naineko
Komentáře

1 2 3 4 dalsi posledni
 • 70%
  0
  0
  25. 9. 2022
  Čtverec (2017)

  Nevím. Zahráne fajn, možná trochu rozbité do jednotlivějších scén, které jsou na druhou stranu roztažené kam až to jde. Absurdní scény, které jen místy přerostly ve špetky absurdního humoru. Většina kritiky případné společenské zazní přímočaře ústy postav, ale v podstatě jen tak vyčpí. Snad záměr.

 • 85%
  0
  0
  24. 9. 2022

  Zatím.

 • 100%
  0
  0
  23. 9. 2022
  Westworld (2016)

  Tohle je prostě jízda. Skvěle zahrané, dobře odstupňované. Výborně vykreslený svět. Krásně si vyhráli s původní zápetkou i původními postavami. Druhá série celek krásně doplnila.
  Přechod do velkého světa ve třetí je super, nicméně začíná pokulhávat přehlcensot - 90%.
  Na čtvrté sérii je docela vidět, že už vlastně nevěděli co a jak s tím (málo peněz? moc nápadů?). Je to moc okaté, je toho moc (přitom až bolí, v jak málo lokacích je to natočené), dialogy jsou spíš plytké než filozofující, zakončení polovičaté, chybí opravdové twisty... a Teddy vypadá jako oblíbený scientista - 60%. V tomto to docela připomíná poslední sérii High Castle.

 • 70%
  0
  0
  21. 8. 2022

  Blbinka. Neurazilo. Hru jsem nehrál.

 • 70%
  0
  0
  20. 8. 2022

  Ale jo. Efekty jsou, jaké jsou.. Skoronekonečné zásobníky a i odložené zbraně zpět v pouzdrech.. Obsazení fajn, část herců/postav kožených.. Rimmer jako bonus.. Scénář trochu rozsekaný, ale tehdy to tak bávavalo.. Nějak to prostě funguje.. i po těch letech. Možná díky tomu, že těmi úlety poměrně trefně kopíruje estetiku hry?

 • 20%
  0
  0
  18. 8. 2022
  Stopaři (1956)

  Make America great again?
  Většinou jsou starší (či přímo staré) filmy zařazené do promitání na kviff výraznou přidanou hodnotou. U Stopařů tomu tak rozhodně nebylo.
  Neuvěřitelný vývoj postav, logická škobrtnutí mezi scénami, dějově nezajímavé a děravé, historicky diskutabilní. Nezajímavě natočené (lze srovnat třeba s Kurosawou).
  Samostatnou vrstvou je pak jakýsi "odkaz" filmu. Scott Feinberg se při uvádění filmu ve Velkém sále odvolával na základní hodnoty Ameriky. Nejspíš měl pravdu - informace, které k nám zza velké louže tou dobou putovaly byly stejně děsivé - bílý muž (ve smyslu bělocha mužského pohlaví) si může dělat, co se mu zrovna zamane.
  kviff52

  Incident z Oskarů 1973 jen dokresluje jaká byl John Wayne "osobnost". Ethan Edwards je odrazem toho nejhnusnějšího, co v Americe (a nejen) doutná a čeká na dalši vlnu násilí a nadřazenosti.

 • 90%
  0
  0
  9. 8. 2022

  Konečně jsem to dorazil. Pro Dicka mám výraznou slabost, takže to mám hodně zkreslené. Jako celek super. Pár momentů, které jsou dost přes čáru (obzvláště v poslední sérii, tam je to tak -20%), ale v tom celku se to ztratí. Vykreslení světa fajn (až na těch pár momentů). Psychologie postav naprosto boží - obzvláště těch záporných (jsou to taky lidi, teda až na 3H - Andyho, Heidricha a Himmlera). Je to hlavně "co kdyby", tak je asi lepší, když se divák dokáže a od pár věcí odprostit.

 • Chtělo by se napsat klasický Anderson. Humor je dostatčně suchý, jednotlivé scény i střihy vypuntikované, obsazení a výkoný uhrančivé. Možná je to i krapejt lepší, jelikož do popředí místo tématu vystupují věci za tématy a je víc prostoru dumat nad rozporuplností života.

 • 60%
  0
  0
  7. 8. 2022
  Titan (2021)

  Tak nevím. Upír z Feratu říznuty Cronenbergovým Crashem? Asi těžko. Z jedné části stojí film na až zvířecí fyzičnosti (která část publika donuti odejít), z druhé putuje někam do snového metaforismu (těžko hledám přiléhavé pojmenování). Přitom se spíš bere strašně vážně (v podstatě má jednu odlehčenější scénu, která ale kvůli osamocení odfunguje jalově), ale zároveň prdí na nějakou důslednost. Čirá krutost některých scén zavání samoúčelností. Našlapané tempo začátku rychle vystřídá pomalé prázdno (které část publika donutí odejít) s nádechem nicneříkajicí iluze, která sama netuší, jak má vlastně vyznít. Dějové přechody jsou nedomyšlené a celkem naivní (Lynch by to alespoň udělal prostě přiznaně divné). Těžko říct, co mělo být tou myšlenkou na pozadí. Tolik jinde zmiňované rodičovství? No... Asi ne. Lapálie mužského světa? Vzhledem k tomu, že jedinými zdravěji fungujícími postavami jsou, alespoň v tom miniaturním čase, kterého se jim dostalo, matka Alexie a matka Adriena... Snad? Možná? Jenže...

 • 70%
  0
  0
  2. 8. 2022

  Bavil jsem se, takže asi nadhodnocuju. Svižná jednohubka lehce v duchu druhoválečných animáků okořeněná notnou dávkou dnešních témat. Zápletka svým zbůsobem tuctová. Trochu zabolí pár vnitřních nesouvislostí (ty zjevné nesmysly zas tak moc nebolely). Odvyprávěno svižně a zajímavě. Škoda, že Hitgirl se nedostává místa i v něčem pořádnějším.

 • 90%
  0
  0
  19. 7. 2022
  Klan Gucci (2021)

  Nechce se věřit, že tohle řídil stejný člověk, co Covenanta. Krásná paleta hereckých výkonů i aranžmá prostředí (kostýmy, účesy, hudba, interiéry) pěkně od radostných, zamilovaných začátků až po chmurný konec. V podstatě bezchybnaté.

 • 80%
  0
  0
  2. 7. 2022

  Příjemná, nenásilná žánrová dekonstrukce žánru. Nemám potřebu srovnávat s paměti zromantizovanýmí možnými předlohami. Samo o sobě to funguje pěkně, zahrané je to dobře. Odkazy a rozborky jsou fajn. Trochu škoda polomrtvého obličeje Leniny Huxley.

  Uplně na mě nefunguje obhajoba brakovosti. Proti gustu žádny dyšputát, nicméně tím nelze hájít prodejní čísla 50 odstínů. Kultura může povznášet či prohloubit. Nicméně když kvůli peňauzům rezignujeme na obsah, tak se dostaneme do zpětnovazební smyčky bažiny, která nás všechny pohltí.

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2022

  Yeap.

 • 70%
  0
  0
  9. 5. 2022
  Avatar (2009)

  Ta fajn kyberpunková část trvala krátce, pak z toho zbyla opulentní a předvídatelná Pocahontas. Škoda, no.

 • 90%
  0
  0
  8. 5. 2022

  Takové fajn překvapení. Má to pár mušek (obzvláště efekty v pár místech jsou několik dekád mimo), nicméně cliffhangery, zvraty, dialogy, postavy... všechno to sedí a ladí. Je fajn sledovat, že někdo ještě pořád umí udělat zajímavou mezižánrovku. Mallory Knox je skvělá, stejně tak Zelda.

 • 50%
  0
  0
  13. 4. 2022
  Na mušce (2018)

  (Zatím 1. série) V podstatě zklamání. Dílko má dvě úplně rozdílné roviny. Po stránce postav je to napsané a zahrané opravdu moc pěkně. Jednotlive dialogy a střety umí být hodně nápadité. Bohužel to cele znatelně pokulhává v ději jako celku ve svém dosti naivním podání (jakoby) podle hloupoučké špionské knížky (to si jako fakt britská obdoba BIS neproťukne po finanční stránce své zaměstnance?). Zvraty jsou fajn, tady až na too much coincidence. Některé scény nejsou pohlídané a jiné trpí syndromem jurského parku - něco ukážeme jen abychom to ukázali, do děje to zapomeneme vkomponovat.
  Když bude velká nuda, tak se možná vrhneme na další sérii. Opravdu hodně velká nuda.

 • 100%
  0
  0
  22. 2. 2022
  Peacemaker (2022)

  Neskutečná svěžest v té nekonečné řadě recyklovaných omalovankových originů. Takhle mohl vypadat Deadpool. Gunn bez řetězu umí a nebojí se podkopávat, na co jen natrefí. Třeskutou akci prokládanou naprosto špičkovými dialogy nakrásně dekonstruuje komiksové náležitosti. Dvě menší chybičky, kdy si nepohlídali střih trochu zamrzí, ale nezabolí. Zahrané skvěle, napsané bravůrně. Jen víc.

 • 80%
  0
  0
  24. 1. 2022

  Příjemně natočená a obsazená opičárna. Je docela znatelný rozdíl mezi první (90%) a druhou (70%) řadou. První je kompaktní, nabušená dějem, humorem a zvraty. V druhé se část postav chová nekonzistentně, objevuje se spousta prázdné filmové vaty (bezcílné běhání po lese apod.) a pokulhává střih a vzájemné načasování scén.

 • 20%
  0
  0
  21. 1. 2022

  Boba Feťťák nezklamal. Dosahuje kvalit a výšin Mandalorianových. Titulkový storyboard je mnohem akčnější a pohlednější než děj. Nechce se věřit, že v tomhle má prsty Rodriguez... i když Spy Kids... Všechno špatně: sentiment, patos, "akce", dialogy, střih, efekty, postavy, "děj", herecké výkony... Celkově te vzbuzuje dojem domacích úkolu ze seminárky historie filmu ("Kterou scénu byste si chtěli vyzkoušet?" "Mě vždy lákal úvod Leona." "Útes z 300, jednoznačně." "Nějakou westernovou klasiku.") s dávkou náhody splácáných scéna po scéně dohromady. Nicméně tohle bylo už v Mandovi. Stejně tak rezignace na nějakou vnitří i vnější konzistenci. Potomstvu se to (a i tady rezervovaně) líbí, tak snad odtud vane ta úspěšnost a nekritičnost diváctva.

  Trochu světla vnášejí zkazky, že herci tak úplně neví, co hrají (resp. mají jen minimum informací, které jsou tvůrci ochotní leaknout - většinou to znamená uzavření se tvůrce ve vlastním vesmíru, aby odřízl kritické (a tím bohužel i kontrolní) hlasy). Nejspíš jsme se ocitli v situaci logických důsledků naslouchání hlasitých internetových menšin ve střetu ze záměrem tvůrců animáků (takže ani čehý ani hot - my si chceme jet svou linku mandalorianského lore a oni furt chcou Feťťáka).

  Jedna věc zůstala nezodpovězena. Jak si vlastně Grogu oblékl tu kroužkovku?  Deset bodu bonus za vykreslení jediů ve směru anetických asociálů. Dalších deset za znázornění mandalorianů jako fanatických oslů.

 • 70%
  0
  0
  1. 1. 2022
  Red Notice (2021)

  Dětem se to líbilo. Víc než Muž z Acapulca a Honkongu.
  Skála hraje Skálu (každopádně kloubouk dolů, že si nechal nabančit od holky), Deadpool hraje Deadpoola, Gal Gadot poloha zaporačky neskutečně seděla. IndianaJonesmomenty bez obvyklé IndianaJonesprázdnoty, takže v podstatě plus.

 • 90%
  0
  0
  28. 12. 2021

  Je až děsivé, v kolika místech se tenhle film dokázal trefit. Satira i sebesatira s velmi přesným zrcadlením světa kolem nás v posledních letech. Dobře pojmenovává důležité věci, škoda jen, že nebude mít dostatečný dosah, který si zaslouží (což je vzhledem k tématu filmu dalši stupínek ironie).

 • 70%
  0
  0
  28. 12. 2021

  Trefný počin v duchu mockumentary. Vtipné i mrazivé (bohužel) zároveň.

 • 70%
  1
  0
  28. 12. 2021

  O něco vtipnější než "díl" z roku 2020. Někde na hraně Who is America a Don't look up. Každopádně pěkné shrnutí v mnoha směrech.

 • 90%
  0
  0
  26. 12. 2021
  Kate (2021)

  Docela milé překvapení. JW v sukních s nádechem Brutální Nikity a smysluplnějším příběhem. Čekal jsem tupější řezbu à la Gunpowder Milkshake nebo alespoň JW a dostal jsem o poznání víc. Akce dobrá, pohlídaná. Z některé střihů a záběrů se vylíhla velmi vydařená taškařice. Herci obstojní. Snad z toho nebude frančíza (JW to ani za mák neprospělo).

 • 100%
  0
  1
  22. 12. 2021

  Takhle to mám rád.
  Víc akce, víc bullet time, víc there is no spoon... Jenže o tom možná ten Matrix kdysi nebyl. Pro spoustu lidí v kině, tenkrát, to byla redefinice možného. Pro kyberpunkem políbené, tenkrát, prostě "Konečně!" (byť na Neuromancera pořád ještě čekáme). Tak o čem ten Matrix byl? A proč byla pokračování? Nestačil jen jeden? Ty další byly lepší? Horší? Zbytečné? A proč proboha teď tohle?
  Jazyk se možná nevyvinul z potřeby domluvit se při lovu (pěkná pohádka, jen to sběračství bylo mnohem účinnější), možná byl výtvorem niterné nutnosti zeptat se toho druhého jestli ke mně cítí to, co já k němu.
  Vzniklo něco opravdu jedinečného. Tým Wachowských měl vždycky vize spletené z neotřelé části popkultury, několik vrstev reflexe a hlubokých inovací. Někdy se je podařilo prodat, jindy ne. Jsme svědky dalšího vyprávěčského posunu od Atlasu mraků. Nový Matrix nikoho a nic nešetří. Akce, lokace vše řádně nabubřelé, evidetně do puntíku promyšlené a při tom jaksi nepatřičné, jakoby nedotažené. Byla tohle narážka na nevoli vůči Craigovu modrookému Bondovi, nebo odkaz na něco někde mezi roky 1999-2003? Tohle mířilo na Oliheň, nebo to nemohli stihnout? Není to artový film, není to další omalovánkový blockbuster. Nejvíc, obzvláště svou měnící se estetikou, to asi připomíná (nebo přímo odkazuje na?) Animatrix (není už té rekurze přespříliš?). Pokud tedy zůstaneme v Matrixu. Jinak má tento nový počin nejblíže ke Klubu rváčů 2 a 3 (komiksy; a první byla knížka; až pak film - to je ale překvapení, co).
  Možná je to ten omílaný fakáč současnému Hollywoodu. Možná je to fakáč současnému publiku (odpadní komentáře na csfd, nakrásně odkopávají ty, kteří "původní" trilogii moc nepobrali). Každopádně je to něco, co tu zas dlouho nebude.

 • Tak tohle byl kolosální průser. Kde jsou doby vojína Ryana nebo Minority Reportu? Spielbergovi se účast ve filmu neodmítá, ale fakt to bylo třeba? Vždyť je to, jak v českém filmu - zahrát roli, protože na nájem a jídlo někde vydělat musím.

 • 70%
  0
  0
  15. 12. 2021

  Bohužel jsem četl knižní předlohu. Z jedné strany je fajn, že se filmařina diký tomuhle Spielbergovu kousku zas o kousek posunula, ale je to jen slabý odvar původního děje (přičemž náznaky byly ve filmu ponechány a prostě jen sámoúčelně vyšuměly). Taky je fajn, že se neopakují nesmysly typu Indy na ponorce. Přitom třeba v A.I. Spielberg dokázal, že filmy umí. Tady nicméně předvedl jen další popkulturní slátaninu. Škoda promrhaného potenciálu.

 • 70%
  0
  0
  12. 12. 2021
  Predátor (1987)

  V podstatě je to špatný film. Kdysi měl pro mě své kouzlo, ale denska je to jen pár hlášek a spousty záběrů na bicepsy. Nechce se věřit, že jen o rok později McTiernan předělal celý žánr Smrtonosnou pastí. Právě ve světle pozdějších událostí, je na snadě říct, že Predátor je skrytou parodií na testosteronové filmy.
  Velká poklona Arniemu - když dnes člověk čte jak si Skála nebo Nafťák hlídají poměr rozdaných a obdržených ran - on si prostě jen nechal nabančit. Holt je vidět, kdo tady má koule.
  Bodíky navíc za opravdu otřesné titulky (děkujeme titulky.com za skvělou hybridní politiku trojitého metru), které evokovaly rané devadesátky a bájný domácí rychlodabing.

 • 100%
  0
  0
  5. 12. 2021
  Komorná (2016)

  Skvělá adaptace. Slabá místa knihy díky bohu vynechává a jde vlastním směrem. Tři příběhy v jednom, resp. příběh vyprávěn ze tří pohledů, s tím, že nejde o relativitu pravdy, ale hru na nespolehlíveho vypravěče. Opravdu precizní film - zvládnutý scénář, skvělé zahrané, dobově a místopisně atraktivní. Korejský kousek, který se nemusel přizpůsobovat západním choutkám (na rozdíl od Parazita či Hry na oliheň) a proto funguje.

 • 100%
  0
  0
  5. 12. 2021

  Vyvedená adaptace vyvedené knihy.

1 2 3 4 dalsi posledni

Pořadí v kraji

Uživatel nemá vyplněný kraj

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita