bidlobox
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  30. 5. 2014

  • některé neotřele natočené scény
  • casting
  • přímočarost, šla lépe vykreslit atmosféra strachu
 • 85%
  1
  0
  13. 12. 2013

  Velmi zdařilá "sametová" pohádka podle Hanse Christiana Andersena s množstvím populárních česk(oslovensk)ých herců, mezi nimiž nesměl chybět Martin Růžek, Josef Kemr, Pavel Zedníček s Mariánem Labudou či Martin Dejdar, a s několika herci německými (role podivuhodného přítele byla svěřena Fritzovi Bachschmidtovi s hlasem Josefa Somra a role jeho ďábelského protějška Matthiasi Habichovi s hlasem Borise Rösnera). Nezapomenutelně průvodkyně ze zámku Eva Vejmělková a neokoukaná tvář Tomáše Valíka tvořily solidní duo. Po princezně Jasněnce posloužily opět exteriéry Bouzova, televizní triky také splnily dobře svou úlohu, stejně jako Hapkova scénická hudba. Výsledkem je solidně zahraný a natočený příběh s hustou andersenovskou atmosférou a pár vtípky.

 • 30%
  0
  0
  16. 9. 2013

  Tohle tedy fakt ne.

 • 20%
  0
  0
  16. 9. 2013

  Tohle fakt ne.

 • 75%
  0
  0
  15. 9. 2013

  Že je Edward Norton schopný režisér, jsme se přesvědčili v jeho eskapádách s Benem Stillerem a Milošem Formanem v "duchovní" komedii Keeping The Faith (Rabín, kněz a krásná blondýna). Ale on je především skvělý herec, jak jsme mohli vidět jak v tomto jeho režijním debutu, tak i ve vážnějších filmech jako byl Iluzionista, Barevný závoj, Hráči, Fincherův Klub rváčů, Formanův Lid versus Larry Flint nebo právě v tomto snímku, kde ztvárnil dvojakou a nevyzpytatelnou osobnost, ze které jde mráz po zádech. Bravo, pane Stres.

 • 85%
  0
  0
  15. 9. 2013

  Tohle téma jde zpracovat různými způsoby, tvůrci si naštěstí vybrali nadsázku, humor a akční tempo. Ve skutečnosti samozřejmě určitě bylo všechno trochu (víc) jinak, ale film je film, přeci jen je příběh "obohacen" o autorskou licenci. Lze jistě spekulovat o tom, zda je to tak dobře, ale ani z pohledu hnidopichů filmu nelze upřít minimálně jedno: diváky zaujal a od začátku do konce nenudil, což se u mnohých jiných podobných filmů říct vždy nedá.

 • 75%
  0
  0
  15. 9. 2013
  Nevědomí (2013)

  Pomineme-li samotný závěr filmu, poplatný hollywoodskému standardu, máme tu skvělý, vizuálně téměř dokonalý a navíc dystopický sci-fi snímek. Ohromné překvapení u Toma Cruise, který jakoby nestárnul, s trochou nadsázky vypadá skoro jak v Top Gunu (a létání mu jde snad ještě trochu lépe). Skvělý casting, skvělý příběh, skvělá podívaná. Rozhodně víc než jsem čekal.

 • 55%
  0
  0
  15. 9. 2013
  Prometheus (2012)

  Protože jsem dosud neviděl jediného Vetřelce, myslím na plátně, v televizi či na monitoru, v reálu by chtěl některého asi málokdo potkat, přistupoval jsem k tomu filmu bez nějakých velkých očekávání a mohl se tak těšit na napínavou sci-fi se záběry na islandský vodopád Dettifoss (viděli jsme jej rovněž v Nevědomí). Ostatně mi náležitě naladila už virální kampaň s androidem Davidem a panem Weylandem. Avšak přestože první třetina až polovina filmu byla skvělá (s drobnými výhradami např. ohledně uvěřitelnosti kulis a kvality triků), druhá, nehorázně nesmyslná, polovina snímku mi částečně rozčarovala, částečně rozzuřila. A ani ten Fassbender v roli Davida mi ve své roli dvakrát neoslnil a proč ta stupidní smrt Charlize Theron? Má vzniknout dvojka, tak doufám, že Scott nabere v té mimozemské lodi trochu lepší kurz.

 • 65%
  0
  0
  14. 9. 2013
  Bobule (2007)

  Českomoravská odpověď na Dobrý ročník? Proč ne? Bobule jsou svižně natočenou komedií s několika prima nápady a spoustou tipů na letní dovolenou v jihomoravském kraji oplývajícím krásnými, šťavnatými bobulemi. Třebaže Hádka jsem musel překousnout, jeho herectví mi už od Tmavomodrého světa je protivné, na Terezu Voříškovou se v některých úhlech kamery dobře dívá, i když povahově je mi ta holka protivná taky. :)

 • 50%
  0
  0
  14. 9. 2013
  2Bobule (2009)

  Tvůrci nabízí divákům jednoduchou matematiku ve smyslu jedna plus jedna jsou bobule dvě, ale zapomínají, že kdo chce rychle víc, často nemá nic. Film sice u diváků jakžtakž prošel, ale žádnou peckou se pochopitelně nestal. V jedničce byly ještě sem tam pěkné filmařské nápady, tady už jsou jen sem tam pěkné záběry jihomoravské krajiny ospravedlňující prkenné výkony herců a nesmyslné taškařice, které jim předepsal scénář.

 • 85%
  0
  0
  14. 9. 2013

  Krásný, poetický film Karla Kachyni, který vznikl podle povídkové knihy Oty Pavla. Stejně jako v předchozím Kachyňově snímku, Zlatí úhoři, se vydáváme do krajiny Pavlova dětství, na Křivoklátsko, tentokráte abychom zde prožili vzestupy a pády tatínka Leo Poppera v podání okouzlujícího Karla Heřmánka.

 • 65%
  0
  0
  14. 9. 2013

  Ajaj, podívat se na tenhle film před Smrtí krásných srnců, je asi hodnocení trochu jinde (o něco výš), ale teď si nedovedu v roli tatínka chlapců představit jiného herce než šarmantního Karla Heřmánka. Menšík je svého druhu také skvělým a úžasným hercem, ale do tohohle filmu mi prostě stoprocentně nezapadl. Jeho repliky jsou odříkaný tak nějak uměle, strojeně, nemá to to kouzlo (oproti tomu maminka OK, moc se však k Menšíkovi nehodí, a poprvé se představil strejda prošek v podání Rudolfa Hrušínského). Přesto je to dobrý film, rozhodně v rámci televizní tvorby nadprůměr. Četli jsme si souběžně s manželkou povídky Oty Pavla, takže tohle mne oslovilo.

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2013

  Přišlo mi legrační jak ten důchodce o holi se dostal během relativně krátké doby do své mladistvé formy. Nolane, to tleskám jak jsi to s ním zkoulel. No a když jsem uslyšel zpod masky netopýřiho muže Baleovo hrdelní zpěv :), ke spokojenosti už mi skoro nic nescházelo. Řekněme, že tehle snímek je důstojným závěrem trilogie, i když Temnému řitíři (myslím ten minulý film s Batmanem), se to pochopitelně zdaleka nevyrovná, Tom Hardy nepřekonal Heatha Letgera a i když obě krásné dámy, Anne Hathaway i Marion Cotillard se snažily svým šarmem nezaostávat za Maggie Gyllenhaal, nebylo jim to nic platné, protože ten scénář byl prostě taková znouze cnost. Takže žádný posun výš, ale spíš maličko níž ke kvalitě Batman začíná.

 • 85%
  0
  0
  14. 9. 2013
  Gattaca (1997)

  Dystopie. Nejdřív jsem z filmů toho typu měl alergii, následně kopřivku a teď mi lezou pod kůži takovým způsobem, že pokud nevidím alespoň co půlrok jeden, cítím se o něco ochuzen. Nevím, kde se to ten Niccol naučil, ale umí. Jeho snímky přitahují jako magnet; stylově čisté, temné, vizuálně poutavé a velmi úsporné. Tak jako v (Just) In Time, ani zde jsem nezaznamenal žádnou reklamu, žádný product placement, který by odkazoval do naší reality, takže jsem si v těch filmech připadal opravdu jak v jiném světě, v mýdlové bublině letící širým vesmírem. A slova chvály patří i k výběru herců. Ústřední trojice Ethan Hawke - Uma Thurman - Jude Law zafungovala naprosto ideálně.

 • 70%
  0
  0
  14. 9. 2013

  Mám v sobě rulandské modré víno z roku 2005 (z ne zrovna ideálních skladovacích podmínek), takže jsem schopný dnes okomentovat cokoliv. Máme tu ty X-many, údajně ze školních škamen? Well, let's see... takže abych pravdu řek, celý tenhle x-men svět mi začíná lízt na nervy, a to hlavně kvůli uvěřitelnosti. Mutanti povstalí z radioaktivity? Tak to musela nějaká atomovka vybuchnout přinejmenším už někdy před stopadesáti lety, kdy už žil Wolverine, ne? U toho mi nejdou nějak pod kůži ty jeho drápy, jak rychle vyletí, to je nemyslitelný jak fyziologicky, tak snad ani fyzicky. To stejný platí o rychle narostivších (nebo jak se píše ten přechodník) hmyzích křídlech, o neskutečně rychlé, řekněme pohádkové, proměně Mystique, létajícím Magnetovi, proměně toho bleskurychlého vědátora s netopýřími sklony a gorilými prackami a dalšími kravinami z říše pohádek. Abych se přes to přenesl, musel bych být aspoň o dvacet let mladší, to mi to ještě možná tak nemyslelo, a leccos z autorské licence jsem dokázal odpustit. Přesto musím podotknout, že se jedná o slušně, svižně natočený film (Fassbenderův Magneto má potenciál), i když třeba některými zatracovaný Wolverine z roku 2009 se mi líbil víc než tohle možná trochu přeceňované dílko. Jsem ale zvědavý na pokračovaní První třídy, kde už bude jak Wolverine (ne jen v cameu), tak i původní představitelé X-men v režii Bryana Singera.

 • 60%
  0
  0
  14. 9. 2013
  Two Mothers (2013)

  Do tohoto filmu se mi moc jít nechtělo, protože jsme si nedovedl představit, že by se mohl odvíjet a dopadnout jinak než jak by se dalo z naznačeného čekat. Krom toho mi z toho tématu bylo skoro na zvracení. Ale říkal jsem si, hraje tam ta Naomi Watts, tak to snad bude koukatelné. No, ona jediná + bystrá postava Bena Mendelsohna zachraňovala tohle docela nudné dílko s castingem jak z telenovely. Takže jediné, co mi asi utkví v paměti je, že v "dramatech" tohoto typu vládnou pianovky.

 • 30%
  1
  0
  14. 9. 2013

  Tak tohle byl vážně otřesnej rýmejk původních filmových Muškterýrů z let 1973-74! Andersonův film Horizont události byla sice svého času šílená konina, ale alespoň neurážel a dokonce mu musím přiznat, že jako sci-fi horor ve mně vyvolal pořádné emoce, kdy jsem se ještě následujících pár nocí z nastíněných hrůz denně počůrával. :) Ale tohle? Tohled co jsem viděl od Andersona teď mě urážilo a jedinou emocí, kterou to ve mě vyvolalo byl zhnusený vztek, že někdo takový béčkový 3D kýč může servírovat jako blockbuster, který nám má vytřít zrak. Andersone, vytři si s ním pr.el a už začni točit konečně něco na úrovni, jestli jsi toho schopnej. A jestli ne, doufám, že Pompej pohřbí i tebe.

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2013

  Zase jeden další film přibližující nám období velké hospodářské krize v USA, čili 30. léta minulého století. Přiznávám, že před shlédnutím tohoto snímku jsem neměl o nějakém bankovním loupežníkovi se jménem John Herbert Dillinger ani tušení, o to více mi příběh zaujal. Myslím, že je natočený docela dobře, i když ke konci je už jenom nastavovaná kaše. Styl vyprávění a zvolená hudba nám může připomenout, ne náhodou, snímek Poslední mohykán.

 • 80%
  0
  0
  9. 9. 2013

  Nostalgická vzpomínka na mladá léta ve společnosti kamarádů a výjimečně i kamarádek. Jo kde ta létavice jsou. So... to snad nejsme tak staří braši, ne? Sic tedy pohled na stále energického Marka Ebena nám ještě dodává jakž takž naději, že stárneme pomalu, ale ty šediny se zastavit nedají. Snad jen ukrýt pod hučkou.

 • 65%
  0
  0
  8. 9. 2013

  Zpráv z regionů není nikdy dost.

 • 70%
  0
  0
  8. 9. 2013

  Další etablovaný zpravodajský pořad.

 • 45%
  0
  0
  8. 9. 2013
  Zase ona! (2010)

  Zase? Zase ona?

 • 80%
  0
  0
  8. 9. 2013

  Krásné, vtipné, jako ostatně u smoljakovského týmu vždy. Obzvláště rád mám filmy o filmu, a tím nemyslím jen dokumenty jak se točil film, ale opravdové filmy o filmu, jako např. The Artist nebo Hugo, jestli mi rozumíte. Tenhle film je spíš film o divadle, ale to nevadí, to taky ochotně zbaštím.

 • 40%
  0
  0
  8. 9. 2013

  Chápu, že ženský chtějí romantiku a že když jí mají nedostatek v reálném životě, uchylují se v naději k televizním obrazovkám. Ale copak není dost kvalitních romantických filmů a televizních seriálu, že má nějaká prima stanice zapotřebí vysílat tohle? Vždyť je to pro ty největší zoufalky! :)

 • 50%
  0
  0
  8. 9. 2013
  Chcete mě? (1992)

  Nechci.

 • 70%
  0
  0
  8. 9. 2013

  Kultivovaný debatní pořad s otázkami Václava Moravce.

 • 80%
  0
  0
  8. 9. 2013

  Vracet se k tomuto filmu znamená vracet se do dětství.

 • 90%
  1
  0
  8. 9. 2013

  O tomto pořadu platí totéž co o Toulavé kameře, totiž že je to jeden z nejlepších pořadů o cestování, který byl na české obrazovce uveden, a to už před mnoha lety. Že je vysílán mírně inovovaný i dnes, svědčí o jeho nesporné kvalitě a obrovské popularitě. Narozdíl od Toulavky přináší mozaiku zajímavostí ze zahraničí a z toho důvodu by byl možná zajímavý i pro netuzemského diváka. Žádná televize by se opravdu za tak profesionálně odvedený pořad nemusela ostýchat.

 • 85%
  0
  0
  8. 9. 2013

  Jeden z nejlepších pořadů týkající se cestování, který byl na české obrazovce uveden, o čemž svědčí jeho nekonečná série a také řada vydaných stejnojmenných knih. Báječné výlety za zajímavostmi napříč všemi regiony naší krásné vlasti, a to bez toho, abychom vytáhli paty z pohodlí sedaček v našich obývácích. Ale funguje to i naopak, protože krátké reportáže lze brát i jako tipy a podněty pro naše vlastní výlety za poznáním.

 • 30%
  0
  0
  8. 9. 2013
  Mistr Manny (2006)

  Ou nou.

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

0 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku: