Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 dalsi posledni
 • 75%
  3
  0
  18. 3. 2018

  Nepřiznaný remake Jarmuschových Zlomených květin, kde Billa Murrayho vystřídala Eliška Balzerová a odkvetlé americké herečky Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová a Emília Vašáryová. Film to je dobrý a jeho hlavní potíží je, že není dotažený. Kdyby měl lepší scénář, který by autoři jistě zvládli, občas trochu ubral a místy trochu přidal na plynu, mohla to být pecka a možná by to uspělo i venku. Takhle je to malá česká filmová tragikomedie, která vejde a neuškodí. Po Něžných vlnách, které byly velký průšvih, je to ale krok správným směrem.

 • 80%
  1
  0
  18. 3. 2018
  Tomb Raider (2018)

  V Laře Croft není zlo v žádném případě směšné. Byl jsem příjemně překvapen, že tvůrci šli do nečekaného naturalismu a když Lara oddělá na plátně prvního lotra, je to podáno nečekaně psychologicky a nehollywoodsky. Zabíjení tady není žádná zábava, ale nutnost, pokud chcete přežít. Finále mezi kostrami, lebkami a kostmi s digitálními efekty, ale zůstává také příjemně civilní.
  Alicia Vikander se musela pro roli strašně nadřít, ale její kondiční trenér z ní naštěstí neudělal druhého Schwarzeneggera. Většinu kaskadérských scén dělala sama, ale když se podíváte na film o natáčení vidíte, že většina nebezpečných scén se natáčela před zeleným pozadím.
  Co lze Tomb Raiderovi vytknout je mírná ztráta tempa v polovině filmu a uznávám, že ne každý ocení boření žánrových pravidel, neuvidíte žádnou romanci, žádný příjezd na koni do zapadajícího slunce, ostatně neuvidíte ani žádného koně (!) Na druhou stranu dobrodružství a napětí ve filmu rozhodně je, humor také, scény ze zastavárny jsou brilantní a humorné a scéna na řece je akčním vrcholem filmu. Dobrý odpočinkový film.

 • 75%
  0
  0
  10. 3. 2018

  Akta Pentagon: Skrytá válka bohužel nesnesou srovnání s klasikou Všichni prezidentovi muži. Přesto jsou solidním atmosférickým filmem, který se v žádném případě nedá označit jako thriller. Je to drama, nečekejte žádné honičky, žádné pronásledování temnými uličkami, žádné velké napětí. Škoda. Je to ale solidní konverzačka s chytrými dialogy, které by to přeci jen mnohem lépe slušelo v televizi, než na velkém plátně. Je ale dobré trochu vědět o událostech, které máte ve filmu sledovat. Ne všechno je ale ve filmu uspokojivě vysvětleno. Pokud si tedy po zhlédnutí filmu pustíte nějaký dokument na toto téma, myslím, že byla mise splněna.

 • 85%
  1
  0
  10. 3. 2018

  Po filmu Atomic Blonde, který byl víceméně akční výplach plný písniček, který maskoval poněkud naivní scénář podle comicsu je Rudá volavka o poznání ambicióznější. V prvé řadě film režíroval režisér a Francis Lawrence je skvostný vypravěč, úvodní sekvence baletu prostříhaného s nepovedenou akcí v parku je dechberoucí. Jennifer Lawrence je v roli ruské baletky překvapivě velmi uvěřitelná a s rolí se vypořádala se ctí a vůbec ne trapně. Dobré je, že se vykašlala na ruský akcent, který by její postavu poslal do parodie. Skvěle jsou ovšem obsazeny role vedlejší, které hlavní star výrazně podržely. Těšil jsem se na erotiku a řízný špionážní film, minimálně podle kritiků a realita je úplně jiná. Jedná se o zdařilý špionážní film plný nečkaných zvratů a za vše hovoří hláška jedné starší paní, kterou dcera doprovázela ze sálu:,,Ježíši ty závěrečný zvraty, se mnou to málem seklo, jak jsem tý holce fandila."

 • 100%
  1
  0
  8. 3. 2018

  Jeden z nejkrásnějších českých filmů vůbec, který dokazuje, že filmaři československé nové vlny měli velkou kliku, že je učil právě mistr Krška. Nejméně doceněný tuzemský režisér krásně adaptoval Fráňu Šrámka a díky skvostnému obsazení natočil mistrovské dílo, které v žádném případě není vyšeptalé, ale svými názory nesmírně moderní a ze života. Bez tohoto filmu by Miloš Forman žádnou kariéru neudělal. Důkaz toho, že u nás se filmy točit umí.

 • 90%
  1
  0
  7. 3. 2018

  Tak kdepak opisoval Revenant, což? Klasický hit, který sice nese místy pár nešťastných znaků filmů ze 70. let (bože, ty transfokátory, proč?), ale zároveň je to poctivá filmařina. Pár herců, sto úžasných filmových lokací a zároveň film rozdělený do dvou polovin, z nichž ta první je výrazně jiná, než ta druhá. Jeden z nejlepších amerických westernů vůbec.

 • 75%
  0
  0
  4. 3. 2018

  Pro každého Erasmáka dnes už kultovní komedie/drama, která popisuje partičku studentů v Barceloně a jejich nabírání životních zkušeností. Není to řachanda a kdo na tomto programu nebyl, tak možná úplně nepochopí o co jde, ale vzhledem k tomu, že na tento program vycestovaly už bezesporu tisíce českých studentů, tak je jistě mnoho lidí, kteří ví přesně, o čem film vypráví.

 • 75%
  0
  0
  4. 3. 2018
  Erasmus 2 (2005)

  Zdařilé pokračování překvapivého hitu ze života evropských studentů studujících v zahraničí mi tak trochu připomíná francouzské Básníky a Xavier je takový Štěpán Šafránek. Tentokrát už jsou hrdinové v dospělém věku. Už to nejsou nepříliš zodpovědní a experimentující dvacátníci, ale spíš se hledající třicátníci, trochu samotáři a především neustálí hledači a pochybovači. Dobrý film.

 • 80%
  0
  0
  4. 3. 2018

  V roce 2018 vnímáme Jacquesa Audiarda jako předního evropského režiséra, ale v roce 2005 to byl pořád spíš jen synek slavného otce, který psal na tělo Delonovi a hlavně Belmondovi. V působivém kriminálním dramatu, který vychází ze staré francouzské školy exceluje Romain Duris jako rozervaný kriminálník, který se stále rozhoduje, zda se má vydat na dráhu zločinu nebo zkusit kariéru hudebníka jako jeho nebožka maminka. Události mu ale nakonec příliš na výběr nedají. Sugestivně natočeno, téměř dokumentárně a ve velkých detailech s výbornými herci.

 • 75%
  0
  0
  4. 3. 2018
  Noční hra (2018)

  Noční hra je únikový film. Je to film na sobotu večer, kde skupinka dobrých herců vyvádí šílené věci, přehrávají, kulí oči, směšně padají a vůbec se nežinýrují, pokud mají předvádět Teletubbies nebo operovat na haubně auta průstřel ruky s vybavením, za které by se nemusel stydět ani MacGyver.

  V tomto filmu nečekejte ani náznak reality a tvůrci ohýbají fyziku a filmová klišé do nečekaných gagů, když se už poněkolikáté ani jednou nerozbije skleněný stůl, na který spadne obrovský hromotluk, postavy to komentují tak, že se tomu prostě musíte smát. Sympatické je také to, že všechny postavy nejsou zrovna synonymem pro všeználky a humor je postavený i na jejich mírné hlouposti.

  Přiznám se, že tento druh komedií mám rád, v kině dlouho nic podobného nebylo a od traileru jsem věděl, že by se to mohlo povést. Fajn hollywoodská oddychovka.

 • 85%
  1
  0
  27. 2. 2018

  I přes televizní stopáž je to solidně natočený film. Tohle totiž opravdu není televize, ale svébytné kinematografické dílo podle moderních standardů, kde zkušená režisérka krásně kombinuje dokument, hraný film a archivní materiály a tento mix já mám velmi rád a zde funguje naprosto báječně. Na to obrovské množství Českých lvů to sice nemělo, dodnes jsem nepochopil přehlédnutí krásného Revivalu Alice Nellis, ale tohle tam ani soutěžit nemělo. Skvělá show.

 • 20%
  0
  0
  25. 2. 2018

  Oh můj, bože. Tenhle film je totální katastrofa. Skvělé obsazení, zajímavé prostředí ani výprava nezachrání skutečnost, že kde nic není ani smrt nebere. Dodnes jsem nepochopil, jak je možné pustit do světa tak špatný film.

 • 90%
  2
  0
  25. 2. 2018
  Vatel (2000)

  Je zajímavé, jak některé výborné filmy mají hodnocení nízké a některé výrazně slabé se hřejí v divácké přízni. Vatel je jeden z nejlepších a nejvěrnějších filmů o barokním umění, který prostě diváka musí očarovat. Smutný příběh o dobách minulých fascinující barokní extravagancí. Mistrovské dílo.

 • 80%
  0
  0
  25. 2. 2018
  Robin Hood (2010)

  Robina Hooda jsem viděl v kině a pak ještě jednou v televizi, a přestože to není mistrovský kus Ridleyho Scotta, je to solidní film. Crowe je sice volba velmi zvláštní, ale tenhle chlap prostě zahraje všechno, ačkoli bych asi čekal mladšího představitele. Oproti verzi s Costnerem je tohle výrazně zábavnější show.

 • 35%
  0
  0
  25. 2. 2018

  Tenhle film nezachrání vůbec nic, dokonce ani krásná Alicia Vikander. Režisér Chadwick absolutně sehnal. Film je neskutečně nudný a naprosto směšný. Scény z burz jsou skutečně natolik over the top, že jednomu zůstává rozum stát. Výborná kniha se svým depresivním závěrem mě extrémně bavila, ale na plátně jsem si ji nedovedl představit. A to se potvrdilo. Katastrofa roku.

 • 70%
  0
  0
  25. 2. 2018
  Ruský dům (1990)

  O tomhle filmu jsem hodně četl, ale viděl ho s hodně velkým zpožděním od premiéry. To mu ale podle mě kupodivu docela pomohlo. Dvojice Connery a Pfeiffer se do tohoto příběhu hodí a docela i chápu Conneryho touhu si v tomto příběhu zahrát. Pravda ale je, že tempo je poněkud vláčnější a snad až moc rozvážné V televizi to ujde, v kině bych se ale asi moc nebavil.

 • 45%
  0
  0
  25. 2. 2018
  Den otců (1997)

  Moji dva oblíbení komici a chytří lidé a inspirace geniální francouzskou komedií Francise Vebera se bohužel po přenesení do amerických reálií vůbec nepovedla. Humor je dětinský, což neladí s dospělým tématem komedie a oba hlavní hrdinové duu Depardieu Richard nesahají ani po kotníky. Škoda. Podprůměrná zábava. Nedoporučuju.

 • 75%
  0
  0
  25. 2. 2018

  Ano, je to komedie, ale upřímně, komedie podávající žertovnou formou dost vážné věci - postoj vůči homosexuálům a ochrana proti bezdůvodné výpovědi v práci. Film je solidní, má Veberovu poetiku i vynikající gagy, které tenhle mistr francouzské filmové komedie zkrátka umí.

 • 80%
  0
  0
  19. 2. 2018

  Příběh Marty Kubišové mě vždy fascinoval a myslím, že jsem si již za život přečetl hodně článků o jejím osudu. Řada momentů z jejího života, které znám se v dokumentu neobjevují a dokonce nejsou ani zmíněny, ale je tam spousta informací, o kterých jsem dosud vůbec nevěděl. Cinefily bude jistě zajímat její živelný vztah s režisérem Janem Němcem, naopak zamrzí absence Heleny Vondráčkové, která je v dokumentu přítomna archivními záběry. Na druhou stranu, lidsky samozřejmě chápu důvody, proč tomu tak je.

 • 90%
  0
  0
  19. 2. 2018
  Katyň (2007)

  Zkušený režisér Wajda natočil spoustu uznávaných filmů a musím říct, že už poznávám jeho režijní styl. Ze všech východoevropských režisérů se mi na něm líbí, že s vyprávěním neotálí, rychle stříhá a dobře vede herce. Katyň je národně sebemrskačské téma. Katyň je surové a drsné vyprávění s ukázkami anatomie, ze kterých vám vůbec nebude dobře a takhle silný závěr z paměti už nevymažete. Klobouk dolů.

 • 30%
  1
  2
  19. 2. 2018

  Bože, tak jsem zase podlehl. Jednička Thora ušla, dvojka byla velké guilty pleasure a o trojce se říkalo jaké to je oživení série a legrace. Inu, to tedy není. Barevná a hlučná hovadina bez scénáře s mizernými hereckými výkony, kdy moji oblíbenci hrají na spodní hranici svých možností. Od začátku je naprosto jasné, co se bude dít a nestane se absolutně nic, o čem bych netušil, že se stane. Zřejmě nejstrašnější byla selfíčka s Thorem. WTF? Už zkrátka nejsem cílová skupina, a to ani náhodou. Pro mě definitivní konec Marvelu.

 • 75%
  0
  0
  17. 2. 2018

  Jedna z nejlepších knih, co jsem četl a sledování tohoto filmu jsem se dlouho vyhýbal a jsem rád, že jsem tak udělal, protože film s knihou nesnese srovnání, a to ani v nejmenším. Na druhou stranu bizarní vyprávění se v rukách režiséra Hilla proměnilo v celkem fungující příběh se střelenými charaktery, které jsou přeci jen normálnější, než v knize. Williams zde podává fantastický výkon, stejně jako Glenn Close a John Lithgow. K tomu kamera pana Ondříčka. Film by v roce 2018 vyhrál dozajista Oskary, takhle je to jen film, který zásadně předběhl svou dobu a dost dobře definoval události posledních let.

 • 80%
  0
  0
  17. 2. 2018

  Maigret v podání Gabina je jedinečný. Tohle je moje druhé setkání s touto sérií a opět mě bavilo. Když si Gabin přijde pro ležák bez pěny a pak se pořádně vytočí, tak tomu prostě věřím. Stejně jako mě baví, že když příběh nabízí pěstní souboje a přestřelky, tak Maigret čeká až jak to dopadne a pak jen konstatuje, že sklapla past. Výborný komisař, komplikovaný příběh a dobré finále. Fajn film.

 • 80%
  0
  0
  17. 2. 2018
  Mudbound (2017)

  Na jednu stranu chápu oskarovou nominaci za scénář, na druhou stranu tenhle film potřeboval oponenturu jako sůl. Pevně věřím tomu, že kdyby se napsala lépe první půlhodina filmu, trochu pokrátila, tak jsme tady měli film z kategorie nezapomenutelných. Není to poprvé, co Američani natočili film o válečných traumatech, ale tentokrát se k tomu přidává ještě téma rasismu, smilstva a disfunkční rodiny. Příběh je postavený na klasickém půdorysu antického dramatu a směřuje ke konci, který nečekáte, ale na druhou stranu, něco podobného tušíte. Herecky je to naprostá extraliga, O Jasonu Mitchellovi určitě ještě uslyšíme a Garrett Hedlund by si rozhodně zasloužil více pozornosti, než má nyní. Jsem zvědav co od Dee Rees uvidím příště. Silný film, ale proboha ten začátek!

 • 85%
  0
  0
  17. 2. 2018

  Na jednu stranu, tvůrci Československé nové vlny nadávali na socialismus, na druhou stranu jindy než v socialismu by tato moralita neměla nikdy šanci vzniknout. V kapitalismu by to tvůrci museli dělat zadarmo a silně pochybuji, že by se do toho pustili ve svém volném čase a pak to zkoušeli přes festivaly. Ale. Kameramana Kučera tak dlouho dělal před svou ženou Věrou kamerové testy až mu k jeho experimentování napsala vzpomínky na svá studijní léta a její neplechy na koleji. Do trojky se k nim přidala Ester Krumbachová, která si nebrala servítky a navíc to byla geniální výtvarnice. Celkově to je skvělý film hýřící nápady, to ale neznamená, že jsem se místy nevytočil, ale takové stavy mám u každého filmu Věry Chytilové.

 • 80%
  1
  2
  17. 2. 2018

  Pěkná výpravná dobrodružná pohádka natočená mladým a talentovaným režisérem, kterému se podařilo celému tomu příběhu dodat potřebnou atmosféru. Velké uznání si zaslouží kameramanka filmu, která vyčarovala nádherné obrázky africké krajiny a především lidé z výpravy, protože ten film vypadá prostě skvěle. Každý biják se pozná podle záporáka a Michael B. Jordan je skvostný, dokonce strčí do kapsy hlavního hrdinu. Celkově to je solidní únikový film s jasně čitelným sdělením. Škoda jen, že je rukopis Marvelu někdy hodně čitelný, protože mě skutečně irituje a obsahuje extrémně trapnou potitulkovou scénu. A díky Bohu, není tam žádný Iron Man nebo jiný arogantní blb.

 • 85%
  0
  0
  11. 2. 2018
  Carmen (1983)

  Zajímavě se opery Carmen ujal nestor španělského filmu Carlos Saura ve stejnojmenném filmu, který byl oceněn nominací na Oskara. Saura však nenatočil filmovou podobu opery, ale Bizetovu klasiku pojal jako divadlo ve filmu. Vzal tak známý příběh tragické lásky a do hlavních rolí dal tanečníky a hudebníky zkoušející divadelní představení, se kterými sehrál jak divadelní scény, tak scény z jejich života. Vášeň a napětí gradují k naplnění tragického osudu.

 • 100%
  0
  0
  11. 2. 2018
  Občan Kane (1941)

  Občan Kane je úžasný film. Ponechme stranou to hodnocení nejlepšího filmu všech dob, které se stává nepříjemným stigmatem, a které se už v souvislosti s tímto filmem přeci jen pár let už moc nepoužívá. Dnes se takto hovoří o filmu Vykoupení z věznice Shawshank, pro připomenutí dlouhé roky se tak hovořilo o Jihu proti Severu nebo Casablance. Občana Kanea vzala na milost i rodina Hearstova. Stalo se to v roce 2012. Pouhých 27 let po smrti Orsona Wellese.

 • 30%
  3
  2
  9. 2. 2018
  Vzteklina (2017)

  Úvodní scéna prvního dílu byla takové WTF, že jsem nic tak špatně režírovaného snad ještě neviděl. V podstatě kombinace béčkového osmdesátkového horroru s černou komedií. Jenže ono se to začalo brát vážně. Říkal jsem si, že to bude přiznané béčko se vším, co k tomu patří, ale celé to vyznělo do prázdna. Herecky to docela slabota, hlavní hrdina Kryštof Hádek je bez charizmatu a jeho vzhled je hodně velká pomsta, když si člověk vezme, jak vypadá ve skutečnosti. Tohle se opravdu moc nepovedlo.

 • 90%
  0
  0
  9. 2. 2018
  Mindhunter (2017)

  Hodně solidní kriminálka s neokoukanými herci, která trochu doplácí na můj vkus až příliš vleklé tempo. Kromě Finchera, který se pochopitelně nevykrádá, se ostatní snaží přizpůsobit jeho rukopisu a ne vždycky jim to vyjde. Jelikož jsem na téma profilování pachatelů viděl pár dokumentů oceňuji nebývalou přesnost ve faktech případů, které si tvůrci vybrali a které jsou docela známé. Každopádně skvělý počin!

prvni predchozi 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: