Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 40%
  0
  0
  16. 1. 2020

  Manželská historie je vlastně podobný příběh jako Joker. Vezměme slavné filmy z minulosti, seberme z nich atmosféru a způsob natáčení a pak si pohovořme, jak jsme objevili Ameriku. Tento film jsme už minimálně jednou viděli. Jmenoval se Kramerová versus Kramer a excelovali v něm Dustin Hoffman a Meryl Streep. Režijně jsme tento film už také viděli, jmenoval se Dvanáct rozhněvaných mužů. Americké právo neznám, takže nevím do jaké míry je příběh věrohodný. Každopádně po přečtení synopse a začátku filmu jsem si myslel, že to třeba nebude tak průhledné. Minimálně prvních 8 minut bylo opravdu dobrých. Pak to šlo ale celé do kopru. Scéna s nožíkem je tedy hovadina. Nejlepší ve filmu jsou Ray Liotta, Alan Alda a Laura Dern, bez kterých by to bylo dost k nesnesení.

 • 70%
  0
  0
  16. 1. 2020

  Objektivní potíží filmu je v určité banalitě scénáře a ač se režisér snaží do filmu cpát mysteriózní atmosféru horem dolem, celý film se nijak výrazně nerozjede. Ačkoli je film podle knižního bestselleru, tento příběh jsme už četli a viděli na plátně mnohokrát a bohužel často mnohem lépe. Příjemnou změnou tohoto filmu je ovšem japonská exotika a samozřejmě Alicia Vikander.

  Mě osobně na filmu iritovalo, že režisér měl pocit, že může točit jako Michelangelo Antonioni (Noc) v šedesátých letech. No, nemůže. Dnes tento styl prostě netáhne. Nebo táhne, pokud si k tomu zapálíte jointa jako diváci v šedesátkách.

 • 85%
  0
  0
  13. 1. 2020

  Tento seriál jsem zaregistroval díky časopisu Hollywood Reporter a také reklamě v italském kině v době, kde jsem zrovna bydlel. Útěk z vězení v Dannemoře je nečekaný režijní úspěch Bena Stillera, který podruhé v kariéře točí temnější látku. Nesmírně věrohodné drama podle skutečné události s občasnými černohumornými šlehy má perfektně napsaný scénář, špičkové herecké výkony a sympatické antihrdiny.

 • 55%
  0
  0
  12. 1. 2020

  Na základě hodnocení redakce kinoboxu jsem se tedy rozhodl na toto veledílo podívat. A slovo přeceněný je tedy rozhodně na místě. Dvouapůlhodinová amorální onanie s nesympatickými antihrdiny, velmi spornou ( a zjevně vynucenou) morální katarzí, která je naprosto vycucaná z prstu a scénami, které pouze utvrzují v tom, že Zahler by potřeboval dramaturga jako sůl. Tenhle příběh jsme viděli už mockrát a mnohem lépe. Plusy jsou pak herci, i když Vince Vaughn moc prostoru nedostal. Nejsmutnější postavou filmu je Jennifer Carpenter a její osud je naprosto otřesný. PO dvou a půl hodinách jsem měl pocit, že jsem se měl raději dívat na něco jiného.

 • 85%
  0
  0
  12. 1. 2020

  Ve snaze změnit vnímání své osoby, poskytla Romy Schneider rok před svou tragickou a předčasnou smrtí otevřený rozhovor německému novináři deníku Stern Michaelovi Jürgsovi, který doprovázela i rozsáhlá fotodokumentace jejího důvěrného přítele Roberta Lebecka. Film popisuje tři dny, kdy tento rozhovor vznikal. Film stojí a padá s výkonem naprosto úžasné Marie Bäumer a především zajímavou černobílou stylizací izraelské filmařky Emily Atef.

 • 90%
  0
  0
  11. 1. 2020
  RKO 281 (1999)

  Snímek z produkce HBO popisuje zákulisí natáčení slavného filmu Občan Kane. Píše se rok 1940. Do Hollywoodu přichází pětadvacetiletý mladík, jemuž se všeobecně říká „zázračný chlapec“. Jmenuje se Orson Welles (Liev Schreiber) Má za sebou doslova raketový nástup jako divadelní herec a režisér i jako tvůrce strhující rozhlasové hry Válka světů. Holywood je dalším cílem ambiciózního tvůrce a šéf studia RKO mu nabídne výjimečnou smlouvu. Díky ní bude mít Welles při natáčení svého filmu nevídanou tvůrčí svobodu, i když někteří mocní studioví šéfové pochybují, že arogantní mládenec dokáže takové smlouvy skutečně využít.

  Výborný film o natáčení Občana Kanea potěší každého cinefila a to obsazení je lahůdkové.

 • 75%
  0
  0
  10. 1. 2020

  Cinefilská lahůdka o jedné nezkušené holce z amerického balíkova, která propadne v místním kině a na videokazetách kouzlu filmů italského klasika. Snímek si běžný divák nemá šanci užít, protože je to festivalové coming of age drama o vztahu matky s dcerou, ale pro milovníky Felliniho je to jednoznačně lahůdka. Jako milovník režiséra a člověk, který žil v Itálii možná trochu přidávám, ale ten film se mi moc líbil.

 • 75%
  2
  0
  10. 1. 2020
  Pod vodou (2020)

  Pod vodou je film, který by mohl být klidně v sérii Cloverfield, je to přesně jak tvůrci avizovali, kombinace Vetřelce a Propasti, což neznamená, že to je nutně špatné. Kvalit obou kultovních sci-fi však podle mě nedosahuje. Z vlastní zkušenosti vím, že příznivci sci-fi jsou rádi za každý alespoň trochu dobrý žánrový příspěvek a ten v tomto případě dostanou. Ostatní vstup na vlastní nebezpečí.

 • 90%
  0
  0
  1. 1. 2020

  Dva papežové, které uvádí do vašich televizí Netflix je výpravná konverzační dramatická komedie, která je krásnou kombinací hraného filmu s dokumentem a dvojicí špičkových hráčů Anthonyho Hopkinse a Jonathana Pryce. Je to podívaná naprosto skvělá, ostatně na režijní sesli seděl vynikající filmař Fernando Meirelles, který tak po filmu Constant Gardener a Město bohů má už třetí majstrštyk. Velké překvapení a pochvala Netflixu.

 • 75%
  0
  0
  1. 1. 2020

  Kamarádka mě upozornila na tento film, který mi absolutně unikl. Akerlundova režijní tvorba mi samozřejmě není neznámá, jeho klipy jsou vyhlášené a viděl jsem i ten jeho horror Jezdci apokalypsy, který mu producenti sebrali a zmršili. Vládci chaosu je v mých očích kombinace Mechanického pomeranče a Slona a chápu, že v Americe je film nestravitelný, protože není žánrově vyhraněný a dokonce filmu se nedozvíme, zda je režisér na té či té straně. Horror to není, ale je to temný psychologický film o lidech, kteří to nemají v hlavě v pořádku a některé scény jsou za hranicí snesitelnosti. Film jen pro otrlé diváky.

 • 70%
  0
  0
  31. 12. 2019

  Příjemná a vtipná komedie s řadou skvělých fórů, kterou natočil zkušený komediální filmař Jonathan Lynn. Jako třeba:

  (Dva kongresmani se baví mezi sebou.)
  Jeff: „Skvělý konec mé politické kariéry.”
  Dick: „Jak to? Před chvílí jste všem novinářům řekl, že budete znovu kandidovat.”
  Jeff: „To byl politický slib, tomu byste přeci nevěřil.”

 • 70%
  0
  0
  31. 12. 2019

  Solidní hollywoodská komedie s dobrou atmosférou, kde se mísí humor s horrorem a kde je cílová skupina cca 13 let. Podle toho také počítejte s úrovní hereckých výkonů, triků a vtipů. Murphy je zde solidní, Terence Stamp je pořádný padouch a Marsha Thomason krásná. Do té by se jeden zamiloval hned. A jako cikánka v kouli je perfektní Jennifer Tilly se svým výborným hlasem.

 • 90%
  0
  0
  29. 12. 2019
  Zaklínač (2019)

  Konečně fantasy seriál podle mého gusta, který mě baví mnohem víc než Hra o trůny, která byla sice dobrá, ale skončil jsem se sledováním už hodně dávno. Nemám tento žánr rád a baví mě z něj snad jen Pán prstenů a Barbar Conan. Zaklínač je seriál s úchvatnou atmosférou, vynikajícím castingem a dobrým příběhem.

 • 90%
  0
  0
  29. 12. 2019

  Zombieland: Rána jistoty je opět explozí drsného humoru, je v něm spoustu tvrdé muziky, zbraní a nabušených velkých plechových amerických kár všeho druhu. Cílová skupina Zombielandu je pravý opak levičáckého Hollywoodu, takže nečekejte žádnou vyměklou podívanou, ale bude se střílet a dojde samozřejmě i na početné vsuvky se zombie vraždami. Absolutní hvězda je samozřejmě Matteo z Pisy! Film je naprosto stejný jako jednička a upřímně, kdyby tomu tak nebylo, nebylo by to ono. Tohle je Rána jistoty pro všechny, kdo mají tento žánr rádi.

 • 85%
  0
  0
  25. 12. 2019

  Krásný film Craiga Brewera, u jehož sledování jsem si vzpomněl na mou oblíbenou komedii Trhák pana Bowfingera, která byla až naivně čistá, zatímco tohle je bezvadná sranda, jež funguje i na mě, a to nejsem americký černoch. Murphy zraje jako víno, po dlouhé době je smysluplně obsazený i Wesley Snipes, který je tu rovněž bezvadný.

 • 20%
  0
  1
  25. 12. 2019

  Tak to byla síla. Koprodukční Česko-slovenská pohádka, kde je snad úplně všechno špatně, od ochotnických hereckých výkonů, mdlou a nenápaditou režii a mizerný scénář bez dramaturgie. Příběh je jak z výprodeje, bez nápadu, plný předsudků o zdegenerované šlechtě jak za komárů a neskutečně odfláklé kostýmy, které jsem začal sledovat v momentě, kdy jsem zjistil, že krásná Eva Josefíková má na sobě šaty spíchnuté z povlečení z obchodního domu IKEA! Ty šaty měla na sobě pořád, zatímco ostatní se převlékaly do horších a horších divadelních kostýmů, v posledních scénách je měla na sobě pořád, takže tvůrci zjevně šetřili i na skriptce! Televizní pohádky ČT na Vánoce jsou pro mě poslední léta symbolem nevkusu a úpadku. Už to nechci nikdy vidět! NIKDY! Za všechno bych rád vyzdvihl ubohý vtip, kdy se v jedné scéně naprosto nesmyslně objeví na kočáře dřevěná cedulka s nápisem novomanželé, která tam v předchozím záběru nebyla.

 • 60%
  0
  0
  21. 12. 2019
  Vyděrači (1997)

  Dobře viděli jsme tento film mnohokrát a jistě i lépe, ale cožpak se dá šmahem odsoudit Benicio Del Toro, který režiséra tak buzeroval až mu z toho málem přeskočilo? Prý mu řekl:,,Tak a tuhle scénu neodehraju, dokud mi neřeknete, kolik váží taška s tím počtem dolarů jako ve scénáři." ,,Tak to nevím, Benicio." ,,Vážně? Tak dokud mi to neřeknete, tak jdu do svého karavanu." Takže po přepočítání dostal milý Benicio zpátky tašku i s papírkem a váhou a začal opět hrát. Taťku hraje navíc Christopher Walken. Není to žádná pecka, ale v televizi to nepřepínám.

 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2019

  U tohoto filmu jsem nikdy nepochopil, proč to byl takový propadák. Jsou v něm skvělí herci Willis, Dern, Walken, skvělé přestřelky, dobrá hudba a režisér Walter Hill, který chlapské žánry vždycky uměl točit. Uznávám, že možná někoho naštvalo, že to je remake Kurosawy, ale to bylo Sedm statečných taky.

 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2019

  Zapomeňme na hodnocení nejlepší Bond, to je vlastně jedno. Každý Bond byl v něčem vyjímečný a Roger Moore nikdy nebyl v ničem lepší než v Bondovi a bohužel to úplně nevěděl. V Bondovce Vyhlídka na vraždu byl ale stále vtipný, měl před sebou geniálního padoucha Maxe Zorina v podání Christophera Walkena a na diváky mrkaly figury jak z comicsu. Dobrá oddechovka.

 • 85%
  0
  0
  21. 12. 2019

  Hodně drsný válečný film, ve kterém hrají sice neznámí herci, ačkoli dnes je Don Cheadle hvězda. Hamburger Hill do žánru válečného filmu přinesl realitu, a to ještě deset let před Spielbergem. Je to ovšem film ve stínu Čety, které se ale nesnaží vyrovnat. Je to film o nesmyslném vraždění na kopci, kterému se říká Hamburger Hill, protože jsou v něm vojáci po útocích rozstřílení na kusy jako mleté maso do hamburgeru.

 • 75%
  0
  0
  20. 12. 2019

  Příjemná komedie pro romanticky naladěné publikum natočená sympatickým Gary Winickem, který bohužel předčasně zesnul. Amanda Seyfried je skvělou volbou pro ústřední hrdinku a film obsahuje celou řadu vynikajících nápadů a zejména má úžasné lokace. Fajn romantický snímek.

 • 85%
  0
  0
  16. 12. 2019
  Nevinná (2008)

  Film Tři dny ke svobodě z roku 2010 jsem považoval za skvěle vymšlený film Paula Haggise. To jsem nevěděl, že je to remake právě tohoto filmu. Francouzi tento zajímavý příběh natočili už na první dobrou opravdu skvěle a film mě od první minuty skutečně chytil. Myslím, že se dají s přehledem vidět oba filmy.

 • 75%
  0
  0
  10. 12. 2019

  Jennifer Garner se mi vždycky dost líbila a díky své atletické figuře jsem s ní nikdy neměl potíž jako s akční hrdinkou. Peppermint je revenge thriller podle té nejvíc klišovité šablony, kterou si dovedete představit, ale překvapivě funguje slušně. Film má dobrou napínavou atmosféru a Garner válí. Nic pro slabé nátury.

 • 20%
  0
  0
  9. 12. 2019

  Jeden z nejzbytečnějších, nebizarnějších filmů, jehož humor je založený na nevěřícném WTF!

 • 40%
  0
  0
  9. 12. 2019

  Za co Bože za co? Proč úspěšná divadelní režisérka Josie Rourke natočí takovou kravinu? Vzít dvě špičkové herečky a natočit dvouhodinovou nudu s odfláklou viktoriánskou výpravou, ano kostýmy jsou opravdu o několik století mimo, herečky zahalit, přidat scény gay sexu (zřejmě chtěla autorka překročit stokrát překročené tabu), občas odcitovat nějakou antickou repliku a bojové scény odfláknout bez kapky krve a jediného detailu. Mohla se před tím mrknout ke Gibsonovi na Statečné srdce nebo na Bessonovu Johanku z Arku, jak se to má dělat. Totální ztráta času a propadák roku. Sedmdesátková Marie, královna skotská je mimochodem skvělý film, který funguje i po letech.

 • 100%
  0
  0
  9. 12. 2019
  Irčan (2019)

  Pokud si přehrajete v jednom sledu Mafiány, Casino a Irčana, budete mít volnou trilogii, která má v podstatě stejné obsazení a pojednává o hodně podobných věcech. To ale není na škodu, protože Scorsese se v žádném filmu neopakuje. Přiznám se, že navzdory neuvěřitelně agresivnímu marketingu pro art film za 160 milionů dolarů jsem od tohoto filmu nic moc nečekal a nakonec jsem se od toho vyprávění nemohl přes tři hodiny a dvě desítky minut odtrhnout. Herci jsou výborní, triky jsou neobvyklé, ale klobouk dolů před nimi. Místy mě make-up na hercích neskutečně rozesmíval. Robert De Niro je v tomto filmu naprosto jedinečný a klobouk dolů před scenáristou, to je paráda.

 • 75%
  0
  0
  9. 12. 2019
  Vox Lux (2018)

  Tenhle film klame tělem, protože je o něčem úplně jiném, než jsem o něm četl. Předně není to film Natalie Portman, protože ta se objeví až v polovině filmu. Režisér a scenárista Brady Corbet, který tenhle film natočil zhruba kolem dosažení třicítky se rozhodl pro docela ambiciózní film, který má trochu z Wese Andersona, trochu z Darrena Aronofského a trochu z Guse Van Santa. Rozhodně to není perfektní podívaná, ale vždyocením, když přijde někdo s něčím originálním a neotřelým. Oproti třeba hodně přeceněné blbosti Zrodila se hvězda, je tohle povedený biják.

 • 75%
  0
  0
  4. 12. 2019

  Východoevropská kriminálka, která je natočená solidně a staví na charakterech. Chápu, že proti show HBO mladší diváky moc neosloví a čeští kritici jí nepochopí. Ona to totiž není ani tak detektivka a už vůbec ne cestopis, jak píše Spáčilka. Je to psychologicky rozehraná partie se třemi hodně zajímavými hrdiny a mě těší, že největší sympaťák je Čech Karel Roden, který zde hraje snad nejnormálnější roli ve své kariéře. Hlavní roli má ale polská kriminalistka v podání perfektní herečky Malgorzaty Buczkowske, která mě moc baví a skvělý je i ukrajinský detektiv. Scenárista objektivně přečetl hodně kauz a jeho příběh je hodně barvitý, i když si myslím, že 10 dílů je na tuto show skutečně až moc. Otřesný český dabing tuhle show pohřbil a hodnocení platí pro verzi 18+ s českými titulky.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2019

  Herce dělá hlas nebo mimika a někteří čeští herci mají pocit, že když ,,šumlují“ nebo zírají upřeně je to vynikající herecký výkon. V tomto ohledu je vítanou změnou obsazení Jana Vlasáka (Hostel, Vratné lahve) do jeho zřejmě největší filmové role, který hraje hodně zajímavou figuru a za mě by si měl odnést Českého lva nebo cokoli co má nějaký význam pro herecký výkon, ať už se to jmenuje jakkoli, stejně jako Martin Hofmann, který hraje estébáka s průpravou esenbáka z kriminálky, aniž by byl karikaturou a směšnou figurkou. Táňa Pauhofová je jako houslistka velice přesvědčivá a Martin Myšička podle mě zahraje cokoli, ale bohužel má zoufale málo prostoru. Na hodně malém prostoru exceluje také Lenka Vlasáková a velkým překvapením je pro mě obsazení pro mě dosud nepříliš známé Lucie Juřičkové.

  Bez názvu je velmi solidní produkce HBO, která si zaslouží divákovu pozornost a oproti výrazně thrillerovějšímu Rédlovi je Bez vědomí o třídu lepší projekt, zejména po scenáristické stránce, i když i zde je několik faktografických lapsů, psychiatrie takto nefungovala, snaha o zmatení pronásledování estébáky je hodně mimo ve světle informací, že v každé ulici byli dva uliční důvěrníci a po Marii šla KGB, STB i MI6 najednou a domnívám se, že sekvence z vojenského prostoru Ralsko je spíš do Postradatelných, než do tohoto seriálu. Každopádně palec nahoru.

 • 100%
  0
  0
  2. 12. 2019
  Gladiátor (2000)

  Film se vydařil po všech stránkách. Výborná výprava i strhující režie a skvělé herecké výkony z něj dělají jeden z nejlepších historických filmů ze starého Říma, potažmo jeden z nejlepších hollywoodských historických filmů. Ještě během natáčení se na place objevil Dino de Laurentiis, který Scottovi nabídl režii Hannibala. Scott měl pronést, že nestojí o žádný další historický velkofilm, protože si myslel, že má točit film o překračování Alp na slonech legendárním vojevůdcem. Když zjistil, že se jedná o Hannibala Lectera bez váhání podepsal smlouvu. Měl k tomu ostatně dvacet milionů dobrých důvodů!

  Gladiátor nakonec předčil očekávání. Film nejenom, že vydělal jen v kinech v USA 181 mil. dolarů, ale celosvětově utržil ještě vyšší částku. Nakonec zvítězil i v oskarovém klání. Scott se však musel sklonit před Stevenem Soderberghem při vyhlašování nejlepší režie.

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku: