Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  15. 5. 2020

  Příběh mladé ženy, která přijme chůvu pro své dítě je docela obyčejný námět pro cokoli, jenže tentokrát je chůvou psychopatka, která svou zaměstnavatelku viní ze sebevraždy svého manžela. Roztáčí se kolotoč nebezpečných situací a napětí mezi dvěma silnými ženskými charaktery. Film režíroval zkušený řemeslník Curtis Hanson, který byl opravdu dobrý filmař a tento film patří k jeho lepším titulům. Mimochodem kritika tento film dost neprávem sestřelila.

 • Podle mého soudu naprosto srovnatelné s jedničkou. Drebin ve dvojce pronásleduje průmyslového magnáta, který se pomocí důmyslných triků snaží přesvědčit prezidenta Spojených států, aby namísto alternativních technologií podporoval atomovou energii. Dvojka je opět nadupaná gagy, scénami jak vystřiženými z grotesky i dadaistickými slovními přestřelkami.

 • 80%
  0
  0
  15. 5. 2020
  A co Bob? (1991)

  Nedoceněná a hodně vtipná komedie Franka Oze na téma, kdo je větší blázen, zda psychiatr nebo jeho pacient? Podstatou situačního humoru je neustálé pronásledování psychiatra žijícího rodinným životem jeho pacientem Bobem trpícím skutečně velkým množstvím neuróz. Psychiatra hraje Richard Dreyfuss a Boba Bill Murray. Velká sranda.

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2020

  Naprosto zásadní dokument a opravdu kvalitní zachycení fenoménu zpěvačky Madonny, který je díky tomuto dokumentu mnohem snadněji pochopitelný. Nedávno jsem viděl pokus od Lady Gaga o něco podobného a prostě náhražka nemůže nikdy fungovat. Vynikající ukázka dobře odvedeného marketingu.

 • 85%
  0
  0
  15. 5. 2020
  Oheň (1991)

  Výborně natočený katastrofický film Rona Howarda, který si zde vybírá jednu z hvězdných dvouhodinovek své snad až příliš houpačkové kariéry. Oheň není jen přímočarým thrillerem o drsných chlapech, ale také rodinnou kronikou a psychologickým příběhem mixnutým s kriminálním příběhem o žháři. Povedená klasika.

 • Snímek Srdce temnoty: Filmařova apokalypsa je jedním z nejvíce strhujících dokumentů o filmařině a po jeho zhlédnutí se utvrdíte v tom, že Coppola je geniální filmař s vizí a že je velký klikař. Také je z filmu patrné, že film je vždy kolektivní dílo a kdyby všichni ze štábu nevěřili, že točí mistrovské dílo, tak by film skončil úplně jinak. Film získal dvě Prime Time Emmy (nejvýznamnější televizní cena v USA) za nejlepší režii a střih.

 • 90%
  0
  0
  15. 5. 2020

  Zemřít znovu není film pro tzv. normálního diváka, kterému dost možná přijde nudný nebo moc komplikovaný, ale to neznamená, že by to nebyl film zajímavý. Film se odehrává ve dvou dějových rovinách, dodržuje pravidla psychothrilleru a přiznaně čerpá z toho nejlepšího ze studnice nápadů Alfreda Hitchcocka. Hlavní devízou filmu je ovšem brilantní režie i herecký výkon Kennetha Branagha.

 • 80%
  0
  0
  15. 5. 2020

  Tenhle film by nikdy nevznikl bez úspěchu Pretty Woman, předchozího projektu Garryho Marshala, který do něj chtěl primárně obsadit Al Pacina a Michelle Pfeiffer. Tehdy nechtěli, ale tomuto filmu se mu už upsali. Příběh o dvojici osamělých lidí zachovává podstatu divadelní hry, ale Marshall dokazuje, že dokáže natočit i na sevřeném prostoru působivý film. Film měl značný komerční úspěch a rozhodně obstál testem času.

 • 80%
  0
  0
  15. 5. 2020
  Bugsy (1991)

  Biografický snímek o posledních deseti letech ,,Bugsyho" Siegela, mafiána, který si splnil svůj velký sen a v roce 1947 založil v nevadské poušti zábavní Las Vegas. Levinson režíroval Beattymu jeho další velký autorský projekt, který si ho cleý vydupal ze země po úspěchu Dicka Tracyho a zhostil se v něm výborným způsobem hlavní role. Oslní i jeho životní partnerka a hlavní hvězda filmu Annete Benning, kterou pro svět filmu objevil Miloš Forman ve Valmontovi.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2020

  Solidní parodie na Top Gun, která je hodně střelená a zábavná svým dada humorem, který z nějakého záhadného důvodu v devadesátkách už nefungoval. Hlavní hrdina v podání Charlieho Sheena je neuvěřitelně zábavný frigovským způsobem, tedy tím, že říká a dělá šílené věci a přitom nehne brvou. Překvapí charakterní divadelní herec Lloyd Bridges jako dementní prezident. Legrace, která chce jen pobavit a jde jí to zatraceně dobře.

 • 80%
  0
  0
  14. 5. 2020
  Noc na zemi (1991)

  Jarmusch zasazuje děj do pěti pro svět filmu zásadních měst, vše spojuje taxík a postava rozmlouvajících taxikářů a jejich klientů. Taxíky tedy jezdí v Los Angeles, New Yorku, Římě, Paříži a Helsinkách a vozí se v nich takové hvězdy jako Winona Ryder, Roberto Benigni, Armin Mueler Stahl, Rosie Perez nebo Gina Rowlands. Film se stal slušným úspěchem po všech stránkách. Viděl jsem v kině a je to úplně jiný zážitek než v televizi.

 • 90%
  0
  0
  13. 5. 2020

  Britská veřejnoprávní televize je v řadě ohledů nedostižným vzorem pro většinu televizí. Netvrdím, že vše je skvělé, ale některé programy jsou famózní. Jeden z nich je trojdílný dokument History of Horror With Mark Gatiss. Gatiss je příjemný a neafektovaný moderátor, který hravě přesvědčí, že ví o čem mluví, v rozhovorech jde po podstatě a nemlátí prázdnou slámu.

 • 90%
  0
  0
  13. 5. 2020

  V Horrorové Evropě se dozvíte spoustu zajímavých informací, řada věcí se zasazuje do souvislostí a jistě se vám otevřou nové obzory. Je vítané, že se i tak konzervativní Angličani odhodlali k natočení i něčeho na starém kontinentě, notabene, když je to dobré a naprosto odlišné od americké produkce, kterou jsme si už docela dost osvojili. Tento film může být užitečný dokonce i pro studenty filmové vědy a pro filmové fanoušky je to další skvělý počin. Výtku mám ale pro vynechání horroru z Československa.

 • 85%
  0
  0
  13. 5. 2020
  Doors (1991)

  Nestárnoucí hudba a nonkonformní osobnost giganta Jima Morrisona představila světovému publiku řadu začínajících vycházejících hvězd. 140 minutový širokoúhlý epos zaujme svou vysokou obrazovou stylizací a skvělými hereckými výkony podbarvenými hudbou The Doors, kterou já osobně mám velmi rád. Ze svého okolí znám dokonce řadu lidí, kteří tento film adorují do svých soukromých žebříčků nejlepších filmů a pro diváky, kteří jej ještě neviděli, jsou to lidé, kteří mají nějakou zkušenosti s drogami. Z každého políčka filmu je patrné, že Stone ví o čem mluví a režíruje zručně a sebejistě. Film měl na Stonea relativně vysoký rozpočet, ale své náklady na celosvětových tržbách a díky prodeji nosičů bez problémů pokryl. Pecka.

 • 50%
  0
  0
  13. 5. 2020

  Z mého úhlu hodně přeceněný film, který je především divný a svědčí o zálibě Terryho Gilliama v návykových látkách všeho druhu. V tomto filmu se úžasně snoubí nesympatické postavy s nesmyslným a vykonstruovaným příběhem. Nikdy jsem nepochopil, proč má ten film tak dobré hodnocení, něco mi zřejmě uniklo.

 • 80%
  0
  0
  13. 5. 2020

  Scott si vzal dvě charakterní herečky Susan Sarandon a Geenu Davis a natočil mistrovský kousek. Kritika ho překřtila na feministického režiséra, což Scott popírá, i když by s takovou pověstí jistě dostal lepší hodnocení od poloviny amerických redakcí. Jeho cílem bylo natočit film o silných postavách, který je postavený na příběhu, tedy žádné vizuální hříčky, nic moc jinotajného. Zkrátka film pro publikum s jasným poselstvím. A tahle formule mu vyšla dokonale. Ve filmu se objeví v epizodní roli Brad Pitt. Závěrečný obraz vešel do dějin amerického filmu.

 • 85%
  0
  0
  12. 5. 2020
  Vřískot 2 (1997)

  Zdařilé pokračování veleúspěšného horroru, které v kvalitě nešlo ani zdaleka tak dolů, jak bývá zvykem, což je příčinou dobrého scénáře a zkušeného Wese Cravena, který zůstal na režijní sesli. Tento slasher opět rozehrává pravidla slasherů a zábavně rozehrává děj tak, jak se rozebíhá ve všech dvojkách, tedy aby byl brutálnější, více mrtvých a více sexu. Překvapivě intelektuální zábava.

 • 75%
  0
  0
  12. 5. 2020
  Mandragora (1997)

  Hodně nedoceněný film, který popisuje stinnou stránku pražského sex byznysu a prostředí promiskuitní homosexuální komunity a chlapeckých prostitutů. Autor objektivně věděl o čem točí a znám hned několik kluků, kteří hráli ve filmu kompars. Kamarád mi před lety vyprávěl, že to byl jediný český film v jedné floridské videopůjčovně, který tam našel, když se tam byl podívat.

 • 75%
  0
  0
  12. 5. 2020

  Tenhle film je pro Hollywood tak něco netypického, že se naprosto nedivím, že si získal kultovní proslulost. Kombinace space opery a satanistického horroru je samozřejmě naprosto béčková, ostatně Anderson to ani jinak neumí, ale z nějakého záhadného důvodu má ten film slušnou atmosféru.

 • 70%
  0
  0
  12. 5. 2020

  Tento kanadský thriller jsem viděl opakovaně a musím říct, že je to povedená show. Scénář není nejoriginálnější, ale je to natočeno s přehledem a hodně tomu pomáhá trojice hlavních představitelů. Příjemným zpestřením jsou také občasné vtipné hlášky, které jsou zábavné, ale ne jak pro třináctileté děti. Dobrý thriller.

 • 80%
  0
  0
  12. 5. 2020

  Mezinárodní trhák a dodnes televizní trvalka popisuje příběh rakouského horolezce v podání Brada Pitta na jeho cestě za duchovním poznáním v úchvatném horském prostředí. Sice tímto filmem bylo jak Pittovi tak Annaudovi s definitivní platností zakázáno vstoupit na území Čínské lidové republiky, ale to už dávno neplatí. Na jistotu režírovaný film operuje se vším v čem je Annaud dobrý, totiž v prvoplánovém přímočaře mířeném sdělení na pozadí úchvatných scenérií.

 • 85%
  0
  0
  12. 5. 2020

  Název je odvozen od písně Boba Dylana, kterou pro filmové účely nahrála německá skupina. Klepání na nebeskou bránu je pro našince pochopitelný film. Je to nostalgická komedie a gangsterka, ale nestříká v ní krev, ostatně dokonce v ní není ani kapka krve. Ve filmu se odkazuje na populární americké filmy, které v Čechách velice dobře známe, včetně Pulp Fiction, Policajta v Beverly Hills a dalších, ale vtipy fungují i samostatně. Pokud se nad tím zamyslíte, v mnoha úspěšných českých komediích hraje smrt velkou roli, ačkoli by se s ní mělo šetřit, a to nejen v komediích.

 • 75%
  0
  0
  12. 5. 2020

  Kniha je dítkem své doby a obecně tvorbu Michala Viewegha rád nemám a přestože jsem rozečetl Účastníky zájezdu, tak se to z mého úhlu nedalo. Tento film dopadl podle mého soudu celkem dobře, přestože mi k sobě Vetchý se Šafránkovou moc nepasovali. Je to film své doby, sled historek, buď úsměvných nebo dojemných. Na jedno zhlédnutí dobré.

 • 100%
  0
  0
  11. 5. 2020
  Kleopatra (1963)

  Pokud bych si měl odmyslet tu slavnou legendu o natáčení tohoto velkofilmu tak mi zbude film, který nevynechám při žádné televizní repríze. Film o moci, zradě, lásce, nenávisti s impozantními herci a neošizenou výpravou. Loni jsem byl v Cinecittá v Římě a prohlížel si ty úžasné kostýmy a kulisy. Opravdový velkofilm.

 • 90%
  0
  0
  11. 5. 2020

  The Changeling je vkusná duchařina, která je natočena s elegancí. Nečekejte žádné nechutnosti, sliz nebo něco podobného. Film také nemá žádné strhující tempo, ale tím se duchařské horrory nevyznačují nikdy. Je vidět, že Medak se chtěl spíš přiblížit ke klasikám jako The Haunting, než tehdy módním horrorům. I to je zřejmě důvod, proč je ten film dnes tak dobrý. Jason Blum se totiž k napínavé filmařině bez rozmáchlých krvavých efektů také vrací a The Changeling jistojistě využívá třeba do série Insidious. Film pak přichází s hodně zajímavým finále, kdy propojí dějovou linku z minulosti se současností. A právě tam funguje opravdu skvěle. Medakovi se totiž podařilo film také solidně zakončit, což se kolikrát nepovede ani zkušeným filmařům.

 • 75%
  0
  0
  11. 5. 2020

  Snímek je adaptací stejnojmenného úspěšného knižního bestselleru Frances May vycházející z jejího skutečného životního příběhu. Film sází na sympatickou hlavní hrdinku v podání Diane Lane, romantiku pro různé věkové kategorie a humor vycházející ze střetu kultur, ale nebyl by to Hollywood, aby nebyl mezinárodně srozumitelný, takže je to střet starého a nového. Film byl nominovaný na Zlatý globus pro nejlepší ženský herecký výkon Diane Lane a americká asociace filmových výtvarníků film nominovala za nejlepší výpravu v současném filmu toho roku.

 • 85%
  0
  0
  10. 5. 2020

  Příběh o svobodné matce, která zabojuje s velkým nepřítelem je typická americká pohádka a životní opus Julie Roberts. Na filmu jsem byl v kině a moc jsem s eu něj bavil. Moje tehdejší holka si v Drážďanech koupila DVD a pouštěla si ho v německém dabingu a při tom žehlila. Naučila se obojí, žehlit i německy.

 • 85%
  0
  0
  10. 5. 2020
  Podfu(c)k (2000)

  Do filmu se vrátili staří známí z Ritchieho debutu, ale neotřelý režisér nalákal i jména mnohem hvězdnější jako Brada Pitta, Benicia del Tora nebo Dennise Farinu. Film to byl opět úžasně kinetický s neuvěřitelně over the top humorem v nevhodných situacích a šílenými situacemi. Film ale musíte vidět v originále! V dabingu film ztratil 50%. Film vydělal násobek svého rozpočtu ale všem bylo jasné, že další podobný film už nebude ono. Ostatně další podobný film natočil až v roce 2020.

 • 85%
  0
  0
  10. 5. 2020
  Trosečník (2000)

  Zemeckisovi se velmi zalíbil scénář k filmu Trosečník a jelikož potřeboval, aby Tom Hanks v průběhu natáčení razantně změnil svůj vzhled, rozhodl se, že v pauze mezi jeho fyzickou proměnou natočí duchařský thriller Pod povrchem. O tom, že to nebyl dobrý nápad se přesvědčil vzápětí. V průběhu natáčení Trosečníka totiž Tom Hanks málem přišel o nohu, kvůli sněti, kterou mu způsobil zarostlý písek v přehlédnuté krvavé ráně na noze a rychlé natáčení Pod povrchem se nakonec dramaticky protáhlo. Oba filmy sice vznikaly pro stejné studio, ale to se nakonec ukázalo jako skutečně medvědí služba. Hlavouni z Hollywoodu tak o všech potížích filmu věděli.
  Zemeckis se musel v průběhu natáčení pohybovat mezi kanadským Vermontem, Moskvou a Filipínami. A pověstně kam přijel, tam se něco pokazilo. Vzhledem k tomu, že si oba filmy také produkoval, tak zažíval skutečně perné chvilky. Zde by bylo dobré také připomenout, že v této době také rozjíždí s Joelem Silverem společnost Dark Castle na laciné horrory, ale brzy je především Silverovi jasné, že Zemeckis si se svou býčí svéhlavostí zadělává na to úkoly absolutně nezvládnout. Ukázalo se však, že někdo tam nahoře ho má rád, protože oba filmy skončily kasovním úspěchem. Nutno však dodat, že již v této době se ovšem Silver poohlíží po jiném kumpánovi. Trosečník je moderním příběhem Robinsona Crusoe a přestože je one man show Toma Hankse, ukázalo se jeho natáčení jako očistec. Zemeckis se svým štábem objel skutečně celou zeměkouli a upřímně, na plátně to vůbec není vidět. Film má sice své zajímavé momenty, ale je na něm vidět, že byl spíš vyvzdorován smějícímu se osudu do tváře, než nějak promyšleně natočený.

 • 100%
  0
  0
  9. 5. 2020

  Objektivně první počin Eliho Rotha, který jsem viděl a vřele doporučuji všem. Tedy, všem, kteří milují horrorový žánr, stejně jako já. Sedm epizod, dobrá témata, zajímavě vybraní filmaři a herci, k tomu nechybí humor a tuším, že jsou dokonce v horrorové lokaci Amityville, ale ruku do ohně bych za to nedal. Samozřejmě, že je to jen o amerických horrorech, pro ty evropské je tu třídílná show BBC s Markem Gattisem.

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita