Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Tančírna (1983)

  Ettore Scola natočil vytříbený umělecký film, kdy se mu podařilo v jedné pařížské tančírně odehrát dějiny mezi lety 1936-1984. Tancem a hudbou jsou uvozovány mikropříběhy, které jsou dokonce v různých žánrech od komedie, válečného filmu po drama. Klobouk dolů.

 • 80%
  0
  0
  16. 4. 2020

  Film o mladíkovi z nuzných poměrů, který se přihlásí do armády je po dlouhé době bez traumatu Vietnamské války a spíš se vrací k filmům o armádě jako instituci, které se točily ještě před II. světovou. Psychologické drama je soubojem hlavních charakterů a zároveň slouží jako slušné náborové video. Film byl komerčním hitem a je to velmi solidní podívaná.

 • 80%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Večerka (1981)

  Velmi zajímavý film, který jsem viděl několikrát vyniká špičkovou atmosférou, zobrazením vojenského drilu a fanatičnosti. Jako nevoják a člověk s odporem k armádám všech zemí jsem se utvrdil ve svém názoru, že lampasáci a gumy jsou všude stejné. Ve filmu mě nejvíce bavil George C. Scott, který se pro role lampasáků snad narodil.

 • 90%
  1
  0
  16. 4. 2020

  My děti ze stanice ZOO si dnes už asi nikdo nesplete s dětským snímkem o zoologické zahradě, přestože je na originálním plakátu třináctiletá dívka. Film nese určité vyprávěcí struktury začátku osmdesátých let, ale to nemá smysl jakkoli komentovat, když se ty filmy tak točily. Podstatné je, že ten film neztratil dodnes nic ze své působivosti a pokud máte rádi Davida Bowieho, který s filmaři na snímku spolupracoval a dokonce souhlasil i s účinkováním v koncertní scéně.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Zloděj (1981)

  Formálně velice efektní noirová studie chlápka ve skvělém podání naprosto nedoceněného Jamese Caana. Michael Mann, režisér zejména kultovního Nelítostného souboje, natočil příběh ze staré školy o chlapovi, který je zavržený společností a rád by začal normální život.

 • 90%
  0
  0
  15. 4. 2020

  Komisař Maigret je a pro mě navždy zůstane Jean Gabin. Má pro tuto roli přiměřený věk a je ideální kombinací mazané lišky, dobrého kriminalisty a zároveň životem protřelého praktika. První Maigret z celé série má rafinovaný scénář a vyniká napětím od začátku do konce. Velký triumf francouzské detektivky.

 • 80%
  0
  0
  15. 4. 2020

  Na sychravé nedělní odpoledne solidní klasika. Velmi působivý film, který stojí na neobvyklém příběhu, který je spíš podobenstvím, než reálným dějem, přestože je inspirován skutečným člověkem, který se tímto šarlatánstvím živil. Mezi hlavními představiteli Katherine Hepburn a Burtem Lancasterem to jiskří, přestože kritici byli celkem oprávněně naštváni, že Líze je ve hře objektivně spíš kolem dvaceti a Katherine Hepburn v tomto filmu klepala na dveře padesátka.

 • 85%
  0
  0
  15. 4. 2020
  Král a já (1956)

  Král a já je nesmírně příjemnou podívanou, která rozhodně nestárne. Hlavním úspěchem je kromě skutečně úžasné výpravy a kvalitní hudební kompozice zejména vzájemná chemie mezi dvojicí hlavních představitelů. Nezapomenutelné je zejména Brynnerovo neustálé:,,et cetera, et cetera“. Film se stal hned po uvedení ohromným diváckým a kritickým úspěchem a v průběhu několika desetiletí se dočkal celé řady obnovených premiér a mnohokrát se uváděl v televizi s velkým úspěchem. Pokud jste film neviděli, možná znáte ještě emancipovanější verzi s Jodie Foster z roku 1999. Podstatně větší problémy měl film v Thajsku, kde byl okamžitě zakázán.

 • 85%
  0
  0
  15. 4. 2020

  Zásadní kinematografické dílo a jak už to u takových filmů bývá, je lepší o nich číst, než se na ně kolikrát dívat. Vadimův mladistvý elán a zamilovanost do neskutečné kočky Brigitte Bardot v úchvatném prostředí Saint Tropez společně s mladým Trintignantem a hostujícím Jurgensem mají prostě tah na branku. A ten tanec! Že by se náš drahý Quentin zase díval a zase to nepřiznal?:-)

 • 70%
  0
  0
  15. 4. 2020

  Solidní béčko, které nemá s originálem nic moc co do činění. Jaume Collet-Serra už v tomto raném filmu dokázal, že je příslibem lepších zítřků, které beze zbytku naplnil. Na laciné béčko jsou tam i dobré herecké výkony, slušná atmosféra a celkově si myslím, že je to dost možná nejlepší béčko od Dark Castle, která jinak šlapala bohužel dost vedle. Film jsem viděl v premiéře v kině a rozhodně jsem nelitoval vstupného.

 • 85%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Phillipe De Broca tyto dobrodružné komedie uměl točit jako málokdo a tento film natočil na vrcholu svých sil. Duo Annie Girardot a Phillipe Noiret mě vždycky bavilo a jejich živelnost v neskutečných situacích výborně koresponduje s bláznivými situacemi. Na film navázalo pokračování Ukradl torzo Jupitera!

 • 70%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Je celkem pochopitelné, že po megaúspěchu Čelistí chtěli i další filmaři zkusit štěstí. Dino De Laurentiis chtěl ještě nebezpečnějšího predátora než žraloka a vybral si kosatku dravou. Koncept filmu je stejně jako u filmových Čelistí hodně inspirován posedlostí v klasickém románu Bílá velryba a kapitán Nolan je zjevný kapitán Achab. I přes určité logické lapsy je to napínavý film na jedno zhlédnutí.

 • 75%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Nadprůměrná adaptace románu mého dětství, kterou jsem viděl snad desetkrát. Ačkoli se jedná o klasickou francouzskou látku, natočil jí Brit jako poleno a možná ten odstup tomu docela pomohl. Mušketýři jsou sympatičtí a akce je natočená velice dobře. Oproti francouzským mušketýrům však tito mušketýři postrádají trochu více humoru a nadsázky.

 • 80%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Film natočil původní profesí novinář Claude Bernard-Aubert, který tenkrát prováděl rozsáhlé rešerše v případu a téma ho fascinovalo až k natočení celovečerního filmu. V centru dění je přísný patriarcha (Jean Gabin), který je shledán vinným, že na svém pozemku v Provence zabil tříčlennou rodinu Angličanů na dovolené. Přestože se nepřiznal, není znám motiv, neexistují svědci je odsouzen k trestu smrti a jeho případ je ostře sledován novináři z celého světa.
  Film je naturalistickou, téměř dokumentární rekonstrukcí případu, z kterého dodnes mrazí a Gabinovo herectví vás přinutí mít celý snímek pomyslný knedlík v krku. Jedná se o jeden z posledních Gabinových filmů.

 • 85%
  0
  0
  14. 4. 2020
  Solaris (1972)

  Kultovní a celosvětově známé sci-fi jsem viděl už před nějakou dobou, ale tohle není film, na který by se dalo zapomenout. Příběh o zoufalém vědci, který může na oběžné dráze neznámé planety komunikovat se svou zemřelou ženou je jedním z nejlepších a neoriginálnějších filmů všech dob. Obsahuje úžasné humanistické poselství a přitom je inteligentní a vkusnou podívanou.

 • 85%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Tento film mi a mnohým dalším pouštěli na přijímačkách na Filozofickou fakultu UK v Praze, kde jsme měli v rámci přijímaček sepsat rozbor tohoto filmu. Pokud si dobře pamatuju, tak tato část dopadla celkem fajn. Mě se ten film opravdu líbil a přesně odpovídá svému názvu.

 • 85%
  0
  0
  14. 4. 2020
  Běsnění (1972)

  Oproti salónním thrillerům je Frenzy, který znám jako Zběsilost, velice živelným, černohumorným a mimořádně napínavým filmem, a to i přes skutečnost, že známe identitu vraha v podstatě od začátku. Hitchcock si vždy liboval v obsazení hvězd, ale zde udělal výjimku a navíc se vrátil do své staré dobré Anglie. Ve filmu nechybí samozřejmě ani Hitchcockovo cameo.

 • 75%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Dobrodružství Poseidonu je katastrofický snímek z období zlaté éry tohoto žánru, kdy to ještě nebylo takové klišé jako dnes a hrdinství a obětavost bylo v Hollywoodu povinnou výbavou ctnostných hrdinů. Film je natočený pěkně postaru a herci trávili celé dny v ledové vodě. Pro mě dobrý film, na který se společně se Skleněným peklem rád podívám znovu.

 • 75%
  0
  0
  14. 4. 2020

  U tohoto filmu oceňuji, že se režisér rozhodl vydat jinou cestou, než u jedničky a natočil se známými postavami naprosto odlišný film. Hackman je v postavě detektiva Doyla mimořádně přesvědčivý a ukazuje trochu jinou polohu herectví, než jako drsný policajt. Scény s odvykačkou v Marseilles jsou velice silné, stejně jako noirová atmosféra.

 • 75%
  0
  0
  14. 4. 2020
  Dekameron (1971)

  Moje první setkání s Pasolinim, které jsem sledoval v televizi v nočním filmovém klubu na dvojce a musím říct, že mě ten film docela bavil. Pasolini oživuje renesanční Itálii životně a na svou dobu velice odvážně. Výtvarně je to solidní a chápu, že to byl ve své době kultovní film gay komunity po celé Evropě.

 • 65%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Ze zajímavosti jsem hledal nejúspěšnější komedie německých sousedů a jelikož vím, že sami Němci svou komediální tvorbu nemají většinou moc v oblibě, tak jsem byl sám zvědav, co je podle nich top německá komedie a voilá v Německu je tento film suverénně v první pětce. 4% muž v akci běžel i v českých kinech a i přes špatné kritiky si získal celkem kultovní proslulost, protože zobrazil něco, o čem se v domácích luzích a hájích nikdy oficiálně nemluvilo. Je to film, který je po letech překvapivě cudný, ačkoli ve své době o něm čeští recenzenti hovořili jako o hrubozrnné komedii. Tato komedie pobaví, některé scény jsou vtipné hodně, některé méně a jsou tam hlášky, jež jsou hodně vtipné. Kupodivu tato komedie zestárla méně, než by člověk očekával, protože některé zvyky zobrazené ve filmu v NSR se do našeho životního stylu dostaly celkem nedávno, což je hodně smutný fakt.

 • 40%
  0
  0
  13. 4. 2020

  Hlasité, uřvané, prázdné a naprosto s prominutím debilní nic. Ukázka toho, jak se dají vyhodit z okna 3 miliardy korun. Proč natáčet nesmyslné scény v nádherné Florencii v Palazzo Pitti, když z nich čiší kašírovanost a nenápaditost? A přiznám se, že kvůli Florencii jsem se na to díval. A bože, já se tak nudil!!! Scénář nestojí za nic, rádoby efektní scény jsme viděli mnohokrát, herci jsou prkenní, scénář je jak od třináctiletého kluka po lobotomii a po skončení závěrečných titulků na to celé zapomenete. Michael Bay býval před dvaceti lety opravdu dobrý filmař, ale dnes je to manýra. Předpokládám, že bude tento film sólovým kiksem, protože původně to bylo ohlášeno jako trilogie.

 • 75%
  0
  0
  13. 4. 2020

  Loni jsem přednášel na konferenci v Bernu, takže mě logicky zajímalo jaký tento film bude, protože se tam příběh otevírá, byl tam částečně natáčen a autor knižní předlohy v Bernu žil. Od filmu jsem očekával hledání a rozjímání nad otázkami o smyslu života a byl jsem trochu smířen s tím, že možná půjde o artistní nudu. Jenže ona to není tak docela pravda, protože Bille August je moc dobrý filmař a Noční vlak do Lisabonu dokáže udržet napětí a vyprávět hned několik příběhů najednou a přitom zůstat pevně zakořeněný v pohledu hlavního hrdiny, kterého skvěle hraje Jeremy Irons. Příjemně mě potěšil i Tom Courtenay, o kterém jsem si myslel, že už mezi námi není.

 • 75%
  0
  0
  13. 4. 2020

  Řemeslně zručné filmové zpracování, které i přes skvělého režiséra bohužel nedosahuje kvalit evropského zpracování a vyznění filmu je scenáristická hříčka, která film posílá do béčkových vod. Craig, Mara a Skarsgard jsou ale bezchybní. Filmaři bohužel díky módním genderovým trendům dávají do popředí postavu Lizbeth, která je zajímavá, ale hlavní postavou je v knize Michael a hodně mi tam chybí jeho pohled. U Finchera mi ve filmu vadí dva obrovské logické lapsy vprostřed děje, které vznikly díky naprostému stresu ve filmové produkci a špatně naplánovanému produkčnímu plánu. Diváci to poznali a film se i přes slušné tržby stal propadákem. I přes všechny výtky je to solidní detektivka, která bohužel nedosahuje vybroušených kvalit thrillerů Sedm, Zodiac a Zmizelá.

 • 65%
  0
  0
  13. 4. 2020
  Wyatt Earp (1994)

  Westerny nejsou mým oblíbeným žánrem, ale i v něm se dají najít zajímavé filmy. Příběh o Wyattu Earpovi jsme viděli určitě dvakrát celkem slušně a to Přestřelku u O.K. Corralu a akční Tombstone. Oba filmy jsou dobré. Wyatt Earp by měla být spíš slušná minisérie, než celovečerní film. Přemrštěná délka je hodně velký problém, ale jinak je to obstojné zpracování slavného amerického příběhu.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2020

  Zvláštní film, který je kombinací nostalgie a určitého vizionářství, ve kterém si Evropan najde analogii s Třetí říší a Američan se situací po Občanské válce, kterou Costner bezesporu dobře zná. Film má jen několik postav, divnou výpravu, která se míjí s mým estetickým cítěním. Pošťákovi nelze upřít epičnost, několik dechberoucích sekvencí a netradiční romantickou linku. Nikterak by filmu ale neuškodilo, kdyby se z něj vystříhalo 40-50 minut a vzhledem k tomu, že by se nic zásadního na vyznění filmu nezměnilo a byl by divácky vstřícnější, nechápu, proč to neudělali už v době premiéry. Zajímavé je, že ten film diváci vyhledávají i tolik let po premiéře. Velkou vinu na neúspěchu filmu má bezesporu marketing studia a hodně nepovedený trailer.

 • 60%
  0
  1
  12. 4. 2020

  Koncept Přání smrti je samozřejmě geniální a závisí na provedení. Eli Roth je neuchopitelný filmař, úchyl, který se vyžívá v laciných béčkách, na kterých si postavil velmi slušné živobytí. Přání smrti je laciné béčko odehrávající se v pár lokacích, do kterého byli angažováni slušní herci Elisabeth Shue, Vincent D´Onofrio, Dean Norris a pak velký plešoun Bruce Willis, který je jako lékař absolutně nepřesvědčivý. Ve filmu není ani trocha originality, trocha napětí a vše směřuje od nechutné vraždy manželky po nepřesvědčivé vyústění. Jednou se to vidět dá.

 • 70%
  0
  0
  12. 4. 2020

  Doupě bílého červa je adaptace povídky Brama Stokera, kterou natočil britský provokatér Ken Russel, který se nikdy netajil tím, že je úchyl a na filmu je to samozřejmě vidět. Film je žánrově bezpečně ukotven v horroru, ale místy je přiznaně komediální, ačkoli uznávám, že spíš pro fanoušky žánru, normální divák se u toho smát v žádném případě nebude. Herecky je to slušné, film má řadu zajímavých nápadů a dokazuje, že i postaru se dá natočit atmosférický horror.

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2020
  Riviera (2017)

  Na tenhle seriál mě upozornila kamarádka, která v něm ve Francii na Riviéře hrála v komparsu, takže jsem si ho vygooglil a zjistil, že se na každou epizodu dívá 20 milionů diváků a jeho autory je dlouholetý irský producent U2 a irský režisér a scenárista Neal Jordan. Riviera je prostředí nejbohatších lidí planety a představa, že všichni ti lidé vydělali své jmění legálně je krajně scestná a o tom je i tato show. Není to žádná intelektuální zábava, je to seriál o soukolí mocenských her a zkorumpovanosti s výborným mezinárodním obsazením. Naprosto v něm chybí humor, ale určitě to není stupidní show, jak o ní někdy píší britští kritici.

 • 20%
  0
  1
  8. 4. 2020
  Patriot (1998)

  Pokud se řekne filmový imunolog, představím si Dustina Hofmana, který jak v ochranném obleku, tak uniformě dokáže takovou roli zahrát. Doktor Seagal tímto filmem prokázal, že je naprostej magor. Scéna, kde Seagal vypráví o humanismu a následně ulomí kupu u sklenky a dřík zarazí do krku padouchovi a brutálně ho zabije je jak z jiné galaxie. Strašný průser.

prvni predchozi 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita