Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 85%
  0
  0
  8. 5. 2020
  Marian (1996)

  Oslnivý debut Petra Václava, který jsme jeli navštívit s naší skautskou družinou do kina Na Perštýně, které už neexistuje. Film popisuje příběh mladého romského kluka z dětského domova až po jeho uklouznutí. Je to film dost krutý, bezvýchodný a velice pravdivý. Z nějakého záhadného důvodu to není klasika, ačkoli by být měla.

 • 80%
  0
  0
  8. 5. 2020

  Z mého úhlu pohledu je to dvojka v Shakespearových adaptacích Romea a Julie. Baz Luhrman v této době ještě nebyl ani zdaleka tak uznávaný a Leonardo Di Caprio už měl za sebou nominaci na Oskara a navíc byl v tom správném věku. Díky této současné adaptaci začal Hollywood přinášet další moderní Shakespeary, ale už se to moc nevedlo.

 • 70%
  0
  0
  8. 5. 2020
  Šeptej (1996)

  Slibný debut Davida Ondříčka, který jsem poprvé viděl v patnácti letech, takže jsem pochopitelně věděl, vo co gou. Film nás ani ne tak na příběh lákal na dobrou hudbu a taky, že se na to dobře dívalo. Ten film každopádně velice nepěkně zestárl a pro dnešní generaci je nepochopitelný. Takže spíš nostalgie.

 • 85%
  0
  0
  8. 5. 2020

  Velice lidský a dojemný film, který s jemným humorem popisuje příběh s hrdiny, kteří byli v 80. let doslova na okraji společnosti, přestože dnes by tomu tak nebylo. Michálkovi se podařilo vést herce k životním výkonům, a to jak v případě Bolka Polívky, tak Veroniky Žilkové.

 • 65%
  0
  0
  8. 5. 2020
  Kolja (1996)

  Ve své době se o tomto filmu hodně mluvilo a vyhrál také Oskara, ale mě k srdci nikdy nepřirostl. Příběh stárnoucího muže a ruského chlapečka je melodrama s humorem, který je mi hodně cizí a nikdy mě nebavil. Viděl jsem jednou a už ho nikdy vidět nechci.

 • 40%
  0
  0
  8. 5. 2020

  Bouře ve sklenice vody. Tento film mě nikdy neoslovil a hodnocení dávám v podstatě jen za špičkový soundtrack a Ewana McGregora. Ztráta času.

 • 55%
  1
  0
  8. 5. 2020

  Béčko na úrovni filmů Chucka Norrise, které je na úrovni nepříliš záživného comicsu, což se divák v závěrečných titulkách také dozví. Děj je šablonovitý a mnohokrát viděný a říkal jsem si, že tedy vyhraje forma. No a ejhle. Hned v úvodu skočí hlavní hrdina z výšky 30 metrů, což by samozřejmě nepřežil. Tam každý kdo nemá v hlavě míchané vejce pochopil, že na realističnost se tu hrát nebude. A taky, že ne. Akce je nepřehledná, špatně sestříhaná a dojde i na dost neskutečné WTF momenty - pád z okna na ulici v Bombaji, kde hrdinu po pádu z okna srazí auto a následně pokračuje v boji. Tento film vážně není příliš dobrý ani v rámci žánru.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Pakula se tímto filmem vrhl na adaptaci právnického thrilleru Johna Grishama a odstartoval lavinu snímků podle tohoto plodného autora. Není to typický popcornový film, ostatně Pakula není v žádném případě popcornový režisér. Denzel Washington tento film celkem oprávněně považuje za první vrchol své kariéry a souhlasili i diváci, kteří při 45 milioném rozpočtu nechali v kasách kin bezmála 200 milionů dolarů. Viděl jsem poprvé celé teprve nedávno a ten film funguje.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2020
  Přežít (1993)

  V roce 1993 přišel do kin film Přežít etablovaného producenta Franka Marshalla, který se posadil i na režijní křeslo. Film vznikl podle knihy a ta podle skutečné události, ze které tuhne krev v žilách. V roce 1972 se v Latinsko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byly zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. Knihu jsem četl a musím říct, že si ji budu pamatovat zjevně do smrti, to ovšem platí i o velmi zdařilém filmu, kde exceluje vycházející hvězda Ethan Hawke.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2020
  Stalingrad (1993)

  Jedna z prvních velkých polistopadových zahraničních produkcí, která se točila s českými filmaři. Stalingrad je naprosto šílená bitva z druhé světové války a tvůrci zde akcentovali především drsné podmínky neúspěšného obléhání. Je to film, který se také dost vymyká černobílému vidění, které se do té doby v českých kinech hrálo. Není to jednoduchá podívaná a jednou jistě stačí. Velké plus za angažmá českých filmařů a herců, protože to nebyla ani tak Mission Impossible jako právě Stalingrad, která Barrandov rozhýbala.

 • 100%
  0
  0
  6. 5. 2020
  Kráva (1993)

  Kráva je film z roku 1993, ale je nad slunce jasné, že je to film poetikou konce let šedesátých let, kdy byla Československá tvorba na špici. Není to velký film, který by chtěl strhnout epickým příběhem, ale slovy kameramana Ondříčka velký film dělají velké emoce, a to Kráva splňuje měrou vrchovatou. Radek Holub a Alena Mihulová jsou typově výborně vybraní. Krásný film.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Velmi povedený film, díky kterému jsem vzal na milost Kevina Costnera. Přiznám se, že v době mého teenagerovského věku mě neskutečně štval díky filmům Tanec s vlky, Osobní strážce a Robin Hood a hlavně nekritickému obdivu novinářů vůči jeho osobě. Dokonalý svět byl první film, kdy dostal jako herec přes prsty a přiznám se, že z toho důvodu jsem ten film chtěl vidět. A bylo to. Costner v tomto filmu podle mého tehdejšího soudu, který se nezměnil ani po letech skutečně hrál. Eastwood tento film natočil velmi dobře a je mi docela záhadou, že je třeba ve stínu Tajemné řeky, která je podle mého soudu o chlup horší film, než toto. Dobrý velký a smutný příběh.

 • 85%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Originální námět se zrodil v hlavě Tima Burtona, který se ale díky enormní časové vytíženosti rozhodl s těžkým srdcem režii svěřit svému kolegovi Henry Selickovi, který do té doby proslul jako režisér animovaných videoklipů slavící úspěchy na stanici MTV. A jak ho to napadlo? Stačí chodit do obchoďáku a pak prý, že je to jen chrám konzumu. Nejdříve si šel něco koupit kolem Halloweenu a uviděl všude výzdobu s dýněmi a pak si šel něco koupit před Vánoci a uviděl všude Santu Clause se soby. ,,Což to takhle spojit dohromady?“ A jak si usmyslel, tak udělal. Napsal tedy třístránkovou báseň, kde se inspiroval klasickými vánočními příběhy.

 • 100%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Tento malý vybroušený diamant světového filmu se udál díky souhře okolností, které bych se zdráhal nazvat šťastnými. Jméno Rivera Phoenixe mladším čtenářům asi nic moc neřekne, tedy pouze pokud si nevybaví mladého skauta ze začátku filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava. River Phoenix byl považován za největší hvězdu své generace a jeho život předčasně vyprchal po předávkování drogami na jednom divokém večírku, kde se potkali také Johnny Depp a Keanu Reeves. Pro oba pány dodnes traumatická zkušenost, kterou většinou přechází s no comment na rtech znamenala zejména pro prvně jmenovaného vstup do zajímavých projektů a k režisérům, o kterých si do té doby mohl zatím snít. Co žere Gilberta Grapea je ovšem průlomový snímek v kariéře začínajícího chlapíka jménem Leonardo Di Caprio. Ten se už dostal na plátna po bok Roberta De Nira, kde měl slušný úspěch u hledačů talentů a byla mu nabídnuta kopa peněz, aby si zahrál v jistém filmu u Disneyho, který dnes z loajality ke kolegům nezmiňuje. Místo toho si zvolil roli mentálně zaostalého bratra Gilberta Grapea a už tenkrát všem vyrazil dech. Lasse Halström mu tehdy řekl, že si je jistý, že zahraje cokoli bude chtít. Nominace na Oskara pro Di Capria byla bezpochyby zasloužená a tento snímek si určitě nenechte ujít, pokud jej neznáte.

 • 100%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Naprostá klasika. Návštěvníci je film, kde společně Christian Clavier s Jeanem Reno ztvárnili středověké rytíře s panošem, kteří se díky lektvaru propadnou do současné Francie. Návštěvníci byl ve své době absolutní hit a i po letech je to obrovská zábava těžící z rozporů mezi středověkem a civilizovanou současností, která probíhá za sympatické nekorektnosti a středověké brutality. Nutno dodat, že k úspěchu české verze také velmi pomohl zdařilý český dabing Oldřicha Víznera (Clavier) a Jeana Reno (Pavel Soukup).

 • 60%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Překvapivý malinký kanadský filmeček, který je pro mnohé lidi kultovním a dočkal se hned několika pokračování. Hlavní hrdina je sympatický hokejista, který se už nemůže vrátit na bruslích na led a tak se stane krasobruslařem a zabouchne se do své kolegyně. Je to romanťárna, červená knihovna, ale i to se musí umět. Tohle se povedlo.

 • 65%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Tenhle film jsem jako malý měl strašně rád a viděl jsem ho v kině. Je to tedy takové moje guilty pleasure, i když ten film přeci jen zestárl, a to nikoli úplně v pozitivní smyslu. Některé gagy tam ale nestárnou - malá gilotinka na obřízku, vypálení vesnice filmaři nebo playboy pro nevidomé.

 • 70%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Oproti geniální jedničce je to scenáristicky sešup, ale musím vyzdvihnout neskutečnou výpravnost, která si nikterak nezadá s parodovaným filmem Rambo 2. Některé scény hraničí s genialitou, některé jsou pochopitelně slabší. Charlie Sheen nabral svalovou hmotu do epických rozměrů a filmu vévodí Lloyd Bridges jako prezident, který mě rozesmál zdaleka nejvíc.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2020
  Cliffhanger (1993)

  Nečekaně povedená akční klasika finského režiséra Rennyho Harlina. Film má sice klasický klišé začátek, ale pak se velmi dobře rozjede, má řadu nečekaných zvratů, černý humor a akční film dělá vždy samozřejmě padouch. John Lithgow je padouch opravdu libový. Stallone hraje svůj solidní standard a herecky ho přehrává velmi sympatická Janine Turner. Vynikající je soundtrack.

 • 75%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Tento film jsem viděl mnohokrát, ale v dospělosti jsem se mu záměrně vyhýbal. Nyní jsem ale dělal úkol z dějepisu se svým synovcem, který pochopitelně absolutně netušil, jak má vysvětlit filmovou ukázku z tohoto filmu. Podotýkám je ročník 2004. A musím říct, že jsem se u toho filmu královsky bavil, ovšem navzdory scénáři, který je opravdu neskutečný. Geniálně zmáknutá propaganda, která je perfektně natočená. Vysílání tohoto filmu bez zasazení do souvislostí je ale jen polovina zábavy.

 • 75%
  0
  0
  4. 5. 2020

  Kombinace Krvavého sportu a Transformers se sympaťákem Hughem Jackmanem, který dokáže často utáhnout film, aniž by si to scenárista za svůj výkon zasloužil. V tomto případě Jackman zachraňuje i režiséra, mistra průměrnosti Levyho, jehož filmy vydělávají, ale mě opravdu nudí. Tento film jsem zhlédl navzdory jménu režiséra a na jedno zhlédnutí je oukej.

 • 0%
  0
  0
  4. 5. 2020

  Srbskému filmu se každý normální člověk vyhne. Na jedné besedě na gymnáziu se mě studenti ptali, co na tento film říkám. A naprosto chápu, že je podobné filmy přitahují. Inspirace Pasoliniho snímkem Saló aneb 120 dní Sodomy je v tomto případě naprostým faktem. Film se mnoha zemím celkem logicky vyhnul, protože příběh o úpadku pornoherce Miloše předvádějícího v rámci své profese věci, jež vidět prostě nechcete. Režisér Srdjan Spasojevic se pokusil tímto filmem tvrdě odsoudit srbskou vládu a film uvádí jako politický manifest. Je ale třeba dodat, že to neznamená, že by se na ten film dalo dívat. To opravdu nedá.

 • 85%
  0
  0
  4. 5. 2020

  Film z produkce HBO Grey Gardens (2009) Michaela Sucsyho (Navždy spolu s Channingem Tatumem a Rachel McAdams) je hranou verzí v Americe nesmírně kultovního stejnojmenného dokumentu (1975). Oba filmy jsou nesmírně divné a vychází z premisy, ze které vám nebude vůbec dobře. Matka s dcerou Velká a Malá Edie (Jessica Lange a Drew Barrymore) obývají usedlost Grey Gardens na pobřeží Atlantského oceánu. Ta chátrá, stejně jako její obyvatelky hrající mezi sebou psychologické hry, jež si v ničem nezadají se slavným filmem Co se vlastně stalo s Baby Jane? Jenže Baby Jane je přeci jen spíš stylizovaný psychologický film. Grey Gardens stylizovaný není, a o to je sledování je řekněme ,,hustší“. Je to film o dvou samotářských ženách, které se propadnou z exkluzivního světa do svého vlastního vesmíru, který nemá s realitou pranic společného. Pokud žijete doma s kočičkami, tak tento film upřímně doporučuji.

 • 70%
  0
  0
  4. 5. 2020

  Solidní televizní produkce, která vypráví příběh Emanuela Moravce, tedy osoby, kterou v učebnicích dějepisu nenajdete. Minimálně moje generace jí tam rozhodně neměla. Jako dramatické dílo, ale toto téma obstojí, zvláště když se zabývá tematikou Čechům velice blízkou - převlékání kabátu. Pan Labuda byl pro mě velké překvapení a ve spojení s dabérem panem Šromem vytvořili velice zajímavou postavu, kterou se vyplatí ty tři hodiny sledovat. Není to dokument a v rámci žánru a televizní produkce se s tím tvůrci popasovali rozhodně dobře.

 • 85%
  0
  0
  2. 5. 2020
  Nenávist (1995)

  Tenhle film mi dlouho unikal a vlastně jsem rád, že jsem ho viděl až teď, zejména ve světle nečekaného odkazu Les Miserables, který Francouzi vyslali do boje o Oskary. Příběh jednoho dne je obžaloba systému se vztyčeným ukazováčkem, který zůstal nevyslyšen. To po žlutých vestách a příběhu Bídníků dobře známe. Nenávist funguje velice dobře, nenudí, ústřední trojice nemá chybu, ostatně všichni to ve světě filmu dotáhli dost daleko. Překvapivě vyzrálý raný film Matthieu Kassovitze, kterému se už bohužel nepodařilo navázat na tak oslnivý start.

 • 80%
  0
  0
  2. 5. 2020
  Velký dar (2017)

  Náhodou zahlédnuto v televizi, protože do kina bych na to nešel. Musím ale uznat, že to bylo příjemné překvapení. Červená knihovna o chytré holčičce, despotické matce, sympatické černošsské sousedce, hodné paní učitelce a vztahu dvou sourozenců. Rozehrané je to dobře, herecké obsazení k sobě vzácně pasuje a Marc Webb to dobře řídí. Myslím, že tohle bude trvalka do budoucna vánočního programu.

 • 40%
  0
  0
  2. 5. 2020

  Hloupý film o jednom hloupém vysmaženém kloučkovi Pavlu Novotném, který vypráví svá moudra a autor dokumentu se tváří, že na vyprávění toho kloučka něco je. Celá bulvární scéna je naprosto trapná a zbytečná a režisérovi se nepodařilo ani zdaleka zachytit podstatu.

 • 1
  0
  30. 4. 2020
  Jan Žižka (2020)

  84%?

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2020
  Krysař (1985)

  Krysař byl největším projektem v českém loutkovém filmu od Trnkova snímku Sen noci svatojanské. Realizace trvala dva roky a stojí a padá s Bartovým osobitým výrazně expresivním výtvarném a režijním pojetí, kde se Barta vrhl do působivé vize inspirované německým expresionismem. Inspirací mu byl zjevně také skutečný Hammel, ačkoli ho pochopitelně nemohl v takové podobě převést na plátno, zvláště už díky výše zmíněné stylizaci, každopádně středověký gotický ráz města zachoval. Architektura města je tvořena úzkými uličkami, průchody, nesouměrnými okny a dveřmi, zvláštně vybočenými domy nebo většími architekturami. Toto pojetí je ovšem dokonalé a plně koresponduje s tématem středověké legendy v moderním, a přesto klasickém, pojetí.

 • 75%
  0
  0
  27. 4. 2020
  Rocky IV (1985)

  Ideologický sportovní film, který je poplatný své době a éře Reaganovy Ameriky. Film má šablonovitý scénář, postavy napsané jak comicsové karikatury a perfektního záporáka Dolpha Lundgrena, který když se během natáčení do Slye omylem trefil, tak skončil na ARO. Únava materiálu je už ale dost znát.

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita