Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 dalsi posledni
 • 100%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Kmotr III (1990)

  Závěrečný díl mafiánské trilogie se starými i novými postavami je opět naprosto brilantní gangsterkou, která dokázala vyjít ze stínu předchozích úspěšných filmů ze sedmdesátých let, které jsou dodnes absolutní klasikou. Třetí díl obsahuje několik brilantně inscenovaných sekvencí, třeba perfektní montáž vražd v Římě a Vatikánu a závěrečný obraz má obrovskou sílu. Kromě Al Pacina ve filmu exceluje Andy Garcia.

 • 40%
  0
  1
  19. 4. 2020
  Sám doma (1990)

  Film, který měl premiéru, když mi bylo osm let a už tehdy mi přišel jako naprostá ptákovina. Docela by mě zajímalo, kolik prachů museli dostat Joe Pesci a Daniel Stern, aby se propůjčili do rolí dvou pošahaných zlodějů, kteří by nepřežili ani první útok malého násilníka. Úspěch tohoto filmu je pro mě dodnes záhadou.

 • 80%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Příběh zbojníka Robina Hooda, krásné Marion, mouřenínského bojovníka a zlého šerifa z Nottinghamu jsme viděli milionkrát. Tato výpravná a drahá adaptace režiséra Kevina Reynoldse se stopáží, která třeba mě osobně přijde delší, než ve skutečnosti je, je především romantickým snímkem než dobrodružným filmem, ale mezi ostatními je rozhodně jedna z těch povedenějších.

 • 90%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Skutečný příběh těžce postiženého spisovatele Christyho Browna, který vyrostl v irské dělnické rodině v Dublinu 30. let je pozoruhodným debutem Jima Sheridana s Danielem Day Lewisem v jedné z jeho nejlepších rolí. Moje levá noha je jeden z nejlepších motivačních filmů, je velice věrný a silný.

 • 65%
  0
  0
  19. 4. 2020

  V dětství jsem to viděl, v dospělosti bych si už netroufl. Nápad je ale originální. Kojenec hlasem Bruce Willise (ne český dabing si skutečně nepouštějte, tam ho dabuje nějaký šílený dědek) komentuje snahy o svou výchovu pěkné třicátnice (Kirstie Alley) a živelného taxikáře Jamese (John Travolta). Divácky to byl megahit a z nějakého neznámého důvodu se tvůrci rozhodli natočit zbytečná dvě pokračování. Na nedělní sychravé odpoledne s ratolestmi, proč ne.

 • 65%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Typický film, po jehož skončení člověk lituje, že si raději znovu nepustil jedničku. Dvojka postrádá zábavnost a překvapení jedničky a přestože je profesionálnější a dražší, paradoxně jí to bere to úžasné kouzlo jedničky. I zde je však řada skvělých vtípků a nápadů.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Narkomani (1989)

  Děj se odehrává v Portlandu v roce 1971. Bob si s kamarády obstarává drogy vykrádáním místních lékáren. Je to zábava, než se jeden z kamarádů předávkuje. V ten moment zjistí, že už takhle žít nechce. Zkusí se za pomoci metadonu vrátit do normálního života. Film plný černého humoru vypráví o drogově závislých bez příkras.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Volné pokračování majstrštyku Olivera Stonea má strhující válečný úvod a pak se přešaltuje na psychologické drama s naprosto fantastickým Tomem Cruisem v hlavní roli. Potěšil mě také návrat Willema Dafoe. Zatímco Četa byla biografickým filmem Stone, pak zde se jedná o vzpomínky spoluatura scénáře Rona Kovice. Není to jednoduchá podívaná, ale rozhodně stojí za vidění.

 • 90%
  0
  0
  19. 4. 2020

  V Americe hodně kultovní film mezi americkými intelektuály, který samozřejmě natočil Australan. Inu, tak už to bývá. Film o bourání konvencí a konci jedné éry, kterou si idealizujeme díky hezkým ženským šatům a Campbellovým polévkám. Příběh mladých kluků a svérázného učitele v podání fantastického Robina Williamse je podle mého soudu ideálním vánočním filmem.

 • 95%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Ačkoli jsem tento film viděl několikrát, nikdy jsem ho úplně nechápal. To se změnilo tím, jak jsme mohli chápat americké dějiny, tedy pokud jsme chtěli samozřejmě. Film má největší sílu v souboji dvou charakterů nádherně zahraných Jessicou Tandy a Morganem Freemanem. Skvělý film. Film Zelená míle je hodně podobný tomuto skvostu.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Buddy movie komedie od režiséra Policajta v Beverly Hills spojuje jako drsného poldu Roberta De Nira, který v tomto druhu filmů nehraje a je pro mě záhadou, že ho v ní publikum ve své době ani nepřijalo. Mezi De Nirem a Grodinem to jiskří a film uteče jako voda.

 • 80%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Talk Radio (1988)

  Oproti výpravným spektáklům 80. let Četa nebo Wall Street je Talk Radio sice komornější provedením, ale nikoli naléhavostí a silou výpovědi s hodně drsným závěrem. Erica Bogosiana znám jen z dvojky Přepadení se Seagalem, takže pro mě bylo překvapení, že je to úspěšný autor a chytrý scenárista.

 • 90%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Tomuto filmu škodí jeho neustálá prezentace jako nejlepší komedie, kterou pokaždé zdůrazňuje Česká televize. Není to nejlepší komedie nebo vrchol komediální tvorby, ale jednoduchý příběh postavený na komice skvěle namíchaného castingu britských a amerických komiků.

 • 90%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Proč? (1987)

  Nejlepší film Karla Smyczka pro mě zůstává spíš polemikou doby osmdesátých let a zoufalého sociologického experimentu populační exploze, která měla vytvářet nemyslící stroje. Výsledkem je opak, než scenárista dost možná zamýšlel, místo svazáckého zobrazení společenského neřádu se film stal základním kamenem a téměř náboženstvím. Jeden z mála českých filmů, který si zaslouží přívlastek kultovní film.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Běsi (1988)

  Jeden z nejméně diváckých filmů, který jsem kdy viděl, to ale nikterak nesnižuje jeho sílu. Studie šílenství, revoluce a neúcty k lidskému životu je adaptace Dostojevského. Pokud se chcete dvě hodiny utápět v depresivním příběhu bez východiska lze Běsi jen doporučit.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  John Hughes točil vždy spíš pro děti (Sám doma) nebo teenagery (Snídaňový klub), ale tohle je zřejmě jeho jediná komedie určená pro dospělé publikum, ale i jako dítě jsem se u ní tenkrát bavil, a to zejména díky Johnu Candymu, který byl neskutečný talent. Dobrodružná road movie plná gagů slušně pobaví.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Knihu jsem četl a viděl i film a jestliže mi přijde u Kundery, že píše v podstatě pořád stejný příběh dokola a dokola, tak tento film mě příjemně překvapil. Potěšilo mě, jak se filmaři vypořádali s typicky českou látkou a jako u každé filmové adaptace literární předlohy šly stranou filozofické úvahy a šlo se po postavách. Vzhledem k obsazení Daniela Day Lewise, Leny Olin a Juliette Binoche to fungovalo slušně.

 • 85%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Masques (1987)

  Jedna z mých nejoblíbenějších Chabrolovek, kde naprosto exceluje Philipe Noiret jako aristokratický padouch, který pro své mrzké pudy zůstává zábavný až do mistrovského finále v televizním studiu. Je to podívaná pro intelektuálnější publikum. Při sledování tohoto filmu mě napadlo, že Jan Rosák je takový Legagneur:-)

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Vzhledem k režisérskému triu zodpovědných za film by člověk očekával další parodii a taškařici, jenže chyba lávky. Tohle je velmi černá komedie, která by se spíš pasovala k filmografii bratrů Coenů. Danny De Vito jako Sam je naprosto výborný a maniakální, ale pobaví i ostatní herci. Některé hlášky jsou geniální.

 • 85%
  0
  0
  18. 4. 2020

  Melancholický, sentimentální a opravdu originální film, který poprvé v dějinách kinematografie zobrazuje neslyšící lidi jako opravdové lidské bytosti a nikoli jen lidi, ke kterým je třeba přistupovat se soucitem. Klasické filmové vyprávění zaujme zejména špičkovými hereckými výkony a pro mnohé je zřejmě velké překvapení, že úchvatná Marlee Matlin je opravdu neslyšící.

 • 75%
  0
  0
  18. 4. 2020

  Formálně skvěle natočená horrorová komedie s perfektním castingem je hodně netypicky zrežírovaná Georgem Millerem a obsahuje scény, které jsem nikdy v žádném jiném filmu neviděl. Film funguje zejména v komediální rovině. Ve druhé polovině se pak stává čarodějnickým horrorem, která ale úplně neladí s polovinou první. Slušný film.

 • 85%
  0
  0
  18. 4. 2020

  První mezinárodní úspěch Lasseho Halströma, který je jedním slovem majstrštyk. Dvanáctiletý Ingmar je bystrý kluk, ale život se k němu chová, no prostě jako pes. Máma mu umírá, brácha ho budí mířením vzduchovkou na hlavu a v hlavě se mu honí myšlenky na chudáka pejska Laiku, kterou nechali chcípnout hlady ve vesmíru, aniž by se jí vůbec zeptali. Odjezd na prázdniny ke strýci bere velmi těžce, ale nakonec se z prázdnin vyklube nejhezčí úsek jeho dosavadního života, který bohužel zakončí rozloučení s maminkou na smrtelné posteli. Jeho návrat na trvalo ke strýci a pestré paletě figur na švédskou vesnici pak přináší konečný klid do jeho smutného života. Můj život jako pes je poetický příběh o ustrašeném, zoufalém a přitom báječném malém klukovi, který to má v hlavě moc dobře srovnané a jeho setkávání se světem je stejně tak bolestné jako radostně. Prostě jako život.

 • 70%
  0
  0
  18. 4. 2020
  Podzemka (1985)

  Druhý film Luca Bessona se odehrává se v osmdesátých letech v podzemí pařížského metra mezi punkáči a všelijakými jinými elementy, které v Československu v oficiální kultuře neexistovaly! Což je samozřejmě kec. V hlavní roli se objevil Christopher Lambert. Romantický příběh má spoustu zajímavých akčních scén, emotivní vrcholy a moc pěkně se na něj dívá. Horší je, že tomu filmu výrazně drhne scénář a docela často jsem se díval na hodinky. Film každopádně patří do stylu, který filmoví teoretici překřtili na „cinema du look“, tedy film určený k dívání a k tomu jednomyslně dodávají, že přemýšlení u těchto podívaných není vyžadováno. Myslím, že v roce 2020 se už tento názor naštěstí poněkud korigoval.

 • 70%
  0
  0
  18. 4. 2020

  Prdlá komedie, která byla za komunistů velkým hitem na nelegálně šířených videokazetách z jednoho velkého důvodu, už nikdo nedokázal zesměšnit armádu Československa jako tvůrci tohoto filmu. Děj je samozřejmě překombinovaný, ale je to čistá komedie a duo Chevy Chase a Dan Aykroyd funguje. Režisér Landis opět nešetří mnoha citacemi z klasických hollywoodských filmů.

 • 80%
  0
  0
  18. 4. 2020
  Highlander (1986)

  Solidně zvládnutý hybrid tří žánrů, který byl v době svého uvedení opravdovým fenoménem, a to zejména díky Seanu Connerymu, neotřelému příběhu a soundtracku. Australan Mulcahy natočil film vypadající opravdu draze, byť úplně nebyl, má dobré tempo a pořádný tah na bránu. Christopher Lambert byl v málokteré roli lepší.

 • 90%
  0
  0
  18. 4. 2020

  Režisér Del Toro dal filmu vše, pečlivě si dopředu rozkreslil veškeré scény, vymyslel si vlastní postavy, odmítl film natočit v angličtině, přestože mohl mít k dispozici dvojnásobný rozpočet a dokonce osobně přeložil i anglické titulky, protože si předtím pustil své filmy a byl upřímně v šoku. V hlavě mu totiž běžela jediná věc, tento příběh je dar z nebes a natočím ho přesně tak, jak chci!

 • 80%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Dvojník (1984)

  Neúspěšný herec dostane nabídku snů. Má hlídat luxusní dům stojící před další luxusním sídlem, ve kterém se každý večer před spaním eroticky uspokojuje nádherná žena. Modří už vědí, že je to Hitchcockovo Okno do dvora. To ale ještě není všechno. Jednoho večera v okně naproti zahlédne brutální vraždu a rozhodne se pátrat po vraždícím maniakovi. Brzy zjistí, že se stal hercem v hodně překombinovaném komplotu připomínající další Hitchcockův slavný snímek Cizinci ve vlaku, aby přišel s další poctou Hitchově majstrštyku Vertigo. To musíte vidět.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Cotton Club (1984)

  Jeden z nejlepších filmových režisérů historie, velkolepý rozpočet, dobrý herecký ansámbl, atraktivní prostředí a já se ptám, proč to není dokonalé? Proč se u toho místy člověk nudí? Nevidím ani problém u scénáře nebo herců, ale třeba kamera není tak podmanivá jako v Kmotrovi a chtělo to evidentně i trochu víc stříhat. Vidět se to ale určitě dá.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2020

  Tragikomedie o čtyřech přátelích, kteří si vysnili ideální život a po letech zjišťují, že se jim vše úplně nevydařilo podle předpokladů. Nneí to ale trudnomyslná podívaná, proti ní skvěle fungují satirické a ironické hlášky. V hlavních rolích excelují Kevin Kline a Glenn Close. V původní verzi se vyskytuje i několik minut Kevin Costner, který byl ale nakonec režisérem vystřižen.

 • 70%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Duna (1984)

  Nejsem čtenář knihy Duna a přiznám se, že její čtení mě ani neláká, zato mám rád filmové sci-fi. MNohokrát jsem si o tomto filmu četl jaký to je nesmysl a hloupost, ale ten film není ani zdaleka tak špatný, jak se o něm říká. Je v něm řada skvělých nápadů a herecké výkony jsou ucházející, ale potíž byla už ve scénáři. Dívat se na to dalo, ale že bych úplně věděl na co se dívám, to tedy opravdu nikoli.

prvni predchozi 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita