Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 100%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Kagemuša (1980)

  Kagemuša byl od začátku problémová produkce a japonské investory už přestal udivovat Kurosawův perfekcionismus vedoucí k překročení rozpočtu a neustálému prodlužování natáčecího plánu. Kurosawa, který byl vždy o hlavu větší a ve svém jednání velmi příkrý se také stával častým terčem posměchu japonských novin. Domácí novináři mu dali nelichotivou přezdívku tyran. Zoufalý Kurosawa se ocitl doslova na dně a film mohl dokončit díky americkým kolegům a přátelům, kteří za něj domluvili prodej zahraničních práv. Ti dobrodinci se jmenovali George Lucas a Francis Ford Coppola.

  Výsledek však předčil všechna očekávání. Kagemuša je jedním z nejlepších filmů všech dob a opravdové mistrovské dílo. Ve filmu se střídají lyrické scény s epickými, velkolepé exteriéry i záměrně stylizované scény interiérové (Coppola na ně navazuje ve svých filmech Dracula a Tetro). Kurosawa za snímek obdržel právem nejvyšší ocenění filmového díla – Zlatou palmu v Cannes.

 • 75%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Oko jehly (1981)

  Oko jehly jsou vlastně dva filmy v jednom. Zatímco první polovina je špionážním thrillerem, pak druhá půlka se zaměřuje spíš na milostný trojúhelník, který nakonec vyřeší i špionážní linku. Oko jehly není žádný svižný akční film, ale chytrý příběh a solidně odvedené řemeslo. Marquand nezapře televizní řemeslo, ale i tak si umí s ,,velkým“ filmem poradit. Jestliže dobový Filmový přehled kritizuje hudbu, pak bych na ní rád upozornil. Autorem není nikdo menší než legendární skladatel Miklos Rozsa (Ben Hur).

 • 80%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Outland (1981)

  Tenhle film miluju. Viděl jsem ho poprvé ve třinácti a naprosto mě na něm rozsekaly detaily, kterými se to ve filmu jenom hemží. Kapka krve stoupající vzhůru? Sean Connery jako tvrďák na vesmírné stanici? Ale ano. Film se odehrává v reálném čase a je v podstatě remake westernu V pravé poledne.

 • 85%
  0
  0
  4. 4. 2019

  Velice příjemně natočený film, ve kterém jsou slušné herecké výkony a také brilantní hudební motiv řeckého Vangelise. Nejsem si jist, zda je to oskarový biják, ale to je vždy trochu sázka do loterie. Jsem si ale jistý, že tohle je dobrý film a určitě se dá vidět.

 • 85%
  0
  0
  4. 4. 2019

  Signul laudis je kvalitní film, který vznikl za normalizace a není v něm žádná politika KSČ. Herecky filmu dominuje Vlado Müller. Na filmu se mi líbí neošizená výprava, herecké výkony a samozřejmě myšlenka, která není šablonovitá a trapná. Velice slušný film.

 • 80%
  0
  0
  4. 4. 2019

  Proč kritizovat film o vzestupu úspěšně zpěvačky. Protože je úspěšný? Protože se zpěvačce splnil sen a její partner se na konci filmu neoběsil? Já tohle uvažování moc nechápu. Toto je příjemný a hezký film s hlavní hvězdou, které divák fandí a navíc je to Sissy Spacek, tedy pochopitelně Češka:-)

 • 75%
  1
  0
  3. 4. 2019

  Spojení Schradera a Gerea je netypické, ale zde funguje velice dobře. Schrader nikdy nebyl braný jako velký režisér, přeci jen je dodnes spíš vnímaný jako brilantní scenárista, ale v tomto filmu mě příjemně překvapil i jako režisér. Ačkoli samozřejmě nese Americký gigolo znaky své doby, rozhodně stojí za vidění.

 • 80%
  0
  0
  3. 4. 2019

  Kultovní horror, který je ale mnohem kultovnější v zámoří, než u nás. Ze zvědavosti jsem si tento snímek pustil a celkem chápu, proč si získal takovou proslulost. Je totiž dost napínavý, obsahuje pestrý mix humoru, horroru a finální pointa odpovídá době svého vzniku. Celkově se ten film dá vidět i dnes, ale proti Halloweenu Johna Carpentera je to čajíček:-)

 • 60%
  0
  0
  3. 4. 2019

  Velice drahý spektákl, který měl původně točit James Cameron, ale nakonec režii přihrál svému kamarádovi a sousedovi Peteru Hyamsovi. Hyams je podle mnohých príma chlápek a bezesporu talent má, ale ukočírovat tenhle biják, aby dával nějaký logický smysl by nezvládl ani Cameron. Při té hrůze to ale v jednotlivostech celkem funguje.

 • 100%
  1
  0
  3. 4. 2019
  Magnolia (1999)

  Magnolia je vynikající film. Je neuvěřitelně dlouhý, je velice komplikovaný, obsahuje obrovské množství postav, které navíc hrají velké hvězdy a ačkoli to může znít jako fráze, je to film, kde žák překonal svého mistra, tedy P. T. Anderson Roberta Altmanna.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Hollywood objevil v devadesátkách zlatou žílu, když adaptoval Shakespeara do středoškolských romantických komedií. Tohle je Zkrocení zlé ženy. Film ovšem funguje, a to zejména díky castingu, kdy zřejmě nikdo netušil, že z Heatha Ledgera bude novodobý James Dean a také Julii Stiles a Josephu Gordonu-Levitovi. Pobaví a neurazí.

 • 10%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Objektivně jeden z nejdebilnějších filmů, co jsem kdy v životě viděl. Chudák Kurt Russel zce recykluje Snakea Plisskena, jenže Anderson holt není Carpenter. Celé je to trapné a to takovým tím nechtěným způsobem. Padouch Jason Scott Lee je příšerný. Na Connie Nielsen se sice dobře kouká, ale skoro se až nechce věřit, jak úžasně pak zahrála svou roli v Gladiátorovi. Stupidita neskutečná. Mimochodem tahle kravina je prý spin off Blade Runnera!

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Poctivý Hollywood v tom nejlepším slova smyslu a upřímně mám tento film mnohem radši než uslzeného Samotáře v Seattlu. Mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan to opět fantasticky jiskří a neznám nikoho, kdo by s ní nechtěl jít na rande. Film na deštivé odpoledne:-)

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Moderní adaptace Charlese Dickense Alfonso Cuaróna mě nikdy moc nelákala a pustil jsem si jí jednou z nouze v teevizi. Jenže tam mě tenhle film moc mile překvapil. Úchavtná kamera, výprava i herecké výkony spolu velice dobře ladily. Trochu mě ale štvalo pomalejší tempo.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Ano! Vzpomínám, jak jsem se nemohl dočkat premiéry a vyrazil do pasáže Praha, leč jsem měl lístky za sloup! Poněkud bizarní záležitost. Ale někomu se mě zželelo, takže jsem si mohl přesednout. V dabingu můj oblíbenec Vašut jako Banderas, který celkem dobře pochopil o co jde. Až na dementní finále příjemný film pro celou rodinu.

 • 70%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Jak jsem ten film nesnášel v době uvedení, tak to vlastně až tak špatně nedopadlo a myslím si, že je to dost dobře možná jedna z nejlepších hollywoodských adaptací Alexandra Dumase. Je to i díky tomu, že se film celkem věrně drží předlohy a nedělal ho Disney. Di Caprio je jako vždy slušný a skvělý je i Jeremy Irons.

 • 75%
  0
  0
  1. 4. 2019

  V kinech tento film sice beznadějně propadl, ale v době uvedení mi bylo sedmnáct, takže jsem byl cílová skupina, stejně jako moji vrstevníci. Díky tomu mohu říci, že pro nás je tohle kultovní film. Film má fantastický casting a pro normálního diváka je podle mě naprosto nestravitelný. Ale který film od Gilliama je stravitelný pro "normálního" diváka, že?

 • 60%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Jeden z nejdražších filmů toho roku, který mě od trailerů příliš nelákal a když už jsem ho konečně viděl, tak jsem zjistil, že intuice nelhala. Sentimentální psychologické drama o konci světa, které se čas od času musí rozehrát, aby obhájilo obrovský rozpočet, jenže ono to nefunguje. Kdyby to bylo natočeno za zlomek rozpočtu a bez okázalých efektů, tak ano. Takhle ne. Konec je zatraceně velká depka.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Ano, tak tento druh filmů můžu. Vykašlal bych se na nálepky, erotický thriller nebo co. Je to spíš noirová temná záležitost a má to velice dobrou atmosféru, ostatně John McNaughton je výborný režisér a je docela škoda, že to publikum v době uvádění jeho filmů moc nerozpoznalo. Herci zde vědí objektivně velice dobře co hrají a dobře se na ně dívá.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Zřejmě nejlepší Sandlerovka, kterou jsem viděl. Drew Barrymore sice hrála se Sandlerem třikrát a je vidět, že to mezi nimi funguje, ale tady to funguje zdaleka nejlépe. Na filmu se mi líbila milá atmosféra a výborný soundtrack. Samozřejmě, že to není žádné velké umění, ale vejde to a neuškodí. Dobrý film.

 • 65%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Vždycky jsem si potrpěl na Gwyneth Paltrow a stejně tak jsem měl vždycky rád Johna Hannaha. Tohle je takový malý filmík, který je spíš hříčkou a experimentem, než nějakým velkým filmem, ale přesto se dá celkem bez problémů vidět. Není to žádná ambiciózní podívaná o osudu, ale spíš ukázka toho, jak se v devadesátkách točilo a co publikum chtělo. Podobných filmů se totiž v té době natočilo skutečně spoustu:-)

 • 50%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Jednička měla našlápnuto a kdyby se více zapracovalo na scénáři bylo by to super. Dvojka je ale průšvih, ale ve srovnání s dementní trojkou je to pořád ještě dobrý. Ale už skutečně ne moc. Scénář je napsaný ještě mnohem vágněji, vtipy moc nefungují a celé to jede na půl plynu a někdy to hodně brzdí.

 • 90%
  0
  0
  1. 4. 2019
  Kostka (1997)

  Dá se natočit film v jedné místnosti a podělat se u něj hrůzou? Ano, jde. Vincenzo Natali sice už poté na plátnech příliš velkou díru neudělal, ale v seriálech pořád válí. Neotřelý film, který si hraje s divákovou inteligencí a emocemi stačí vidět jednou, ale rozhodně na něj nezapomenete.

 • 90%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Slušně natočená kriminálka s celou plejádou výrazných postav. Film si krade pro sebe sice hlavní záporák Samuel L. Jackson, ale ústřednímu duu Pam Grier a Robertu Forsterovi to na plátně moc sluší a Tarantino udělal dobře, že je dotáhl zpátky před kameru. Bridget Fonda se sjíždí před kamerou a její postava je naprosto neuvěřitelná, stejně jako Robert De Niro. Dobrý film, mnohem lepší než třeba Hanebný pancharti.

 • 85%
  0
  0
  1. 4. 2019
  Past (1996)

  Silný debut, který předznamenává sexuální preference obou sourozenců. Ostatně je více než jasné, proč je Warneři nechtěli ukazovat na veřejnosti. Jsou to ale talenti od Boha a tento film skvěle funguje díky výbornému vedení herců a velmi nápadité režii. Je to sexy, napínavé a výborně to funguje.

 • 70%
  0
  0
  31. 3. 2019

  Ve své době jistě čtyři významní režiséři, respektive nováčci z festivalů, kteří uspěli. Ostatně natáčelo se ještě před Desperadem a Pulp Fiction. A dnes už celkem jasně víme, že nikdo neví, kdo je Allison Anders a Alexandre Rockwell. Vybavím si tedy zejména dvě povídky, a to tu rozhádanou s Banderasem a tu s tím prstem a Willisem. Ve své době jsem na to šel dokonce do kina.

 • 60%
  0
  0
  31. 3. 2019
  Mutant (1995)

  Z nějakého důvodu se tento film hrál v českých kinech a já jsem na něm byl ve svých čtrnácti. Od té doby jsem ho dost možná ještě párkrát viděl. Film má dvě velké devizy. První je Natasha Henstridge, která se mi vždycky moc líbila a tím druhým je ta výborná loutka od H. R. Gigera. Jinak několik scén z tohoto filmu jsem viděl několikrát přetočený bez jeho zmíněný třeba v pár komiksech od Marvelu nebo X-Files, takže ono to vlastně tak špatný taky není.

 • Ačkoli je třetí díl z této série zdaleka nejhorší, pořád strčí do kapsy všechny ostatní komediální filmy Leslieho Nielsena mimo tuto sérii a Připoutejte se prosím. Děj je mnohem více jako klasické vyprávění, než předchozí filmy, ale paradoxně to ten film asi sráží nejvíc, protože snímek funguje v jednotlivých bláznivinách.

 • 65%
  0
  0
  31. 3. 2019

  Je zvláštní na co v devadesátkách dávali producenti pozor. Virtuální realita. Dnes jsou představy z filmu naprosto scestné, méně ovšem téma metoo a sexuálního obtěžování, které je ovšem tentokrát natočeno z pohledu muže. Douglase mám rád a Demi Moore hraje dračici, která se ničeho nebojí. Film je to ok a viděl jsem ho už několikrát.

 • 100%
  0
  0
  31. 3. 2019

  Tenhle film se naprosto vymyká všemu, co jsem na plátně kdy viděl a musím říct, že mě ten film velmi překvapil. Dívali jsme se na něj s tátou jednou večer na dvojce a mohlo mi být tak šestnáct, sedmnáct a i ještě teď po letech si dokážu vybavit některé scény. Charizmatičtí herci a atraktivní a tehdy ještě neotřelý Nový Zéland. Škoda, že se z Tamahoriho nakonec nestal takový filmař, jak by se dalo dle tohoto filmu očekávat.

prvni predchozi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: