kawa
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 65%
  0
  0
  25. 5. 2018

  Z dnešního hlediska primitivní kriminálka ukazující jak to chodilo během živého natáčení televisních inscenací v počátcích TV. Vrah je ale skryt docela umně. Filmovému ztvárnění škodí, že herci nemají co hrát, a takový Otomar Korbelář, již v té době za zenitem, měl dostat větší šanci. Tříska a Lukavský se v hlavních rolích jen trápí.

 • 85%
  0
  0
  24. 5. 2018

  Docela dobrá komedie hlavně díky zúčastněným hereckým hvězdám, Kopeckému, Janžurové a Sobotovi, Zázvorková a Peterka zdatně sekundují. I po letech příjemná oddechová zábava.

 • 65%
  0
  0
  24. 5. 2018

  Komornímu vyprávění uškodilo pomalé tempo, které je přespříliš natahováno. Výkon Cupáka a Brouska nestačí na zbytek. Ještě krásná Jana Preissová stojí za to, zbytek je hodně nudný a rozvláčný.

 • 75%
  0
  0
  24. 5. 2018

  Kvalitně připravená a zpracovaná klasická pohádka v rukou Václava Vorlíčka, který během 70. let provedl mnoho majsterštychů. Tato pohádka sice nemá tempo a dynamiku Popelky, ale stále patří k tomu lepšímu v žánru a i po letech se dá dívat, především na výkony Menšíka. Nezvykle upozaděný je Jiří Sovák v roli krále.

 • 60%
  1
  0
  17. 5. 2018

  Průměrné drama z válečného prostředí konce 2. světové války, kdy zbytek nacistů se uchýlí do zámečku se zajatkyněmi. Ty utečou, ale na mostě je nacisté zabijí, tak jako i přijíždějící sovětské vojáky. Retrospektivní vsuvky velmi ruší výsledný dojem, kromě Cupáka další herci nic moc nepředvedli.

 • 65%
  0
  0
  27. 4. 2018
  DONT STOP (2012)

  Velmi slabý film obsahově ale docela umně filmařsky zpracovaný filmový příběh o punkáčích v ČSSR. Nevypovídající komediální scénky, které ale moc s realitou nemají moc společného, kostýmy hlavního hrdiny jako vyndané z posledního žurnálu. Osobnosti je třeba hledat ve vedlejších rolích, Zedníček a spol. Celkově slabé.

 • 75%
  1
  0
  26. 3. 2018

  Další film z první republiky, která byla populární mezi scénáristy na konci komunistické totality. Tento film není vyloženě špatný, ale také není nejlepší. Vyniká prakticky jen Karel Heřmánek a další jsou jen komparz. Celkově příjemná zábava , která asi měla navíc.

 • 80%
  0
  0
  20. 3. 2018

  Velmi zdařilý snímek Karla Kachyni o jedné vdově (Janžurová) a dvou nacistech z Rakous (Hanzlík a Munzar). Syrová atmosféra jakoby nekonečného lesa kolem Znojma umocňuje stísněnou situaci 3 lidí, jedné zajatkyně s koňmi, jednoho mladého vojáka , který se snaží jen dostat domů a toho třetího krátce před smrtí. Syrové drama na každém místě je jakoby cítit vůni lesa, a každý poryv větru. Výborná Iva Janžurová a Jaroslav Hanzlík.

 • 75%
  1
  0
  15. 3. 2018

  Syrové tragikomické drama Juraje Herze s výborným Rudolfem Hrušínským II. , který přetvoří svou postavu fanatického spalovače, v masového vraha, který se zaučuje na své manželce, a svém synovi. Nástupem nacismu se mu uvolní ruce k masovému vraždění a ukájení jeho zvráceného koníčka. Další herci nedostali moc prostoru a jsou jen fugurky v orloji.

 • 70%
  2
  0
  14. 3. 2018

  Opět jeden čistě svěrákovský film, kdy funguje skvělá kamera, ale jako celek to má velké mezery. Vyprávění se točí kolem pseudo problém s TV energií vysávající z lidí veškerou sílu! Ale nakonec díky energii všech lidí se podaří odvrátit katastrofu. Polokatastrofický film tak trochu zapadá o kinematografie ranných 90. let a ničím se nevymyká. viz Knoflíkáři.

 • 75%
  2
  0
  13. 3. 2018
  Výlet (2002)

  Velmi úspěšný film Alice Nellis, který časem ale ztrácí své kouzlo. Nějak vyčpěl náboj. Vyprávění o rodinné krizi během převozu popela na Slovensko skončil tragikomicky, úmrtím babičky. Maminky zemřelého. Film stále drží díky Ivě Janžurové, která zapojila své dcery a Igoru Barešovi, který podal slušný výkon.

 • 75%
  0
  0
  8. 3. 2018

  Na tu dobu asi velmi syrová výpověď o začátku komunistické totality, jak to tehdy chodilo. Ale ve výsledku těžkopádný a dlouhý film, sice s krásnými obrazy a výjevy, ale s minimem prostoru pro herce, některé scény jsou přímo nudné.... Pomalé tempo, některé nevysvětlené dějové linky.... Lepší průměr, jeden z přeceňovaných českých filmů.

 • 75%
  0
  0
  7. 3. 2018
  Soudný den (1949)

  Příjemná klasika pro pamětníky z malého C. a k. městečka, kam dorazí tulák (Ladislav Pešek) a překazí radost místnímu panu soudci s jeho fanglí. Velmi dobrý výkon Peška, pak několika dalších, trochu nesourodá manželská dvojice Beyvl - Štepničková. Jinak příjemná oddechovka.

 • 85%
  0
  0
  7. 3. 2018

  Klasická komedie s výborným obsazením, do konce se dá na to dívat, ikdyž je třeba odmyslet některé dobové reálie. Ale sestava Sovák, Menšík, Filipovský, Zázvorková, Vojta, Záhorský exceluje. Příjemná oddechová zábava.

 • 70%
  0
  0
  15. 2. 2018

  Komediální příběh mladého muže (Petr Kostka), který chce vystupovat světácky a uhnat na to dívky, ale zjistí, že mu to spíše překáží u jedné slečny. Sled komických situací díky obsazení herců (Fiala, Deyl ml., Homola, Vinklář atd.) překvapivě aspoň trochu funguje. Příjemná oddechovka z ranných šedesátek, není nutno u tohoto filmu přemýšlet.

 • 60%
  0
  0
  14. 2. 2018

  Dramatický příběh mladého zemědělského inženýra, který přichází na rozvrácený statek s kupou problémů jako správce, a odjíždí po pokusu o jeho zavraždění v sanitce. Realita komunistických znárodněných JZD byla již tehdy tristní, a osobní zájmy převažovaly. Alternativní filmové zpracování je ze začátku zajímavé, syrové ztvárnění taky, ale nakonec vše vyjde do ztracena.

 • 65%
  0
  0
  12. 2. 2018

  Třeskutá komedie, kde nakonec těch mini gagů je až příliš, ale žáden pořádně nezafungoval. Pokus o pitoreskní film s Milošem Kopeckým a řadou populárních herců se utopil v plácaní se ve vodě. Některé postavy žijí více či méně, ale jako celek to nefunguje vůbec. Bohužel, při lepším režijním vedení mohlo být zaděláno na skvělou komedii anglického Sellersova typu .

 • 75%
  0
  0
  12. 2. 2018

  Slavná pohádková komedie o jednom hradu, pionýrech, žampionech apod. Kamera, vtipné hlášky, písničky. Komická linka drží osu filmu, který je ale spíše souborem scének, než uceleným dějem. Ale stále tento film spolehlivě baví. Z herců vyniká Lipský, Tichánková.

 • 80%
  0
  0
  9. 2. 2018

  Oddechový film z kojeneckého prostředí s výborným Vladimírem Menšíkem, který táhne osu celého filmu, na konci se pak objeví opět tehdy populární dvojice Sovák - Brodský, kteří udělají tečku za tímto případem.... Trochu se ta scénka zvrhla, ale je dobrá. Další se snaží více-méně dobře sekundovat. Josef Kemr v maličké roličce se moc neprosadil.

 • 60%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Rukavička (1941)

  Velmi slabá konverzační melodramatická zábava, kde krásná dcera lakomého bankéře si má vzít svého bratrance, ale zamiluje se do namyšleného muzikanta, kterého podporuje jeho milenka, toužící po jeho lásce. Velmi slabé zpracování, především hudební stránka je fakt nudná. A i přesto , že herecké obsazení není špatné, je tento film jen ztráta času. Pištěk si třeba vůbec nezahrál.

 • 70%
  0
  0
  5. 2. 2018
  Václav (2007)

  Tragikomický skutečný příběh o jednom duševně postiženém muži s fixací na svého mrtvého otce a také námět vystavěný na jedné prezidentské milosti. O muži, který se snaží vyrovnat svému otci, bývalému reprezentantovi ČSSR ve střelbě, být dobrým synem své postižené matce - alespoň někdy, a najít udavače svého otce.... Zajímavý film Jiřího Vejdělka.

 • 65%
  0
  1
  2. 2. 2018

  Komedie o dvou vesnicích , které ještě žijí dávnou bitvou Napoleona, a jejíž muži vyhledávají střet s vedlejšími podoláky. V rolích jsou známé osoby, ale ne vždy mají co hrát. Někteří ale jsou již tradičně trapní. Kamera a hudba nezvládnou všechno, a to i přesto , že třeba scénka hospodské bitky nebyla špatná. Ale celek je jen průměrná oddechovka.

 • 90%
  0
  0
  31. 1. 2018

  Skvělá komedie z dob, kdy kolektivizace venkova už nebylo téma, ale navazovalo na divoké období zakládání JZD. Velmi dobré herecké výkony, narážky na všechny strany a velmi dobrá hudba i kamera. Super oddychový film. Jeho nevýhodou je malá povědomost o něm.

 • 70%
  0
  0
  29. 1. 2018
  Kotrmelec (1961)

  Komedie z rozestavěné Ostravy Poruby z hornického kolektivu předáka Kohuta, který brání svou rozvedenou švagrovou před lemplem party (Ladislav Trojan). Samozřejmě se mu to nepodaří, ale mezitím se v ději rozvine část skečů s přerostlým bernardýnem jménem Bojínek, dědou pyrotechnikem, partou plou bláznů. Průměrná komedie, ale některé scénky se povedly.

 • 60%
  0
  1
  29. 1. 2018
  Tatínek (2004)

  Tvůrčí krize mezi otcem Zdeňkem Svěrákem a synem Janem je prezentována na filmovém plátně, bez toho aby bylo vyřčeno nějaké poselství… Opět srdce ryvná kýčovitá hudba z filmů Jana Svěráka. Do konce vydrží jen málokdo. Zajímavé jsou jen snad lokality Svěrákova mládí, nic víc.

 • 50%
  0
  0
  24. 1. 2018

  Nezvládnutá filmová moralita z prostředí střední školy, kde ambiciózní , ale na okolnosti nehledící mladá kantorka, je schopná obětovat svou rodinu za svou tvrdohlavost. Docela zajímavý příklad jak to nemá vypadat v našem zženštilém školství. Do konce vydrží jen málokdo.

 • 60%
  0
  0
  24. 1. 2018

  Stylizovaný film alá americký thriller se moc nepovedl. Možná v originálním znění pro domorodce má tento film nějakou hodnotu, ale pro čechy pramalou. Film má sice dobrou technickou kvalitu, ale příběh moc nezaujal. Mnoho záběrů z festivalu ubíralo spíše filmu tempo.

 • 80%
  0
  0
  23. 1. 2018
  Kolja (1996)

  Komediálně-sentimentální film Jana Svěráka s jeho otcem v hlavní roli Louky a maličkým Koljou. Sladké vyprávění, které je místy barevně cizelováno, ale místy velmi kulhá na obě nohy. Klasické scény s kamerou na jeřábu, různé efekty vypadají zajímavě , ale jako celku neprospívají. Pokud oponemene výtvarno a skvělou hudbu Antonína Dvořáka, moc toho nezbude, scénář vaří z vody, herci nemají co hrát. Tento film sice dostal Oscara , ale rozhodně není tím nejlepším co se natočilo v devadesátkách.

 • 80%
  0
  0
  20. 1. 2018

  Průměrné kulisy jednoho činžovního domu s výhledem sousedům do oken a zahradou. Zraněný fotograf se nudí a pozoruje dění v jiných domácnostech. Toho aspoň trochu vytrhává z nudy. Nakonec odhalí vraždu, ale nemůže ji dokázat.
  Místy pomalé tempo, kde se nic neděje, a odehrává se milenecká krize na vedlejší koleji, skončí předpokládaným odhalením vraha.
  Překrásná Grace Kelly a standardně výborný James Stewart. Jehož dabér je hrozný.

 • 75%
  0
  0
  19. 1. 2018

  Filmová komedie na téma rovnositi mezi muži a ženami, který se dnes opět objevuje ve stejných konotacích. Takže výsledkem je průměrná komedie, která visí a padá na komice Františka Filipovského a Emany Fialy. Další včetně Otomara Korbeláře , Vlastimila Brodského a dalších jsou již karikaturou sama sebe. V té době filmy z venkova byly budovatelské, postižené režimem, tady je ideologie minimum. Ale dnesk zapomenutý film je příjemná oddechovka s tématem poplatným asi každé době.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita