Siddharta
Komentáře

1 2 3 dalsi posledni
 • 95%
  0
  0
  19. 7. 2019
  Černobyl (2019)

  Tohle bychom si měli připomínat pořád. Myslím, že není co dodat. Věrohodnost a porovnání se skutečností jasně nadzvedlo mandle i dnešním sovětům, kteří si možná do dodnes myslí, že neudělali chybu. Chyba se ale stala, že tyhle elektrárny vůbec po světě stojí. Autenticita, dokumentární styl, vše skvělý. Jen ta epizoda se psy možná nevyzněla tak ostře, jak bylo plánováno. Doufám, že tenhle seriál povede k vypínaní všech atomových elektráren po světě. HBO palec nahoru.

 • 65%
  0
  0
  11. 5. 2019

  Nic výjimnečného, jen pokračování a stejně to nemá konec:). Přijde mi to jak maturitní večírek, kde se všichni musí zůčastnit, aby fotka byla kompletní. A hned už na nás v kině valí další filmy. Zajímalo by mě, kdyby tyhle filmy tady někdo zhodnotil, kdo se na sérii nedívá. Na druhou starnu to asi bylo náročné dát dohromady a vymyslet, aby to fungovalo.

 • 65%
  1
  0
  27. 4. 2019

  Lego dvojka už není tak dobrá jako jednička, ale pořád zaujme. Ten příjemný šok stavebnicové firmy půjde jen těžko zopakovat, ale každopádně se jedná o povedené pokračování. Originalita se lehce vytratila, ale na dlouhé odpoledne s dětmi je to pořád dobrá volba. Chyběl mi i silný song z jedničky.

 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2019

  Nic nového, co by bylo originální a přesto se na to dá koukat, když si člověk chce odpočinout a moc nevnímat. Běžící muž namíchaný dohromady s Elysium.

 • 95%
  0
  0
  13. 1. 2019

  Příjemná podívaná, jak změnit sebe, jak měnit svět, jak si otevřít oči, že každý máme nějaký problém.

  • scénář, tedy asi kniha
  • 55%
   4
   0
   26. 12. 2018

   Budař hraje jako vždy dobře hajzlíka, jakoby mu tato role byla celoživotně vlastní. Výbornou pozici má i Daniel (Blaník) s Plodkovou a dobře rozpolcený je i Vetchý. Zbytek filmu je prázdná vymyšlená vata, s pokusy o vtipy, nesourodými triky a méně věrohodnou ústřední dvojicí. Prostě nevěřím, že starší gay se dokáže zamilovat do třicetiletý holky (v pohádce). Ruší to. Je to divně obsazený. Nešlape to.

   • námět, výprava, záporné postavy a Vetchý
   • tempo, triky a kladné postavy
  • 55%
   0
   0
   4. 12. 2018

   Co je platné, když to vypadá nákladně, když scénář nefunguje a postav je tam tolik. Láska, sport-basketbal ( ten mě nezajímá, pardon) a politika, co tam ještě přihodit? Drobné osudy. Vypadá to jako velký film, ale bez dramaturga je to někdy málo. Mohl to být výjimečný film, skvělá a výborná Pouta to tentokráte nejsou.

   • kamera, výprava, hudba, námět
   • scénář, dramaturgie, režie, příliš mnoho v jednom filmu
  • 70%
   4
   0
   26. 11. 2018
   Creed II (2018)

   Celkem dobře natočeno, akorát nevím, proč u těchto jednoduchých sportovních filmů bylo tolik scénáristů. Některé díly jsem neviděl, ale blíží se to zpracování asi nejblíže IV a je to s ní dobře provázané.

  • 55%
   1
   0
   8. 3. 2018
   Milada (2017)

   Jeden z mála českých filmů loňského roku, který jsem viděl, i když byl anglicky:). Čekal jsem větší drama, emoce, kontroverzi. Možná to způsobilo, že se soustředili na výslovnost, místo toho, aby hráli a režisér režíroval.

  • 60%
   10
   0
   17. 8. 2017

   Tzv. příjemný film, aby vše bylo v pořádku. Film, kterému chybí drama, příběh, co se rozvine, hned mizí. Skládačka. Stejně jako v Zahradnictí se vzpomíná na osobní dětství bez epického oblouku. Obecná škola to není.

  • 55%
   0
   0
   10. 2. 2017

   Tak že by to bylo nějak moc dobré, to se říci nedá. Je to sice hodně barevné, narvali tam všechno co WB má i nemá, je tam zdánlivá kadence vtipů, humoru a zábavy, ale dospělý člověk spíše usne, než aby ho to bavilo. Se skvělou jedničkou, teda Lego movie se to moc srovnat nedá. Vymýšleli a vymýšleli, aby to bylo dobré a zaujme to asi jen konzumního diváka DC a Marvelovek.

  • 70%
   0
   0
   6. 11. 2015
   Spectre (2015)

   James Bond je James Bond, To je jasný. Otázka je, co jsou fóry a co mysleli vážně. Je to malinko delší, to je jasný, Rozvleklé, pomalé, nastavované a hlavně chvílemi nelogické. Hodně filmů a sérií ho začalo kopírovat, ale v Bondovi je cítit svoboda peněz, tedy slušný rozpočet. V každým filmu je dnes střílení a akce, nic nového. Témata jsou stejná, ale James Bond, je prostě James Bond. Takže jde o značku, takže mission possiible a za to i malinko vyšší %.

  • 70%
   1
   0
   2. 7. 2015
   Mimoni (2015)

   Fenomenální postavičky zaplavily celý svět, žlutá září. Prostě není nad to vymyslet zajímavou figurku a to se povedlo, ikdyž pořádně nevíme, proč mají ty brýle:). Fórky který se nesou ve stylu traileru a předešlých dílů, Příběh jednoduchý, nekomplikovaný, hlavně aby se děti bavily a dospělý mohli být v kině. Roztomilost a snaha o vymyšlení vtipů hraje prim.

  • 55%
   0
   0
   21. 3. 2015

   Tak trochu hra s časem, dlouhými záběry, "obyčejným klišé", až kýčovitými zápletkami. Všichni hraji strnule, ale něco málo zajímavého filmu nelze upřít, třeba v pár zajímavých scénách. Jednou z nich je situace, kdy ženy čekají společně na krále v komnatě, rozebírají věk, životní ztráty a odvahu mluvit, ale to je málo na dlouhý film. Snímek se asi bude líbit více ženám s utrápenou zahradnicí Kate Winslet.

   • kostýmy, výprava
   • příběh, napětí
  • 80%
   0
   0
   18. 12. 2014
   Čtyři lvi (2010)

   Absurdní zábavka o netoleranci, šílených sebevrazích, klasický černý britský humor, který mě bavil. Jo, je to festivalová záležitost, není to lidovka, ale chvílemi člověk přemýšlí, jestli jsou to fóry, nebo skutečnost. Pět lupičů a stará dáma v hrubém novodobém pojetí. Když tak člověk vidí co se děje, tak už to není ani humor, i když ze šílenců se dělá ten nejlepší, ať už to byli třeba náckové, nebo dnešní extrémní muslimové.

   • po právu cena britských filmařů BAFTA: Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra, nebo producenta
   • 45%
    0
    0
    11. 12. 2014

    Těšil jsem se, těšil jsem se, ale Pavéza, Jackson, producenti mi vzali náladu. Zapomenu-li na hezké obrázky z filmu, vymyšlená prostředí a draka Šmaka, nic moc už nezbývá. Myslím, že kdyby žil Tolkien, dal by si podmínku, aby jedna kniha byla v jednom filmu. Je to neúnosné. Změny nálad Pavézy jsou natočené jak od “pětiletého” dítěte, opakovaní slovem toho, co vidím, je únavné, chvilkami to vypadá jak ruský film, kdy geroj neohroženě pobije stovky protivníků bez škrábance, pohádkový humor nesedí do ztvárnění filmu ( Hobit se zásadně svou poetikou liší už jako kniha od Pána prstenů). Pohádkový Alfrid připomíná figurky z Mrazíka, všichni přehrávají, je to polopatické. Kamínkem nebo holou hlavou zabiješ skřeta, souboje jsou nevyrovnané a radostná nálada, že Pavéza jde s pár muži proti tisícovkám je více než legrační. Nízká procenta i kvůli tomu, že kniha je vynikají - 100% !

    • kamera
    • výprava, kostýmy, prostředí, triky
    • Luke Evans a drak Šmak
    • že někdo dokáže ze dvou tří stránek textu natočit 144 minut materiálu:)
    • vše ostatní
   • 30%
    0
    0
    29. 9. 2014

    Neuvěřitelné, neuvěřitelné, neuvěřitelné, i když humor patří mezi nejsložitější formáty. Ať žije Česká soda, Fenič i Čtvrtníček, Steindler i Vávra a kdo ví, kdo ještě! Pečený sněhulák si v první řadě spláli koule. Česká televize se už dávno zbláznila, ale blahopřeji k odvaze, i když to jde zkopce.

   • 60%
    1
    0
    15. 8. 2014

    To je škoda, že film jsou "jen" tři provařený povídky, teda pohádky. SaS jdou vždy najistotu, neriskují a najdou to, co funguje jinde, jako u Lotranda a Zubejdy. Klasiku. Škoda, že se nepustili do originálního díla, nebo z toho neudělali jeden velký příběh. Jak jinak, než u SaS "laskavý" humor, mohlo ho být více, překvapivě opravdu hodně písniček, možná vedlejší role převyšují ty hlavní. Myslivec, který balí sedmiletou Karkulku? Divný. Vše dobře zahráno. Lehce bizardní, cimermanovské a díky rukopisu Zdeňka Svěráka jednoduše čisté. Umět jednoduše psát je umění.

   • 55%
    0
    0
    12. 3. 2014

    Policie v USA neexistuje, ale to je asi princip filmu, který upřednostňuje rychlá auta, kde Masserati je auto v druhém plánu a herci hrají jako naleštěné sporťáky, stále stejně. Opravdu předvídatelný scénář, ale chcete-li adrenalin a poslouchat pořád hudbu, která hraje v podkresu, proč ne? Nebo se jeďte projet v "Need for speed", vyjde to nastejno, akorát hra může být napínavější:).

   • 80%
    0
    0
    9. 2. 2014

    Rozhodně se nejedná o film, jen záznam divadleního představení proložený černobílými záběry, které mají něco ilustrovat. Jako knížka, rozhlasový záznam a divadlo absolutně výborné. Jako DVD - KINO záznam one man show to můžete poslouchat při vaření, čtení, nebo ze zájmu sledovat, jak tato divadlení přednáška funguje. Obsah je toltécky skvělý a Jarda Dušek je vynikající rétorik, který přeříká obsah knížky zábavněji, než je napsána.

    • obsah
    • jen divadlení záznam bez přesahu
   • 75%
    0
    0
    26. 1. 2014
    Vejška (2014)

    V kině je to online. Chudák Vorel to za něco musel vyrobit, tak mu přispěj lístkem:).

   • 50%
    1
    0
    13. 1. 2014
    Rozkoš (2013)

    Když film na začátku nezaujme, těžko se hledá souvislot, aby to jelo. Intelektuální názory tečou filmem celou dobu v artovém stylu zamotanosti, pocitů, dekadence zoufalců a jak říká Plesl, prostě : bláboly. Zakopaný pes by mohl být už ve scénáři ( v televizním US kanálu pro psy, o kterém se filmu vede taky diskuse), tempu střihu, ale například kamera a ostatní složky vlastně OK. Je úžasné, že si režisérka může dopřát svobodu asi své vlastní "zoufalcovské" výpodvědi (jakýsi už asi styl, který si režisérka vytvořila). Předchozí film Zoufalci mě zaujali více.

   • 55%
    0
    0
    12. 1. 2014
    Klauni (2013)

    Trochu tmavý film, na klauny:). Na herce dost času není vůbec vidět. Vlastně je to natočené jak mínus 30 let, klubovka, ale má to svůj pozvolný, hodně pozvolný, styl vyprávění, dlouhý a vláčný, až zase dlouhý. Výjimenčný je Lábus, i když nevím, proč má ty vaky na obličeji. Hodně je toho odvyprávěné, než zahrané. Chvilkami rozhlasové vzpomínky na minulost, než tah na branku.

    • Jiří Lábus, Olda Kaiser, Ivana Uhlířová
    • scénář ve svém tempu, spíš knižní, než filmový, kamera, protože je to často jak v tunelu
   • 65%
    1
    0
    9. 1. 2014

    Reklamní film z obchodního domu Globus je tak napěchován logy, že vám to za chvíli přestane vadit a dostanete se do klasické trpké české pochmurné komedie, kde lékem pro všechny neduhy je opouštět lidi, rozcházet se s partnery, rodiči, či se vyspat s každým, koho potkáte...zvláštní andělské poslání. Nakonec to dokázala i režisérka filmu, která si napsala scénář do života.

    • kamera, Vica Kerekés, příjemné herecké výkony ostatních herců
    • dlouhé klipové scény s hudbou, dlouhý začátek, příběh a souvislosti mohly být propracovanější
   • 65%
    1
    0
    6. 1. 2014

    Lepší než jednička, asi na to bylo více peněz, ale že by se jednalo o něco absolutně výjimečného, to ten pocot nemám. Spíše se asi jedná o fanouškovský film podle knižních předloh.

    • profesionálnější zpracování oproti jedničce
    • dobrá kamera, triky
    • má to spád, ale na principu akčních scén
    • chybí propracovanější scénář
    • nejasný vztah Katniss (ta s tím lukem) ke komukoliv
    • Prezident Snow je stále plochý
    • bojovníci umíraj a je mi to jedno, kdo a proč
   • 80%
    0
    0
    27. 11. 2013
    Láska (2012)

    Skutečný minimalistický nářez o konci života, nekompromisně pojatý ve francouzském tempu ostrého rakušáka, německého rodáka, který se rád nípá v depresích, strnulých situacích a bravurně šperkuje svůj režijní talent od filmu k filmu. Dekadence s malou vyhlídkou na budoucnost je švankmajerovským podpisem i u Hanekeho.

   • 70%
    2
    0
    15. 10. 2013
    Zmizení (2013)

    Drama, krimi, thriller, ale příběh se ne úplně povedl, možná to vypadá napínavě, možná se budete strachovat o děti, ale je tam tolik vedlejších motivů, že jsem se v tom malinko ztratil a to mě přestalo bavit. Nebudu prozrazovat, kdo je zatím vším, ale vypadá to, že v té vesnici není nikdo normální, včetně detektiva, či soudce. Za to je tam hodně duševně vyšinutejch. Ponurou zimní, či podzimní atmosféru strachu nelze filmu upřít, stejně skvělým hereckým výkonům.

   • 55%
    0
    0
    30. 7. 2013

    Takové divné, na komedii velmi dlouhé a to je asi problém celého filmu. Jack Sparrow jako "indián" nepřinesl na divoký západ nic nového. Přesto je jeho figura nejzábavnější na celém filmu.

   • 80%
    0
    0
    30. 7. 2013
    Ben Hur (1959)

    Hodně výpravné, hodně drahé a velký progátor zbraní v USA ( bohužel) Charton Heston odehrál své a dobře.

   • 70%
    0
    0
    6. 6. 2013

    Zajímavý blázinec, plný barev a večírků. Svěží a dynamické.

   1 2 3 dalsi posledni