Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  11. 12. 2017

  Nečekaně příjemný film, který je sice o vaření, ale zároveň je i slušnou obžalobou McCarthysmu. V hlavních rolích excelují Amy Adams, Meryl Streep a Stanley Tucci. Není to ale úplně komedie, chvílemi je film velmi vážný, ale to neznamená, že se u filmu nezasmějete.

 • 80%
  0
  0
  7. 12. 2017

  Slušný noirový snímek s drsným Venturou a krásnou Jobert. Poctivý film ze staré školy s úplatnými policajty, všehoschopnými právníky, hrdinou bez bázně a hany a pěstními souboji, kde se lámou žebra a čelisti. Ne, tohle není podívaná pro třasořitky a vše má pořádný staromilský náboj. Pěkný thriller.

 • 65%
  0
  0
  3. 12. 2017
  V utajení (2017)

  Když odhadnete děj po dvaceti minutách, včetně závěru, je scenárista poněkud mimo mísu. Snaha o špionážní film funguje v podstatě jen díky špičkovému castingu, jinak se to bohužel samo střílí do nohy. Tolik nesmyslů jsem už dlouho neviděl. Na Noomi Rapace se dá dívat pořád, ale chtělo by to ještě zamakat na scénáři. Orlando Bloom byl ve filmu v podstatě zbytečná postava a ty scény se psem jsou úplný nesmysl. Škoda.

 • 70%
  0
  0
  3. 12. 2017

  Vraždy v kruhu je v seriálovém bahňáku příjemné překvapení díky sympatickému castingu hlavních rolí a občasnému překvapení v rolích vedlejších. Mě se astrologická linka v sérii líbí, protože seriál táhne do vod odlehčenějších televizních detektivek jako Castle na zabití nebo Mentalista. Velmi mě těší také natáčení v Praze a na fajn místech. Co seriál poněkud sráží je příšerná hudba a občasné příliš velké tlačení na pilu v rovinách kriminálních příběhů. Asi by se mi líbilo víc humoru, který tam sice je, ale mohlo by ho tam být víc. Rád bych se podíval na další díly.

 • 85%
  0
  0
  3. 12. 2017

  Snímek se stal jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů roku a s úspěchem se hrál také v Evropě. Ostatně Williamsova hra se těší mimořádné přízni jistě i díky této filmové adaptaci. Ačkoli se klaním k názoru, že hra je mnohem lepší než film, rozhodně se nesluší toto komorní drama o znesvářené rodině odsoudit, naopak. Patří do pokladnice zajímavých klasických filmů a herecké výkony titulních představitelů jsou mimořádné.

 • 80%
  1
  0
  1. 12. 2017

  Z mého pohledu s nižším povědomím, než by si tento cyklus zasloužil, vysílá ČT v neděli podvečer velmi zajímavý dokumentaristický seriál Příběhy 20. století. V šestnáctidílném seriálu diváci sledují řadu dosud filmově ani historicky nezpracovaných fenoménů, které provázely normalizaci. Základem jsou výpovědi shromážděné v projektu Paměť národa i velké množství archivních materiálů.
  Úvodní epizoda o donašečích STB je velmi silným startem celé série a tvůrci na ní navázali podobně silným dílem o homosexualitě za totality. Výborná je také epizoda o zemědělství, která konečně velmi realisticky vypráví o fenoménu Charty 77, která je v médiích objektivně velmi zkreslená. Příběhy 20. století jsou zajímavý počin.

 • 80%
  0
  0
  30. 11. 2017

  Tak tohle jsem nečekal! Americká kritika tenhle film v době uvedení sestřelila a po zhlédnutí filmu si říkám, proboha proč? Tohle je typická nezávislá pecka s prvotřídním castingem - Jeff Daniels, Ryan Reynolds, Lisa Kudrow a mladá Emma Stone. Jemné a citlivé vyprávění o vážných věcech s humorem. Tohle by se dalo klidně natočit i v Čechách. Fajn filmeček.

 • 70%
  0
  0
  30. 11. 2017
  Crazy Joe (2013)

  Od prvního záběru je patrné, že tohle není úplně klasická Stathamovka. Pak jsem si ale na konci titulků všimnul, že je autorem Steve Knight, což není zrovna scenárista akčních blábolů. Tohle je temný film, který mluví o vážných věcech a Statham je postaven i přes pár bitek především do roviny charakterního herectví a nutno říct, že ho zvládá s přehledem. Solidní jsou ovšem hráči ve vedlejších rolích. Co dodat. Je to netradiční podívaná, solidní, které trochu podráží nohy tempo. Do konce ale nevíte, jak to dopadne. Dobrá britská podívaná.

 • 80%
  2
  0
  30. 11. 2017
  7 životů (2017)

  Přiznám se, že se mi film líbil, i když k němu mám nějaké výhrady, vyplývající z toho, že se samozřejmě režisér úplně netrefil do toho, jak bych si to celé představoval, ale to je jen a můj osobní problém. Pokud máte tento druh filmů rádi, budete nadšeni, pokud jste mladšího data narození a neviděli jste různé utopické sci-fi ze sedmdesátých let, tak budete možná i v určitých momentech překvapeni. Každopádně klobouk dolů před režisérem, Noomi Rapace a skriptkou. Film vejde a neuškodí, určitě si ho užijí více diváci, než kritici, ale za týden už si ho asi moc pamatovat nebudete.

 • 75%
  0
  0
  30. 11. 2017

  Film má bohužel trochu problémy v tempu, což je způsobené nezkušeností debutujícího režiséra a v podstatě jeden z vrcholů filmu tak nějak nastane, aniž by bylo jasné proč k němu došlo. To vše ovšem vyváží několik skvělých nápadů, z nichž nejvíce zapamatovatelným je scéna kempování ve Španělsku, kterou zachránil kameraman Richardson úžasnými obrázky a atmosférou. Nádech pro lásku sice není dokonalý film, ale na debut je to film povedený, je v něm spousta emocí a příjemné překvapení je, že se u něj mnohokrát zasmějete. Všudypřítomný černý humor je pak živou vodou a film funguje i jako poctivá romance.

 • 85%
  3
  0
  27. 11. 2017
  Wind River (2017)

  Taylor Sheridan je v podstatě u filmu nováček. Po rolích policisty v uniformě číslo 3 se za velmi krátkou dobu etabloval v nejzajímavějšího scenáristu a filmem Wind River i režiséra a producenta, zkrátka autora. Málokdo ovšem ví, že Sheridan už po mnoho let žije v indiánské rezervaci, do které zasadil příběh, který je ve svém konci mrazivě reálný a titulek, že se to všechno stalo, nakonec dostává velmi hořkou pachuť. Casting je mixnutý oskarovým profíkem Rennerem, stále zajímavější Olsenovic dívenkou nebo zkušeným indiánským hercem Grahamem Greenem, které jsou doplněny o naturščikyz rezervace. Film má také výborný soundtrack a hlavní téma skutečně připomíná dující vítr. Mistrovský kousek.

 • 90%
  0
  0
  27. 11. 2017
  Prorok (2009)

  Tyhle filmy Francouzi prostě umí a pokud se podíváme na jméno režiséra je to jasné. Jacques Audiard je syn slavného Michela Audiarda, který společně s klasickými francouzskými hvězdami určoval tón temných kriminálek. Jacques Audiard zfilmoval příběh, který má reálné základy, ukázal na prohnilost francouzských věznic a vzal nás na dvou a půl hodinovou jízdu, která se právem zapíše do dějin filmu.

 • 80%
  0
  0
  22. 11. 2017

  Z mého pohledu jeden z nejméně doceněných osmdesátkových filmů. Co na tom, že je to Hitchcock jak vyšije, podstatné je, že jsou tam sympatičtí herci, úchylný záporák, dobrý příběh a napětí s humorem. Ideální film na sobotní večer. A ženská dvojice Elizabeth McGovern a Isabelle Huppert je prostě paráda!

 • 75%
  1
  0
  22. 11. 2017

  Příprava na Dirty Harryho. Don Siegel režírovat rozhodně uměl a nečekal jsem, že v Eastwoodově filmografii objevím takovou vlastně celkem fajn jednohubku, která má sice triviální scénář, ale celkem nadčasové poselství o konfliktu mezi městem a venkovem. Super herci, slušný rytmus a sympatická nekorektnost.

 • 80%
  4
  0
  22. 11. 2017

  Bába z ledu je zdařilý film, má dobře napsaný scénář, což je v našich končinách věc bohužel raritní a i když to není váš typický film ze života, jsou v něm všeobecné pravdy, které stojí zato zobrazit. Bába z ledu nestojí na černobílých charakterech a jak už jsem napsal, trochu podle mě chtělo si ještě pohrát s vedlejšími postavami a něčím je ozvláštnit a polidštit, ale jsem si téměř jist, že to bude většině diváků jedno. Myslím, že do budoucna pro ČT bude tento film velmi příjemným diváckým překvapením.

 • 90%
  0
  0
  22. 11. 2017
  Lion (2016)

  Pro mě je velkým překvapením brilantní režie Gartha Davise, který tímto filmem celovečerně debutoval. Jeho schopnost vyprávět epický příběh pro kino mě doslova ohromila a doufám, že dostane další příležitost ve velkorozpočtovém filmu. Právě dokončuje v britské produkci biblický příběh Máří Magdalény s Rooney Marou v hlavní roli, se kterou už chystá další film. Nevím ale, jak se to bude vyvíjet, protože producentem je opět Harvey Weinstein a víme, jak to s ním v těchto dnech je.

 • 90%
  0
  0
  22. 11. 2017

  Ačkoli by se film mohl zdát komorním, není tomu tak. Díky vyprávění Louise a četným flashbackům z druhé světové, je výprava hodně zajímavá a komplikovaná. Melodramatický příběh s nacistickým gestapákem a francouzskou zpěvačkou otevírá další paralely pro mnohovrstevnatost příběhu. Polibek pavoučí ženy je v prvé řadě podobenstvím a nejednoznačným příběhem, který si musí každý divák vyložit po svém.  Film se promítal v široké distribuci a homosexualita hlavního hrdiny byla v té době rozhodně vzácným tématem. Babenco se však ve filmu nesnažil šokovat, nečekejte žádné rádoby explicitní scény, ale realistický náhled mezi LBGT komunitu.

 • 90%
  0
  0
  22. 11. 2017

  Dokud nás svatba nerozdělí je filmem vyzrálých filmařů, kteří se po megahitu Nedotknutelní a vážnějšímu Sambovi vrhli na lidskou komedii, za kterou sice nedostanou Oskary, ani se neprojdou po koberci v Cannes se Zlatou palmou, ale myslím, že se tady zadělalo na pěknou komediální trvalku. Já se podruhé do kina rozhodně chystám.

 • 75%
  0
  0
  22. 11. 2017
  Obávaný (2017)

  Obávaný je podobný film jako Hail, Caesar od bratrů Coenů. Jsou diváci, kteří se u filmu skvěle baví a najdou se tací, kterých bude bohužel většina, jak vidno ve Francii, kteří toto vyprávění nepoberou. Jako cílová skupina tohoto snímku jsem se ovšem těšil z dobře udělaného zajímavého filmu.

 • 80%
  1
  0
  7. 11. 2017
  Masaryk (2016)

  Film stojí a padá s hlavním představitelem. Karel Roden ve filmu podává strhující herecký výkon a pro mě je opět velkým překvapením charakterní role Oldřicha Kaisera, který si ve svých scénách krade film pro sebe. Příjemným překvapením je pro mě ale i obsazení Evy Herzigové. Se zahraničních hráčů prokazují své schopnosti výborná Arly Jover v roli Marcie Daveport a zejména Hanns Zischler jako doktor Stein. Myslím si, že v rámci historických biografických snímků je Masaryk velmi kvalitním a zdařilým počinem a oproti současným výročním snímkům televizním je možné dávat tento snímek za žánrový vzor.

 • 80%
  0
  0
  7. 11. 2017
  Američan (2010)

  Jako by se člověk propadl časem do sedmdesátých let s režisérem, který umí kouzlit obrazem a skladatelem, který vykrádá Morriconeho, ale nějak mu to funguje. Clooney je v osudové šlamastyce svého života výborný a dcera komisaře Cattaniho je tak nádherná, že by si to s Clooneym hned člověk vyměnil. Jen by se ta nestyda neměla tvářit, že se jí to tak líbí! Shoduju se s Rogerem Ebertem, že tohle je jeden z TOP 10 roku.

 • 75%
  0
  0
  31. 10. 2017

  Hodně drsná detektivka postavená na půdorysu Training Day a natočená Gavinem O´Connorem, který je z policejní rodiny a ví o čem vypráví. Ve filmu se objevují ve vedlejších rolích neherci, často přímo z ulice a největším překvapením je, že si autoři pohráli s hlavními herci natolik, že vás v polovině hodně překvapí, kdo je ten hodnej a kdo zlej. Scéna s dítětem a žehličkou je jeden z největších hnusů, co jsem kdy viděl. Drsný film.

 • 85%
  0
  0
  31. 10. 2017

  Útěk ze Sibiře je film, na který jsem se těšil. Nic jsem od něj neočekával a seděl jsem v kině pouze s tím, že se budu dívat na film kvalitního režiséra o zajímavém tématu, které by nemělo být předkousané do průměrného hollywoodského prefabrikátu. Weir zde opět potvrzuje, že je mistrovský vypravěč a přitom zůstává divácky srozumitelný širokému publiku. A to se dá říci jen o málo filmařích.

 • 50%
  0
  0
  31. 10. 2017

  Ani jinak spolehlivý řemeslník Gregory Hoblit nedokázal spasit tuhle naivní bajku, která se natáčela u nás v České republice. Nevěrohodnému scénáři se snaží pomoct seč mu síly stačí Colin Farrell, ale Bruce Willis, přestože mu uniforma sluší, tuhle káru neutáhne. Byl jsem rád, že už to skončilo a napodruhé si to už nechám ujít.

 • 80%
  2
  0
  31. 10. 2017

  Nečekejte žádné uhlazené vyprávění. Je pravda, že se během sledování určitě několikrát divně zasmějete jako v případě Humra, garantuji vám, že na konci filmu už se nikdo smát nebude a při závěrečných scénách filmu se slabším povahám podle mě může udělat až fyzicky špatně. A to dokonce více, než u horroru matka! Zabití posvátného jelena není špatný film, není to dokonce ani zbytečný film, ale stále si nedovedu představit komu je vlastně určen. Znám několik lidí, kteří jej zřejmě ocení, ale jistý si tím určitě nejsem.

 • 5%
  0
  0
  26. 10. 2017

  Jak zhodnotit něco tak retardovanýho jako je Láska rohatá? Můj kdysi oblíbený režisér, který natočil mistrovskou pohádku S čerty nejsou žerty, klasiku Čest a sláva nebo Pasťák se propůjčil k zřejmě nejhoršímu odpadu ČT s nehercem Jiřím Mádlem. A pokud někdo řekne, že to je pro děti. Tak není! Tohle by se dětem nemělo vůbec ukazovat. Trapnost non plus ultras!

 • 75%
  0
  0
  24. 10. 2017

  Tam kde byli Češi v sedmdesátých letech přeborníci s Adélou a Hradem v Karpatech a pak žalostně prokaučovali Wilsonov, tam někde ve zlatém středu přichází Manituova bota, parodie na oblíbené Mayovky. Je to děsná kravina, infantilní kravina, ale přiznaná a od začátku do konce se divák baví. Kouřové signály s židlí jsou klasa.

 • 40%
  0
  0
  24. 10. 2017

  Obrovská ptákovina, která mě naprosto minula. Humor jsem nechápal, Deppův bizarní zjev mi nepřišel komický, ale slizký, téměř odpudivý, a to je to můj oblíbený herec. Na komedii málo vtipné, jako akční film to nemůže brát nikdo vážně. David Koepp je skvělý scenárista, ale režírovat neumí. Velký přehmat.

 • 100%
  1
  0
  24. 10. 2017

  Blade Runner 2049 je mimořádný film pro náročnějšího diváka, budete u něj muset přemýšlet a je téměř vyloučeno, že ho pochopíte napoprvé. Ostatně jedničku Ridley Scott několikrát přestříhával a pokaždé v ní něco změnil. To ale Villeneuve vylučuje. Říká, že žádná alternativní verze neexistuje a existovat nebude. Zároveň dodal, že chápe, že do kina budou chodit hardcore fanoušci s baseballovými pálkami, kteří budou připraveni si to s ním vyřídit a že je ochoten tento risk podstoupit. Žádné inzultace se konat nebudou, tohle je totiž opravdu mimořádný film.

 • 75%
  0
  0
  22. 10. 2017

  Tenhle film jsem jako malej děsně žral a byl jsem na něm dokonce v biografu! Hrozně se mi líbilo jak je to barevný, že tam hrajou hezký lidi, že tam spadlo letadlo Concorde a potápí se tam k vraku. Samozřejmě pořádná špionáž a akce zajištěna. Na italské béčko, víc než by člověk čekal. Tenhle film mě vždycky bavil.

prvni predchozi 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: