mil78
Komentáře

1 2 3 dalsi posledni
 • 60%
  0
  0
  26. 8. 2020
  Na nože (2019)

  Povedená detektivka má trochu televizní vzhled, ale spolehlivě pobaví hlavně díky starosvětskému scénáři a vzácně sehranému hereckému obsazení,netypicky obsazenému D.Craigovi, aktuálnímu a dobře zakomponovanému tématu přistěhovalectví a žánru, který se v kinech už moc nevyskytuje.

 • 70%
  1
  0
  26. 8. 2020
  Šarlatán (2020)

  Zásluhou skvělé režisérky a výborného obsazení téměř mimořádný český počin.Absence patosu, jistá řemeslná práce, oba skvělí Trojani a Juraj Loj v dokazují, že i v našich podmínkách může ještě vzniknout kvalitní a poctivé filmové dílo.A za to jim patří respekt.

 • 30%
  0
  0
  26. 8. 2020

  Romantický? Ale jděte.Film, který ze začátku možná zaujme nápadem, s postupujícím dějem je to už jen vulgární,otupující a otravné.Přeceněný kousek na který zapomenete sotva naskočí titulky.Hlavní protagonistéjsou sice neokoukaní, ale sympatičtějši dvojici by jste našli takřka všude.

 • 95%
  0
  0
  13. 11. 2019
  Osvícení (1980)

  Bez diskuze naprosto špičková filmařina, atmosféra a herecký výkon Jacka Nicholsona.Škoda že horory dnes netočí opravdové filmové osobnosti jakým bezpochyby Kubrick byl. Konkurovat mu mohl snad jen Alfred Hitchock, jehož filmy taky patří k legendárním.

 • 80%
  0
  0
  13. 11. 2019
  Joker (2019)

  Nevěřil jsem, že někdo může konkurovat Ledgerovi, ale Phoenix je stejně skvělý.
  Film má nádherně temnou atmosféru a dokonale vytříbenou vizuální stránku. Jedno z příjemných překvapení roku.Scénář by sice snesl více zvratů, víceméně naplňuje očekávání a jde divákovi vstříc víc než bylo nutné.

 • 60%
  3
  0
  13. 11. 2019

  Vcelku příjemný vánoční podívaná s dobrými hereckými výkony.
  Nejedná se o nic světoborného, ale v rámci české produkce jde rozhodně o lepší průměr.Škoda jen té hudby, dobrý pop by dojem a švih filmu výrazně zlepšil.
  Píseň No Name je katastrofa.Přesto jako rodinná zábava snímek obstojí.

 • 90%
  0
  0
  3. 9. 2019
  Ptáci (1963)

  Parádní film od mého oblíbeného tvůrce. Tempo je sice poněkud pozvolnější, ale je to precizní filmařská práce z doby, kdy ještě režiséři uměli vyprávět a kdy filmové postavy byly především ikony. Trikyjsou pořád velmi slušné s ohledem na datum vzniku filmu.

 • 70%
  1
  0
  3. 9. 2019

  Tento film nepatří mezi to nejlepší od QT, ale rozhodně zaujme udrží vaši pozornost až do konce.Ten mimochodem patří mezi to nejlepší co kdy Tarantino natočil.
  Di Caprio je jako vždy výborný, ale ještě o kousek lepší je tentokrát Brad Pitt.
  Příjemné retro s fantastickým závěrem. Nic víc, nic míň.

 • 75%
  0
  0
  3. 9. 2019

  Velmi dobrý film pro širokou diváckou vrstvu. Nepřináší sice nic nového, ale moc dobře se na to kouká. Výkony Viggo Mortensena a Mahersaly Aliho jsou excelentní, potěší zdařilá retro výprava a umírněná režie dřívějšího režiséra laciných komedií Petera Farellyho.

 • 40%
  0
  0
  14. 5. 2019

  V úvodu nevěrohodně vykonstruovaného sociálního dramatu (jakési lobotomické variaci na Pretty Woman) movitý Mirek Dušín (o jehož motivaci se po celou dobu filmu nedozvíme nic) pozve naivně na pařížském vlakovém nádraží k sobě domů očividného zloděje a prostituta, člena rusko-ukrajinského gangu.
  Na smluvenou schůzku do jeho bytu však překvapivě(!) dorazí celá skupina včetně bosse, chlapec se zde zjeví jen v roli diváka.
  Poté totiž téměř hodinu (!) sledujeme pustošení a okrádání nebohého samaritána.

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019

  Příběh neúspěšného mladého fotbalisty Szabolcze hrajícího za německý tým, který po prohraném zápase zamíří na dědečkovu farmu v Maďarsku. Právě zde hledá nový život a domov a potkává svého vrstevníka Arona, který mu pomáhá s rekostrukcí domu a skrz Szabolcze zároveň hledá svoji vlastní identitu.
  Jejich idylické poznávání nejprve naruší nečekaný host a celé pak vyústí nečekaným gestem zbabělosti v závěru.
  Příběh inspirovaný skutečnou událostí zdařile pracuje s atmosférou maďarského venkova a stupňujícím se napětím mezi postavama. (

 • 40%
  0
  0
  14. 5. 2019

  Nevyužitý potenciál, hloupé a stokrát viděné lekačky spíš budí smích. Scénář jen načrtne jednoduchou premisu, dál už se v podstatě nic zajímavého neděje.
  Proč všechny filmy tohoto univerza používají tutéž postavu nalíčenou jako M.Manson? V podstatě jen převlečená Sestra.

 • 70%
  0
  0
  14. 5. 2019

  Velmi slušná adaptace, nemá nějaký specifický styl nebo atmosféru, ale napětí požehnaně. Dobré jsou výkony a také zvrat v polovině filmu. Neznalost předlohy je v tomto případě výhodou.

 • 50%
  0
  0
  14. 5. 2019
  High Life (2018)

  Zajímavý Robert Pattinson, místy slušná atmosféra, ale tváří se to jako mnohem hlubší, než to doopravdy je.Denis je nepochybně provokativní režisérka, ale poněkud přeceňovaná.

 • 50%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Disturbia (2007)

  Novodobá, lehce odlehčená variace Hitchcockova Okna do dvora má poněkud zdlouhavější úvod,přesto dokáže slušně napnout divákovy nervy a vzbudit potřebné napětí.
  Shia La Bouf jako hrdina komorního thrilleru dokáže naštěstí zaujmout, stejně pak Carrie-Anne Moss.

 • 70%
  0
  0
  14. 8. 2017

  Povídkový film, který pobaví.Místy chybí trochu víc důrazu v režijním pojetí i pointě, přesto jsou Divoké historky příjemně černohumorná podívaná.
  Nejlepší povídku divákům Szifron servíruje už v samotném úvodu a ve stejně vynikajícím duchu film končí nezapomenutelnou svatbou.

 • 60%
  0
  0
  14. 8. 2017

  Slušně po všech stránkách řemeslně odvedená, byť nijak nezapomenutelná podívaná.
  Kostýmy, herci, výprava všechno precizně šlape, přesto tomu něco chybí.
  Osobitější punc, nebo originálnější provedení.
  Přesto je Kráska a zvíře klasikou,kterou by bylo škoda v hrané verzi minout.

 • 0
  0
  13. 7. 2017

  Ambiciozní ohlédnutí do americké historie skončilo na půl cesty.
  Velmi slušné výkony podávají všichni včetně zajímavě obsazeného Brada Pitta, přesto se nedá říct, že by zpracování bylo čímkoli výraznější než jiné filmy z podobného ranku.
  12 let v řetězech je slušný film, ale čistě filmařsky jeden z nejpřecěňovanějších oscarových vítězů posledních let.

 • 80%
  0
  0
  13. 7. 2017
  Stud (2011)

  Téměř dokonalá studie osamělosti moderní doby v atraktivním, odvážném balení.
  Carey Muligan a především Michael Fassbender hrají skvěle, atmosférou a scénářem lze Stud přirovnat k slavným kinematografickým kouskům 60.let a díky jisté režii Steva McQueena patří k tomu nejlepšímu co lze v žánru erotických dramat v současnosti vidět.

 • 70%
  0
  0
  13. 7. 2017

  Další Vetřelec Ridleyho Scotta je velice slušná žánrovka, ale kvalita prvních dvou dílů opět zůstala nepokořena.
  Prostor si krade pro sebe( pro někoho možná ke škodě věci) výborný Michael Fassbender, ostatní hrdinové nejsou i dílem scénáře natolik výrazní.
  Akce je občas na úkor napětí a digitální podoba Vetřelce taky ne vždy potěší.

 • 60%
  0
  0
  14. 2. 2017

  Eastwoodova režie se nese v příjemně uměřeném stylu,výkon Hankse je více než adekvátní,samotné nouzové přistání je nasnímáno zajímavě, přesto to není úplně ono. Kvůli spoustě klišé amerických soudních dramat.Tyhle pasáže se dost vlečou a film působí subjektivně delším dojmem.

 • 70%
  1
  0
  14. 2. 2017
  La La Land (2016)

  Pocta klasickému muzikálu, jazzu a biografům s příjemným závanem reality v nostalgickém závěru.Bohužel bez pořádné choreografie,zpěvu i propracovanější vztahové linky, která např.autenticitě Once zůstavá hodně dlužna.Pěkné obrázky, šišlající Emma, charismatický Gosling a působivý závěr.

 • 60%
  0
  0
  14. 2. 2017
  Birdman (2014)

  Slibný začátek, vynikající kameru a herectví všech zúčastněných devalvuje doslovný závěr se spoustou zbytečných efektů a marný pokus o hloubku.Akademicky vděčný titul z kterého čiší chlad a prázdnota je možná nejpřeceňovanějším snímkem posledních let.

 • 90%
  0
  0
  1. 12. 2016

  Jeden z nejpůsobivějších filmů 90.let s nezapomenutelnými scénami.V hlavní roli doslova září fantastický Kevin Spacey a hysterická Anette Bening.
  Minimalistické, divadelní, teatrální a přesto tak výstižné a pravdivé.Výborná kamera, hudba a především režie jsou už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

 • 90%
  0
  0
  1. 12. 2016
  Elle (2016)

  Velmi zábavná, cynická a černá komedie, která se zpočátku tváří jako revenge movie.
  Zajímavě rozehraná partie se svéráznou hlavní postavou nabízí dostatek prostoru pro množství interpretací.
  Evropský art, ale s množstvím Verhoevenových oblíbených motivů.A skvělá Isabelle Huppert!

 • 70%
  2
  0
  1. 12. 2016
  Příchozí (2016)

  Velmi dobré sci-fi, které staví na zajímavém nápadu a ještě zajímavější režii.
  Výkon Amy Adams je výborný a skvěle ji doplňuje Jeremy Renner. Dalším plusem je atmosféra, která je vlastně minimalistická a tvoří protiklad k velkorozpočtovým spektáklům typu Dne nezávislosti.

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2016
  Liberace! (2013)

  Zdařilá biografie se skvělým Michaelem Douglasem i Mattem Damonem. Kromě zdařilé a nešizené výpravy zaujme taky atmosférou divokých a experimentálních 70.let a patří k tomu nejlepšímu co v roce 2013 v televizní produkci vzniklo. Pochvalu zaslouží také maskya hudební dramaturgie.

 • 70%
  0
  0
  14. 9. 2016

  Téma jednotlivce v boji se zdánlivě neporazitelnou korporací je možná podáno až příliš nenápadně a neokázale, což ale může být i hlavní klad tohoto filmu.
  Režie Soderbergha je výborná a Julia Roberts v titulní roli taky předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů mimo svůj zavedený žánr.

 • 70%
  0
  0
  14. 9. 2016

  Příjemná romantická komedie jako variace klasických Prázdnin v Římě funguje zejména díky jako vždy suchému britskému humoru a výkonům obou hlavních představitelů - Hugha Granta a Julie Roberts.V zábavné vedlejší roli se představí Rhys Ifans. Fajn pohodový film.

 • 100%
  0
  0
  1. 9. 2016

  Nejlepší komedie všech dob. Brilantní v každém směru u záběru, počínaje trojicí Curtis-Lemmon-Monroe, přes nápady plýtvající scénář plný neuvěřitelných bonmotů.
  Ani sto repríz nezapře, že jde stále o odlehčenou zábavu ve všech smyslech toho slova. Kdo neviděl, má resty.

1 2 3 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita