Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  19. 4. 2020

  V Americe hodně kultovní film mezi americkými intelektuály, který samozřejmě natočil Australan. Inu, tak už to bývá. Film o bourání konvencí a konci jedné éry, kterou si idealizujeme díky hezkým ženským šatům a Campbellovým polévkám. Příběh mladých kluků a svérázného učitele v podání fantastického Robina Williamse je podle mého soudu ideálním vánočním filmem.

 • 95%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Ačkoli jsem tento film viděl několikrát, nikdy jsem ho úplně nechápal. To se změnilo tím, jak jsme mohli chápat americké dějiny, tedy pokud jsme chtěli samozřejmě. Film má největší sílu v souboji dvou charakterů nádherně zahraných Jessicou Tandy a Morganem Freemanem. Skvělý film. Film Zelená míle je hodně podobný tomuto skvostu.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Buddy movie komedie od režiséra Policajta v Beverly Hills spojuje jako drsného poldu Roberta De Nira, který v tomto druhu filmů nehraje a je pro mě záhadou, že ho v ní publikum ve své době ani nepřijalo. Mezi De Nirem a Grodinem to jiskří a film uteče jako voda.

 • 80%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Talk Radio (1988)

  Oproti výpravným spektáklům 80. let Četa nebo Wall Street je Talk Radio sice komornější provedením, ale nikoli naléhavostí a silou výpovědi s hodně drsným závěrem. Erica Bogosiana znám jen z dvojky Přepadení se Seagalem, takže pro mě bylo překvapení, že je to úspěšný autor a chytrý scenárista.

 • 90%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Tomuto filmu škodí jeho neustálá prezentace jako nejlepší komedie, kterou pokaždé zdůrazňuje Česká televize. Není to nejlepší komedie nebo vrchol komediální tvorby, ale jednoduchý příběh postavený na komice skvěle namíchaného castingu britských a amerických komiků.

 • 90%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Proč? (1987)

  Nejlepší film Karla Smyczka pro mě zůstává spíš polemikou doby osmdesátých let a zoufalého sociologického experimentu populační exploze, která měla vytvářet nemyslící stroje. Výsledkem je opak, než scenárista dost možná zamýšlel, místo svazáckého zobrazení společenského neřádu se film stal základním kamenem a téměř náboženstvím. Jeden z mála českých filmů, který si zaslouží přívlastek kultovní film.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Běsi (1988)

  Jeden z nejméně diváckých filmů, který jsem kdy viděl, to ale nikterak nesnižuje jeho sílu. Studie šílenství, revoluce a neúcty k lidskému životu je adaptace Dostojevského. Pokud se chcete dvě hodiny utápět v depresivním příběhu bez východiska lze Běsi jen doporučit.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  John Hughes točil vždy spíš pro děti (Sám doma) nebo teenagery (Snídaňový klub), ale tohle je zřejmě jeho jediná komedie určená pro dospělé publikum, ale i jako dítě jsem se u ní tenkrát bavil, a to zejména díky Johnu Candymu, který byl neskutečný talent. Dobrodružná road movie plná gagů slušně pobaví.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Knihu jsem četl a viděl i film a jestliže mi přijde u Kundery, že píše v podstatě pořád stejný příběh dokola a dokola, tak tento film mě příjemně překvapil. Potěšilo mě, jak se filmaři vypořádali s typicky českou látkou a jako u každé filmové adaptace literární předlohy šly stranou filozofické úvahy a šlo se po postavách. Vzhledem k obsazení Daniela Day Lewise, Leny Olin a Juliette Binoche to fungovalo slušně.

 • 85%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Masques (1987)

  Jedna z mých nejoblíbenějších Chabrolovek, kde naprosto exceluje Philipe Noiret jako aristokratický padouch, který pro své mrzké pudy zůstává zábavný až do mistrovského finále v televizním studiu. Je to podívaná pro intelektuálnější publikum. Při sledování tohoto filmu mě napadlo, že Jan Rosák je takový Legagneur:-)

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Vzhledem k režisérskému triu zodpovědných za film by člověk očekával další parodii a taškařici, jenže chyba lávky. Tohle je velmi černá komedie, která by se spíš pasovala k filmografii bratrů Coenů. Danny De Vito jako Sam je naprosto výborný a maniakální, ale pobaví i ostatní herci. Některé hlášky jsou geniální.

 • 85%
  0
  0
  18. 4. 2020

  Melancholický, sentimentální a opravdu originální film, který poprvé v dějinách kinematografie zobrazuje neslyšící lidi jako opravdové lidské bytosti a nikoli jen lidi, ke kterým je třeba přistupovat se soucitem. Klasické filmové vyprávění zaujme zejména špičkovými hereckými výkony a pro mnohé je zřejmě velké překvapení, že úchvatná Marlee Matlin je opravdu neslyšící.

 • 75%
  0
  0
  18. 4. 2020

  Formálně skvěle natočená horrorová komedie s perfektním castingem je hodně netypicky zrežírovaná Georgem Millerem a obsahuje scény, které jsem nikdy v žádném jiném filmu neviděl. Film funguje zejména v komediální rovině. Ve druhé polovině se pak stává čarodějnickým horrorem, která ale úplně neladí s polovinou první. Slušný film.

 • 85%
  0
  0
  18. 4. 2020

  První mezinárodní úspěch Lasseho Halströma, který je jedním slovem majstrštyk. Dvanáctiletý Ingmar je bystrý kluk, ale život se k němu chová, no prostě jako pes. Máma mu umírá, brácha ho budí mířením vzduchovkou na hlavu a v hlavě se mu honí myšlenky na chudáka pejska Laiku, kterou nechali chcípnout hlady ve vesmíru, aniž by se jí vůbec zeptali. Odjezd na prázdniny ke strýci bere velmi těžce, ale nakonec se z prázdnin vyklube nejhezčí úsek jeho dosavadního života, který bohužel zakončí rozloučení s maminkou na smrtelné posteli. Jeho návrat na trvalo ke strýci a pestré paletě figur na švédskou vesnici pak přináší konečný klid do jeho smutného života. Můj život jako pes je poetický příběh o ustrašeném, zoufalém a přitom báječném malém klukovi, který to má v hlavě moc dobře srovnané a jeho setkávání se světem je stejně tak bolestné jako radostně. Prostě jako život.

 • 70%
  0
  0
  18. 4. 2020
  Podzemka (1985)

  Druhý film Luca Bessona se odehrává se v osmdesátých letech v podzemí pařížského metra mezi punkáči a všelijakými jinými elementy, které v Československu v oficiální kultuře neexistovaly! Což je samozřejmě kec. V hlavní roli se objevil Christopher Lambert. Romantický příběh má spoustu zajímavých akčních scén, emotivní vrcholy a moc pěkně se na něj dívá. Horší je, že tomu filmu výrazně drhne scénář a docela často jsem se díval na hodinky. Film každopádně patří do stylu, který filmoví teoretici překřtili na „cinema du look“, tedy film určený k dívání a k tomu jednomyslně dodávají, že přemýšlení u těchto podívaných není vyžadováno. Myslím, že v roce 2020 se už tento názor naštěstí poněkud korigoval.

 • 70%
  0
  0
  18. 4. 2020

  Prdlá komedie, která byla za komunistů velkým hitem na nelegálně šířených videokazetách z jednoho velkého důvodu, už nikdo nedokázal zesměšnit armádu Československa jako tvůrci tohoto filmu. Děj je samozřejmě překombinovaný, ale je to čistá komedie a duo Chevy Chase a Dan Aykroyd funguje. Režisér Landis opět nešetří mnoha citacemi z klasických hollywoodských filmů.

 • 80%
  0
  0
  18. 4. 2020
  Highlander (1986)

  Solidně zvládnutý hybrid tří žánrů, který byl v době svého uvedení opravdovým fenoménem, a to zejména díky Seanu Connerymu, neotřelému příběhu a soundtracku. Australan Mulcahy natočil film vypadající opravdu draze, byť úplně nebyl, má dobré tempo a pořádný tah na bránu. Christopher Lambert byl v málokteré roli lepší.

 • 90%
  0
  0
  18. 4. 2020

  Režisér Del Toro dal filmu vše, pečlivě si dopředu rozkreslil veškeré scény, vymyslel si vlastní postavy, odmítl film natočit v angličtině, přestože mohl mít k dispozici dvojnásobný rozpočet a dokonce osobně přeložil i anglické titulky, protože si předtím pustil své filmy a byl upřímně v šoku. V hlavě mu totiž běžela jediná věc, tento příběh je dar z nebes a natočím ho přesně tak, jak chci!

 • 80%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Dvojník (1984)

  Neúspěšný herec dostane nabídku snů. Má hlídat luxusní dům stojící před další luxusním sídlem, ve kterém se každý večer před spaním eroticky uspokojuje nádherná žena. Modří už vědí, že je to Hitchcockovo Okno do dvora. To ale ještě není všechno. Jednoho večera v okně naproti zahlédne brutální vraždu a rozhodne se pátrat po vraždícím maniakovi. Brzy zjistí, že se stal hercem v hodně překombinovaném komplotu připomínající další Hitchcockův slavný snímek Cizinci ve vlaku, aby přišel s další poctou Hitchově majstrštyku Vertigo. To musíte vidět.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Cotton Club (1984)

  Jeden z nejlepších filmových režisérů historie, velkolepý rozpočet, dobrý herecký ansámbl, atraktivní prostředí a já se ptám, proč to není dokonalé? Proč se u toho místy člověk nudí? Nevidím ani problém u scénáře nebo herců, ale třeba kamera není tak podmanivá jako v Kmotrovi a chtělo to evidentně i trochu víc stříhat. Vidět se to ale určitě dá.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2020

  Tragikomedie o čtyřech přátelích, kteří si vysnili ideální život a po letech zjišťují, že se jim vše úplně nevydařilo podle předpokladů. Nneí to ale trudnomyslná podívaná, proti ní skvěle fungují satirické a ironické hlášky. V hlavních rolích excelují Kevin Kline a Glenn Close. V původní verzi se vyskytuje i několik minut Kevin Costner, který byl ale nakonec režisérem vystřižen.

 • 70%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Duna (1984)

  Nejsem čtenář knihy Duna a přiznám se, že její čtení mě ani neláká, zato mám rád filmové sci-fi. MNohokrát jsem si o tomto filmu četl jaký to je nesmysl a hloupost, ale ten film není ani zdaleka tak špatný, jak se o něm říká. Je v něm řada skvělých nápadů a herecké výkony jsou ucházející, ale potíž byla už ve scénáři. Dívat se na to dalo, ale že bych úplně věděl na co se dívám, to tedy opravdu nikoli.

 • 90%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Tančírna (1983)

  Ettore Scola natočil vytříbený umělecký film, kdy se mu podařilo v jedné pařížské tančírně odehrát dějiny mezi lety 1936-1984. Tancem a hudbou jsou uvozovány mikropříběhy, které jsou dokonce v různých žánrech od komedie, válečného filmu po drama. Klobouk dolů.

 • 80%
  0
  0
  16. 4. 2020

  Film o mladíkovi z nuzných poměrů, který se přihlásí do armády je po dlouhé době bez traumatu Vietnamské války a spíš se vrací k filmům o armádě jako instituci, které se točily ještě před II. světovou. Psychologické drama je soubojem hlavních charakterů a zároveň slouží jako slušné náborové video. Film byl komerčním hitem a je to velmi solidní podívaná.

 • 80%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Večerka (1981)

  Velmi zajímavý film, který jsem viděl několikrát vyniká špičkovou atmosférou, zobrazením vojenského drilu a fanatičnosti. Jako nevoják a člověk s odporem k armádám všech zemí jsem se utvrdil ve svém názoru, že lampasáci a gumy jsou všude stejné. Ve filmu mě nejvíce bavil George C. Scott, který se pro role lampasáků snad narodil.

 • 90%
  0
  0
  16. 4. 2020

  My děti ze stanice ZOO si dnes už asi nikdo nesplete s dětským snímkem o zoologické zahradě, přestože je na originálním plakátu třináctiletá dívka. Film nese určité vyprávěcí struktury začátku osmdesátých let, ale to nemá smysl jakkoli komentovat, když se ty filmy tak točily. Podstatné je, že ten film neztratil dodnes nic ze své působivosti a pokud máte rádi Davida Bowieho, který s filmaři na snímku spolupracoval a dokonce souhlasil i s účinkováním v koncertní scéně.

 • 75%
  0
  0
  16. 4. 2020
  Zloděj (1981)

  Formálně velice efektní noirová studie chlápka ve skvělém podání naprosto nedoceněného Jamese Caana. Michael Mann, režisér zejména kultovního Nelítostného souboje, natočil příběh ze staré školy o chlapovi, který je zavržený společností a rád by začal normální život.

 • 90%
  0
  0
  15. 4. 2020

  Komisař Maigret je a pro mě navždy zůstane Jean Gabin. Má pro tuto roli přiměřený věk a je ideální kombinací mazané lišky, dobrého kriminalisty a zároveň životem protřelého praktika. První Maigret z celé série má rafinovaný scénář a vyniká napětím od začátku do konce. Velký triumf francouzské detektivky.

 • 80%
  0
  0
  15. 4. 2020

  Na sychravé nedělní odpoledne solidní klasika. Velmi působivý film, který stojí na neobvyklém příběhu, který je spíš podobenstvím, než reálným dějem, přestože je inspirován skutečným člověkem, který se tímto šarlatánstvím živil. Mezi hlavními představiteli Katherine Hepburn a Burtem Lancasterem to jiskří, přestože kritici byli celkem oprávněně naštváni, že Líze je ve hře objektivně spíš kolem dvaceti a Katherine Hepburn v tomto filmu klepala na dveře padesátka.

 • 85%
  0
  0
  15. 4. 2020
  Král a já (1956)

  Král a já je nesmírně příjemnou podívanou, která rozhodně nestárne. Hlavním úspěchem je kromě skutečně úžasné výpravy a kvalitní hudební kompozice zejména vzájemná chemie mezi dvojicí hlavních představitelů. Nezapomenutelné je zejména Brynnerovo neustálé:,,et cetera, et cetera“. Film se stal hned po uvedení ohromným diváckým a kritickým úspěchem a v průběhu několika desetiletí se dočkal celé řady obnovených premiér a mnohokrát se uváděl v televizi s velkým úspěchem. Pokud jste film neviděli, možná znáte ještě emancipovanější verzi s Jodie Foster z roku 1999. Podstatně větší problémy měl film v Thajsku, kde byl okamžitě zakázán.

prvni predchozi 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita