Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 dalsi posledni
 • 100%
  1
  0
  16. 11. 2015

  Film má brilantní dialogy, ostré slovní výměny ála klasický Hollywood střídá svižná akce a pochopitelně i romantika. Mezi oběma herci to mimořádně jiskří a diváci si je okamžitě zamilovali. Řada Američanů si dodnes myslí, že herci byli manželé i ve skutečnosti nebo spolu měli alespoň milostný poměr. Film v době premiéry vynesl celosvětově 86,6 milionu dolarů a dalších 36 milionů vydělal na půjčovném. Od té doby se stal televizní trvalkou a namlsaní tvůrci přivedli na svět o dva roky později o třídu slabší pokračování.

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015

  Buď v originále a nebo v tom úplně nejstarším a nejsprostším dabingu, který vystihuje výborný béčkový scénář Shanea Blacka. Pocta filmům se soukromými očky zasazená do současnosti je plná super hlášek a Bruce Willise v jedné z jeho nejlepších rolí. Joe Hallenbeck je jenom jeden!

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015
  Duch (1990)

  Tenhle film mě oslovil už od traileru, který mě v našem městském kině doslova fascinoval. A když jsem to nakonec uviděl, byl jsem nadšený. Humor, napětí a spousta skvělých nápadů, navíc Patrick Swayze nikde nebyl lepší. Brilantní!

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015

  Akční film roku 1994 a podle mě jeden z absolutních žánrových vrcholů. Ten film je jako zjevení, v hlavní roli není žádný tatík ála Arnie nebo Sly, ale mladý exotický sympatický atlet Keanu Reeves, který ten film táhne silou své aury a začínající Sandra, která je super.

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015

  Skvělá komediální detektivka plná humoru, napětí a hravých písniček, které podle názoru diváků filmu výrazně pomohly v úspěchu. Film se stal nejnavštěvovanějším filmem roku 1984 a je naprosto neuvěřitelné, že i po letech je nedostižnou metou v akční komedii, ostatně třeba nedávné 22 Jump Street z něj vykradly ty nejvtipnější momenty a doslova okopírovaly (blbě) úvodní scénu.

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015

  Nuže, tohle je bomba. Daniel Day Lewis v naprosto přesvědčivé úloze indiánského náčelníka Sokolího oka v příběhu na úsvitu amerických dějin. Je to hodně drsné, ale technicky brilantní, mimořádný je hudební doprovod.

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015

  V roce 1969 byl Paul Newman už respektovaný charakterní i mainstreamový herec a ze své pozice si mohl vybrat sparring partnera pro plánovaný blockbuster Butch Cassidy a Sundance Kid (1969) o dvou vtipných desperátech a jejich promakaných loupežích. Původně plánovaný Steve McQueen roli odmítl a Newman dal první šanci pohlednému mladíkovi Robertu Redfordovi. Diváci stáli fronty a dodnes je jasné proč, tohle je totiž pecka!

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015

  Na filmu je dodnes fascinující kromě bezchybné výtvarné stránky úžasná hra filmaře s divákem. Návštěvník kina do konce netuší, zda je vše sen nebo realita, ale upřímně, vše tak skvěle funguje, že je to vlastně jedno. Výsledkem je velmi zábavná a záměrně realisticky násilná podívaná plná nečekaných zvratů, která umně kombinuje žánry. Film obsahuje řadu béčkových dialogů jako:  Lori: Dougu, miláčku…ty bys mi neublížil, viď zlatíčko? Zlato, buď rozumnej. Po tom všem, jsme přeci manželé! Lori utíká pro zbraň. Quaid jí střelí do hlavy a zabije. Quaid: Považuj to za rozvod.

  Film dostal po prvním promítnutí MPAA návštěvnost rating X, tedy ten nejpřísnější, který se uděluje těm nejdrsnějším pornofilmům. Cenzorům se nepřekvapivě nelíbilo realistické vrtání sbíječky v břiše, useknutí rukou výtahem, lidské tělo užívané jako štít proti kulometné palbě nebo brutální přestřelka na eskalátoru. Verhoeven proto použil záběry z jiných kamer, které nezabíraly vše v takových detailech.  Film Total Recall se stal megahitem i přes nepříliš pozitivní recenze a myslím si, že za dalších 20 let bude ještě více doceněn. Lidé si totiž odmyslí hvězdnou auru Schwarzeneggera a dojde jim, že Total Recall je skutečně sen. Remake z roku 2012 je proti originálu naprosto mimo mísu.

 • 100%
  1
  0
  16. 11. 2015
  Predátor (1987)

  Napínavý thriller a jediný film, kde dostane Arnold pořádně na budku. Ze stokrát provařeného námětu se Johnu Mc Tiernanovi podařilo vykřesat akční klasiku s řadou dodnes nepřekonaných akčních sekvencí. Strhující obrazovou podívanou nakonec podpořila další výrazná posila, konkrétně skladatel Alan Silvestri. Fantastický akční a horrorový soundtrack je skutečně mistrovským dílem. Úvodní dynamické téma používané pro vojenskou akci patří dnes již ke klasice, stejně jako téma závěrečného souboje, které jako velkou věc zdůrazňuje celý orchestr! Tímto soundtrackem se Silvestri bezesporu vyrovnal i Jerry Goldsmithovi, který je jeho přiznaným vzorem.

 • 100%
  1
  0
  16. 11. 2015

  Co tomuhle chcete probůh vytýkat? Bill Murray v životní formě, krásná Andie McDowell a svišť ukazující počasí. Mimochodem krásná ukázka toho, jak si diváci tenhle film pořád nachází a dnes už se právem řadí ke kultovním komediím. Chraň Bůh, aby někdo dělal remake!

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015

  Herecký koncert a pastva pro oči. Film srší vtipem a okořenění o rodinnou linku je vítaným přístupem v jinak smrtících osmdesátkách, kde se zabíjelo po stovkách. Hlášky, akce, skvěle napsané charaktery, tohle je prostě bezva!

 • 100%
  4
  0
  16. 11. 2015

  Osobně si na filmu vážím nepostřehnutelných digitálních efektů, které filmu jednoznačně prospívají. Ve své době bylo použití některých trikových postupů naprosto převratné a zejména scény s ,,chybějícíma“ nohama Garyho Sinise vyvolávaly oprávněný údiv. Zemeckis zde poprvé ve své kariéře dokazuje, že méně někdy znamená více a o to větší zklamání je pro mě jeho pozdní kariéra, která dokazuje, že na toto pravdivé motto, tak trochu pozapomněl.

  Hlavní devízou je ovšem scénář, který se přepisoval na výslovné přání Toma Hankse (Philadephia, Láska přes internet), aby byl historicky co nejvěrnější. Knižní předloha se drží mnoha fantaskních motivů a film je naprosto brilantně ukotven v historické realitě. Na základě řady scén tak divák pozná skutečnou historii Spojených Států zbavenou pozlátka a má k dispozici dost materiálu k zamyšlení.

  Forrest Gump je brilantně natočený snímek a právem se řadí mezi klasická díla, dnes už možná legendy.

 • 100%
  2
  0
  16. 11. 2015

  Jurský park je fenomenálním rodinným snímkem, který je inteligentní, dobrodružný, zábavný a nesmírně napínavý. Je symbolem dokonalé hollywoodské podívané, u které čas prokázal, že nestavěla jen na bravurních technologických novinkách.

  Píše se rok 1993. Výsledek předčil všechna očekávání. Diváci brali kina útokem a film se stal ve své době nejúspěšnějším filmem, když vydělal jenom v kinech naprosto neuvěřitelných 923,1 milionů dolarů. Film stál mimochodem ,,pouhých“ 63 milionů, protože Spielberg nikdy nepracuje za honorář, jenom za procenta. Fenomenální triky, invenční nápady, výborní herci a přesně obsazené dětské role šlapou jako dobře namazaný stroj. Recenze v New York Times snímek popisuje jako mix hrůzostrašných momentů se sentimentem a napínavou akcí a pomáhá si závěrečným obrazem z filmu, kde hraje důležitou roli nápis Když dinosauři ovládli zemi větou:,,Evidentně, vládnou znovu“. Film je skutečně parádní ukázkou skvěle odvedené zábavné podívané a patří k důležitým mezníkům filmové historie.

 • 100%
  1
  0
  16. 11. 2015

  Nesmiřitelní jsou nádherný film, který svým tématem hladí diváka proti srsti. Neukazuje divoký západ, tak jak ho zprostředkovával v hrdinských eposech John Wayne, ale poukazuje na nemoci naší doby, na vzrůstající násilí, předsudky, rasismus, fňukání grázlů před zaslouženým zúčtováním, které sledujeme dnes a denně v televizním zpravodajství a investigativní žurnalistice, korupci a absurdních hodnotách, kde pro morálku, etiku a víru není místo.

 • 100%
  0
  0
  15. 11. 2015
  12 opic (1995)

  V blízké budoucnosti je těžký zločinec Cole (Bruce Willis) vyslán na průzkum zamořené planety Země. Po této úspěšné misi je vyslán do roku 1995, aby zjistil něco o organizaci 12 opic, která má zřejmě na svědomí zkázu lidstva. Jenže omylem je vyslán do roku 1991, kde je pochopitelně hospitalizován na psychiatrii. Zde je neustále obtěžován jedním schizofrenikem, kterému Cole řekne domněnku, že lidstvo je zkažené a mělo by přežít jen zvířectvo.
  V psychiatrii se Cole seznámí s doktorkou Reillyovou, která mu pomůže uprchnout a Cole se může konečně vrátit do budoucnosti. Poté je vyslán opět do jiné doby a nakonec se mu konečně podaří dostat do roku 1995, kde chce splnit svůj úkol. Seznámí se tak s vůdcem skupiny 12 opic, který je totožný se schizofrenikem z neúspěšné mise v roce 1991.
  Finální scéna, která už tak dost nejednoznačný a mimořádně náročný film postavila před diskutovanou pointu filmu, kterou odmítl prozradit i sám režisér, umožnila aby diváci na film nezapomněli, šli na něj i vícekrát a zvolili si ho kultovním.
  Ovšem při vyslovení jména Terryho Gilliama to není až zas tak neobvyklé, neboť filmy jako Král Rybář a Brazil prosluly svou nejednoznačností. Film byl oceněn nejen díky skvělému scénáři, ale i díky dalšímu vynikajícímu výkonu Brada Pitta, který získal za ztvárnění narušeného teroristy Zlatý Globus.

 • 100%
  0
  0
  10. 11. 2015

  Sociální síť je velmi zajímavou ukázkou slušně vystavěného napínavého filmu o americkém snu, přátelství a úspěchu, který má vždy svou odvrácenou tvář. S odstupem času film roku 2010, určitě!

 • 100%
  0
  0
  10. 11. 2015
  Motel smrti (2007)

  Film zaujme od úvodních titulků, má skvělou hudbu, výtečné herecké obsazení, kterému ovšem dominuje výborný Frank Whaley v roli hotelového recepčního pocházejícího nejspíš z pekla. Celkové tmavé ladění a barevná škála filmu odkazuje na film noir, kterou umně natočil kameraman Pulp Fiction a Gaunerů Andrzej Sekula. Motel smrti, v originále Vacancy, které odkazuje na hotelovou terminologii je tak špičkovou ukázkou nervydrásajícího horroru s přídomkem Hitchcockovský. Mistr by měl radost.

 • 100%
  0
  0
  9. 11. 2015
  Limitless (2015)

  Film Všemocný považuji za vybroušený a promyšlený film, kterého se nebojím označit za kultovní a nápad přinést tento koncept do televizní show se mi od začátku líbil. Televizní show si vybrala příjemného hlavního hrdinu, který jde do přímého kontrastu s Eddiem Morrou z původního filmu, jehož postava je zajímavě rozepsána a navíc se v ní stále angažuje Bradley Cooper. Jednotlivé epizody jsou koncipovány místo do role motivačního byznysu do role crime show, která se na delší trať hodí zřejmě víc. seriál je hravý a operuje s oblíbeným námětem tak, že mě to neuráží. Dobrá show a zasloužený hit.

 • 100%
  2
  0
  9. 11. 2015

  Kamenujte mě, smějte se mi, ale já jsem na této sérii doslova vyrostl a když se moji oblíbenci rozhodli Ashe poslat na televizní obrazovku, tak jsem od toho nic nečekal. Naopak. Ale výsledek předčil má očekávání. Sam Raimi se vrátil k režii u pilotní epizody, která je majstrštykem a i další díly drží laťku hodně vysoko. Prostě staromódní pecka s opravdovou krví!

 • 100%
  0
  0
  8. 11. 2015

  Skvělá filmová adaptace neméně skvělé literární předlohy má výborný příběh, zajímavé herdiny, které diváky baví a opravdu dobrou kriminální zápletku s přesahem a hlavně ta atmosféra. Bože! Tohle je prostě jeden z nejlepších evropských filmů!

 • 100%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Rambo (1982)

  Producenti Vajna s Kassarem roli Ramba nabídli okamžitě Sylvestru Stalloneovi, ale ten váhal, protože si nebyl jistý, zda z projektu začínajících producentů nesejde. Dále oslovení Richard Gere a William Hurt odřekli kvůli nedostatečnému uměleckému přesahu. Stallonea přemluvili penězi a nabídkou tvůrčí svobody, když mu nabídli sumu 3, 5 milionu dolarů, procenta ze zisku a možnost úprav v již napsaném scénáři, protože Stallone v té době uvažoval o pověšení herectví na hřebík a věnovat se jenom psaní scénářů, ostatně měl ve svém portfoliu nominaci na Oskara právě za scénář a dlouhou šňůru propadáků.

  U Sylvestera Stallonea můžeme v rámci Ramba v klidu hovořit o neuvěřitelném fyzickém výkonu, dělal si téměř dvě třetiny všech akčních scén bez dubléra a v závěrečném monologu dokazuje i herecké kvality. Skutečnost, že mu vlastně není rozumět je dokonce ku prospěchu věci.

 • 100%
  0
  0
  8. 11. 2015
  Rocky (1976)

  Rocky není ničím jiným než moderním pohádkovým příběhem s chytlavou muzikou o naplnění amerického snu. Film bezvadně funguje i po letech a jeho pozitivní milé poselství v sobě má kouzlo opravdové filmové klasiky.

  Kritiky jsou fantastické a diváci se do kin jen hrnou. Když se vyhlašují nominace na Oskara patří Rocky k favoritům. Samotný Stallone je nominován hned dvakrát, to se dosud podařilo jen Orsonu Wellesovi a Charlie Chaplinovi. I když nezvítězí, stejně jako ve filmu, je Rocky jednoznačným vítězstvím. Film vydělá celosvětově 225 milionů dolarů a vyvolá okamžitou touhu studia po pokračování. Série o Rockym se nakonec stala zlatým teletem a dodnes má šest dílů a jeden spin-off Creed.

 • 100%
  0
  0
  2. 11. 2015

  Neil Simon nebyl jenom skvělý hudebník, ale i výborný scenárista. Scénář k mistrovské komedii „Podivný pár“ (The Odd Couple) z roku 1967 může dodnes sloužit jako nepřekonaný vrchol vkusné zábavy pro dospělé publikum. Oskar (Walter Matthau) je starý mládenec, který ve svém prostorném bytě čas od času pořádá partičku pokeru pro své kamarády. Mezi ně patří i Felix (Jack Lemmon) a ten toho času doma neprožívá zrovna nejrůžovější období se svou manželkou. Poté, co Felixe jeho žena vyhodí z bytu požádá starého kamaráda Oskara, zda by ho u sebe nenechal přebývat. A pak to ovšem vypukne. Felix zkazí svému kamarádovi vyhlídky na pořádné rande, vyčítá mu, že se pozdě vrací z flámu a dokonce mu vadí partičky pokeru, kam dříve chodil. Komedie Podivný pár se stala bezprostředně po svém uvedení obrovským diváckým hitem a prakticky vzápětí odstartovala natáčení stejnojmenného televizního seriálu.

 • 100%
  0
  0
  2. 11. 2015

  První díl stál hubičku a vydělal skutečně ohromný balík. V dobové recenzi v Cinemě si František Fuka povzdechl nad tím, že zápletce příliš neporozuměl a doufá, že tvůrci se nepokusí v sérii pokračovat. Jenomže jeho přání se nesplnilo a já dodávám, naštěstí. Jednička má propracovaný děj, výborně vyšperkovaný scénář a správně žánrově úchylný smysl pro humor. Bomba!

 • 100%
  1
  0
  1. 11. 2015

  Původní projekt filmu Lost in La Mancha měl být víceméně klasickým filmem o filmu, ale dopadl jako strhující filmový dokument o tom, co všechno se může během natáčení pokazit a taky pokazí. Divák už od úvodních minut ví, jak to celé skončí (totiž, že film nakonec nevznikl) a během uplynulých pár minut si začne pokládat otázky, jak je možné, že to ti lidé neviděli, že se jim to takhle tříští pod rukama. Pojišťovna, která toto natáčení pojistila tak dokonce dostala neuvěřitelný materiál k tomu, co všechno se může stát během filmovacího procesu: zničené dekorace, vážné onemocnění hlavního herce, který se evidentně nesnesl s režisérem, kostýmy šité v jiné zemi, problémy s logistikou, špatný scénář nebo depresivní atmosféra ve štábu a obviňování se z neschopnosti. Největší horror!!! Každopádně ten film miluju:-)

 • 100%
  1
  0
  1. 11. 2015
  Podraz (1973)

  Podraz je typickým gangsterským filmem s ústřední velkou loupeží a následnými dějovými kličkami a zvraty, které vrcholí vždy za velmi napínavého a hodně překombinovaného finále a zlí jazykové tvrdí, že ani tentokrát to nakonec příliš velký smysl nedává. O.k, nedává, ale není to nakonec jedno, když tam není vyložený podraz na diváky?
  Podraz byl obrovským komerčním úspěchem a je základním kamenem celého žánru. Při rozpočtu 5,5 milionů dolarů byly jenom jeho americké tržby kolem 160 milionů dolarů a při přepočítání by odpovídaly zhruba dnešním 700 milionům dolarů. Kritika i publikum se vzácně shodli, že Podraz je kultivovaná zábava, kde se ve vyrovnané míře potkává napětí, vtip i akce. Pravdou však je, že se už ve své době objevily i některé kritické hlasy, že film je příliš přeceněný. Film natočil stále nedoceněný George Roy Hill (Butch Cassidy a Sundance Kid, Střípky lásky). Mimochodem o několik let později scenárista Ward napsal a režíroval pokračování, které však ani zdaleka nedosáhlo takového úspěchu jako originální film. Ten se totiž v roce 2005 dostal do národního registru mezi největší americké filmy všech dob.

 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2015

  Hlavním kladem je ale skutečně skvělý scénář, který je mozaikou jednotlivých příběh. Po Pulp Fiction vznikla celá řada filmů s touto skladbou, ale bylo by nesmyslné domnívat se, že to nebylo už před tím, jak se kolikrát nesprávně uvádí. Co ale Tarantino objevil pro světový film je totiž zasazení jeho hrdinů mimo realitu. Postavy ve filmu nejsou vůbec zatížení jakýmkoliv logickým uvažováním, jsou karikaturou televizního světa a brakových béčkových filmů a právě tato skutečnost tak podráždila filmové kritiky, že přinejmenším polovina jich při udělení Zlaté palmy v Cannes hlasitě pískala na protest.

  Čas trhnul oponou a Pulp Fiction i po 21 letech patří mezi filmy, které nestárnou. A je to nejen tím, jak jsou staromódně natočené, v tom nejlepším slova smyslu, ale především jsou skutečně dobrou zábavou. Netvrdím, že pro každého. Pulp Fiction při svém 10 milionovém rozpočtu vydělal 108 milionů dolarů v amerických kinech a celosvětově 214 milionů dolarů.

 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2015

  Ve filmu Vynález zkázy Karel Zeman naprosto předběhl svou dobu a právem získal za toto mimořádné invenční dílo Velkou cenu na EXPO v Bruselu v roce 1958, kde doslova ohromilo svět. Známý kat Rudého práva Jan Kliment popisoval, jaká atmoséfra byla na novinářské projekci v Bruselu, kde i cyničtí kritici plesali jako malé děti. Jeden belgický novinář dokonce napsal: „Méliére nezemřel. Je to Čechoslovák a jmenuje se Karel Zeman.“
  Film měl ohromný úspěch po celém světě a prodal se do 72 zemí! Až do úspěchu filmu Vesničko, má středisková to byl bezesporu nejúspěšnější český film všech dob! V prestižním americkém Variety vyšlo:,,Máme dojem, že vstupujeme do ilustrací Verneových knih, které oživly“, stockholmský Ny Dag otiskl:“Vynález zkázy je prostě nesrovnatelný. Máme zde na mysli, jak se verneovským předlohám dostalo života. To nejsou živoucí obrazy, je to sám život“, římský Vie Nuove publikoval:“Ve Vynálezu zkázy…nacházíme konečně i výzvu k míru a bratrství, vyplývající z humánních myšlenek, vlastních tomuto plodnému francouzskému spisovateli.“ Vynikající recenze vyšly také denících v jako v káhirském La Bourse Egyptien, aténském Avgi, amsterdamském Algemeen Dagblad a mnoha dalších.

  Vynález zkázy také nepotvrdil, že doma není nikdo prorokem, protože úspěch slavil i u českých diváků. Do kina na něj přišlo neskutečných 2 417 616 diváků, takže nakonec i ty fámy o ruinování národního hospodářství se pochopitelně nenaplnily. Film byl restaurován a představen na obnovené premiéře na EXPO v Miláně v roce 2015, kde měl rovněž velký úspěch, což je patrné z oslavných článků prestižních The Hollywood Reporter nebo Variety.

 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2015

  Takže tohle ano! Geniální expozice, nečekané zvraty, napětí, že by se dalo krájet (motorovou pilou) a po letech oblíbenosti diváky důkaz, že to byla skutečně pecka a nejen marketing!

 • 100%
  0
  0
  28. 10. 2015

  Ve filmu se objevuje působivý mix starší herecké generace a nastupujících neokoukaných mladých tváří, mezi kterými nechybí ani první dáma českého filmu Jana Brejchová. Jiří Krejčík ve filmu působivě inscenuje změnu atmosféry z poklidného českého maloměsta na oázu smrti. Nejde ani tak o to, že by film věrně zobrazoval skutečnost, film je natočen jako zřetelná alegorie dobra a zla a odolává i směšné ideologické dikci té doby.

prvni predchozi 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita