Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 dalsi posledni
 • 85%
  1
  0
  8. 11. 2015

  Solidní akční zábava, která se vymyká z filmografie Jamese Camerona, ale přitom tam neodmyslitelně patří. Hravá zábava se solidními akčními scénami, které učarovaly i Stanley Kubrickovi. Fakt pecka:-)

 • 80%
  0
  0
  8. 11. 2015

  Každý pokus o originalitu v dnešním mainstreamu se cení. vzhledem k tomu, že Astrid je nádherná kočka, Brit je zajímavě napsaná figura a Michael Pitt všeobecně divný je solidní artovka, která možná recykluje pár nápadů z jiných dobrých kultovních filmů, ale rozhodně se to dá. Výtah je solidní nápad:-)

 • 60%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Annabelle (2014)

  Annabelle je řemeslná sázka na jistotu, a přestože má své mouchy fanoušky žánru jistě uspokojí. Tvůrci operují s motivem zvonkohry z původního horroru a dokonce míchají i některé motivy z jejich další veleúspěšné série Insidious. Při pohledu na recenze se Annabelle staví do velmi špatného světla předchozího V zajetí démonů, protože objektivně nedosahuje jeho kvalit. Inu, nedosahuje, protože je to jiný film. V zajetí démonů bude pokračovat v roce 2016 skutečně děsivým příběhem o poltergeistovi z Enfieldu a na režijní sesli se vrátí James Wan.

 • 75%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Obřad (2011)

  Obřad je temný film s prvky horroru a spíš se k němu hodí označení mysteriózní. Není to podívaná pro každého a člověka nezasaženého katolickou vírou snímek vzruší jen pramálo, ale pokud máte rádi nadpřirozeno a tajemno neměli byste si film nechat ujít. Skromně se domnívám, že je film určen především staršímu publiku. Film sice sklidil převážně negativní kritiky, ale např. věhlasný Roger Ebert film označil za skvěle natočený s příběhem, který má skutečně co říct.

 • 80%
  1
  1
  8. 11. 2015

  Plán útěku je solidně natočený film, který obsahuje několik překvapivých momentů a několikrát pomrkává na diváka, že je to také zábava. Na druhou stranu oproti dětským Postradatelným je to podívaná určená dospělému publiku. Oba herci hrají na vrcholu svých možností a pro mě je velkým překvapením Arnoldův německý monolog, kdy dává vzpomenout, že některé herecké ceny obdržené v mládí si možná ani nemusel koupit. Film je však rozhodně velkým sólem Sylvestera Stallonea, který hraje velmi slušně. Inu, pod vedením opravdu prvotřídního režiséra jsou oba schopni velkých výkonů. Na druhou stranu Sam Neill a zejména Jim Caviezel jsou nejméně o třídu vyšší herecká liga.

 • 75%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Specialista (1994)

  Naprosto nedoceněná žánrová pecka s výborným ústředním trojlístkem a fantastickým soundtrackem Johna Barryho. Je to přiznané béčko a povedený noirový kousek devadesátých let. Smyčce a výbuchy jsou smrtelná kombinace. Stallone mě tu bavil, Stone taky a James Woods jako padouch jednoduše nemá chybu, stejně se vsadím, že Casino obsazoval Scorsese právě podle tohoto filmu.

 • 100%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Rambo (1982)

  Producenti Vajna s Kassarem roli Ramba nabídli okamžitě Sylvestru Stalloneovi, ale ten váhal, protože si nebyl jistý, zda z projektu začínajících producentů nesejde. Dále oslovení Richard Gere a William Hurt odřekli kvůli nedostatečnému uměleckému přesahu. Stallonea přemluvili penězi a nabídkou tvůrčí svobody, když mu nabídli sumu 3, 5 milionu dolarů, procenta ze zisku a možnost úprav v již napsaném scénáři, protože Stallone v té době uvažoval o pověšení herectví na hřebík a věnovat se jenom psaní scénářů, ostatně měl ve svém portfoliu nominaci na Oskara právě za scénář a dlouhou šňůru propadáků.

  U Sylvestera Stallonea můžeme v rámci Ramba v klidu hovořit o neuvěřitelném fyzickém výkonu, dělal si téměř dvě třetiny všech akčních scén bez dubléra a v závěrečném monologu dokazuje i herecké kvality. Skutečnost, že mu vlastně není rozumět je dokonce ku prospěchu věci.

 • 100%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Rocky (1976)

  Rocky není ničím jiným než moderním pohádkovým příběhem s chytlavou muzikou o naplnění amerického snu. Film bezvadně funguje i po letech a jeho pozitivní milé poselství v sobě má kouzlo opravdové filmové klasiky.

  Kritiky jsou fantastické a diváci se do kin jen hrnou. Když se vyhlašují nominace na Oskara patří Rocky k favoritům. Samotný Stallone je nominován hned dvakrát, to se dosud podařilo jen Orsonu Wellesovi a Charlie Chaplinovi. I když nezvítězí, stejně jako ve filmu, je Rocky jednoznačným vítězstvím. Film vydělá celosvětově 225 milionů dolarů a vyvolá okamžitou touhu studia po pokračování. Série o Rockym se nakonec stala zlatým teletem a dodnes má šest dílů a jeden spin-off Creed.

 • 75%
  0
  0
  8. 11. 2015

  Solidní žánrový film a labutí píseň za kariérou Stevena Seagala v áčkových rozpočtech, nikoli v áčkovém filmu. Film má všechny přednosti i neduhy akčního filmu na přelomu milénia, je v něm hodně akce, hodně hlášek a politické korektnosti, která mi tu leze krkem.

 • 80%
  0
  0
  8. 11. 2015

  Zřejmě jedna z nejlepších seagalovek. Sevřený městský thriller nadupaný rvačkami a dusnou atmosférou není nic jiného, než moderní western a jistě se snímek dočká v budoucnu i zajímavého teoretického zhodnocení v rámci akčního žánru. Scéna v řeznictví nebo v baru je čistokrevná žánrová klasika, což dokazují i desítky milionů zhlédnutí na youtube.

 • 80%
  0
  0
  8. 11. 2015

  Solidní akční nářez, který je absolutně politicky nekorektní, v hlavní roli je zajímavý a sympatický hlavní hrdina a světe div se, dokonce to obsahuje i moralistickou protidrogovou linii. Co ovšem bere dech jsou skvělé akční scény s aikidem a kendem.

 • 70%
  0
  0
  8. 11. 2015

  Po Nicovi pokus vstoupit po druhé do téže řeky, politická korupce a Seagal v roli, která mu je šitá na míru. Oproti Nicovi je to větší krok k divákovi a pop cornu, ale začíná to obsahovat nepříjemné komické momenty, které nejsou podle mě myšleny schválně. Na druhou stranu některé hlášky jsou opravdu dobré a na akční béčko je to vlastně lehký nadprůměr.

 • 80%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Nico (1988)

  Z mého pohledu je to žánrová klasika a čistě natočený suverénní akční thriller. Není to žádné tupé béčko, ale film se zajímavým příběhem, sympatickými herci a především akčním hrdinou Stevenem Seagalem, který zde debutoval. Viděl jsem několikrát a rád se podívám znovu.

 • 90%
  0
  0
  8. 11. 2015

  Rozvod po italsku vyvolal vlnu podobně laděných komedií, sám Germi natočil ještě dvě volná pokračování, ale započal také samostatnou vlnu v italském filmu, kde se dostávají na přetřes italské národní zvyklosti, které jsou pojednány se satirickým humorem. Tato tradice ostatně přežívá v italské kinematografii dodneška, ale s italskými snímky se setkáváme v kině stále méně. Je to škoda, poslední dobou evropskou kinematografii zastupují hodně přeceňované severské, zejména norské snímky, které jsou tady často uváděny bez zjevných kritických nebo nedejbože diváckých kvalit. Granty holt mění trh i divácký vkus.  Jižanská nátura zobrazená ve filmu je sice karikovaná, ale reálný základ má, ostatně zajeďte si tam na dovolenou a objednejte si turistické menu, to něco uvidíte! Ale některým Američanům to třeba stačí, jak ostatně uvidíte na vlastní oči a dočtete se v německém bedekru od Berlitzu. Rozvod po italsku je zábavný film a pokud znáte trochu reálie, tak se pobavíte ještě víc, než když se na to podíváte jako tzv. tabula rasa. Bavit se ale určitě budete.

 • 80%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Focus (2015)

  Předchozí film režisérského dua byla Bláznivá zatracená láska a ačkoli je Focus v jiném žánru a o něčem naprosto jiném, nemůžu si pomoci, ale já tam viděl ten předchozí film, respektive některé znaky. Film je totiž vyprávěn v určitém mozaikovitém stylu, není to souvislý děj, ale sleduje vývoj vztahů několika konkrétních postav a na konci vše do sebe naprosto logicky zapadne. Tohle není jednoduchá limonáda, ten film je vcelku ambiciózní a neskutečně sexy. V podstatě ani po trailerech jsem nečekal, co z toho nakonec vypadne a až do konce jsem to neprokouk. Mám rád neotřelý filmy, pro mě je to o.k.

 • 85%
  0
  0
  7. 11. 2015

  Tohle je hodně netradiční film, ale přitom je velmi koukatelný a plný zajímavých zvratů. Nenapravitelný sukničkář a dříve úspěšný úspěšný prodejce ojetých aut na tvrdo zažívá, jaké je to dopadnout na samé dno a potkávat lidi ze své minulosti a přitom čelit tlaku v kalhotách. Douglas v hodně přehlédnuté dobré roli.

 • 90%
  0
  0
  4. 11. 2015
  Rozhovor (1974)

  Aféra Watergate inspirovala řadu filmařů, ale zřejmě největší umělecký úspěch s ní slavil Francis Ford Coppola v legendárním filmu Rozhovor (Interview, 1973), který patří ke klenotům Nového Hollywoodu a v Čechách ho prakticky nikdo nezná.

  Čtyřicátník Harry Caul (Gene Hackman) se živí odposlechy a následným zkvalitněním záznamu. Jednoho dne nahraje pro bohatého ředitele velké firmy rozhovor dvou milenců. Harry dokáže získanou nahrávku vyčistit tak, že je dokonale rozumět všem slovům. Věta: „Zabil by nás, kdyby mohl,“ ho však naplní pochybnostmi.

  Rozhovor není žádná svižná akce, ale pořádná lekce paranoi a hrůzy, která i po letech diváky vrhne do světa špinavých intrik a zákulisí odposlechů, které se dnes díky masmédiím a sdělovací technologii jeví jako čisté praktiky. Rozhovor je dodnes inspiračním zdrojem pro temné thrillery a dokazuje, že Coppola uspěl v mnoha žánrech na jedničku.

 • 75%
  0
  0
  4. 11. 2015
  Interview (2007)

  Remake filmu „Interview“ natočil herec a režisér Steve Buscemi („Big Lebowski„, „Fargo„, „Gauneři„) jako střetnutí politického novináře s hereckou hvězdou béčkových filmů a TV show, s níž musí žurnalista udělat rozhovor. Děj se odehrává v průběhu několika hodin jedné noci v hereččině rozlehlém bytě. Obě postavy notně popíjejí, novinář bere prášky a hvězda šňupe koks. Hrají spolu ďábelskou hru, při níž se místy smazává hranice mezi upřímností a lží, v níž se bouřlivě proměňují emoce a v níž vycházejí najevo nejrůznější věci z minulosti postav. Snímek natočil van Goghův nizozemský kameramanem Thomas Kist, který po vzoru Akira Kurosawy a Olivera Stonea natáčí na tři kamery najednou – jedna sleduje muže, druhá ženu a třetí oba. Ovšem zapomeňme na technické finesy, ty diváka ve finále až tak nezajímají, podstatné totiž není úplně jak, ale co a kdo. Po boku Buscemiho se objevuje Sienna Miller a je třeba říct, že oba podávají mistrovské výkony. Tenhle komorní snímek se vyplatí nepřehlédnout.

 • 80%
  0
  0
  4. 11. 2015

  Film vypráví příběh středoškolského profesora Trevora Garfielda, kterého před patnácti měsíci napadl a téměř zabil vlastní student. Na amerických středních školách, kde jsou soustředěni problémoví žáci, nic až tak neobvyklého. Snímek ostatně pochází z pera skutečného učitele, který do filmu promítl vlastní zážitky. Trevor ovšem útok přežil a na učitelské povolání nezanevřel. Nyní nastupuje do nové školy v Los Angeles jako suplující učitel a pozvolna mu dochází, že s narůstající agresivitou mládeže a vlivem gangů tu učitelský sbor nehodlá nic dělat. A tak zatímco ředitel zamítne možnost podat pár žalob, stává se ze školních tříd bojiště, na kterém Garfield denně válčí s nejvzpurnějšími studenty. Jednoho dne mu však dojde trpělivost a rozhodne se řešit věci jejich stylem. Pokud napovím, že oblíbeným filmem mládeže v tomto snímku jsou Lovci jelenů, tak uvidíte, že až taková legrace to nebude.
  Režisér Kevin Reynolds natočil s Kevinem Costnerem Robina Hooda a Vodní svět, ale stojí i za verzí Tristana a Isoldy, která se natáčela také u nás. Nečekejte ovšem druhé Nebezpečné myšlenky, ale pěkně vyhrocené sociální drama. Po filmařské stránce se pak filmu dá jen stěží něco vytknout.

 • 85%
  0
  0
  4. 11. 2015
  Zvíře (1977)

  Jean-Paul Belmondo v tomto filmu ztvárňuje dvojroli mužného fanfarónského kaskadéra Michela Gauchera a zženštilého filmového herce Bruna Ferrariho. Gaucher se svou partnerkou Jane (Raquel Welch) zastupují hereckou dvojici kaskadérů v novém filmu Bruna Ferrariho. Michel a Jane jsou partnery nejen v práci, ale i v lásce, avšak jejich vztah je plný rozchodů, hádek a smíření. Jednoho dne, poté kdy Mike zaviní havárii při natáčení a oba skončí v nemocnici, se Jane rozhodne, že se provdá za bohatého stárnoucího lorda. Mike řeší situaci po svém a rozhodně nechce ponechat nic náhodě…

  Neskutečně střelená komedie pobaví i po řadě desetiletí, kdy vznikla a neztratila nic ze svého kouzla. Gagy fungují i po letech a Belmondo je skutečně jedinečný.

 • 80%
  0
  0
  4. 11. 2015
  Patrola (2012)

  Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) a Mike Zavala (Michael Peña) jsou nerozlučná policejní dvojka. Dělají vše proto, aby se na konci hlídky vždy ve zdraví vrátili domů. Jenže dostanou se na stopu kartelu, který s nimi rozehraje brutální bitvu v ulicích. Patrola je velmi drsný snímek s naprosto překvapivým (ne)hollywoodským rozuzlením. Francouzská spojka je u tohoto filmu naprosto patrná jako inspirační zdroj.

 • 80%
  0
  0
  4. 11. 2015

  Pokud jste viděli výborný snímek Patrola, pak Železná srdce je v podstatě podobně napsaný a natočený snímek, který je akorát zasazený do prostředí válečného Německa. Snímek je to překvapivě komorní, film je převážně sevřeným dramatem několika dobře napsaných, ale také zahraných charakterů, které se vyvíjejí na základě plnění mise. Závěrečná část je pak silně „over the top“ a připomíná válečné filmy s Lee Marvinem, čímž se poněkud liší od úvodních dvou třetin filmu, které se tváří výrazně seriózněji a hlouběji.

  Film se údajně docela dobře drží historických reálií, to nejsem schopen posoudit, protože se o válečnou techniku nezajímám, ale na první pohled neobsahuje žádné viditelné boty. Výrazně viditelnější je ale chemie mezi herci, která funguje dokonale, proto se výprava za válečným dobrodružstvím filmu Železná srdce dá úplně bez problémů doporučit ke zhlédnutí v kině.

 • 75%
  0
  0
  4. 11. 2015
  San Andreas (2015)

  Moderní pocta katastrofickým filmům ze sedmdesátých let, která je natočená vlastně úplně stejně jako tenkrát, akorát s lepšími efekty. Z nějakého zvláštního důvodu to ale není tak dementní jako nepodarky z devadesátých let jako Rozpoutané peklo a Sopka. The Rock je příjemný sympaťák a jako oddechovka to obstojí. Víc ani ťuk. Na druhou stranu víc to být nikdy ani nechtělo:-)

 • 75%
  0
  0
  2. 11. 2015

  Tohle je zřejmě jeden z nejlepších domácích filmů 80. let. Není to žádná plytká komedie ani agitka, ale nadčasový film se slušnými hereckými výkony.

 • 40%
  0
  0
  2. 11. 2015
  Playgirls (1994)

  Tenhle žánr se tu nikdy nedělal a Olmer se ho chopil s nebývalou profesionalitou. Myslím, že obstojí vedle podobných kýčů z Itálie nebo Francie. Když to porovnám s Padesát odstínů šedi, je tohle pravdivý umělecký velkofilm:-)

 • 70%
  0
  0
  2. 11. 2015
  Bony a klid (1987)

  Jako memento své doby je to jedinečné, ale každým rokem to děsně stárne. Východní gangsterka, která určitě obstála, ale za pár let ji už nikdo nepochopí.

 • 20%
  0
  4
  2. 11. 2015
  Mistři (2004)

   • Jedna z největších slátanin, co jsem kdy viděl. Bohužel není to blbě zábavný, je to jen blbý. A nedává to smysl.
  • 10%
   0
   5
   2. 11. 2015

    • Prostě ne.
   • 85%
    2
    0
    2. 11. 2015

    Další skvělou komedii Dej si pohov, kámoši natočili pod taktovkou Donalda Petrieho, kterému se v relativně mladém věku podařilo zachytit jiskřivou komiku mezi věkem sešlými komiky, kteří ovšem stále neřekli poslední slovo. Max Goldman (Walter Matthau) a John Gustafson (Jack Lemmon) jsou sousedé snad odjakživa. Žijí v minnesotském městečku Wabasha, oba jsou vášnivými rybáři a kdysi dávno byli kamarádi. Jenže pak se pohádali kvůli ženě a od té doby jsou nepřáteli. Den co den si znepříjemňují život drobnými schválnostmi. To se ovšem změní v okamžiku, kdy se do jejich sousedství nastěhuje svérázná vdova, profesorka anglické literatury Ariel Truaxová. Oběma se líbí, a tak po ní neustále pokukují, což jí pochopitelně neunikne. S oběma se seznámí, a dokonce to vypadá, že by jeden či druhý mohli mít šanci ji získat. A tak se mezi nimi znovu rozpoutá nelítostný boj o ženu. A do toho všeho se ještě objeví Johnova dcera Melanie, jejíž manželství s nevěrným Mikem se rozpadá, a Maxův syn Jacob, který kandiduje na starostu. Ariel stráví příjemný večer a poté i noc s nesmělým Johnem, což ovšem značně vyostří vztah se žárlícím Maxem. John se soka nejdřív pokusí usmířit tím, že mu vrátí jeho milovaný a nedávno ztracený rybářský prut. Když to nevyjde, rozhodne se sklíčený muž přenechat ženu příteli. Úmyslně se s ní pohádá tak, aby si šla pro útěchu k sousedovi…„Dej si pohov kámoši“ byl divácký hit, který hollywoodské účetní přesvědčil, že se dá do kina nalákat i dospělé publikum a nemusí se pořád mířit na teenagery. Pochopitelně, že tato producentská taktika není neomylná, ale vyšla nejen v tomto případě, ale i ve volném pokračování, kde oba komici opět skvěle diváky pobavili.

   • 80%
    0
    0
    2. 11. 2015

    V roce 1974 se spolu objevili na plátně ve filmu „Na titulní straně“, který byl natočený podle starší hry Charlese MacArthura. Hra se objevila na plátně hned několikrát a diváci ji z nají i z řady českých divadelních zpracování. Přední reportér bulvárního chicagského Examineru Hildy Johnson (Jack Lemmon) hodlá pověsit své řemeslo na hřebík a vzít si svoji vyvolenou Peggy (Susan Sarandon). Jeho nelítostný šéf Walter Burns (Walter Matthau) má však o Hildyho budoucnosti zcela jiné představy a nehodlá svého nejlepšího koně jen tak nechat odejít. A jako na zavolanou se objeví případ, který nemůže popsat nikdo jiný než Hildy, protože patří právě na titulní stranu. Tím případem je chystaná poprava odsouzence Earla Williamse (Austin Pendleton), jejíž protagonista však s nechtěnou pomocí úředních osob uniká oprátce. Režisérem obou komiků byl opět Billy Wilder, pod jehož vedením pánové podávali skutečně mistrovské výkony. Slovní přestřelky, chytrá komika a vzájemná chemie dělají z této satirické komedie výbornou podívanou.

   prvni predchozi 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 dalsi posledni

   OMůj oblíbený uživatel

   2 ×

   Poslední aktivita