Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 dalsi posledni
 • 40%
  0
  0
  6. 3. 2020

  Jak může někdo uvolnit 144 milionů dolarů za komedii, která není vtipná. Za 110 minut filmového času jsem se třikrát pousmál. Triky jsou slabé a film nemá absolutně žádný spád. Tam kde původní Krotitelé duchů skvěle fungují, tak dámy žalostně selhávají. Je smutné, že nejvtipnější je Chris Hemsworth v roli mužské parodie na hloupou blondýnu. Zasloužený propadák.

 • 75%
  0
  0
  3. 3. 2020
  Thunderball (1965)

  Connery jako Bond je samozřejmě sympaťák, ale jinak je Thunderball spíš zajímavou kuriozitou, než filmem, na který by se člověk díval, aniž by se u něj trochu nestyděl. Děj je samozřejmě hovadina pro děti a záměrná parodie, ale diváci ho nebrali vážně ani v době svého vzniku. Organizace diskutující nad tím, jak vydělává se stala terčem mnoha parodií. Na druhou stranu klobouk dolů před suchými hláškami a občasnými záchvěvy geniality jako třeba nepřekonatelná předtitulková scéna.

 • 80%
  0
  0
  29. 2. 2020
  Učitel (2016)

  Poláci příjemně překvapili skutečně světově napsaným, zahraným i natočeným seriálem. Učitel má zajímavé postavy a zobrazuje pořádně prohnilé polské maloměsto, které je dost možná alegorií na celou zemi. Minimálně já z toho mám takový pocit. Na seriálu kladně hodnotím zejména to, že i když o polské politice nevím nic a neznám žádného polského politika, tento seriál ukazuje, že spekulace s pozemky, ekologická lobby, zkorumpovaná policie, drogy, přepadávání kamionů se dají natočit atraktivně i za hubičku. Oproti českým pokusům sázícím na hollywoodské dronové záběry se Poláci drží u herecké akce a neustále nesklouzávají k polopatickému vysvětlování a výsměchu. Je to pořádně temné, místy to připomíná Twin Peaks a nedivím se, že to byl mezinárodní úspěch. Podobně dobře na mě působila první série českého Rapla, která je s odstupem času ale vedle Učitele až příliš zkopírovanou severskou manýrou.

 • Tim Burton se zjevně čím dál tím více přiblížil evropskému stylu vyprávění a rezignoval na americká předměstí. Do hlavní role obsadil svou múzu Evu Green, kterou mám moc rád a natočil velice zajímavou bizarnost, která může místy připomínat už několikrát viděné, ale i zde se najdou geniální výstřednosti Burtonovy excentrické mysli. Pobavilo.

 • 70%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Big Eyes (2014)

  Big Eyes není typický film Tima Burtona. Po vyplísnění kritikou a propadáku Temné stíny se natruc rozhodl natočit drama a samozřejmě ho natočil velice dobře. Amy Adams je vynikající a Christoph Waltz má méně prostoru, než by si možná zasloužil. Potíž je v tom, že je to "jen" životopisný film a třeba plakát úplně nekoresponduje s tím, co se odehrává na plátně, tedy drama naivní a citově labilní mladé ženy, kterou podrazí její nejbližší. U tohoto filmu se každopádně nepobavíte, ale nelze mu odepřít, že je zručně natočený.

 • 80%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Velká ryba (2003)

  Staromilsky natočené vyprávění s úžasným Ewanem McGregorem v hlavní roli, který je kombinací Gullivera a Andersena. Hlavní hrdina se potkává s ujetými figurkami v úžasných barevných a bizarních kostýmech a na pozadí se odehrává rodinné drama o vážných věcech. Nejdospělejší Burtonův film.

 • 75%
  0
  0
  28. 2. 2020

  Střihorukého Edwarda oceňuji ryze filmařsky, protože mě to téma skutečně vůbec nebaví. Film je velice perverzní a erotický v tom podle mého názoru nejhorším možném smyslu. Johnny Depp je zajímavý, ale to všechno musí ustoupit precizní kameře, výpravě a úžasnému vizuálu. Moc hezky se ale na to předměstí i gotický zámek kouká.

 • 90%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Beetlejuice (1988)

  Film, který mám spjatý se svým dětstvím, jež mě neskutečně bavil, protože byl něco úplně jiného, než se pro děti točí. Famózní rodinný horror s vynikajícím Michaelem Keatonem, který si film ve vedlejší roli ukradl pro sebe a nechápu, že si za to neodnesl Oskara. Nejvíce jsme ale všichni milovali průsvitnou Winonu Ryder. Super zábava.

 • 100%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Vincent (1982)

  Krásná ukázka nadcházejícího režijního stylu a umu excentrika Tima Burtona, kterému se i na malé ploše povedlo diváka chytit, očarovat a skvěle pobavit.

 • 65%
  0
  0
  28. 2. 2020

  Typická reality TV, která s realitou nemá nic moc společného. Přiznám se, že s pány s programu bych v temné postranní uličce rozhodně nešel a nikterak mě nepřekvapilo, když jsem si přečetl, že měli všichni oplétačky se zákonem. Nic jiného ale od bazaristů a vetešníků snad nikdo s všemi pěti pohromadě nemůže ani očekávat. Cílem programu je oslavovat vítězství těchto pouličních kšeftsmanů nad lidmi, kteří nemají ani tuchsa o tom, co vlastně mají. Oslava lidské hlouposti v přímém přenosu. Zábavné to je, ale natočené je to přímočaře. Klasická výplň odpoledního programu.

 • 75%
  0
  0
  28. 2. 2020

  Film z doby, kdy Hollywood měl dostatek prostředků a odvahu natočit nevšední námět s tématem, který není typicky komerční. Ostatně film skončil po svém prvním uvedení v kinech v červených číslech. Kevin Costner se na tuto roli velice hodí a neokoukaná Susanna Thompson je mu důstojnou spoluhráčkou. Nečekejte druhý Šestý smysl, nejedná s ev žádném případě o thriller, ale o mysteriózní drama a úvahu o tom, zda existuje něco potom. Viděl jsem v českém dabingu, kdy Costnera daboval Vladimír Dlouhý.

 • 80%
  0
  0
  26. 2. 2020
  Osmý den (1996)

  Osmý den je z odstupem času podobný film jako Nedotknutelní a tuším, že ve Francii to byl ve své době velký hit. Film o bezohledném manažerovi, který je vyhořelý na troud a potká George, kluka, jehož nikdo nechce kvůli jeho nevyzpytatelnému Downomu syndromu byl přesně takový, jaký jsem si ho představoval, že bude. Místy veselý, místy bude k pláči, ale po celou dobu k zamyšlení. Je to film vyprávěný srdcem a je dobrý. Navíc má naprosto nehollywoodský konec.

 • 85%
  0
  0
  26. 2. 2020
  1917 (2019)

  Film 1917 je bezesporu film, o kterém se bude vyprávět jako o příkladné ukázce práce vynikajícího kameramana. A nedá mi to vzpomenout na režiséra, který definoval natáčení bez zdánlivých střihů. Alfred Hitchcock totiž geniálně definoval potřebu filmového střihu okřídleným: ,, Film je jako život, akorát jsou z něj vystříhány nudné sekvence.“ Na toto režisér Sam Mendes zapomněl, protože tam kde by režisér při standardním způsobu vyprávění potřeboval tři až čtyři minuty potřebuje Mendes těmito exhibicemi trojnásobný čas. Dlouhou expozici tak spíš drží pomyslný efekt úžasu ve smyslu, teda jak se tohle natáčelo, než že by se něco opravdu zajímavého odehrávalo na plátně. Scenáristicky by se bez formálně skvěle zvládnutého natáčení jednalo o tragédii, ale díky chytrému propojení v současnosti oblíbené technické hříčky film 1917 celkem slušně funguje i přes tři skutečně velké lapsy v průběhu děje. Rozhodně nelituji, že jsem film viděl, ale jestli to bude další válečná klasika, si dopředu říci netroufám.

 • 80%
  0
  0
  23. 2. 2020

  Multilevel marketing zasáhl samozřejmě i Česko, ostatně i moji rodiče se jednou ocitli v místní hospodě na podobné obchodní prezentaci, jak vystřižené z tohoto seriálu. Tato televizní show z produkce George Clooneyho a Granta Heslova vychází ze skutečných událostí, ačkoli její charaktery jsou smyšlené. Zpočátku se show jeví poněkud výstředně, ale ono si to časem velmi sedne. Herecky je to velice solidní, castingu dominuje Kirsten Dunst, která je naprosto perfektní a tato role jí neskutečně sedla. Námět sice nezní jako seriálový trhák, ale jsem rád, že jsem se rozhoupal a podíval se.

 • 75%
  0
  0
  17. 2. 2020
  Zlatokopky (2019)

  Tak těmto dámám je dobré se zdaleka vyhnout! Podle novinářů jsou Zlatokopky Vlkem z Wall Street v sukních, a to u námětu sice platí, ale rozhodně to neplatí o zpracování. Lorene Scafaria opravdu není Scorsese. Film hodně drží nad vodou herecké obsazení, Jennifer Lopez je naprosto geniální a nikdy takhle dobře ve filmu nehrála. Na druhou stranu ani Leo nedostal Oskara za ztvárnění Belforta. Jennifer by si tak měla zahrát nějakého Revenanta. To je vtip samozřejmě. Slušný film.

 • 80%
  0
  0
  17. 2. 2020
  Jersey Boys (2014)

  Netypický film Clinta Eastwooda, který je filmovou adaptací broadwayského muzikálu o v Americe velice populárním zpěvákovi a jeho vokálním bandu. Eastwood takto filmy obvykle nerežíruje, v podstatě tam má jenom jednu scénu, která by odpovídala jeho stylu a paradoxně se sem vůbec nehodí! Neokoukaní herci a Christopher Walken naprosto excelují a hudbu znám z rozhlasového pořadu Karla Gotta Zpátky si dám tenhle film. Dobré pokoukání.

 • 70%
  0
  0
  17. 2. 2020

  Standardní životopisný film, který neurazí, nedojme. Herci jsou velmi přesvědčiví, ale trochu v tom filmu chyběla jiskra, trochu výstřednosti. Celé to plyne poklidným tempem. Možná je to ale tím, že jsem už životopisných filmů viděl prostě příliš mnoho.

 • 100%
  0
  0
  15. 2. 2020

  Filmu dominují skvělé herecké výkony, které byly vyznamenány řadou prestižních cen. Joaquin Phoenix všechny písně Johnnyho Cashe nazpíval sám, stejně jako Reese Witherspoon. Oba se pak naučili hrát i na hudební nástroje, které používají ve filmu. Vzhledem k tomu, že jak Johnny Cash a June Carter byly v době preprodukce filmu naživu, byli oba herci jimi osobně schváleni. Johnnymu Cashovi jeho představitel velmi imponoval zvláště díky jeho mimořádnému hereckému výkonu v Gladiátorovi. Skvěle natočený a zahraný film a jeden z nejlepších hudebních životopisných snímků v dějinách Hollywoodu.

 • 55%
  0
  0
  15. 2. 2020
  Vesnice (2004)

  Atmosféra v tomto filmu je, ale jako žánrový fanoušek s Vesnicí nejsem vůbec spokojen. Celý film jsem čekal na pointu a když přišla a postavila celé dění snímku na hlavu jen jsem nevěřícně zíral. Celkově mi to přišlo velice dlouhé, i když při pohledu na stopáž je to kratší než dvě hodiny. Pro mě velké zklamání.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2020

  Suzanne Stone (Nicole Kidman) je kočka pocházející z neznámého městečka Little Hope. Vdá se za hezkého Larryho Morreta (Matt Dillon) a nic jim nebrání v tom, aby měli hezký dlouhý nudný život. Suzanne však začne pracovat v lokální televizní stanici a její ambice jsou čím dál vyšší. Začne točit dokument o třech výrostcích. Když Larry začne mluvit o plánování rodiny a dětí, má Suzanne jasno, pro co by měl Larry zemřít. A hoši, o kterých točí dokument se jeví jako potenciální vrazi.

  Hlavní hrdinka se neštítí ničeho, aby prožila zajímavý život a Nicole Kidman jí ztvárnila s půvabnou naivitou i vražednou necitelností a za svůj výkon si odnesla Zlatý globus. Film je plný absurdního humoru a neskutečných komentářů jednotlivých aktérů, kteří zdůvodňují své jednání. Gus Van Sant tímto filmem objevil bratra Rivera Phoenixe Joaquina (Gladiátor), který zde okamžitě uchvátil filmovou kritiku, která mu začala předvídat velkou budoucnost. Film však nakonec horko těžko pokryl své náklady, které byly na Van Santa vysokých 20 milionů dolarů.

 • 80%
  0
  0
  13. 2. 2020

  Povedená Disneyovka odehrávající se na Antarktidě je příběhem osmi tažných psů. Jedná se o remake japonského filmu, který ale neznám. Film se soustředí na postavu psovoda v podání sympaťáka Paula Walkera, který musí kvůli silné bouři nechat napospas osudu osm psů, které si oblíbil. Když zjistí, že psy neevakuovali jeho kolegové napne veškeré síly, aby je zachránil. Filmaři sledují osudy nejen záchrany, ale i samotných psů, kteří spolu tvoří psí smečku, kterou musíte mít rádi. Hezký dobrodružný rodinný film.

 • 85%
  0
  0
  13. 2. 2020

  Podle německé filmové akademie je Případ Collini německým filmem roku a po zběžném přečtení kritik je jasné, že to není jednomyslné přijetí. Elyase M´Bareka mají diváci u nás a samozřejmě i v Německu zaškatulkovaného jako Zekiho Millera ze série střelených komedií Fakjú, pane učiteli. Tento film je žánrově soudním dramatem, ale odehrává se i mimo soudní síni, rozehrává partii hned několika zajímavých postav a po herecké stránce je rozhodně velice zdařilý. Působivé jsou také střihové montáže, které filmu dodávají napětí téměř jak ve sportovním dramatu. Finální půlhodina je mimořádně silná. Zdařilý film.

 • 75%
  0
  0
  11. 2. 2020
  Vysoká hra (2020)

  Velice slušná televizní kriminálka jištěná solidním rozpočtem a hereckými esy. Richard Krajčo je v hlavní roli kultivovaný a troufám si tvrdit i dostatečně veřejnoprávní. Režisér Svoboda je rovněž autorem scénáře. Pro mě je tento film především volné pokračování Sametových vrahů. Svoboda trefně natočil praktiky raného kapitalismu a nyní natočil prohnilost a zkorumpovanost systému. Recenzi z Babišova idnesu (45%) se tudíž jen směji:-)

 • 60%
  0
  0
  4. 2. 2020

  Slibný začátek, dobré herecké obsazení a několik skutečně dobrých nápadů ovšem selhává v celém prostředku filmu. Název filmu je maximálně výstižný, o nic jiného v tom filmu nejde. Škoda, že se tvůrci nepřiklonili spíše k černé komedii. Střední a podstatná část filmu bohužel zoufale nudí.

 • 80%
  0
  0
  4. 2. 2020
  Mlha (1980)

  Carpenter v plné síle natočil film, který časem zraje jako víno. Daří se mu budovat napětí, napsat postavy, se kterými můžete sympatizovat, a to je v horroru velmi důležité a přitom pomrkává na fanoušky obsazením matky a dcery Janet Leigh (Psycho) a Jamie Lee Curtis (Halloween). Film je vlastně zfilmovaná ,,Urban Legend". Krásný úkaz toho, že i s minimálním rozpočtem se dá natočit dobrým filmařem atmosférický horror, který je opravdu výpravný, a to v tomto případě není protimluv.

 • 85%
  0
  0
  4. 2. 2020

  Oslnivý debut, který je pro normálního diváka naprosto nestravitelný. Pro mě jako filmaře je to ale pastva pro oči. Celovečerní film bez dialogů, který je vyprávěný pouze obrazem a navíc v žánru mé postapokalyptické sci-fi má hodně zajímavé scény, netradiční obrazová řešení a zajímavé hrdiny, nebo snad antihrdiny? Besson je velký filmař.

 • 80%
  0
  0
  4. 2. 2020

  Tchajvanský režisér Ang Lee natočil hodně netypický protiválečný film, který je nabitý hvězdami. Českým kinům se vyhnul, ale vyšel na DVD. V průběhu filmu jsem neustále čekal, že se z Billyho Flynna vyklube podvodník, ale tak jednoduché není. Billy Flynn není podvodník, je to mnohovrstevnatá figura s bohatou vnitřní motivací, stejně jako ostatní figury. Tenhle film není šablonovitý, je citlivý, civilní a dává vzpomenout na starší civilní Leeovy filmy, nejvíce jsem si vzpomínal na Sněhovou bouři. Ve filmu mě hodně překvapili zejména Steve Martin a Chris Tucker. Po zhlédnutí chápu, že tento film Američani nemají rádi a pro jistotu ho ani nepromítali v širší distribuci. Dobrá podívaná.

 • 85%
  0
  0
  1. 2. 2020

  Tento film už rozhodně docenili filmaři. K jeho popularitě mu určitě přispělo i obsazení Williama Petersena do seriálu CSI, které proběhlo na základě tohoto filmu pochopitelně. William Friedkin natočil tuto Francouzskou spojku osmdesátých let velice sebejistě, hlavní hrdina je dost úporný strážce zákona a Eric Masters je rozhodně jeden z nejzajímavějších lotrů. Rozhodně si tento film pusťte, ideálně v kombinaci s již zmíněným Nelítostným soubojem.

 • 80%
  0
  0
  28. 1. 2020
  Bídníci (2019)

  Ladj Ly natočil svůj celovečerní filmový debut po sérii dokumentů na stejné scenáristické kostře jako Training Day a dokázal, že i za málo peněz se dá zahrát hodně filmařské muziky. Policista z venkova se kvůli rozvodu rozhodne přestěhovat do Paříže, aby mohl vídat svého synka a dostane umístěnku do pekla mezi propuštěné vězně, ilegální imigranty, světský, zkrátka spodinu, která v této čtvrti žije už po staletí a zpracoval jí samozřejmě také Victor Hugo pod názvem Bídníci. Bídníci jsou stejně jako Training Day podobenstvím o tom, že dobro a zlo je naprosto jasně dané a že i dobří lidé mohou páchat špatné věci a naopak. Finále mi pak doslova vyrazilo dech. Skvělý debut a velký příslib do budoucna.

 • 40%
  0
  0
  28. 1. 2020

  Absolutně nechápu, jak může být pod scénářem podepsaný Henry Bean, ale zřejmě potřeboval zaplatit nájem. Film vznikl díky tomu, že Sharon Stone vyhrála soud a studio jí muselo vyplatit 12 milionů dolarů, takže jim přišlo hloupé dvojku nakonec nenatočit. Douglas s díky odmítl, stejně jako režisér. Výsledek je erotický thriller, který se mohl jmenovat jakkoli. Děj je zmatečný a katarze neuspokojivá. Ve filmu je ovšem jedna špičkově natočená scéna hned v úvodu. Velká škoda.

prvni predchozi 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita