Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 65%
  0
  0
  3. 3. 2019

  Režisérce Kusama někdy Hollywood dost nadržuje, respektive hollywoodský tisk. The Invitation je nepřiznanou vykrádačkou filmů Romana Polanského, ale podstatně hůže inscenovaná. Co se ale filmu nedá upřít jsou herecké výkony, které film táhnou výš, než je vůbec ve scénáři. V momentě, kdy pochopíte o co jde, tedy jako obvykle cca 25. minuta, tak čekáte 50 minut na hodně brutální spršku. Film končí něčím co slibuje pokračování, kterého se zjevně nedočkáme. Vidět se to ale určitě dá.

 • 70%
  0
  0
  3. 3. 2019
  1922 (2017)

  Nadprůměrná adaptace Kingovy novely, kterou drží herecký výkon perfektního Thomase Janea, kterého jsem nikdy nepovažoval za charakterního herce a on jím zkrátka je. Film ovšem není bez much, stupňování napětí je na můj vkus až moc pomalé a finále naopak běží příliš velkým kvapíkem. Některé scény jsou ale geniální a hrůzné. Pro slabší nátury naprosto nevhodné!

 • 85%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Krakatit (1948)

  Čapkova moralistní fantazie nese ve Vávrově pojetí určité dobové tendence, které jsou pro mě dnes poněkud nepřijatelné. Filmu se ovšem nedá upřít velice zajímavá atmosféra, která v českém filmu příliš následovníků nemá. Horečné vize skvěle zvládl František Vláčil v geniálních středověcích snímcích Marketa Lazarová a Údolí včel, ale Vávrův Krakatit snese srovnání s tehdejší světovou produkcí, kterou Vávra ostatně velmi bedlivě sledoval.

 • 85%
  0
  0
  1. 3. 2019

  Nehorázně přehlédnutý a naprosto nedoceněný film s vynikající Jodie Foster v jedné z životní rolí. Kaplan Znásilněním prokázal, že je specialistou na ženské charaktery a je pro mě velkou záhadou, že se z něj nikdy nestal top režisér. Tento film má skvělou atmosféru, je hodně silný a hodně reálný.

 • 50%
  0
  0
  1. 3. 2019

  Hra s ohněm spojila Jodie Foster a Dennise Hoppera, který film také režíroval, ale producenti se nakonec rozhodli Hopperovi film sebrat a radikálně ho přestříhat. Hopper se tak rozhodl pod film nepodepsat, což drahé produkci způsobilo značné problémy a film skončil kasovním fiaskem. Film je to skrz naskrz průměrný a i když smysl nakonec dává, rozhodně to není žádné veledílo.

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2019

  Hollywood vždy přetáčel francouzské filmy, ostatně americká kina francouzské filmy v široké distribuci nikdy moc neuváděla, takže je nad slunce jasné, že originál filmu odehrávající se v 17. století s Géradem Depardieuem nikdo moc neznal. Tento film je ovšem zasazen do dob americké občanské války a funguje velice dobře. Gere a Foster jako pár fungují velice dobře a ve vedlejší roli zaujme i nedoceněný Bill Pullman. Slušný film na nedělní odpoledne.

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2019
  Maverick (1994)

  Zábavný hollywoodský snímek mísící komedii, romanci, a to vše v režii zkušeného hollywoodského řemeslníka Richarda Donnera, který své profesi dokonale rozumí. ve filmu je sice ve finále řada hodně přehnaných a bombastických scén, ale je to velká zábava. Film je adaptací úspěšného televizního seriálu.

 • 60%
  0
  0
  1. 3. 2019

  Možná trochu nadsazuji díky krásné Sofii Boutelle, kterou můžu a ta si v tomto filmu dělá krásné herecké a zejména taneční sólo. Ten film nenabízí nic, co by se vymykalu tanečnímu žánru, ale pobaví, nenudí a má dobrý soundtrack. A samozřejmě, ta Sofia Boutella. OU!:-)

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2019

  Jako horrorový fanda jsem se tomuto filmu vždycky spíš smál. Ostatně film jsem viděl v trochu jiném rozpoložení, než jeho současníci. Narodil jsem se totiž ve stejném roce jako byl natočen tento film a když jsem ho viděl poprvé už jsem viděl Coppolova Draculu, Carpenterovu Christine a mnohé jiné žánrové filmy. Upír z Feratu mě ale přesvědčil až mnohem později, když jsem si všiml té poctivosti u Herze, Pištěka, Menzela a mnohých dalších. Tenhle film si rehabilitaci zaslouží.

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2019

  Předně. Tenhle film rozhodně není podle skutečnosti. Tedy možná je, ale realitě je na hony vzdálen. Sice to není do očí bijící jako u Tarantinových Hanebných panchartů, ale rozhodně bych tento film nezařazoval do kategorií filmů, které jsou dobrou ukázkou k tématu třeba do nějakých školních osnov. Tam stále patří Parkerova Hořící Missisipi, objektivně nejlepší film o KKK, který byl kdy natočen a jehož sledování je příjemné asi jako rána prknem do zátylku.

 • 75%
  0
  0
  20. 2. 2019
  Hastrman (2018)

  Hastrman ale samozřejmě není realistický film. Nikdy se neodehrál. Nikdo neviděl člověka – obojživelníka, kromě známého sovětského filmu, který je kupodivu lepší, než se o něm často pohoršlivě píše. A je to samozřejmě horror, i když přesnější by pro něj byl jiný žánr, který kinematografie nemá, ale v Čechách má dlouhou tradici, tedy balada. Hastrman tak má kupodivu mnohem blíž k bizarnosti Mandy, než k horrorům, na které chodíme do kina. Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když se z Hastrmana časem vyklube kultovní film. Dejte mu ještě jednu šanci a uvidíte.

 • 70%
  0
  0
  10. 2. 2019

  David Švehlík zahrál roli, která se velmi těžko hraje. Obvykle se tyto filmy točily jako o hrdinech na mramorových piedestalech. Naštěstí tvůrci hlavního hrdinu neshazují způsobem, jak jsem viděl v jedné nepovedené inscenaci ČT o Anthropoidu. Je to natočené solidně, zahrané taky a hodně depresivní konec zachraňuje dovětek Stránského osobně. Dobrá televize.

 • 65%
  0
  0
  10. 2. 2019
  Rédl (2018)

  Musím říct, že jsem první díl rozkoukal a vydržel s velkým sebezapřením, takže jsem další díl sledoval až s notným zpožděním. Ale jsem vlastně docela rád, že jsem se k Rédlovi vrátil, protože ačkoli se o něm říká, že je tam cítit nějaký severský styl, tak to ani náhodou. Zajímavá doba devadesátek, kterou jsem samozřejmě prožil, na mě udělala v Hřebejkově režii velice zajímavý dojem. Hlavní potíží byl pro mě ovšem Ondřej Sokol, který se mi v titulní úloze vůbec nelíbil a upřímně nechápu, proč ji hrál. Herecky tak film táhnou neznámí slovenský herci, pro mě, a zejména duo Hofmann a Novotný, kteří ty estébáky a obchodníky se smrtí zahráli naprosto přesně. Na jednu stranu mohou vypadat směšně, ale to rozhodně nejsou. Seriálu nakonec podrazil nohy úvod a bohužel naprosto směšná půlhodinka poslední epizody, kde měla zasáhnout dramaturgie. Doteď vlastně nevím, jak to skončilo, a to je docela problém. Jako atmosférická detektivka to ale dopadlo vlastně celkem slušně.

 • 85%
  0
  0
  8. 2. 2019

  Film má velice zajímavou výpravu a i když se jedná o scifi je to v podstatě dobové komorní drama, a to velice chytré. Člověk si tak nemůže nevzpomenout na kultovní snímek Gattaca, kde exceloval Ethan Hawke. A vzpomněl bych si na ten film, i kdyby v Predestination Ethan Hawke nehrál také hlavní roli. Tam i tady je naprosto brilantní. Výborně ovšem hraje také Sarah Snook, která se čas od času objeví v nějakém zajímavějším filmu, ale řekl bych, že na její schopnosti by se o ní mělo vědět mnohem víc.

  Predestination není lineární příběh, ostatně je o cestování časem. Naprosto záměrně kašle na paradoxy cestování časem, které známe z jiných filmů o tomto fenoménu, zejména Návrat do budoucnosti, ale i třeba ne až tak starý Looper. Ve filmu je tak vlastně možné téměř vše, takže při sledování filmu můžete skutečně čekat téměř vše.

 • 70%
  0
  0
  8. 2. 2019

  Pro mě zatím nejlepší díl celé série, kde exceluje Gabriela Míčová v dvojroli femme fatale i šedé myšky. Na filmu je také vidět, že se tentokrát pochlapil i kameraman, který kouzlil pěkné obrázky. Herecky se mi tam líbil i Karel Dobrý a pochopitelně i hlavní padouch, kterého ale nechci prozradit. Celkově dobře napsaný příběh s nečekaným vyústěním.

 • 60%
  1
  0
  8. 2. 2019

  Tuhle kriminální sérii táhne silou své aury Viktor Preiss a David Matásek. V tomto filmu se to povedlo o chlup lépe, než obvykle, a to zejména díky obsazení tří herců - Emílie Vašáryové, Ondřeje Malého a zejména Zuzany Stivínové, která ve filmu hrála objektivně ze všech nejlépe, ale to je také tím, že její postava byla vlastně ze všech nejzajímavější.

 • 75%
  0
  0
  8. 2. 2019

  Tak tohle je příjemné překvapení, protože konečně někdo pochopil, jak skomírající subžánr zombie komedie nakopnout po velkolepém Zombielandu. Office Uprising v zásadě nepřináší absolutně nic nového, to ale nepřines ani Zombieland, ale díky výborně vybranému castingu, který naprosto přesně pochopil v čem hrají je to neskutečná sranda. Brenton Thwaites, který mě překvapil v Synu zmaru, zajímavě dozrál a Jane Levy opět nezklamala. Film si ve svých scénách krade pro sebe fantastický Gregg Henry, ale obecně jsou tam dobří herci i v epizodních rolích. Komedie, která si absolutně na nic nehraje a pobavila mě. Fajn oddychovka.

 • 70%
  0
  0
  8. 2. 2019
  Close (2019)

  Z Noomi Rapace se díky Netflixu stala prvotřídní akční béčková královna a vystřídala Van Damma, Lundgrena a podobné béčkové krále streamu, dříve videa. Film je ryze ženskou záležitostí a i to je důvod proč možná trošku nadhodnocuji. Nečekejte žádné hlášky a údery na solar, ale drsnou akční královnu, která ovšem neztrácí city a velice sympaticky vybranou Indiru Varmu a Sophie Nélisse. Film něco stál, ale je to v podstatě komorní příběh z pár prostředí, které jsou ale hezky vybrané. Rozhodně mě to neuráželo a ta sedmdesátka je v podstatě velmi solidní a spravedlivé hodnocení. Klidně bych se podíval časem ještě jednou.

 • 90%
  1
  0
  6. 2. 2019
  Most! (2018)

  Nic jsem od toho nečekal a předchozí Kolečkovy scénáře mě moc nebavily, ani tolik vychvalovaný Trpaslík nebo Čtvrtá hvězda. Most! je ale evidentně něco úplně jiného, ostatně možná i díky tomu, že je na něm znát hodně improvizace a dialogy nešustí papírem. Je velice dobře, že Hofman nehrál postavu tak jak byla ve scénáři a naopak jí dodal drzou ostrost, díky které to funguje. S realitou to společného nemá nic, ale je to zábava.

 • 90%
  0
  0
  2. 2. 2019

  Strhující úvod ze soudní síně a následné velice drsné odmítnutí obhajoby a cesta na gilotinu činí je naprosto geniální expozice, kterou umocňují i vynikající hráči Annie Girardot, Jacques Perrin a Claude Brasseur. Film se následně přesouvá do velice klaustrofobické atmosféry a je vynikající, že i přes tíživé momenty se daří filmařům udržet sympatie k hlavnímu padouchovi a sympaťák Bruno Cremer výborně zastupuje mužský element. Když se ukáže, že celá záležitost je brutální komplot zkorumpované soudní moci a policie, nelze si nevzpomenout, že film Kajínek trochu vykrádal.A to nejen trochu.

 • 60%
  0
  0
  30. 1. 2019

  Protože v současnosti bydlím asi 50 kilometrů od toskánského Arezza, které mi přirostlo k srdci, řek jsem si, že tomuto filmu dám šanci, zvláště když je podle předlohy Daphne de Maurier a točil ho dobrý režisér. Navíc v něm hraje moje oblíbená Rachel Weisz. Jenže ouva. Sam Claflin je hodně nepříjemný, obtloustlý a dost otravný a pořád čekáte, že se něco stane. Na konci se něco stane a vy si řeknete, tak na tohle jsem snad ani nechtěl čekat. Každopádně úžasná kamera, skvělé kostýmy a Rachel WEisz to zachraňují, ačkoli mezi ústředním párem není žádná chemie. Inu, ani být nemá, ale tam není ani nic thrillerového, což by být mělo. Docela promarněná šance.

 • 85%
  0
  0
  30. 1. 2019

  Hodně nedoceněná Bondovka s výbornými scénami - honička aut v horách a v dole ve střední Itálii, honička na střechách Sieny nebo přestřelka v rakouské opeře v Breganz. Je tam řada odkazů na starší díly, jako třeba ropou natřená Fieldsová, kterou hraje moje oblíbená Gemma Arterton. Jak se mi film nelíbil v době uvedení, teď ho řadím mezi nejlepší bondovku vůbec.

 • 75%
  0
  0
  30. 1. 2019
  Syn zmaru (2014)

  Dobře, tento film jsme viděli už několikrát a v různých provedeních. Je to vlastně pořád to samé. Mladík na scestí, který uklouzne na dráhu zločinu a pak se nedobrovolně zamotává stále víc do osidel únosu, velké loupeže zlata a všeho co následuje. Má to slušnou atmosféru, velice dobré obsazení a na debut je to velmi slušné. Avery je rozhodně filmař, kterého se vyplatí sledovat. Loupež ve zlatém dole je naprosto špičková, stejně jako milostné dostaveníčko s Alicií Vikander v moři. A Ewan McGregor je naprosto skvělý v tomto filmu.

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2019

  OK. Tak tohle mi vyrazilo dech a naprosto chápu pohublého Tykwera na Berlinale, kde jsem ho potkal uprostřed natáčení tohoto nejdražšího německého seriálu vůbec. Díky ději jsem konečně pochopil o co vlastně v předválečném Berlíně šlo. Výborné postavy, zobrazení kriminálního podsvětí i berlínské bohémy je dokonalé, stejně jako černý humor. Tykwerův opus magnum.

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2019
  Bio Ráj (1988)

  Krásný film, u kterého se dá od začátku žasnout nad stylem vyprávění a vytříbenou hudbou Ennia Morriconeho. Film je hereckým koncertem Philipa Noireta a další herci, kteří ztvárňují postavy v různých časových obdobích tvoří úžasnou mozaiku jednoho lidského života. Film o lásce k filmu. Druhá půlka je stejně báječná jako první, kdo tvrdí že ne, je kokot:-)Zajímalo by mě, jestli Zdeněk Svěrák někdy přizná, že si dost vypůjčoval z tohoto filmu pro Obecnou školu.

 • 90%
  0
  0
  27. 1. 2019

  Krásný rodinný film se skvěle vybranými herci podle úspěšné knižní předlohy, kterou mají mnohokrát radši dospělí, než jejich ratolesti, ale baví se všichni. Pořádal jsem hned několik festivalových projekcí tohoto filmu a vždycky bylo plno a vždy vládla dobrá nálada. Parádní biják.

 • 100%
  0
  0
  24. 1. 2019
  Konformista (1970)

  Marcello Clerici je jedna z nejzajímavějších a nejslavnějších rolí v kariéře Jeana Louise Trintignanta. Film natočený podle předlohy Alberta Moravii vzbudil velký ohlas už v době svého uvedení a dnes se právem řadí ke klasice. Konformista totiž i přes své lokální a geopolitické zařazení dokáže oslovit diváky a vyvolat konotace v mnoha místech světa.

 • 90%
  0
  0
  24. 1. 2019

  Film režíroval David Lowery, filmař, jenž Redfordovi vděčí za mnohé a je si toho dobře vědom. Zřejmě i proto ustoupil Redfordovu přání, který ho donutil kompletně přepsat scénář. Loweryho totiž fascinoval osud skutečného Tuckera a přepsal ho do velmi realistického příběhu. Redford však v takovém fimu hrát nechtěl. Řekl, že Tuckera mají všichni u zádele a film není dokument. To byla zřejmě ta nejlepší rada, kterou mohl Lowery dostat, protože místo dalšího lupičského filmu vznikl úplně jiný film, který je mimochodem také o loupežích, ale především je o vůli žít a hlavně o Robertu Redfordovi. Pokud máte Redforda rádi, tak si tento film nenechte ujít, protože Lowery se v něm opravdu vyřádil.

 • 85%
  0
  0
  24. 1. 2019
  Suspiria (2018)

  Film se stejně jako originál natáčel na filmovou surovinu 35 mm a japonský kameraman Sayombhu Mukdeeprom, který natáčel i Guadagniho Dej mi své jméno má můj velký obdiv za to, jak skvěle se vypořádal s vizualizací filmu včetně filmařských postupů 70. let, které do filmu dostal. Ačkoli k nim mám obvykle výhrady, v tomto filmu všechny ty podivné rychlé zoomy skvěle pasují.

  Jestliže se v původním filmu skoro netančí, pak tady je tanec naprosto klíčový a film s ním stojí a padá. Řada tanečních scén je naprosto zneklidňující a taneční kreace vychází od opravdových mistrů tanečníků a tanečnic. Předposlední filmový tanec Volk je naprosto zběsilý a pochopitelně finále už z hlavy nikdy nevymažete, pokud tedy až k němu vydržíte.

 • 100%
  2
  0
  24. 1. 2019
  Favoritka (2018)

  Film je vyprávěný po vzoru Tarantina a mnoha jiných v kapitolách, které příběh rámují do několika epizod, které gradují do finále, jež je na Lanthimose překvapivě docela slabé. Já ovšem na filmu oceňuji věrnost barokní době a práci, jakou si filmaři dali se zachycením ducha doby. Všechny ty bizarnosti tak mají v Lanthimosově podání konečně opodstatnění a nejsou jen formálními hříčkami. Není to film, u kterého byste si zřejmě řekli, že jste se báječně pobavili a určitě se na to chcete podívat znova. To ani náhodou. Za sebe musím říct, že jsem rád, že jsem ten film viděl a zkuste mu dát šanci i vy. Neříkám, že to bude vítaná změna, ale změna to bude.

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: