Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  9. 2. 2018
  Já, Tonya (2017)

  Tohle je přesně ten typ filmu, kde silně hrozilo, že kdyby se tvůrci rozhodli toto natočit jako drama, tak diváci hrůzou utečou ze sálu. Jako černočerná komedie, která ale rozhodně není řachanda s postavami, jež nejsou v žádném případě černobílé je to ale velké překvapení a důkaz, že Craig Gillespie konečně natočil něco, na co se dá dívat. Ústřední trojka Robbie, Janney a Stan nemá chybu a osobně mě hodně bavil glosátor Bobby Cannavale. Asi bych to trošku pokrátil, na dvě hoďky to asi úplně není, ale je to bezva. A ten tlusťoch? Ten je dokonalej!

 • 85%
  2
  0
  9. 2. 2018

  Nit z přízraků není mainstream, myslím, že ho ocení zhruba stejná skupina jako letní snímek Oklamaný a příznivci Andersonových filmů, ačkoli se přiznám, že nejsem ani zdaleka jeho nekritickým obdivovatelem. Filmy Inherent Vice nebo Master bych rozhodně nenazval majstrštykem. Na druhou stranu film Až na krev řadím mezi nejlepší americké filmy vůbec. Nit z přízraků je rozhodně dobrý film.

 • 100%
  0
  0
  9. 2. 2018

  Většina z nás si časem v životě uvědomí, že štěstí nenajde tím, že bude pašovat drogy z Pákistánu nebo provozovat herny s bednami a své zájmy hájit v senátu. Sice budeme o pár milionů nebo miliard chudší, ale zase nebudeme muset trčet ve věznici a ke snídani si dávat shnilou rýži nebo prosazovat zákony obhajující neobhajitelné. Většina z nás totiž časem zjistí, že i cesta může být cíl. Pokud se objeví světlo na konci tunelu a ještě trochu cesty zbyde, může to být opravdu velmi uspokojivé. A o tom vypráví i příběh oskarového dokumentu Pátrání po Sugar Manovi, lidsky hřejivý příběh o hispánském muzikantovi z Detroitu, který se proslavil v Jihoafrické republice, aniž by se o tom dozvěděl. Tomuto příběhu neuvěříte, to musíte vidět!

 • 75%
  0
  0
  9. 2. 2018
  Chorus Line (1985)

  Viděl jsem asi po dvaceti letech, kdy se mi film moc líbil a musím říct, že tento film je čestná prohra. Je to dobře myšlený, ale místy až úsměvný film. Postavy se obnažují na plátně a tyran Michaela Douglase, který je klíčovou postavou je poněkud nevěrohodný, což je ale chyba scénáře. Jeho postava projde určitým vývojem, aby se v závěru filmu dokonale popřela. Na druhou stranu u sledování filmu cítíte ten pot, touhu a vášeň a to prohra určitě není.

 • 75%
  0
  0
  9. 2. 2018

  Smrt si říká Engelchen není jednoduchý film, ale je to rozhodně zdařilý počin a jeden z českých válečných filmů, který snese vůbec toto označení. Ve filmu poznáte celou řadu herců, klobouk dolů před výkonem Vlada Müllera, který sovětského vojáka zahrál dokonale a rozhodně je třeba vyseknout poklonu i Janu Kačerovi, jenž je naprosto vynikající. Zajímavou figuru, jak co se týče textu, tak provedením ztvárnil Oto Lackovič a v roli dobromyslného doktora exceluje Martin Růžek, který byl v této době na tento druh postav specialistou.

 • 80%
  0
  0
  6. 2. 2018
  Anděl (1937)

  Lubitsch holt dokázal dostat i do melodramatu občas trochu humoru a i když to byl áčkový režisér, myslím, že úplně nepochopil, jak by měl točit s Marlene Dietrich. Pochopitelně, že jí krásně nasnímal, s její pomocí, pochopitelně, ale nepovedlo se mu zachytit její tajemno, jak to dokázal skutečně jen Sternberg a později Wilder a Hitchcock. Film je to ale slušný a ty kostýmy!

 • 80%
  0
  0
  6. 2. 2018

  Slušný dokument Miloslava Šmídmajera o fascinujícím životě Miloše Formana, který se zde otevírá se svým příběhem. Četl jsem jak Novákovu biografii, tak rozhovor s Bohdanem Slámou. A četl jsem i paměti Jeana Clauda Carriera, takže přesně chápu, proč v přítomnosti Formana občas poulí oči. Film mě bavil a informačně to bylo velmi solidní.

 • 70%
  0
  0
  24. 1. 2018

  Podstatně zajímavější než jednička a o chlup slabší, než trojka, přesto je tento díl rozhodně zajímavým a slušně drží pohromadě. Labyrint je v podstatě velmi příjemným překvapením, protože od této série nikdo příliš neočekával a nakonec se z ní stal po právu solidní hit.

 • 75%
  1
  0
  24. 1. 2018

  Objektivně nejlepší díl série, který překvapí několika hodně netradičními nehollywoodskými momenty v samotném závěru, byť jinak svižně jede podle osvědčené šablony. Mladí herci před kamerou za těch pár let zestárli a o některých z nich určitě ještě uslyšíme. Metráž je tedy smrtící, ale přežít se to určitě dá a těším se na další film Wese Balla. Každopádně jako finále strčí do kapsy jak šestku Star Wars, tak čtyřku Hunger Games.

 • 80%
  0
  0
  22. 1. 2018

  Solidní drama, které už samozřejmě není tak akční, jako když bylo Brosnanovi a Chanovi o dvacet let méně, ale na druhou stranu, oba mají dost šancí ukázat, že nejen kopy jim vydělaly jmění. Chan je výbornej a Brosnan zrovna tak, zvláště díky jeho výbornému irskému akcentu. Je zajímavé sledovat, jak dokáže být Brosnan přirozeně zlej na plátně. Campbell to režíruje jako profesionály před lety říznuté moderní akcí a myslím si, že tohle je hodně solidní thriller. Palec jednoznačně nahoru!

 • 70%
  0
  0
  19. 1. 2018

  Totálně ujetý výplach a únikový film, který kombinuje prvního Thora s motivy ze starého Supermana. Režisér je bratránek Jonathana Liebesmana, tedy člověka zodpovědného za Želvy ninja nebo Světové invaze a skutečnost je, že Dean Israelite je podle mě talentovanější, než jeho bratránek. Celý film je klišé jak bič, hlavní padouška přehrává jako prase, ale baví jí to a mě taky. No, oskarový to není, ale je to třeba lepší než cokoli loni od Marvelu.

 • 80%
  0
  0
  19. 1. 2018
  Mallory (2015)

  Časosběrný dokument Heleny Třeštíkové, který není z řady Manželských etud. Helena Třeštíková začala v roce 2002 sledovat dívku Mallory, která se rozhodla zbavit drogové závislosti a točila jí s přestávkami až do ledna 2015. A to se děly věci, jak uvidíte. I expremiérovi Sobotkovi se z toho orosila pleška. Film, který píše život sám.

 • 30%
  3
  10
  15. 1. 2018

  Pro mě nejpřeceňovanější film uplynulého roku, který okatě vykrádá legendární oskarovou klasiku V žáru noci a myslí si, že když přidá trochu politické angažovanosti poplatné novinovým titulkům, brutálního násilí a bezbřehých vulgarit, zapomene se nato, že je to velmi řídká historka útočící na první signální. V žádném případě se nejedná o komedii a sledování filmu je ryzí utrpení. Hodnocení pouze za herce. Zbytečný film.

 • 50%
  0
  0
  15. 1. 2018
  Legie (2010)

  Spotřební béčko, do kterého z nějakého záhadného důvodu upsal Paul Bettany a Dennis Quaid, kteří zažili rozhodně slavnější chvíle ve své kariéře, ale nájem se jaksi platit musí. Americká představa náboženského rozkolu, kde archanděl Gabriel a Michael předvádí souboje meče proti samopalům. Celé je to hodně hloupé a ujeté, ale na páteční půlnoc proč ne.

 • 60%
  0
  0
  15. 1. 2018

  Jako cílová skupina filmu a fanoušek originálu jsem čekal, co se z toho vyvine, protože režiséra Opleva uznávám a v hereckém obsazení jsou minimálně tři slušní hráči, kteří to rozhodně nekazí. Premisa je sice stejná, ale atmosféra je hodně jiná a dokonce bych řekl, že Oplev snad Schumacherův film ani neviděl. Na horror je to málo strašidelné, na moralitu, kterou je film především málo srozumitelné. Výprava dobrá, ale scénář to tedy chtělo vypilovat.

 • 80%
  0
  0
  9. 1. 2018
  To the Bone (2017)

  To The Bone není dokonalým filmem, ale rozhodně to není nepodarek. Plusové body je filmu třeba přičíst za osvětu, ačkoli jsem četl i řadu článků, že je film nesmyslný, tak proti tomu bych se dost ohrazoval, protože film naopak možná ještě zmírňuje skutečné následky anorexie. Film uvozují titulky, že sledování filmu může být šokující a podobné věty a je to bezesporu tak, ale za vidění to stojí.

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2018
  Zakladatel (2016)

  Filmaři byli limitováni 7 miliony dolarů, které dostali od bratrů Weinsteinů za vysílací práva pro severní Ameriku, ale dokázali, že i s tak málem se dá natočit výpravný dobový snímek aniž by působil směšně. Hancock pak v některých pasážích přichází s naprosto geniálními nápady, jedním z nich je třeba příprava servírování jídla v sektorech namalovaných na tenisovém hřišti, které má hravost, vtip a dynamiku.
  Tvůrci také stáli před mnoha úkoly. Jedním z nich bylo stavět na parkovištích dobové restaurace, protože se všechny samozřejmě modernizují a vypadají stejně jako u nás. Jedinou vyjímkou je původní restaurace, ze které je ovšem dnes muzeum McDonaldu. Režisér Hancock měl film dopředu tak promyšlený a naplánovaný, že namísto obvyklých směn 12 hodin a více, které na přesčasech stojí ranec, přišel s 8 – 10 hodinovou pracovní dobou a scény snímal jednou, maximálně dvakrát. I díky tomu nepřekročil rozpočet. I tak byl malý štáb ve velkém zápřahu a v momentě, kdy se na place začali lidé hádat, objednal Michael Keaton za vlastní peníze dvě autíčka se zmrzlinou a zadarmo ji rozdal.  Michael Keaton se na roli důkladně připravil. Producenti filmu, z nichž dokonce hlavní byl úspěšný herec Jeremy Renner (Příchozí, Město) mu dodali obrovské množství archivního materiálu a videí, z nichž se Keaton dozvěděl, že Kroc hrál slušně na piano, takže si jednu z dost klíčových scén v baru mohl odehrát sám. A nutno dodat, že je to převážně jeho one man show.

 • 70%
  0
  0
  8. 1. 2018

  Americký zabiják je filmem ze staré školy, ve smyslu, že scenárista vzal současné reálie a využil kostru filmů, které byly u publika velmi oblíbené v osmdesátých letech. A v zásadě to nebyla úplně blbá úvaha, protože když s emohl vrátit Rambo, Rocky a všechny akční hvězdy osmdesátých let, proč by se nemohl natočit akčňák s Batmanem roku 89 a 92, který válcoval kina. Ta úvaha nebyla úplně špatná, stejně jako obsazení Dylana O´Bryana, který rozhodně příjemně překvapil. Potíží tohoto filmu je to, že se tam až asi na dvě vyjímky děje vše, co jsme už mnohokrát viděli a rozhodně zajímavěji. Celé to na mě budí dojem, že někdo něco vytáh po dvaceti letech ze šuplíku a pak to natočil v současných reáliích. Každopádně je to přesně poplatné názvu i produkci páně Bonaventury, který tento druh filmů točí a vlastně mě to i docela bavilo. Jen jsem měl pořád pocit, že sleduju scény z jiných filmů poslepovaných do takové barevné pohádky. Každopádně Keaton palec nahoru!

 • 80%
  0
  0
  4. 1. 2018
  Odnikud (2017)

  Akinův film není banální, jeho otázky jsou relevantní a provedení je na špičkové řemeslné úrovni. Vrcholem filmu jsou herecké výkony. První housle hraje Diane Kruger, která za svůj strhující výkon získala hereckou cenu v Cannes a jistě nebude na evropském poli poslední. Zajímavé ovšem je, že původně byla role psaná pro muže a jelikož Diane Kruger režiséra obdivuje a náhodou se potkali na nějakém festivalu, kde se utvrdili ve vzájemných sympatiích, rozhodl se Akin postavu přepsat z muže na ženu.

 • 90%
  0
  0
  4. 1. 2018
  Possession (1981)

  Tak tohle je opravdu velké překvapení a jsem hodně rád, že jsem tento film viděl, protože tady někdo od někoho později opisoval, viď Darrene Arronofsky a Clive Barkere? Naprosto bizarní film s celou řadou vrstev, kterou ocení dospělejší diváci, kteří se ale paradoxně tomuto filmu vyhnou obloukem a pro teenagery je to nepochopitelný art. Bezesporu film, který si zaslouží být kultem. Pro milovníky Berlína, mezi které se řadím, naprostá povinnost!

 • 65%
  1
  0
  2. 1. 2018

  Abych řek pravdu, nic novýho jsem se z toho dokumentu nedozvěděl. Čtyři víceméně sympatický chlápci středního věku, víceméně macha vypráví příběh o svý kapele. Muziku jsem od nich poslouchal, některý písně mi přijdou hodně geniální, ale dokument to geniální moc není. Je tam spousta vaty, místy je to celkem nuda, ve srovnání s dokumenty zahraničními, třeba o Abbě je to trochu škoda.

 • 70%
  2
  0
  2. 1. 2018

  Tenhle film měl potenciál stát se senzací, ale bohužel nestal. Chyba je bohužel na straně režisérského dua Dayton a Faris, které bohužel absolutně nepochopilo, co vlastně točí. Tenisové scény jsou nudné, romance není dotažená a takhle nevyužít Elisabeth Shue, to je děsný, zvláště když se na konci filmu ukazuje, že to je vlastně čtvrtá hlavní role. Film tak táhne Emma Stone, která je opět naprosto výborná a překvapivě docela dobrý je i jinak herecky toporný Carrel, který je na nesympatické hajzly specialista. Na komedii je to málo vtipné, na sportovní film, tam chybí sport, na lesbickou romanci to ujde. Film má sice řadu zajímavých režijních nápadů a některé momenty jsou fajn, celkově ale funguje tak na půl plynu. Vystřihnout dvacet minut a bylo by to mnohem lepší. Škoda, že to nenatočil jiný režisér, čestná prohra.

 • 70%
  0
  0
  29. 12. 2017

  V podstatě totéž co jednička až na to, že Anderson je sice pošuk, ale občas umí režírovat film, což choreograf kaskadérů Alexander Witt úplně neovládá: Je si toho ale vědom, takže dialogu je poskrovnu a místo toho se pouští do zpomalených záběrů, divokých akcí a překombinovaných sekvencí. Naštěstí je tam ale Milla Jovovich na kterou se dobře kouká a jsou tam zombíci. Pro třináctiletý děti super podívaná:-)

 • 75%
  1
  0
  29. 12. 2017
  Bright (2017)

  Se scenáristou Maxem Landisem je to podobné jako s jeho tátou. Je tak trochu zázračné dítě a tak trochu prudič. Bright není vyjímkou. Stejně jako ve Victoru Frankensteinovi dává naruby legendu o Frankensteinovi, tak v Brightu mísí pohádkové motivy na půdorysu filmů Lebkouni, Training Day a Smrtonosná zbraň. Je to šílené? Ano. Je to sranda? Docela jo. Je to akční? Hlavně. Tenhle film by v klasickém Hollywoodu neprošel, protože to není rodinná podívaná, kleje se v ní o stošest a hlavní hrdinové Will Smith a Joel Edgerton nejsou černobílí, ani modro černí. Jenže akce je to pořádná, stylová a Noomi Rapace s elfíma ušima baví. Jsem také rád za obsazení mého oblíbeného herce Edgara Ramiréze. Fajn oddychovka bez pláštěnek, světelných mečů a kladiv.

 • 80%
  0
  0
  28. 12. 2017

  Výborná show, která mě moc baví a nikdy nenudí. Účinkující jsou zábavní, princip velmi jednoduchý, ale přitom srozumitelný a člověk se tam občas i něco dozví, navíc nenásilnou formou. Díky dynamické kameře, sympatickým lidem a humoru je to zábavná televizní podívaná. Dobrá únikovka k ukrácení dlouhé chvíle, nebo dobrá kulisa.

 • 75%
  0
  0
  28. 12. 2017

  Před nějakou dobou jsem si koupil německou publikaci věnovanou filmovým horrorům a informace o tomto filmu mě velmi zaujaly, takže když se objevila šance film zhlédnout, byl jsem rád. Sice to uvedla firma Řitka video, ale i firma s takovým názvem může občas koupit slušný film. Každopádně tohle je typický film Wese Cravena 80. let. Příběh není lineární, pohybujeme se chvíli v realitě, chvíli ve snu a ne vždy je jasné, jak to vlastně je. Příběh je to napínavý, některé scény pořádně morbidní a velkou výhodou je Bill Pullman, který je moc dobrý herec. Přehlédnutý horrůrek a na jednou pokoukání, slušný počin.

 • 85%
  0
  0
  28. 12. 2017

  Jak poví titulek ve filmu, jedná se o skutečné memoáry hlavní hrdinky, kterou velmi přesvědčivě ztvárnila Alicia Vikander. Příběh o tom, jak armády nechávají narukovat mladé a naivní kluky, hrají na vlasteneckou strunu a pak je nechají ležet pár dní s vyhřezlými střevy na frontě při plnění nějakého nesmyslného rozkazu, jako kontrola plotu vstříc německým kulometům. Romantika to moc není, ale příběh je to velmi zajímavý a rozhodně bych neřekl, že je to určeno především dámskému publiku. Slušný film.

 • 85%
  0
  0
  17. 12. 2017

  Pěkně blbě je zdařilá tragikomedie, která se vyvíjí naprosto nečekaně, vzhledem k tomu, co víte, už zřejmě tušíte i konec, ale natočené je to opravdu moc pěkně. Doufám, že do budoucna od stejných filmařů ještě nějaký film uvidím. I když je to malý filmeček, který vlastně nic moc zásadního nenabízí, je to stejná zábava ve stejném ranku jako Moje tlustá řecká svatba. Opravdu pěkně, blbě naštěstí ne.

 • 100%
  5
  0
  17. 12. 2017

  Herecky je na tom epizoda VIII velmi dobře, protože fungují jak světlé kladné postavy, tak temní záporáci, kteří si to podle mě užívají mnohem více. Zvláště mě baví nízký generál Hux (Domnhall Gleeson), na kterém je vidět, že svou roli bere s nadhledem a je v ní naprosto výborný. Velkým překvapením je pro mě charakterní výkon Marka Hamilla v roli Luka Skywalkera, který je opravdovou hvězdou tohoto filmu. Star Wars: Poslední z Jediů je profesionálně natočená špičková rodinná zábava, kterou ocení podle mého soudu, jak diváci noví, tak diváci, kteří mají rádi staré Star Wars.

 • 85%
  1
  0
  11. 12. 2017
  Sils Maria (2014)

  Výborně natočený art film ze zákulisí herecké profese v civilizované, tedy Západní Evropě. Duo Juliete Binoche a kristen Stewart nemají chybu a i v epizodní roli Chloe Grace Moretz také nezklamala. Netvrdím, že to je film pro každého, ale docela mě mrzí, že se to moc v kinech nehrálo. Na plátně ty Alpy musí být úžasné.

prvni predchozi 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: