Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  31. 3. 2019
  Ed Wood (1994)

  Jeden z Burtonových nejlepších filmů, za který by si jistě vysloužil Oskara, kdyby ten rok zrovna neměla premiéru série trvalek Vykoupení z věznice Shawshank, Pulp Fiction, Forrest Gump a Leon. Díky tomu tahle pecka zapadla, ale naprosto neprávem. Tento film je oslava kinematografie, toho snílkovství a bláznovství s jednou z nejujetějších love story, kterou kdy kdo natočil. Klasika.

 • 65%
  0
  0
  31. 3. 2019

  Pod Tarantinovu hlášku, kdyby mi ten scénář aspoň ukrad se nelze než podepsat. Aneb jak zprznit úchylnou černou komedii v poněkud brutálního kočkopsa, který má dost přemrštěnou délku a antihrdiny, kteří mě svým pobytem na plátně upřímně štvali. Celé to hýří nápady, ale je vidět, že tahle záležitost vznikla na drogách. Never more.

 • 70%
  0
  0
  31. 3. 2019

  Dobrá oddychovka, u které jsem se občas od plic zasmál. Zápletka je naprostá kravina, ale celé to nějak záhadným způsobem funguje a některé gagy jsou naprosto dokonalé. U mě vítězí scéna s motorovkou. Herecké obsazení je příjemné, mám rád Johna Cusacka, který mě ani tentokrát nezklamal.

 • 85%
  0
  0
  31. 3. 2019
  Intimita (2001)

  V době, kdy jsme Marka Rylance ještě neznali od Spielberga z Mostu špionů nebo Ready Player One hrál ve filmu, který jsem viděl v době své premiéry v kině a musím dodat, že na něj jen tak nezapomenu. Film byl uvedený v době Pianistky a provázela ho pověst poněkud skandálního snímku s otevřenými sexuálními scénami. Ano, ty tam jsou, ale jsou zobrazeny maximálně přirozeně a neočekávejte žádné umělecké porno. Tenhle film je totiž věrný svému názvu. Ve své podstatě je to velice smutný film, ale velmi pravdivý.

 • 100%
  0
  0
  31. 3. 2019

  Drahý spektákl s několika špičkovými scénami, temnou atmosférou a zobrazením dvorských intrik nekompromisních aristokratů. Už od úvodní scény svatby nenechává režisér nikoho na pochybách, že bude vyprávět rozmáchlými tahy štětce na pomyslné malířské plátno a laťku nasadí až do konce. Scéna Bartolomějské scény je naprosto jedinečná. Brilantní film.

 • 75%
  0
  0
  20. 3. 2019

  Televizní hra natočená v televizním studia Ostrava o Závišovi z Falkenštejna a vévodovi z Opavy v podání Vladimíra Kratiny? A víte, že ano? I když je to normalizacční hra a ve scénáři jsou vyloženě dietlovské obraty, které jsou pro mě dnes naprosto nestravitelné, je to hezky natočený komorní film s ve finále docela odvážnými dialogy na téma sexu, které bych tedy nečekal. Stopáž akorát, herci uvěřitelní a není to divadlo, což mě hodně potěšilo. Myslím, že třeba takovéto hry bych třeba rád viděl na internetu a ne shity jako Za oponou.

 • 85%
  2
  0
  18. 3. 2019
  Pašerák (2018)

  Eastwood tyhle filmy prostě umí. Žádná velká zdržovačka. Film letí kvapíkem, pointa se objevuje už po pár minutách filmového času a hlavní postavu prostě musíte mít rádi a fandit jí. V polovině filmu je jasné, že to nemůže skončit dobře a když to skončí, tak vám dojde, že jinak to ani dopadnout nemohlo. Bezvadnej biják.

 • 85%
  0
  0
  18. 3. 2019

  Francouzský filmový hit o francouzských Lidicích, které ale filmaři galského kohouta natočili spíš jako Ramba. Surový revenge válečný thriller má velkou oporu v dojemné dvojici Noiret - Schneider, kteří se ale ve finále prý v lásce úplně neměli. Na plátně jim to ale sluší velmi. Skvělé scény ze zámku, výborné invenční nápady, kaskadérské efekty, brutální krvavé efekty, a to v době kdy se takovéto filmy ještě moc nenosily. Film je to ale zatraceně smutný.

 • 100%
  0
  0
  18. 3. 2019

  Zelená kniha je v podstatě Řidič slečny Daisy, ale pochopitelně trochu jinak. Je to road movie o drsném chlápkovi, Taliánovi jak poleno se srdcem na správném místě a citlivém muzikantovi, který to má v hlavě v pořádku, ale nechce se smířit s tím, že pro ten svět tam venku je jen atrakce. Nechápu proč o tomhle filmu někdo říká, že je to pohádka. To ani náhodou. Mimochodem ve srovnání s BlacKKKlansmanem je tohle mnohem lepší film.

 • 65%
  0
  0
  18. 3. 2019
  Ironclad (2011)

  Nadprůměrný historický film se zajímavě vybraným neokoukaným hereckým ansámblem v čele s Jamesem Purefoyem, Brianem Coxem, Paulem Giamattim, Kate Mara a Derekem Jacobim. Krutý film ze středověku, který ale vlastně dopadl velice dobře a uvidíme, zda se Jáklovi alespoň trochu podaří dostat se Žižkou jako v tomto filmu. Laťka je vysoko.

 • 90%
  0
  0
  12. 3. 2019
  Bojovník (2015)

  Film staví na zažitém žánrové klišé a pro mnohé zřejmě nepřináší nic moc nového. Není to takový nářez, jako když se objevil De Niro v odporné kreaci v Zuřícím býkovi, Gyllenhaal není ani takový dobrák jako Rocky, ale je tam něco, co mě při sledování filmu trklo a co nikdo podle mě nenapsal. Gyllenhaal představuje dnešní produktivní generaci tátů od rodin, kterým stačí jedno větší uklouznutí a z rodinné idyly postavené na hypotékách a spotřebních úvěrech se může stát noční můra. Bojovník není hloupý film a netočili ho hloupí filmaři, netroufám si tvrdit, jak bude hodnocený za deset let, to nepřísluší nikomu predikovat, nikdo nemůže vědět kam se film zařadí. Jisté je to, že je to film kvalitní, plný emocí a profesionálně natočený. A já si myslím, že to není vůbec málo.

 • 30%
  0
  2
  12. 3. 2019
  Paterson (2016)

  Milý Jime, viděl jsem 90% všech Tvých filmů, ale tohle mi nedělej. Tohle je prostě průšvih. Adam Driver je divný herec a celý ten film je jak školní cvičení pubertálního gymnazisty z konce 80. let. Tohle prostě adorovat nebudu, je mi líto. Pro mě nejhorší Jarmushův film.

 • 80%
  0
  0
  12. 3. 2019

  Cesta zhýčkaného dítěte není ani tak film Jeana-Paula Belmonda jako Clauda Lelouche, a to především. Intelektuální francouzský filmař natočil zajímavý snímek o zpytování a druhé míze, a to v nádherných exteriérech. Tyto filmy se dnes už vůbec netočí, takže pokud máte rádi poctivou filmařinu a Belmonda v nejlepších letech, tak si to nenechte ujít.

 • 75%
  0
  0
  12. 3. 2019

  Remake staršího filmu, respektive nová adaptace vynikajícího scenáristy italského neorealismu Cesareho Zavattiniho. V tomto ohledu se vlastně nelze divit, co se na plátně odehrává. Stárnoucí muž, zjevně dříve úspěšný zažívá hodně volný pád, a to v podstatě jenom díky tomu, že zestárl. Hlava je v pořádku, mysl je v pořádku, ale tělo už neslouží a tvář nedokáže zakrýt, že čas už si hlavní hrdina z většiny užil. Dobrý film.

 • 100%
  0
  0
  12. 3. 2019
  Mlčení (2016)

  Mistrovský film, který se právem zapíše do dějin kinematografie, respektive už se tam zapsal. Scorsese natočil temný příběh o jezuitských misiích v Japonsku s naléhavostí a přesvědčivostí, které ovšem musí divák doplnit vlastním pohledem na věc. Takovéto filmy se dnes vůbec netočí a dodnes nechápu, že to bylo natočeno v roce 2016 a za účasti Paramountu. Bravo!

 • 85%
  0
  0
  10. 3. 2019

  Zajímavě vystavěný film natáčený v dechberoucích lokacích - kapucínská krypta s mumiemi v Palermu, dálniční přivaděč na Neapol a mnohá další. Film nemá příběh v kalsickém slova smyslu, je to spíš vystavěný policejní spis, kde se vrší důkazy a výpovědi. Ústřední postavou je římský detektiv se správným čuchem na lumpárny, který je v podstatě divákovým avatarem v prostředí korupce a sociálních nepokojů. Silné a chytré drama s koncem, který je hodně drsný a zcela odpovídající době 70. let.

 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2019

  Při sledování jsem si několikrát vzpomněl na Ready Player One, ale je dost možné, že to je film z nedávné doby a má s Alitou společné dějové znaky. Můj jedenáctiletý synovec byl z Ality naprosto unešený a ono to tak vlastně má být. Je to film pro dospívající publikum, a to podle mě nebude zklamáno. Přiznám se, že se mi film líbil a je určitě lepší než současná produkce Marvelu, ale cílová skupina ve svých šestatřiceti už prostě nejsem.

 • 70%
  0
  0
  5. 3. 2019
  Rupture (2016)

  V podstatě nezařaditelný sci-fi horror, který je takovou utopickou vizí zjevně inspirovanou i nějakým tím Bradburym. Film je velice napínavý, je natočený velice úchylně, ostatně od Shainberga, tvůrce vynikající úchylné tragikomedie Sekretářka bych ani nic jiného neočekával. Noomi Rapace podává opět velice intenzivní fyzický výkon a film jsem sledoval zejména díky ní. Normálnímu divákovi ovšem film doporučit rozhodně nelze:-)

 • 100%
  0
  0
  5. 3. 2019
  Prometheus (2012)

  Geniální nadčasové sci-fi od Ridleyho Scotta, který se prostě neopakuje. Film je plný akce, humoru, napětí a bravurních hereckých výkonů v čele s úžasnou Noomi Rapace, Michaelem Fassbenderem, dokonalou mrchou Charlize Theron a sympaťákem kapitánem Idrisem Elbou. Tenhle film spousta lidí hejtuje a přitom často jenom proto, že si přečetli recenze od pár zamindrákovanejch kokotů. Na plátně nebo velkoplošné televizi je to absolutní pecka.

 • 20%
  0
  0
  5. 3. 2019

  Naprostá katastrofa. jednička mě bavila, skvělé triky, dobří herci, zejména Charlize Theron a Chris Hemsworth, ale tohle je prostě strašný. Děj nedává vůbec žádný smysl. Je to chaotický bordel s mými oblíbenými herci, kteří se snaží hrát tak, aby nebyli radši ani vidět. Nechápu proč tento propadák dal někdo do výroby.

 • 75%
  0
  0
  5. 3. 2019

  Čekal jsem sportovní drama plné emocí a místo toho jsem viděl komorní psychologické drama se špičkovým hereckým obsazením. O La Beoufovi jsem měl vysoké mínění už dlouho a jako McEnroe je vynikající, ačkoli mu vlastně není vůbec podobný, ale dokonale se mu podařilo naučit se jeho pohyby včetně jeho pověstného schovávání do ručníku, tedy jak si pamatuju:-) Sverrir Gudnason mě příjemně překvapil, protože jsem ho neznal a to bude velká hvězda. Stellan Skarsgard také není do počtu. Potíží tohoto filmu je určitá rozpolcenost, což se bohužel u tenisových filmů někdy stává. Pro mě zůstane zřejmě navždy nejlépe nasnímaný tenisový film romantická komedie Wimbledon. Každopádně je Borg McEnoroe o třídu lepší film než nedávný Souboj pohlaví. Film rozhodně není pro každého, ale poselství toho filmu je jasné a zřejmé. Zajímavý snímek.

 • 20%
  1
  0
  4. 3. 2019

  Pankáčských dvacet:-) Znám lidi co to sledují a baví se o tom. Pro mě nestravitelná záležitost.

 • 90%
  0
  0
  4. 3. 2019
  Climax (2018)

  Od režiséra Gaspara Noého jsem viděl Zvráceného a musel jsem ho stopnout, než jsem ho dokoukal. Climax je hodně podobná záležitost. Film stojící na stejném půdorysu jako vynikající Experiment je hodně drsný příběh na téma skupinka svobodomyslných tanečníků liberálů se v uzavřeném prostoru stane pěkně ostrou partou sadistických zmetků. Je to úchylné? Ano. Je to skvěle natočené? Sakra dobře. Pustil bych to na Nově místo Ordinace? Jo a smál bych se!:-) Sofia Boutella je skvělá a rozhodně jeden z nejoriginálnější art filmů posledních let.

 • 65%
  0
  0
  3. 3. 2019

  Slušně odvedený studiový film na téma Smrtonosná past na hokejovém stadionu. Našince potěší, že se děj odehrává na finále i v Česku oblíbených klubů Pittsburg Pinguins a Chicago Blackhawks. Van Damme zvládá roznožku i v bruslích a jako hasič bez bázně a hany na to fyzicky prostě má. Smrtonosná past to není, ale Hyams režírovat umí. OK film.

 • 70%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Souboj cti (1996)

  Výpravný snímek navracející se k Van Dammovým kořenům Krvavého sportu, který je podle mě konečně uznáván jako respektovaná akční klasika. Příjemné je, že Van Damme zde prokázal, že umí hrát, psát a hlavně vyprávět příběh. Tohle je film, na který může být JCVD dost hrdý.

 • 50%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Double Team (1997)

  Vynikající akční scény sráží exhibující Dennis Rodman, který je prostě pošuk a vůbec neumí hrát. Mickey Rourke si podle mě nepamatuje, že v tomhle filmu vůbec hrál. Scénář je spíchnutý, aby se neřeklo a Tsui Hark se snaží seč může. Docela mě pobavilo finále s tygrem:-)

 • 55%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Kontraband (1998)

  Kontraband je poslední film devadesátých let kdy byl JCVD pod hlavičkou velkých studií a jeho filmy se uváděly v tisícovkách kin. Díky příšernému PR tohoto filmu, které absolutně nezvládlo Van Dammovy vyhrocené potíže se závislostí na kokainu skončil film velkou katastrofou. Místy by to chtělo být komedie a Rob Schneider se snaží, ale moc to nefunguje.

 • 55%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Replikant (2001)

  Ale jo, slušný videofilm natočený ve zbytkách rekvizit Schwarzeneggerova 6. dne, které Van Dammovi přenechal jeho kamarád režisér Peter Hyams, co mu režíroval Timecopa. Film z období, kdy Van Damme doslova slezl hrobníkovi z lopaty díky své závislosti na drogách.

 • 55%
  0
  0
  3. 3. 2019

  O poznání lepší pokračování než remake originálu, uff. Film jsem viděl na italské televizi v hlavním vysílacím čase a už od úvodních titulků bylo jasné, že tentokrát se bude méně filozofovat a více bojovat. Borci předvádí dobré herecké výkony, ale až na JCVD a Christophera Lamberta tam hrát nikdo moc neumí.

 • 85%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Upgrade (2018)

  Film vznikl v produkci Jasona Bluma, bratru za 5 milionů dolarů a v amerických kinech ho distribuuje Blumova distribuční společnost BH Tilt. Pokud očekáváte, že se jedná o horror, budete možná trochu zklamáni. Upgrade sice obsahuje řadu pěkně ostrých scén s brutálním násilím, ale jinak je to akční sci-fi. Ptáte se, zda se za tak málo peněz dá natočit film do kin tohoto žánru? Ale ano, dá a vypadá to vlastně celkem slušně a výpravně.

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: