Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 68 69 70 71 72
 • 25%
  0
  7
  20. 10. 2015

   • Ačkoli jsem viděl sérii s Melem Gibsonem a dvojku považuju za ulítlost, ale žánrovou zajímavost, pak tohle jsem prostě nestihl, nezvládl jsem ani dokoukat, za mě určitě ne. Kravina.
  • 85%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Na postu režiséra je čerstvá krev v pozici Colina Trevorrowa, který natočil dokonalou spielbergovskou rodinnou zábavu, která má sice delší expozici, ale překvapí řadou zajímavých nápadů a zejména dodá tu správnou porci pravěkých ještěrů.

  • 90%
   1
   0
   20. 10. 2015
   Ex Machina (2015)

   Špičkový přírůstek do žánru sci-fi, který napsal a režíroval Alex Garland zaujme chytře napsaným scénářem, solidními herci a elegantní výpravou, pro příznivce rafinovaných snímků jednoznačná volba.

  • 50%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Jako dokumentární film, který by měl oslavit 50 ročníků Mezinárodního filmového festivalu je tohle skutečně undergroundový počin. Výsledný dojem z filmu je, že se jednalo o provinční akci hlídanou komunistickými fízly, kde byla absolutním vrcholem příprava rautu z minima potravin a vydávání festivalových novin, a to až do roku 1989. Zlatá éra festivalu trvající v novodobé éře od poloviny devadesátých let, tvořící tu nejpodstatnější část ze všech konaných ročníků je odbyta nezajímavou desetiminutovkou.

  • 70%
   1
   0
   20. 10. 2015

   Řemeslně dokonale odvedený film a letní zábava, u které párkrát zaskočí popcorn, je slepenec sekvencí ze dvou úvodních dílů a v „novém“ příběhu variuje i řadu sci-fi hitů. Není to zkrátka nic kvůli čemu by se přepisovaly dějiny filmu, ale málokoho to opravdu naštve. Každopádně tahle sága si zaslouží odpočinek.

  • 80%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Klasická filmová adaptace románu Thomase Hardyho, kterou natočil uznávaný dánský režisér Thomas Vinterberg je natočená na filmový materiál a výrazně se liší od ostatních britských produkcí klasické literatury, je v ní pořád na co se koukat, má volnější tempo a zajímavé herecké výkony a myslím si, že divačkám udělá určitě radost.

  • 70%
   0
   0
   20. 10. 2015
   Dárek (2015)

   Dárek je poctivá filmařská hra s divákem, kdy ho autor nutí odkrývat následující děj a přitom tak úplně nerespektuje pravidla žánrového Hollywoodu. V tom je jednoduše lepší. V rámci žánru pschologického thrilleru překvapení léta 2015.

  • 75%
   0
   2
   20. 10. 2015

   Snímek „Irrational Man“ je osmou spoluprací Woodyho Allena se Sony Pictures Classics a zároveň je to další temný Allen, který pokračuje v linii Match Pointu nebo Cassandřina snu. Nahlas jsem se u filmu zasmál třikrát, ale tento film je postavený na trochu jiných základech, které se přiznám, že mě velmi baví. Allen má precizně odpozorované postavy a věrně zachycuje vysokoškolské prostředí, stejně jako perfektně ovládá řemeslo a dovede vést herce. Iracionální muž má však své mouchy. I přes relativně krátkou stopáž má snímek pomalejší tempo, který může řadu diváků odradit, ale na druhou stranu tohle je artový snímek pro intelektuály.

  • 75%
   0
   0
   20. 10. 2015
   Amy (2015)

   Sledování tohoto filmu je divácké utrpení, a to myslím naprosto vážně. Tohle není jednoduchý snímek, je to film na dřeň, ukazuje postupné vyhasínání života mladého talentovaného člověka s úchylným voyaerismem, který jde často za hranu. Plná kina svědčí, že je to druh filmu, který chtějí diváci vidět a v narvaném malém sále Světozoru, kde jsem film viděl, mě až překvapilo, že složení diváků byly povětšinou matky s nezletilými dcerami. Po filmařské stránce je to natočeno brilantně, Kapadia umí i ze zrnitého a nekvalitního materiálu udělat zajímavé sekvence a graficky se mu povedlo z tématu vykřesat maximum možného. Jestli jste i jejími hudebními fanoušky, dozvíte se mnohé o zákulisí jejích textů. Takhle silný dokument v kinech dlouho nebyl.

  • 80%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Za mě je to slušná oddychovka, povedená limonáda, která nikoho nemůže urazit, pobaví a neuškodí. Film se nakonec ale nesetkal s takovým zájmem publika, jak se čekalo. Ještě se samozřejmě hraje a čeká ho ještě nasazení ve Francii a Japonsku, ale v magazínu Holywood Reporter se říká, že se nakonec bude muset odepisovat z celého projektu 80 milionů dolarů, takže se zřejmě dvojky nikdy nedočkáme. To obzvlášť zamrzí, zvláště k otevřenému akci a příslibu další akce. Kašleme ale na Hollywood a na pravidla pokračování, já nestojím, aby každý film měl dvojku, když to zpravidla dopadne, tak jak to dopadne.

  • 75%
   1
   0
   20. 10. 2015
   Everest (2015)

   Nejsem horolezec a nikterak mě to ani netankuje, ale z hlediska filmové podívané je to přesně to dobrodružné drama, které jsem očekával. Film není v žádném případě realizačně ošizený, horské scenérie berou dech a herecké výkony jsou bezchybné. Na druhou stranu není to podívaná pro každého, ale předpokládám, že diváci jsou natolik svéprávní, aby věděli, zda je zajímá horolezecké drama o tragédii na nejvyšší hoře světa a dali za něj peníze.

  • 100%
   3
   0
   20. 10. 2015
   Marťan (2015)

   Ve filmu v podstatě nejsou záporné postavy a hlavním protivníkem je nehostinná planeta a ohromný vesmír. Všichni se chovají racionálně a postavy nejsou černobílé. Letos je Marťan vlastně první mainstreamový velkofilm, kde se hlavní hrdinové nechovají šablonovitě podle comicsové předlohy nebo jako zdegenerovaní psychopati v zhovadilé extravaganci v Šíleném Maxovi, ale jako lidé z masa a kostí.

  • 80%
   0
   0
   30. 1. 2015

   Super limonáda, díky známým hercům v podstatě téměř rodinná podívaná! Tahle komedie mě strašně bavila, a to nejen v kině, ale i na opakované zhlédnutí. V celku nechápu, že ten film výrazně neuspěl u diváků, ale myslím, že časem si diváckou obec určitě najde.

  • 80%
   1
   0
   30. 1. 2015

   Někteří novináři přirovnávají tuto komedii k poněkud ostřejší komedii Dobrodružství rabína Jákoba, kde exceloval Louis de Funés, ale inspirační zdroj jistě najdeme i ve filmu Hádej, kdo dnes přijde na večeři. Každopádně nečekejte žádné sociální drama, ale poctivou únikovou komedii s bláznivým humorem, který nejenže není založený na buranských vtipech, ale na poctivém situačním humoru. Na druhou stranu chápu, že milovníci artových filmů tento film okamžitě zavrhnou jako komerční slátaninu, ale i dobrá komerce se musí umět!

  • 0
   0
   30. 1. 2015
   Chlapectví (2014)

   Výborný film, cinema verite jak ma byt! Oceňuji mistrovství režiséra, herecké výkony a hlavně výdrž! Brilantní!

  • 100%
   1
   0
   31. 10. 2014
   Četa (1986)

   Čím jsem starší tomuhle filmu přicházím na chuť, a to nejen z hlediska silného námětu, ale především díky skvělému režijnímu pojetí a špičkovému technickému provedení. Tohle je prostě jedním slovem dokonalé!

  • 100%
   0
   0
   31. 10. 2014
   Kmotr (1972)

   Bez nadsázky, mistrovské dílo. I z předlohy, která neoplývá literárními klady vytvořil Coppola působivý film, který dokonale funguje. Tohle je prostě geniální! Tenebrózní kamera Gordona Willise, strhující herecké výkony a Coppolova sebejistá a brilantní režie.

  • 100%
   0
   0
   31. 10. 2014
   Wall Street (1987)

   Zvrhlá černohumorná satira a přitom neuvěřitelně chytrý a působivý pohled do světa bílých límečků na Wall Street. Michael Douglas v životní roli a tygr Charlie Sheen jako snaživý lotr také není k zahození. Poctivá klasika!

  prvni predchozi 68 69 70 71 72

  OMůj oblíbený uživatel

  1 ×
  Sdílet tuto stránku: 

  Poslední aktivita

  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: