Ve výsledku je třetí díl Captaina Americy s podtitulem Občanská válka hodnotím jako jeden z nejlepších marvelovským blockbusterů vůbec. Překonal totiž veškerá má očekávání a ani na vteřinu jsem se nenudil a nemusel se dívat na hodinky. 148 minut uteklo jako voda a přiznám se, že takovou radost jsem měl naposledy po projekcích druhého dílu Návrat prvního Avengera a prvních Avengers. Snímku nechybí napínavá akce, výborná choreografie, opojné vizuální efekty, skvělý scénář, perfektní režie, střih, zajímavé lokace, nádherné kostýmy a charismatičtí herci. Čeká vás tedy nezapomenutelný akční zážitek roku!
Tarantino je zpět a vzdává poctu westernovým snímkům! Novinka Osm hrozných opět nepostrádá zběsilost a spoustu umělé krve. Scénář funguje na výbornou, děj je krásně plynulý a příjemně jej doprovází hudba Ennio Morriconea. Také musím vyzdvihnout kameru, kostýmy a herce, kteří podávají šílené výkony, jak je u Tarantinových snímků zcela běžné. Na druhou stranu mě zklamala nevyužitá účast Tima Rotha a štěk Channinga Tatuma, jenž by si rozhodně zasloužil více prostoru. Snímek Osm hrozných se ovšem víceméně povedl. Nejedná se sice o druhého Nespoutaného Djanga nebo Hanebné pancharty, fanoušci však budou jistě spokojeni.
Snímek REVENANT Zmrtvýchvstání je mrazivou podívanou, která nejvíce překvapuje autentickou výpravou. Režisér Alejandro G. Iñárritu odvedl dobrou práci a spolu s Markem L. Smithem připravil kvalitní scénář. Dále mohu vyzdvihnout střih, příjemně plynulou kameru, zajímavé kostýmy a mrazivé herecké výkony Toma Hardyho a Leonarda DiCapria.
Snímek Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti se ve výsledku povedl, jen trpí hloupým scénářem Chrise Terria a Davida S. Goyera, který má tendenci toho více nakousnout, a poté nedokončit hlavní myšlenku. Dalším zklamáním je záporák Doosmday, kterého jste mohli poprvé spatřit ve třetí upoutávce. A ačkoli nám tvůrci slibovali, že se nejednalo o finální verzi, opak je pravdou, a za to má bohužel palec dolů. Snaha o vyrovnání se konkurenčnímu Marvelu je zřejmá, leč se mu toho zatím nepodařilo docílit – je to samozřejmě pouze jeden snímek - avšak do budoucna se o to studio bude snažit.
Hororový snímek Les sebevrahů překvapivě nezklamal, ale mile potěšil. A mohu dodat, že se jedná o jeden z nejlepších hororů, který jsem viděl za poslední tři roky. Režiséru Jasonu Zadovi se s filmaři daří navodit správnou temnou atmosféru a doprovodný soundtrack přesně ví, kdy zasáhnout a ještě přitlačit. Scénář, který napsali Nick Antosca (Hannibal), Ben Ketai (30 dní dlouhá noc: Doba temna) a začínající Sarah Cornwell, perfektně pracuje s postavami a herci tak podávají slušné výkony – obzvláště Natalie Dormer. Kamera je poměrně plynulá - obraz není příliš roztřesený, když nepočítám „sprinterské scény.“ Pokud jste tedy milovníky hororů, pak si tento snímek zajisté nesmíte nechat ujít. Pokud jste však slabé povahy, raději zůstaňte doma.
Režiséru J. J. Abramsovi se podařilo natočit obstojné pokračování Hvězdných válek, k jehož nejsilnější stránce zajisté patří autentická a dech beroucí akce, vizuální a praktické efekty, kostýmy a herecké obsazení.
Naopak nejslabším článkem je zbytečně dlouhá stopáž (136 minut!) a dosti nezajímavý scénář. Takže kdyby nás filmaři nezásobovali nějakou tou akcí, pravděpodobně by více než polovina diváků v sálu usnula.
Az do poloviny super... chytre a melo to az hororovou atmosféru, ale pak to šlo všechno do kopru a jako kdyby se najednou ujal režie nekdo uplne jiný... větší a neoriginalni akční scena je az na konci a slovo ''priserna'' je pro ni jako libezne pohlazení. Navic Thinguv hlas je otresny (zato Toby má jako Doom prijemne mrazivy hlas - bohuzel se ukazuje az na desnem konci).
Režiséru Jamesi Wanovi se podařilo natočit ambiciózní pokračování této akční franšízy. Ačkoliv se zdá dvou a půl hodinová stopáž jako zbytečně zdlouhavá, pak vás mohu ujistit, že není. Filmařům se kromě toho podařilo patřičným způsobem uctít památku mladého a talentovaného herce Paula Walkera. A zvláště na konci vyplavou všechny emoce na povrch. U posledního rozloučení se jednoduše nelze ubránit slzám.
Od snímku jsem si nic velkého neočekával, ale nakonec jsem byl velmi překvapen. Čím? Především brilantním výkonem J.K. Simmonse, jenž mi ve své roli přísného učitele místy naháněl hrůzu. Oscar je v tomto případě nevyhnutelný. A nemohu opomenout ani skvělý výkon Milese Tellera, jenž se konečně ukázal v roli, která mi perfektně sedne. Režie je také skvělá a z konečného finále mi běhal mráz po zádech. Pro mě je to, vedle Kingsmana, jeden z nejpřekvapivějších filmů roku.
Snímek Velká šestka je zábavný animák, se zajímavými postavami, které tak trochu připomínají týmovku Avengers (Baymax je větší Iron-Man - možná má na sobě Hulkbuster). Nejlepším na tom je ovšem fakt, že jsem se vůbec nenudil a ve finále jsem byl mile překvapen, s jakou hravostí se filmařům podařilo tyto komiksové postavy oživit. P.S. Také pobaví potitulková scéna, v níž můžeme vidět i Stana Leeho.
Tenhle film se nemůže brát vážně... Já jsem se po celou dobu projekce smál, jak absurdní scénář je. Když jsem si poprvé přečetl synopsi, tak v ní stálo bylo, že se má Dakota Johnson objevit v roli studentky, ale ve filmu vypadá tak na třicítku (nejspíš zaspala ve škole a zůstala tam o trochu déle). Dále mám výhrady k celkovému ději, který je velmi hloupoučký a vleklý. Jediné pozitivum patří skvělým songům, které dokázaly alespoň trochu film oživit.
Naprosto osvěžující. Jsem rád, že jsem to viděl a skvěle se při tom i pobavil. Ačkoliv se změnil režisér, atmosféra zůstává stejná, i když přibylo více humoru (bavil jsem se více než u prvního dílu). Celé to skvěle funguje a ty potitulkové zkažené klapky jsou dosti vtipné. Pokud se tedy doma nudíte, pak toto musíte vidět!