Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 100%
  0
  0
  2. 6. 2020

  Strhující úvod do nesmírně kvalitně natočené fantasy ságy a objektivně, film splňující pravidla filmové podívané. Oproti ostatním ságám má tento film velkou výhodu v příjemné a krásně načasované expozici, která nenudí. Jacksonovi se brilantně podařila atmosféra, scény s jezdci jsou naprosto skvostné a míchání dobra, humoru a přátelství se zlem a příšerami skvěle funguje. Plný počet.

 • 100%
  0
  0
  27. 5. 2020

  X-Men: První třída je důstojným dílem špičkové série, která po posledních dvou méně vydařených dílech (Poslední boj, 2006 a Wolverine, 2009) znovu nabrala dech a velmi zhluboka. Jako letnímu velkofilmu se toho příliš vyčíst nedá a pro diváky kolem 13 let a jejich rodiče je film naprostou nutností!

 • 100%
  0
  0
  19. 5. 2020
  Den Šakala (1973)

  Snímek nebyl ve své době komerčním úspěchem, ale časem si získal doslova kultovní proslulost. Ovšem již ve své době se našli jedinci, kteří film vychválili do nebes, jedním z nich byl i legendární kritik Roger Ebert. Ten ve své dobové recenzi napsal o filmu, že je naprosto brilantní, chválí skvělou režii a herecké výkony. U Edwarda Foxe poznamenal, že ačkoliv Šakal neprochází žádným charakterovým vývojem jeho chlapecký šarm, bezcitnost a okouzlující projev z něj dělá naprosto komplexní postavu. Dovolte mi použít jeho citát:,,I když má film téměř dvě a půl hodiny, utekl mi, jako by trval jenom čtvrt hodinku.“ Bohužel našli se i tací, co filmu vytkli to, že příliš klouže po povrchu a nemá dostatečně propracovanou psychologii postav. Čas ovšem jednoznačně prokázal, že tyto výtky nebyly oprávněné.

 • 100%
  0
  0
  16. 5. 2020

  Mimořádně povedený dokument o Jiřím Suchém, který je úžasně natočenou biografií obsahující známé i pro mě dosud neznámé informace. Co z tohoto dokumentu dělá víc než povedený televizní medailon je jeho výpravnost a úžasná kamera. Dokument má vynikající atmosféru a uteče jako voda.

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2020

  Naprosto zásadní dokument a opravdu kvalitní zachycení fenoménu zpěvačky Madonny, který je díky tomuto dokumentu mnohem snadněji pochopitelný. Nedávno jsem viděl pokus od Lady Gaga o něco podobného a prostě náhražka nemůže nikdy fungovat. Vynikající ukázka dobře odvedeného marketingu.

 • Snímek Srdce temnoty: Filmařova apokalypsa je jedním z nejvíce strhujících dokumentů o filmařině a po jeho zhlédnutí se utvrdíte v tom, že Coppola je geniální filmař s vizí a že je velký klikař. Také je z filmu patrné, že film je vždy kolektivní dílo a kdyby všichni ze štábu nevěřili, že točí mistrovské dílo, tak by film skončil úplně jinak. Film získal dvě Prime Time Emmy (nejvýznamnější televizní cena v USA) za nejlepší režii a střih.

 • 100%
  0
  0
  11. 5. 2020
  Kleopatra (1963)

  Pokud bych si měl odmyslet tu slavnou legendu o natáčení tohoto velkofilmu tak mi zbude film, který nevynechám při žádné televizní repríze. Film o moci, zradě, lásce, nenávisti s impozantními herci a neošizenou výpravou. Loni jsem byl v Cinecittá v Římě a prohlížel si ty úžasné kostýmy a kulisy. Opravdový velkofilm.

 • 100%
  0
  0
  9. 5. 2020

  Objektivně první počin Eliho Rotha, který jsem viděl a vřele doporučuji všem. Tedy, všem, kteří milují horrorový žánr, stejně jako já. Sedm epizod, dobrá témata, zajímavě vybraní filmaři a herci, k tomu nechybí humor a tuším, že jsou dokonce v horrorové lokaci Amityville, ale ruku do ohně bych za to nedal. Samozřejmě, že je to jen o amerických horrorech, pro ty evropské je tu třídílná show BBC s Markem Gattisem.

 • 100%
  0
  0
  8. 5. 2020

  Scény jsou často velmi brutální a herecké výkony jsou příjemně vyvážené. Navíc snímek obsahuje i notnou dávku humoru, na který se obvykle v tomto žánru zapomíná. Největší pozornost však na sebe v celém filmu přece jen strhává Mel Gibson, včetně negativní publicity, kterou film během uvedení získal. Gibson byl obviněný z rozpoutávání fobie proti Angličanům a historickým nepřesnostem. Ty vzal na sebe scenárista snímku, který řekl, že zásahy do historických skutečností dělal pouze kvůli většímu dramatickému efektu. Film získal pět Oskarů a rozhodně si na sebe i přes vysoký rozpočet vydělal. Klasika.

 • 100%
  0
  0
  8. 5. 2020

  Herecké sólo Bruce Campbella trvá trochu přes sedmdesát minut a troufám si tvrdit, že něco takového jen tak neuvidíte. Kvalita série rozhodně neklesá, naopak přichází spousta nových komických vložek a je to opravdu mimořádné. Dvojka dosáhla na pomyslný horrorový Olymp a stala se komerčním megahitem. Pro mě jeden ze symbolů žánru.

 • 100%
  0
  0
  6. 5. 2020
  Kráva (1993)

  Kráva je film z roku 1993, ale je nad slunce jasné, že je to film poetikou konce let šedesátých let, kdy byla Československá tvorba na špici. Není to velký film, který by chtěl strhnout epickým příběhem, ale slovy kameramana Ondříčka velký film dělají velké emoce, a to Kráva splňuje měrou vrchovatou. Radek Holub a Alena Mihulová jsou typově výborně vybraní. Krásný film.

 • 100%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Tento malý vybroušený diamant světového filmu se udál díky souhře okolností, které bych se zdráhal nazvat šťastnými. Jméno Rivera Phoenixe mladším čtenářům asi nic moc neřekne, tedy pouze pokud si nevybaví mladého skauta ze začátku filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava. River Phoenix byl považován za největší hvězdu své generace a jeho život předčasně vyprchal po předávkování drogami na jednom divokém večírku, kde se potkali také Johnny Depp a Keanu Reeves. Pro oba pány dodnes traumatická zkušenost, kterou většinou přechází s no comment na rtech znamenala zejména pro prvně jmenovaného vstup do zajímavých projektů a k režisérům, o kterých si do té doby mohl zatím snít. Co žere Gilberta Grapea je ovšem průlomový snímek v kariéře začínajícího chlapíka jménem Leonardo Di Caprio. Ten se už dostal na plátna po bok Roberta De Nira, kde měl slušný úspěch u hledačů talentů a byla mu nabídnuta kopa peněz, aby si zahrál v jistém filmu u Disneyho, který dnes z loajality ke kolegům nezmiňuje. Místo toho si zvolil roli mentálně zaostalého bratra Gilberta Grapea a už tenkrát všem vyrazil dech. Lasse Halström mu tehdy řekl, že si je jistý, že zahraje cokoli bude chtít. Nominace na Oskara pro Di Capria byla bezpochyby zasloužená a tento snímek si určitě nenechte ujít, pokud jej neznáte.

 • 100%
  0
  0
  6. 5. 2020

  Naprostá klasika. Návštěvníci je film, kde společně Christian Clavier s Jeanem Reno ztvárnili středověké rytíře s panošem, kteří se díky lektvaru propadnou do současné Francie. Návštěvníci byl ve své době absolutní hit a i po letech je to obrovská zábava těžící z rozporů mezi středověkem a civilizovanou současností, která probíhá za sympatické nekorektnosti a středověké brutality. Nutno dodat, že k úspěchu české verze také velmi pomohl zdařilý český dabing Oldřicha Víznera (Clavier) a Jeana Reno (Pavel Soukup).

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2020
  Krysař (1985)

  Krysař byl největším projektem v českém loutkovém filmu od Trnkova snímku Sen noci svatojanské. Realizace trvala dva roky a stojí a padá s Bartovým osobitým výrazně expresivním výtvarném a režijním pojetí, kde se Barta vrhl do působivé vize inspirované německým expresionismem. Inspirací mu byl zjevně také skutečný Hammel, ačkoli ho pochopitelně nemohl v takové podobě převést na plátno, zvláště už díky výše zmíněné stylizaci, každopádně středověký gotický ráz města zachoval. Architektura města je tvořena úzkými uličkami, průchody, nesouměrnými okny a dveřmi, zvláštně vybočenými domy nebo většími architekturami. Toto pojetí je ovšem dokonalé a plně koresponduje s tématem středověké legendy v moderním, a přesto klasickém, pojetí.

 • 100%
  0
  0
  22. 4. 2020

  Je zajímavé o tomto filmu mluvit jako o remakeu. Původní Zjizvená tvář je překvapivě mnohem drsnější, než tento film. Brian De Palma natočil na svou dobu hypermoderní gangsterku s výbornou ústřední dvojicí Al Pacinem a nebezpečně krásnou Michelle Pfeiffer. Film obsahuje hned několik špičkových sekvencí, ale zároveň funguje jako velký epický příběh, nejen v jednotlivostech.

 • 100%
  0
  0
  21. 4. 2020
  Prohnilí (1984)

  Hlavní devízou této skvělé podívané je úžasná interakce mezi oběma hlavními herci Philippem Noiretem a Thierry Lhermitem, kterou pro velký úspěch zopakovaly ještě několikrát.. V jedné scéně si mezi sebou říkají:,,Nepřišel jsem k policii, abych se bavil.“ ,,Všim jsem si.“ V tomto filmu je ale jiskření mezi nimi, permanentním zdrojem vybrané zábavy. Noiret občas trousí neuvěřitelné hlášky typu:,,Kdyby se mělo všechno na světě zjednodušit, chodilo by se umírat do hrobu,“ nebo ,,Jen jedna věc na světě nepočká, dobré jídlo.“

  Co ohromně prospívá atmosféře je zachycení atmosféry policejního okrsku, včetně nedalekého Montmartru i s barvitým vyjádřením malých i velkých ryb pohybujících se na špatné straně zákona. Skvělý film a ve Francii absolutní kult.

 • 100%
  0
  0
  21. 4. 2020

  Shakespearovské adaptace jsou většinou neživotnými televizními adaptacemi nebo komorními příběhy, ale Romeo a Julie se naprosto vymyká. Režisér Franco Zeffireli neobsadil hvězdy, ale mladé herce, kteří jsou ve věku Romea a Julie, natáčel ve Florencii nebo rodném Toskánsku a natočil přímý přenos z renesance. Mistrovské dílo!

 • 100%
  0
  0
  19. 4. 2020
  Kmotr III (1990)

  Závěrečný díl mafiánské trilogie se starými i novými postavami je opět naprosto brilantní gangsterkou, která dokázala vyjít ze stínu předchozích úspěšných filmů ze sedmdesátých let, které jsou dodnes absolutní klasikou. Třetí díl obsahuje několik brilantně inscenovaných sekvencí, třeba perfektní montáž vražd v Římě a Vatikánu a závěrečný obraz má obrovskou sílu. Kromě Al Pacina ve filmu exceluje Andy Garcia.

 • 100%
  0
  0
  28. 3. 2020

  Sternberg byl génius ve svícení. Povedlo se mu skvěle zachytit prostředí maloměsta a hlavně dnes oceníme atmosféru dnes již neexistujícího předválečného Německa. Fantastické jsou ovšem pěvecká vystoupení Marlene Dietrich. O jejím nepochybném talentu svědčí skutečnost, že po skončení filmové kariéry byla nejlépe vydělávající zpěvačkou v Las Vegas, kde zpívala několik sezón písně právě z tohoto filmu. Modrý anděl je jako povinná četba v literatuře, povinné pokoukání pro filmového fanouška. Možná budete překvapeni, že i po bezmála 90 letech sledujete stále film, který je silný ve své výpovědi, pobaví i šokuje. Je to zkrátka velký film.

 • 100%
  0
  0
  28. 3. 2020
  Metropolis (1927)

  Metropolis je město rozdělené do dvou částí. V podzemí pracují dělníci na vyšší třídu boháčů, které vládne Fredersen. Jeho syn Freder se zamiluje do dělnické dívky Marie a rozejde se proto se svým otcem. Fredersen nechce podcenit vliv Marie na dělníky a proto nechá šíleného vědce sestrojit robota, který je Marii navlas podobný. Falešná Marie vyzývá dělníky k ničení strojů, což přeroste v obrovskou rebelii. Film končí smírem, že se obě strany potřebují. Nejdražší německý film ve své době pokryl 7 milionové náklady jen z malé části a kritika byla neúprosná. Dnes je však jasné, že tento silně expresivně formalistický snímek má pevnou pozici v dějinách filmu. Ve filmu jsou výtvarně vytříbené scény a skvělé dekorace. Absolutně nejslavnějšími ingrediencemi tohoto filmu je futuristická architektura utopického velkoměsta, která inspirovala tvůrce Blade Runnera a pochopitelně slavná scéna oživení robota. Metropolis byl oblíbeným filmem Adolfa Hitlera, což není směrodatné, ale můj oblíbený film je to také.

 • 100%
  0
  0
  11. 3. 2020

  Jedno z největších překvapení ročníku 2010 na MFF v Karlových Varech bylo pro mě zhlédnutí tohoto krásného filmu, kterého řadím mezi ty vůbec nejlepší, které kdy vznikly o natáčení filmů. Craig McCall je sympatický skotský producent a režisér a s Jackem Cardiffem sdílel kancelář. Během pauz mu tento kameraman vyprávěl veselé příhody o Marlene Dietrich, která vždy věděla, jak se má nasvítit, o Humprey Bogartovi, který chtěl vždy snímat vrásky, protože mu daly tolik práce je vytvořit, o Kirku Douglasovi, který chtěl všechny scény točit sám a bez kaskadérů a mnohých dalších. Výsledkem je neuvěřitelně vizuálně hravý dokument, který je informačně vyčerpávající a zároveň moc hezky natočený. Dočkáte se v něm osobní zpovědi o filmařském talentu, neřku-li zázraku. Film absentuje osobní rovinu sledované osobnosti, tedy jeho rodinný život, zaměřuje se pouze na práci a na kreativitu.

 • 100%
  0
  0
  28. 2. 2020
  Vincent (1982)

  Krásná ukázka nadcházejícího režijního stylu a umu excentrika Tima Burtona, kterému se i na malé ploše povedlo diváka chytit, očarovat a skvěle pobavit.

 • 100%
  0
  0
  15. 2. 2020

  Filmu dominují skvělé herecké výkony, které byly vyznamenány řadou prestižních cen. Joaquin Phoenix všechny písně Johnnyho Cashe nazpíval sám, stejně jako Reese Witherspoon. Oba se pak naučili hrát i na hudební nástroje, které používají ve filmu. Vzhledem k tomu, že jak Johnny Cash a June Carter byly v době preprodukce filmu naživu, byli oba herci jimi osobně schváleni. Johnnymu Cashovi jeho představitel velmi imponoval zvláště díky jeho mimořádnému hereckému výkonu v Gladiátorovi. Skvěle natočený a zahraný film a jeden z nejlepších hudebních životopisných snímků v dějinách Hollywoodu.

 • 100%
  0
  0
  9. 12. 2019
  Irčan (2019)

  Pokud si přehrajete v jednom sledu Mafiány, Casino a Irčana, budete mít volnou trilogii, která má v podstatě stejné obsazení a pojednává o hodně podobných věcech. To ale není na škodu, protože Scorsese se v žádném filmu neopakuje. Přiznám se, že navzdory neuvěřitelně agresivnímu marketingu pro art film za 160 milionů dolarů jsem od tohoto filmu nic moc nečekal a nakonec jsem se od toho vyprávění nemohl přes tři hodiny a dvě desítky minut odtrhnout. Herci jsou výborní, triky jsou neobvyklé, ale klobouk dolů před nimi. Místy mě make-up na hercích neskutečně rozesmíval. Robert De Niro je v tomto filmu naprosto jedinečný a klobouk dolů před scenáristou, to je paráda.

 • 100%
  0
  0
  2. 12. 2019
  Gladiátor (2000)

  Film se vydařil po všech stránkách. Výborná výprava i strhující režie a skvělé herecké výkony z něj dělají jeden z nejlepších historických filmů ze starého Říma, potažmo jeden z nejlepších hollywoodských historických filmů. Ještě během natáčení se na place objevil Dino de Laurentiis, který Scottovi nabídl režii Hannibala. Scott měl pronést, že nestojí o žádný další historický velkofilm, protože si myslel, že má točit film o překračování Alp na slonech legendárním vojevůdcem. Když zjistil, že se jedná o Hannibala Lectera bez váhání podepsal smlouvu. Měl k tomu ostatně dvacet milionů dobrých důvodů!

  Gladiátor nakonec předčil očekávání. Film nejenom, že vydělal jen v kinech v USA 181 mil. dolarů, ale celosvětově utržil ještě vyšší částku. Nakonec zvítězil i v oskarovém klání. Scott se však musel sklonit před Stevenem Soderberghem při vyhlašování nejlepší režie.

 • 100%
  1
  0
  16. 11. 2019

  Knihu Doktor Spánek vydal Stephen King v roce 2013, ale vymýšlel jí od roku 1998, a já jí četl zhruba o dva roky později. Kniha se mi velmi líbila a na rozdíl od novějších Kingových knih, které jsou samozřejmě skvěle napsané, měla ještě něco víc. Byla opravdu děsivá, měla perfektně rozepsané nové charaktery a přitom se vracela k událostem knihy Osvícení i k jejím charakterům, které jsem si oblíbil.

  Doktor Spánek je film, o kterém se bude mluvit, a hodně dlouho. Bude mít své věrné odpůrce, ale zcela jistě i zastánce, mezi které se řadím. Film není ilustrovaná kniha, ale tento snímek má opravdu skvěle adaptovaný scénář. Je tam všechno, co je v knize, tedy vše podstatné a zároveň obsahuje momenty odkazující k románu Osvícení i filmu a zejména drží myšlenku předlohy. Masterpiece.

 • 100%
  0
  0
  11. 11. 2019
  Pátrání (2018)

  Málokdy mě něco překvapí, ale tento film ano. Skvělý příběh, neotřelá forma, která bude za deset let hodně mimo, ale dnes funguje. Úžasný John Cho v hlavní roli. Detektivka se zajímavou premisou, jejíž finále jsem neodhalil, a to se mi hodně dlouho nestalo a za to přidávám. Jinak detektivka je nepodstatná, film je o jiných věcech, o kterých vypráví nečekaně přesně a citlivě. Na to jak vážné téma film má, mě bavil v tom nejlepším slova smyslu.

 • 100%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Můj neoblíbenější komediální seriál současnosti, který má pro mě perfektní casting. Douglase mám velmi rád skoro ve všem, Alan Arkin mě vždy rozesměje a Nancy Travis se mi líbí už asi dvacet let. Není to žádná limonáda, je to dost těžký seriál, který je sice vtipný, ale vypráví krásně o smutných věcech. Nikdy nebude masovka, ale má šanci být kultem. Zhltnul jsem první sérii a těším se na druhou.

 • 100%
  0
  0
  30. 10. 2019

  The Haunting of Hill House je pro mě symbolem quality TV, je to skutečně špičkově natočený seriál, který vypráví o vážných věcech v atraktivním horrorovém hávu, ačkoli je to samozřejmě rodinné psychologické drama, ale na to jsme si u Flanagana již zvykli. Na rozdíl od Kubricka je Flanagan schopný vést herce k špičkovým hereckým výkonům. Herci nepřehrávají a pokud dojde na horror, tak si vezměte pleny. Flanagan horror umí perfektně. Závěr prvního dílu podle ohlasu na netu rozhodně nevyděsil jenom mě. Druhá série bude.

 • 100%
  0
  0
  30. 10. 2019

  Fantastický film, který naprosto miluju. John Lund s Marlene Dietrich a režie Billyho Wildera jsou fantastické. Takhle si představuji natočit film o opravdu vážných věcech. Válkou zdecimovaný Berlín a přitom je v něm stále život a hned dvě osvoboditelské armády, které si z dříve nedobité metropole dělají tržiště. Wilder přesně definoval poválečný vývoj a přitom nikdy nepřestal bavit. Klobouk dolů. Pro mě masterpiece a Marlene Dietrich byla bohyně!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita