  9. 2. 2019
  Inhumans (2017)

  Tohle že je z dílny Marvelu ? Hodně velké odbočení. InHumans se kvalitou hodí k nočnímu vysílání na Prima Cool jako seriál k vyplnění vysílací pauzy. Viděl jsem všechny seriály od Marvelu, které mají laťku hodně vysoko. Tento seriál je opakem. Tahle hrůza mi připadla jako na rychlo slátaná rychlokvaška (vždyť i herci mají celou první sérii stejné oblečení). Za mě osobně zklamání. Plusem je určitě samotný námět InHumanů, jejich schopnosti a tak trochu očekávání jak to asi dopadne, díky čemuž jsem se dokázal dívat do poslední dílu. A ten roztomilý přerostlý bulldog se schopností teleportace :) Zbytek je bohužel špatně, místy se na to nedá dívat, jak hloupé to je. Myslím, že druhá řada jen tak nebude a tahle partička upadne v zapomnění.

 • 60%
  0
  0
  9. 2. 2019
  Robin Hood (2018)

  Pro oko koukatelné, jako celek neobstojné. Robin Hood je jakýsi zvláštní moderní mix plný akce, šípů a nesmyslů v historickém kabátku. Za mě to zas tak zlé nebylo, svižné to je, choreografie slušná a že ta pohádka okolo je opravdu mišmaš nepříliš povedeného, to už je věc druhá. Jako blockbuster určitě ne, jako akční béčko bez hlubšího námětu ano.

 • 25%
  0
  0
  1. 2. 2017

  J. Rena mám rád, původní "Návštěvníky" též, ale tenhle počin byl dost mimo mísu. Nemělo to vtip, ani eleganci prvního dílu, scházelo tomu snad vše co dělá film filmem. Především to bylo moc užvaněné a ty žvásty byly o ničem, tudíž hodně unuděné a těch pár povedených scének nezachrání film. Škoda, ale tahle patlanina mě neoslovila.

 • 40%
  1
  0
  1. 2. 2017
  SEZN@MKA (2016)

  Z čisté zajímavosti jsem to chtěl vidět ... a dočkal jsem se typického českého filmu. Jednoduše láká námětem, první minuty celkem ujdou a člověk se i zasměje, pak to upadne do podprůměru, poněvadž asi došly nápady a s blížícím se koncem to začíná být tragédie místo komedie. Tudíž žádná hitparáda, naopak lehce úsměvný filmek, který táhne J. Langmajer.

 • 45%
  0
  0
  31. 1. 2017

  No jejda .. tohle byl zas jeden úlet, tentokrát z Francie. Stokrát viděná blbůstka v jiném kabátu, která si zakládá na ostřejším humoru a peprnějších scénách. Proč ne .. ale krom liliputů a hrstce vtipných scének nemá co moc nabídnout. Kdo si libuje v jednodušším humoru, je "Pattaya" klasickou jednohubkou na večer.

 • 70%
  1
  0
  31. 1. 2017
  Příchozí (2016)

  Nemám rád filmy, které lákají obrovskými trailery a poté minutu po minutě vypraví něco, co je jaksi záhadné, co připravuje diváka na něco epického, ale ... on žádný boom nepřijde. Naopak ocením filmy, které dokáží připoutat k židli a chytrým způsobem přednáší cosi zajímavého, poutavého a to přitažlivým způsobem. "Příchozí" se řadí do obou kolonek, osobně se lehce přikláním k té pozitivní frakci, ale při návštěvě kina jsem čekal opravdu něco úplně jiného. Zvláštní film, který vybočuje ze zarytých šlépějí a vypráví si příběh o Alienech po svém.

 • 55%
  0
  0
  27. 1. 2017

  Asi stokrát ohrané téma .. sebráno hlavní jádro filmu a kapánek upraveno, ať to vypadá trochu "jinak". V případě 'Šprtů na tahu' to zázračně funguje, servíruje totiž přesně to, co si divák v dané scéně přeje. A takhle je to celý film, ničím nepřekvapí ani nenadchne, ale svižně pobaví a člověk dostane to, co očekává při zapnutí téhle komedie.

 • 55%
  0
  0
  27. 1. 2017

  Námět paráda ... co asi dělají naši mazlíci, když jsou samotní .. proč ne. Zpracování solidní, i nějaký ten příběh, tudíž dějově to není prázdné. V hlavních rolích i sympatická zvířata a vtipný záporák. Jenomže při sledování člověk zjišťuje, že je to takové průměrné, už kdesi viděné a v záplavě dnešních animáků nijak výrazné. Dobře se na to kouká, především pro mladší publikum, přeci jen je to pohádka, ale jak rychle naběhnou konečné titulky, tak rychle na Mazlíky divák zapomene.

 • 35%
  0
  0
  27. 1. 2017

  Tak nevím .. mám rád šílené komedie i totální úlety, ale tohle bylo už hodně mimo mísu. Jakmile to bije do očí a člověk začne vnímat ten trapas na obrazovce .. takhle to holt fungovat nemá. Špatná nota pro komedii a nepomáhá tomu ani řada známých tváří.

 • 30%
  0
  0
  12. 1. 2017

  Akční scifko .. jak lákavě to zní, minimálně pro mé uši. A k tomu jako bonus terminátoři vs speciální jednotka ? No pecka, říkám si. První minuty se na mě film tváří né "béčkově", ale spíš "céčkově" ... tak čekám, dávám tomu šanci a ono se to stále nechce rozjet. Efekty pěkné, ale žádné prokreslení postav, hlubší příběh, ani detailnější akce. Tudíž ani žádné napětí nebo hororová atmosféra. Bohužel, z mého pohledu tohle příliš nevyšlo.

 • 65%
  0
  0
  9. 1. 2017

  Roztomilá pohádka alá Pixar, technicky vyšperkovaná, příběhově poutavá a hlavně o malinké rybce, co hledá svou rodinu, což se muselo uchytit i kdyby nechtělo. Pěkně se na to dívá, ale na mě osobně už je to moc "family" animák. Už jsem vyrostl z podobných typů a raději dám přednost filmům, co mají větší "boom". Dory je konkrétně cílená na menší publikum, kde se bude líbit ve všech ohledech.

 • 60%
  0
  0
  9. 1. 2017

  Story průhledné jako vyleštěné sklo, jedno klíšé za druhým a především stokrát viděné, ohrané. Jenomže tenhle film má 2 tahouny a tím je sebejistý komik W. Ferrell a nabouchaný Marky Wahlberg. Oba herce mám rád, na oba se rád dívám a jsou to především tito dva pánové, kteří táhnou film ze zašedlého průměru a kapku vzhůru. Takže jo, je to blbůstka, ale dobře se na to dívá a člověk se i pobaví.

 • 95%
  0
  0
  6. 1. 2017
  Westworld (2016)

  Na tento seriál jsem narazil úplně náhodou a jsem rád, že jsem mohl koukat na něco tak vychytaného, promyšleného .. co mě dokázalo po delší době ukotvit k sedačce a hltat díl od dílu. Naposledy jsem zažil něco podobného u "Hry o Trůny" .. ono také úvodní znělka v produkci HBO hodně táhne k tomu, že to bude pecka. Také samotný námět M. Crichtona a podstatná role A. Hopkinse říká své - v pozitivním slova smyslu. Nemám ve zvyku hodnotit vysoce, poněvadž celá řada dnešní produkce je všelijaká, hodně se kopíruje atd. Ale tady rád po dlouhé době maximum udělím, poněvadž seriál je to výborný, divák musí mít sice kapku představivosti a nehledat chybu v detailech. Poté si užije každý díl, který láká novým a novým rozuzlením, ale ve své podstatě neříká nic důležitého a nechává diváka tápat, čehož si od tvůrců vážím, protože seriál překvapuje až do posledního dílu a skládá puzzle z jednotlivých částí. Těším se na druhou řadu, svět je dokonale otevřený pro další dobrodružství, tak snad zůstane kvalita nadále vysoká. [98%]

 • 55%
  0
  0
  28. 2. 2016

  Rozhodně bych tento film nepovažoval za horor, nýbrž za úsměvnou fantasy pohádku s prvky komedie. Námětově to není vůbec zlé, ovšem zpracování kapánek pokulhává a celý příběh má mezery v ději. Špatný film to není, ale žánrová pecka z toho taky nebude. Taková příjemná jednohubka na jedno podívání, která neurazí, ani nenadchne. O to víc překvapí slušným vizuálem v podobě efektů. J. Black mi do role zatuchlého tatíka moc neseděl, což už moc nemění kvalitu filmu, který je založen hlavně na digitalizaci monster.

 • 90%
  0
  0
  24. 5. 2015

  No .. tak já si tedy myslím, že celý film vystihuje samotný název - zběsilý nebo také šílený. Tohle je totiž opravdová hardcore jízda, která chyběla na plátně a něco podobného lze těžko najít. Miluji akční filmy a tohle opravdový vrchol produkce, akční peklo podtržené krutě vyšperkovanou vizualizací. Do toho připočtena skupina řádících magorů na strojích, které snad pochází z neskutečna a v čele tak trochu tichý T. Hardy, který má ovšem fakticky nabouchané charizma a do role se výborně hodí (mám toho herce s každou jeho rolí raději). Takže jasná kinovka a přemíra spokojenosti a nadšení z Millerova díla.

 • 90%
  0
  0
  28. 12. 2014

  První díl mě překvapil a doslova pohltil .. díl druhý >> vytratilo se kouzlo překvápka, ale nadšení zůstalo. Přeci jen už jsem lehce tušil, co mě čeká, což ovšem násobilo celkový požitek. "Úsvit opičáků" je film hodně megalomanský, takový rozsáhlý projekt, který sází na zaručenou kvalitu a dokazuje to minutu po minutě. Osobně mám velmi rád celou sérii OPIC, proto také hodnotím tak vysoko. Určitě mám nějaké výtky ke klopýtnutí v ději nebo těch pár dějově nelogický rozhodnutí, kterými prostě a jednoduše tvůrci dláždí cestu pro napínavější příběh. Myslím především druhou část filmu. Ale i tak je to pravý blockbuster, který tasí na diváky všechny zbraně v podobě dokonalé vizualizace, perfektního hereckého představení a neuvěřitelně krásně vykresluje život lido/opů. Jsem nadšen, spokojen - supr.

 • 80%
  0
  0
  13. 9. 2014

  Obecně beru X-Meny jako kvalitní scifko s výborným audiovizuálem a poměrně slušným námětem .. ale nepůsobí na mě dechberoucím dojmem či neuvěřitelnou filmovou střelou, která by se řadila do mých TOP žebříčků. A stejný názor si držím i na "Budoucí minulost" ... hódně kvalitní filmek, perfektní vizualizace a nápady, ale toť vše. Po závěrečných titulkách jsem byl spokojen, bavil jsem .. ale že by se to vyrovnalo pocitu jako třebas u "Na hraně zítřka" , to ne. Zkrátka a jednoduše řečeno, jedná se o další díl kvalitní série, který nevybočuje ze svého pojetí a záruka zábavy je jasně daná.

 • 70%
  0
  0
  8. 9. 2014
  Divergence (2014)

  Tohle nejde brát jako scifi mainstream, ale ani jako katastrofickou splácaninu. Spíše taková střední třída, která dokáže člověka udržet. Námět vcelku solidní, rozdělení na frakce ujde, i když by to určitě chtělo doladit nesrovnalosti. Ve výsledku jde spíše o jakýsi mix Hunger games a Stmívání .. což ale neberu jako zápor, protože nejde o čistokrevné vykrádání a Divergence se drží ve svých šlépějích. Za negativní považuji nesmyslnou hru na hrdiny, kdy se z malé holčičky stává válečník. Z celkového nadhledu se mi film líbil, ale určitě bych netvrdil, že je to nějaké nabouchané scifko.

 • 100%
  0
  0
  27. 8. 2014

  Tenhle film je pro mě taková živoucí legenda .. hltal jsem to za mlada a hltám to s údivem i dnes. Na dobu vzniku, naprosto úchvatný pokrok filmografie s velmi sympatickým námětem pod dohledem výborného režiséra. Není co víc dodat .. fantastický film :-)

 • 45%
  0
  0
  27. 8. 2014

  Tenhle film je pouze slaboučký odvar prvního dílo .. spíše jen ždímačka na peníze založena na jméně Jurského parku ..

 • 65%
  0
  0
  2. 8. 2014
  Krásno (2014)

  Takhle .. pokud bych si měl vybrat hrstku těch "lepších" filmů české produkce posledních deseti let, KRÁSNO bych tam s radostí zařadil. Ondra Sokol to uměl natočit s jakýmsi moderním přístupem, který je mi blízký. Řada scén nepostrádá opravdový humor a člověk se fakticky zasměje. Ano, jsou tam hluchá místa a občas to postrádá logiku, ale celkově vzato, není to špatný film a o to víc, na české poměry i zábavný. A Ondra Sokol je sympaťák s hereckým talentem :-)

 • 60%
  0
  0
  30. 6. 2014

  Ač s lítostí, tak musím jako filmový fanoušek předchozích Transformerů hodnotit "negativněji" ... Třetí díl to ještě tak-tak ustál s vizí brutálních efektů a i když to nebylo ono, stále tam bylo něco původního. Nad-stavovaný čtvrtý díl je a bude z velké míry jen dojnička na peníze, které prostě ten divák za ty roboty DÁ. S touhle vizí jsem také šel na premiéru a vlastně jsem se ani nespletl. "Zánik" je mix mnohdy nelogických, nesmyslných, nevysvětlených, zdlouhavých záběrů ... které (na druhou stranu) JSOU velice dobře ztvárněné a po vizuální stránce není opět co dodat. Jsou to orgie, je to nářez a parádně se to sleduje. Herecky absolutní výměna .. Marky Wahlberg je v mnoha ohledech můj oblíbenec, ale do role ?? vědce ?? mi vůbec nesedí a už vůbec né, jak poskakuje s mimozemskou zbraní a hraje si na Ramba. Jeho filmová dcera (ta by spíš seděla do role přítelkyně) zase nějaká playmate, jak je u Baye známo (zas podotýkám, Megan Fox byla první a vždy tam bude). A ta stopáž, omg, skoro 170 min .. to je příliš i na Baye a určitě by se to dalo osekat alespoň o 50min. Nevím kolik má Michael v plánu natočit Transformerů, ale chtělo by to změnu. Já, jako fanoušek, odcházel z kina zmatený, ač spokojen s digitální řežbou, tak nespokojen příběhem Optima Prima..... II. PROJEKCE : Potvrzuje nevyhnutelné - taková nedoladěná transformující se slátanina všeho dohromady. Ale, pokud by z toho byl samostatný film nějak nenavazující na trilogii Transformerů, dalo by se to nějak ustát. Jenomže není a pan Bay přešlápl ... a opět zdůrazňuji, co ta stopáž 165 minut ?

 • 80%
  0
  0
  30. 6. 2014

  Co jen si o třetím dílu slavných robotů myslet ? S napětím jsem očekával grandiózní finále Transformerů, ale skutečnost je o pár desetin jiná, než jsem si představoval. S přehledem mohu první díl označit jako nejlepší, poněvadž co se týče filmové kvality jako takové, následují díly o chlup upadaly. Tím nechci říct, že 'Dark of the Moon' je zlý film, ba naopak .. náramně jsem se bavil, což bylo dáno z 98% famózní vizuální stránkou, která nemá obdoby. Tímhle třetí Transformeři opravdu vynikají, až neuvěřitelná digitální řežba v podobě nadupaných robotů. Opět musím pochválit i vtipné vsuvky, které vnáší humor do rozjetého vlaku. S. LaBeouf opět bravurní, táhne herecky celý film kupředu a co se týče jeho nové 'kolegyně', nemohl jsem si na ní zvyknout po celý film. Je sice nebesky krásná a sexy, ale Megan je Megan :) Filmově je tento díl trochu jinde, vizuálně sice extremně pobaví, ale po dějové stránce je kapánek mimo a to není řeč o pár přešplapech, které člověk nějak zkousne.

 • 95%
  0
  0
  30. 6. 2014

  No tedy .. pro mě osobně největší filmová pecka roku 2007 a obecně řečeno i jeden z nejvíce očekávaných snímků. Na rovinu musím napsat, že Transformers se zařádí v mé filmové paměti do pověstné TOPky. Celý film mě nadchnul v mnoha ohledech, dočkal jsem se ještě žhavějšího snímku než sem čekal a bavil jsem se přímo božsky. Nemá cenu popisovat vizuální efekty, které jsou téměř revoluční a partička robotů jakoby zapadala do našeho světa. Zvuková stránka je přímo vynikající a hudba z produkce Steva Jablonskeho zní vždy v ten pravý okamžik a je brilantně sladěna s dějem. Také mě válcoval neuvěřitelný výkon S. LaBeoufa(ten kluk to dotáhne daleko) a nesmírně sexy M. Fox :) To celé pod režisérským umem M. Baye, který má důrazný a úžasný smysl pro akci a dokázal ukočírovat Transformers do ucelené a pro mé oko dokonalé podívané. Film disponuje i řadou humorných momentů, které dokáží parádně rozesmát, což je další plus a také důkaz, že Bay prostě umí....co více dodat - Transformers = filmová střela, která se ve své době (2007) trefila do mého filmového srdce.

 • 95%
  0
  0
  8. 6. 2014

  S.U.P.R !! Konečně pořádně našlapaný blockbuster s "origo" námětem, který se nebojí riskovat a vše ukazuje pěkně ostře .. jak je potřeba. Rozjezd je sice kapánek komplikovanější, ale po první smyčce se filmek nabrousí na pěkný grády, což se stupňuje až do finále. Závěr by možná zasloužil monstróznější fight, ale i v tomhle provedení je to cool. Pro mě - za mě .. byl jsem s 85% filmu spokojen na maximum .. bavil jsem se královsky a z kina jsem odcházel s pocitem, že bych to rád viděl hned podruhé (což se tak často nestává). Vizualizace dokonalá .. co k tomu dodat, herecky moc dobře ztvárněné .. Cruise + Blunt jako supr dvojka .. ale co mě dostávalo nejvíc - zřejmě to postupné upgradování hlavní postavy, promyšlenost s detailními prvky. Časová smyčka je výborný nápad (i když prvně viděný u Zdrojového kódu) skvěle zapadající do prostředí invaze alienů .. Na hraně zítřka -- určitě jeden z TOP filmů 2014 ..

 • 75%
  0
  0
  4. 6. 2014
  Iron Man 3 (2013)

  Tak upřímně a na rovinu .. čekal jsem vlastně úplně něco jiného, čekal jsem především IRON mana a především jsem očekával strhující finále a pompézní zakončení trilogie. Realita je bohužel posazená o fous vedle a po většinu filmu mi připadlo, že sleduji nového agenta 007 - žádný oblek, jen klasické zbraně, akrobacie a nebojácnost v roli Tonyho Starka. Jak jsem předeslal, očekával jsem IRON MANA .. dostal jsem akční snímek okořeněný o scifi prvky. Nepovažuji to vyloženě za zápor, ale přeci jen .. trošinku to zklamalo. Další negativní posudek - jedna z nejmocnějších a zapamatovatelných scén - zřícení paláce pana Starka .. tyhle scény jsou famózní .. jenomže tím výčet digitálních orgií končí .. až na finále a pár dalších scén. V neposlední řadě mi chyběl Tonyho šarm, vtip a nadhled .. tady působil opačně až mrzutě. Po opakované projekci hodnotím vesměs pozitivně, z celkového pohledu je Tony Stark alias Iron Man výbornej a jako "zakončení" série působí tento díl přinejmenším zajímavě, ALE propracovaně ...

 • 70%
  0
  0
  4. 6. 2014
  Nevědomí (2013)

  Zvláštní žánrovka, která se mi ve své podstatě líbila, ale nenabídla nic převratné, co by ve mně zanechalo dojmy či dokonce úžas. Ba naopak, vzpomínky na tento film rychle vyšumí a nezanechají po sobě stopy. Po technické stránce není co vytknout, bravurní práce a nádherné obrázky. Na druhou stranu musím podotknout, že se nejedná o nějaké akční scifi dílo, ale spíš o drama zasazené do budoucna. To je možná i důvod, proč z filmu nic neutkví v hlavě. Celé představení je v roli jednoho muže - T. Cruise - který zahrál přesvědčivě, ale nikterak oslnivě. Příběh je zajímavý, ale opět se zadrhává a obsahuje pár nešvarů, které nejsou vysvětleny. Jednotlivé zvraty jsou lehce odhadnutelné, až na ten hlavní a zásadní, který člověka nechává v napětí minimálně do poloviny filmu. To beru jako pozitivum, ale celkově si z 'Oblivion'-u odnáším křečovité názory, hlavně jako fanoušek scifi - lepší průměr ...

 • 60%
  0
  0
  4. 6. 2014
  Red Tails (2012)

  Film disponující jednou 'sakra' kvalitní částí a zbytkem 'oh my god' negativních sraček, které pouze ničily celkový dojem. Pokud si dám jedna a jedna dohromady, nemohla z toho v žádném případě vzniknout pamětní válečná vřava na filmovém plátně. Naprosto strhujícím aspektem filmu jsou samotné letecké souboje, které působí velmi realisticky a jsou dotaženy k dokonalosti .. jak po stránce chování letadel, tak i po stránce vizuální. V podstatě jsou zde jedny z nejlepších leteckých(filmových) záběrů posledních let .. jenže pak přijde na řadu ta druhá, čili negativní věc. Naprosto neúnosný patos okolo, řada zbytečných záběrů a scén, nelogické jednání jednotek - vždyť oni v těch kokpitech vypadali, jako by seděli na simulátoru a hráli hry - tohle mi k vážnému filmu o válce nesedělo vůbec. Kvůli válečnému letectví a působivému příběhu o Afroameričanech hodnotím pozitivně ..

1 2 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: