Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  27. 4. 2020

  Jestřábí žena je fikce, není to středověká legenda, jak se jí snažilo prodat studio a dotčený scenárista pak na něm vysoudil peníze. Časově by se měl film odehrávat někdy během 14. století. To co na něm kritiku tehdy nejvíc rozčilovalo, tedy nedodržení předepsaného žánru, mě ale na filmu baví nejvíce. Není to totiž typický Hollywood, ale spíš film evropského střihu, kde je humor, romance a velké dobrodružství. Herecky je naprosto ideální a kamera mistra Storara nemá chybu. Tomuto filmu čas rozhodně prospěl.

 • 75%
  0
  0
  24. 4. 2020

  Solidní Bondovka natáčená v Benátsku, Dolomitech a v řeckém Korfu je zábavným filmem s akčním vrcholem na sjezdovce, který mě nepřestane udivovat, jak perfektně je natočený. Bohužel vědomí, že tam došlo k tragédii zábavu dost kazí. Roger Moore je vynikající Bond.

 • 75%
  0
  0
  24. 4. 2020

  Mě se film 300: Vzestup říše líbil možná ještě o trochu víc, než jednička. Jednička mi přišla hodně přehnaná a tady ten druhý snímek mi přišel trochu zábavnější. Je to ale zřejmě tím, že si trpím na krásnou Vesper, tedy Evu Green, která mě dokáže oslovit zřejmě i v sebevětší ptákovině.

 • 75%
  0
  0
  24. 4. 2020
  Lucy (2014)

  Lucy je nucena stát se pašeračkou drog. Když narkotika uložená v jejím těle prasknou, dodají jí schopnost boje, telekineze a totální kontroly nad city a bolestí. Má to však háček. Lucy sice nečeká smrt předávkováním, ale nové schopnosti jsou tikající bombou. Dívka musí najít profesora (Morgan Freeman) dlouhá léta studujícího evoluci a chemické látky v mozku v naději, že jí pomůže. Lucy rozhodně není nejlépe natočeným filmem Luca Bessona, ale trefil se ve své době do nálady publika. Po formální stránce je rozhodně lepší, než obsahové.

 • 80%
  0
  0
  24. 4. 2020
  Divočina (2014)

  Filmaři točili bez umělého svícení na vícero kamer, čímž se jim podařilo docílit velmi zajímavého efektu. Ten film je zajímavý tím, že není precizně výtvarně vycizelovaný, ale funguje v něm citová stránka a emoce, která na diváka dýchá. Právě ta absence stativů a uvolněnost vyprávění je hodně zajímavá. Ocenit je třeba i filmový střih, protože tohle dávat dohromady musela být opravdu fuška.

 • 75%
  0
  0
  24. 4. 2020

  Chraň nás od zlého je dobrý film, netvrdím, že se jedná o nějakou žánrovou bombu, ale dá se na to úplně s přehledem dívat. Sice negarantuji, že se vydrží dívat všichni, slabší povahy si budou opět zakrývat oči hrůzou, ale to k tomu prostě patří. Jerry Bruckheimer letní filmy prostě umí a Scott Derrickson horrory taky.

 • 70%
  0
  0
  24. 4. 2020

  Hvězdy nám nepřály je v podstatě moderní uchopení tématu z romantismu, a to už přeci jenom nějaký ten pátek je. V Americe tento žánr fungoval v Love Story a to byl megahit. Hvězdy nám nepřály je to samé v bledě modrém. Romantický příběh o nenaplněné lásce dvou mladých lidí, které i přes vzájemný cit odděluje nepřekonatelná překážka, která v tomto případě podobu těžké nemoci. Potěšilo mě, že se na filmu sešlo velmi dobré obsazení, ale přiznám se, že od poloviny filmu to bylo velmi předvídatelné a už mě snaha tvůrců zasáhnout mě, docela dost nudila svou prvoplánovitostí.

 • 80%
  0
  0
  24. 4. 2020

  V současné situaci je tento nepříjemný film bohužel opět žhavě aktuální a stojí za připomenutí. Je totiž dobré ho vidět a protrpět ho až do konce. Možná vám odpoví na otázky, které si posledních pár týdnů kladete v pracovním životě. V hlavní roli exceluje Marion Cotillard. Celý film je téměř přímým přenosem, neobsahuje žádnou filmovou hudbu a divák má při sledování pocit, že je postavám ve filmu neustále na blízku.

 • 80%
  0
  0
  24. 4. 2020

  Povedený dětský film, který není žádnou pohádkou a když jsem si přečetl komentáře ani nechápu, proč ten film někdo jako pohádku hodnotí. Film jsem si pustil poprvé až nyní v osmatřiceti letech a musím říct, že mě skutečně příjemně překvapil. Je moc hezky natočený, dětští herci jsou vybráni dobře, zima je správně ladovská, ve filmu nechybí humor, i když to není žádná řachanda a sociální podtext filmu není v žádném případě ideologický. Režisérka Plívová-Šimková byla opravdovou osobností českého filmu.

 • 90%
  0
  0
  24. 4. 2020
  Gomora (2014)

  Perfektní seriál vycházející z knihy a zážitků novináře Roberta Saviana. Navazuje, ale spíš rozehrává úspěšný film, který jsem viděl v době premiéry v kině a byl naprosto perfektní. Seriál je špičkovou quality TV a díky italskému prostředí je mi třeba jeho sledování bližší než Narcos nebo Breaking Bad. Seriál má propracované scénáře, výtvarně je velmi zajímavý a je napínavý od začátku do konce. Italové seriály o mafii prostě umí. Zvláště když je podporují kapitálem také Němci.

 • 75%
  0
  0
  23. 4. 2020

  Film Zlo s lidskou tváří by zřejmě v rukou režiséra hraných filmů bylo mnohem větší drama a tvůrce by zřejmě více dokreslil psychopatický charakter Teda Bundyho. Zlo s lidskou tváří je však tím plíživým komorním psychologickým filmem, který vás od úvodního záběru znejistí. Režisér totiž od první scény říká divákovi:,,Myslíte si, že znáte příběh Teda Bundyho? To si jeho přítelkyně nemyslí a žila s ním pod jednou střechou.“ Není to ale tak, že by byl Ted Bundy vedlejší postavou, to rozhodně není. Jde jen o úhel pohledu. Zlo s lidskou tváří není vaším obvyklým thrillerem o masovém vrahovi, a to mu budou jistě mnozí vytýkat. Právě ovšem způsob, jak příběh filmaři prezentují je z mého pohledu tím nejzajímavějším, co film nabídne. A to mě opravdu baví.

 • 75%
  0
  0
  23. 4. 2020
  Slunovrat (2019)

  Slunovrat je horror pro žánrové fajnšmekry, není to tak do sebe zahleděný horror, jak by se mohlo podle recenzí zdát, pokud se trochu orientujete v problematice filmu je to hodně zvrhlá zábava pro zasvěcené. Filmařsky je to lahůdka a každý kdo má rád chytré a nápadité filmy by neměl být zklamaný. Vzpomněl jsem si na slova Davida Finchera, která jsou asi takhle. Ne, doslova, pochopitelně. ,,Každý filmový režisér se na plátně odkryje ze svých nejčernějších nočních můr, i kdyby nechtěl. Buď si to přizná nebo ne. Alfred Hitchcock své fetiše a stresy přiznal od prvního filmu a fungovalo to.“ Aster si je zjevně přiznal taky a Fincher taky. Zřejmě i to může být znakem velkého režiséra. Těším se na jeho další film. A mám velkou radost, že i Slunovrat zatím přilákal do kina několik desítek tisíc diváků, stejně jako Děsivé dědictví. Zdá se, že čeští diváci mají pořád dobrý vkus i co se týče horrorů. Docela by mě zajímalo co by Aster natočil o stavění májky u nás ve Středočeském kraji nebo o medvědovi na Jižní Moravě

 • 65%
  0
  0
  23. 4. 2020

  Od dob Živého terče s Van Dammem jsem na podobně laděný koncept vyvražďovačky zřejmě dost útlocitný a představa sledování podobně laděného filmu v notně krvavém kabátě s tím, že se navíc jedná o komedii mě příliš nelákalo. Nakonec mě přemluvila kámoška a bylo to úplně takové, jaké jsem si myslel, že to bude. V tom filmu není absolutně nic, co bychom dříve neviděli a bohužel lépe. Lepší průměr.

 • 75%
  0
  0
  22. 4. 2020

  S tebou mě baví svět je filmem z alternativní reality, která je na hony vzdálena skutečnosti. Jenže právě to je přesně ta ingredience, kterou diváci na tomto filmu ocenili zdaleka nejvíce. Tento film není žádnou sžíravou sondou do tuhé normalizace, kritickým názorem na postavení žen a mužů ve společnosti, ale docela normální únikovou komedií, kterou filmový historik Pavel Taussig správně označil za dílko ,,věčně zelené“ a divácky oblíbené.

 • 100%
  0
  0
  22. 4. 2020

  Je zajímavé o tomto filmu mluvit jako o remakeu. Původní Zjizvená tvář je překvapivě mnohem drsnější, než tento film. Brian De Palma natočil na svou dobu hypermoderní gangsterku s výbornou ústřední dvojicí Al Pacinem a nebezpečně krásnou Michelle Pfeiffer. Film obsahuje hned několik špičkových sekvencí, ale zároveň funguje jako velký epický příběh, nejen v jednotlivostech.

 • 75%
  0
  0
  22. 4. 2020
  Rocky III (1982)

  Jednička Rockyho bylo sociální drama, dvojka byla v podstatě jednička a trojka je zajímavé vykročení jiným směrem, které tak funguje v Rocky Balboovi a Credovi. Rocky III jde totiž spíš po postavě, než po boxu. Zápasy s Mr. T. a Hulkem Hoganem však ukazují něco trochu jiného, než tradiční boxerský match. Film na mě spíš působil jako satira než vážně míněné drama.

 • 80%
  0
  0
  22. 4. 2020

  Netypická ale výborná česká detektivka britského střihu s vynikajícím Jiřím Kodetem v hlavní roli má zajímavý příběh, romantickou linii, zajímavé podezřelé a perfektní vyústění s naprosto špičkově napsaným Kodetovým monologem u usvědčení pachatele, za který by se nemusel stydět ani Columbo. Natáčelo se v Náchodě.

 • 100%
  0
  0
  21. 4. 2020
  Prohnilí (1984)

  Hlavní devízou této skvělé podívané je úžasná interakce mezi oběma hlavními herci Philippem Noiretem a Thierry Lhermitem, kterou pro velký úspěch zopakovaly ještě několikrát.. V jedné scéně si mezi sebou říkají:,,Nepřišel jsem k policii, abych se bavil.“ ,,Všim jsem si.“ V tomto filmu je ale jiskření mezi nimi, permanentním zdrojem vybrané zábavy. Noiret občas trousí neuvěřitelné hlášky typu:,,Kdyby se mělo všechno na světě zjednodušit, chodilo by se umírat do hrobu,“ nebo ,,Jen jedna věc na světě nepočká, dobré jídlo.“

  Co ohromně prospívá atmosféře je zachycení atmosféry policejního okrsku, včetně nedalekého Montmartru i s barvitým vyjádřením malých i velkých ryb pohybujících se na špatné straně zákona. Skvělý film a ve Francii absolutní kult.

 • 75%
  0
  0
  21. 4. 2020

  Rick Rosenthal měl hodně těžkou úlohu vstoupit do stejné řeky jako John Carpenter a navázat na vražedné běsnění Michaela Myerse, notabene ve stejné noci. Rosenthal tímto filmem v podstatě definoval pokračování a ačkoli originál nepřekonal, rozhodně musím konstatovat, že uspěl. Velmi napínavý film a druhý nejlepší film celé dloooouuuuhé série.

 • Jeden z mých nejoblíbenějších českých animovaných filmů, který natočil mírně přehlédnutý Stanislav Látal. I když přehlédnutý už se dnes nesluší, když se o něm píše v Kronice filmu nebo České animované klasice Ondřeje Slaniny. Zajímavě provedený animák s úžasným komentářem Václava Postráneckého.

 • 70%
  0
  0
  21. 4. 2020

  Viděl jsem podruhé s odstupem času a musím říct, že ten film opravdu nepěkně zestárl. Žánr ,,postapo" mám rád a vyhlížím nové přírůstky, ale možná i s tím ohledem mi tento film po letech přišel poněkud nudný a nezáživný. Mel Gibson je v hlavní roli velice dobrý, řada akčních scén neztrácí šťávu, ale už mě to nebere.

 • 70%
  0
  0
  21. 4. 2020
  Obojek (1991)

  Pěkně natočený televizní film pro americkou kabelovku, kde pár herců rozehrává sympatické sci-fi noirové béčko, které jak známo nikdy nenudí. Herci sympaticky přehrávají a dělají vše proto, aby diváka pobavili. Kombinace superpadouchů a obsazení superpadoucha Hauera do jediné kladné role ve filmu je zajímavý nápad. Barrandovský dabing počátku devadesátých let je také slušný.

 • 75%
  0
  0
  21. 4. 2020

  Nechápu to neustálé srovnávání herce a jeho filmů, který měl horší a lepší. To je naprostá hloupost. Noční dravci je solidně natočený film s velice dobrým obsazením, napětím a excelentním padouchem Rutgerem Hauerem, protože jak platí, film je tak dobrý, jak je dobrý jeho padouch. Zaujme i New York 80. let.

 • 100%
  0
  0
  21. 4. 2020

  Shakespearovské adaptace jsou většinou neživotnými televizními adaptacemi nebo komorními příběhy, ale Romeo a Julie se naprosto vymyká. Režisér Franco Zeffireli neobsadil hvězdy, ale mladé herce, kteří jsou ve věku Romea a Julie, natáčel ve Florencii nebo rodném Toskánsku a natočil přímý přenos z renesance. Mistrovské dílo!

 • 80%
  0
  0
  21. 4. 2020

  Bohové musí být šílení pro mě není film, ale naprostý kult, a to nejen pro mě, ale celou rodinu a mé kamarády vrstevníky. N´Xau je naprosto výborný komik. Děj filmu je docela obyčejná romantická komedie, ale na filmu úžasně funguje podhoubí Afriky s mnoha úžasnými gagy. A ten nápad s padající lahví od Coca Coly je geniální.

 • 85%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Netradiční kriminálka o zkorumpovaném parchantovi, kterého skvěle hraje Richard Gere, skoro škoda, že si těch lumpů v kariéře nezahrál víc, když tady a v Chicagu je naprostá extraliga. Film staví na duelu dobrého a špatného poldy, který vrcholí drsným finále.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Nejslabší díl celé série, která být sérií nikdy neměla. Jednička byla svěží a zábavná akce a dobrodružství, dvojka ujeté sci-fi, ale třetí díl odehrávající se na Divokém západě už je úplně mimo. Jedničku si pustím kdykoli, ale následující díly už ne. Film na jedno zábavné zhlédnutí.

 • 65%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Čtveřice zmutovaných želv z kanálu, které jsou pojmenovány podle slavných renesančních umělců byly prima parťáci z mého dětství a hned jak jsem je viděl na programu místního kina, hned jsme na ně s kamarádem běželi. Nedávno to běželo v televizi a je to samozřejmě pro děti, ale docela chápu, co se mi na tom tenkrát líbilo.

 • 100%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Kmotr III (1990)

  Závěrečný díl mafiánské trilogie se starými i novými postavami je opět naprosto brilantní gangsterkou, která dokázala vyjít ze stínu předchozích úspěšných filmů ze sedmdesátých let, které jsou dodnes absolutní klasikou. Třetí díl obsahuje několik brilantně inscenovaných sekvencí, třeba perfektní montáž vražd v Římě a Vatikánu a závěrečný obraz má obrovskou sílu. Kromě Al Pacina ve filmu exceluje Andy Garcia.

 • 40%
  0
  1
  19. 4. 2020
  Sám doma (1990)

  Film, který měl premiéru, když mi bylo osm let a už tehdy mi přišel jako naprostá ptákovina. Docela by mě zajímalo, kolik prachů museli dostat Joe Pesci a Daniel Stern, aby se propůjčili do rolí dvou pošahaných zlodějů, kteří by nepřežili ani první útok malého násilníka. Úspěch tohoto filmu je pro mě dodnes záhadou.

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita