Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 100%
  0
  0
  10. 8. 2019

  Jedním z vrcholů sentimentálních příběhů filmového plátna je Muž a žena režiséra Clauda Lelouche s Jeanem-Louisem Trintignantem a Anouk Aimée, který vzbudil ve své době senzaci a dodnes je inspirací pro spoustu filmařů. Rodiče dvou dětí se seznámí v penzionátě, kde se jejich potomci právě nachází. Anne (Annouk Aimée) a Jean-Louis (Jean-Louis Trintignant) mají za sebou tvrdé rány osudu. Oba jejich partneři zahynuly za tragických okolností. Anne se bojí navázat nový vztah, protože se bojí, že ve svém srdci ještě nenašla místo pro nového partnera. Ten se však nevzdává. On je testovací jezdec a automobilový závodník, jehož žena spáchala sebevraždu a ona filmová skriptka, která oplakává smrt svého milovaného citlivého kaskadéra, jehož nebezpečné povolání se mu stalo osudným.
  Žádná světová kinematografie nedokázala natočit vztahový snímek dvou lidí s takovou přesvědčivostí jako země galského kohouta a právě Muž a žena patří k vrcholům tohoto typicky francouzského subžánru.

 • 100%
  0
  0
  9. 8. 2019
  Spielberg (2017)

  Fantastický dokument, který sice neobsahuje vyčerpávající pohled na všechny filmy, ale dal by se shrnout jednoduše - Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Stevenu Spielbergovi a báli jste se zeptat. Spielberg se nečekaně otevírá, sděluje své niterné úzkosti, životní radosti a odhaluje, kdo vlastně je. Krásný medailon. Byl jsem dojatý.

 • 100%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Tohle není Rychle a zběsile, ale perfektní akční komedie, únikový film s perfektně akčním duem Statham a Johnson, kteří mají mezi sebou tak vynikající chemii, že by vybouchlo kino. Nadupaná akce, vtipné hlášky a úžasní Ryan Reynolds, Eddie Marsan a Kevin Hart v cameo rolích. A samozřejmě mistr padouch Idris Elba a moc mě baví Vanessa Kirby. Akční film roku!

 • 100%
  0
  0
  3. 7. 2019

  Výborná show, u které je dobré vynechat druhou sérii a nic se nestane. Herecky je to naprosto fantastické, scenáristicky masterpiece, moc se mi líbí výprava a samozřejmě hudba v čele s mým oblíbencem Nickem Cavem. Pro mě velké překvapení a jedna z nejlepších show, co jsem viděl.

 • 100%
  0
  0
  3. 7. 2019

  Bolest a sláva je zajímavý film, špičkově profesionálně natočený a potvrzuje po Julietě, že Almodóvarovi v dnešní fázi jeho kariéry sedí spíš vážněji laděná tvorba. Je to objektivně film pro starší diváky a užijete si ho o to víc, čím máte nakoukáno jeho předešlé filmy. Zejména pak ty, které byly psány podle Almodóvarových vzpomínek, tedy zejména Volver nebo Špatná výchova.

 • 100%
  0
  0
  9. 5. 2019

  Zásadní film, který je inspiračním zdrojem Christophera Nolana pro Temný rytíř povstal a Dunkerk a na kinoboxu má 63%? WTF. Strhující vyprávění o francouzské kolonizaci Alžíru, které dopadlo nechvalně a vzestupu terorismu. V zásadě je úplně jedno o čem ten film je, to co v něm uvidíte ve vás jistě zanechá stopu, jako spíš způsob jak fantasticky je natočený.

 • 100%
  1
  0
  2. 5. 2019
  Dogman (2018)

  V Římě narozený režisér Matteo Garrone patří společně s Paolem Sorrentinem mezi nejuznávanější italské autory současnosti. Jeho průlomovým filmem na mezinárodním poli byla gangsterská freska Gomora, která se pak dočkala veleúspěšného pokračování v podobě seriálu, jež běžel i na obrazovkách ČT. Garrone měl původně v plánu do role Marcella obsadit Roberta Benigniho, který ale s díky odmítl.
  Místo Benigniho ve filmu hraje vynikající Marcello Fonte, který má za sebou pohnutý životní příběh a je naprosto vynikající. Okamžitě si ho oblíbíte, přestože není ani zdaleka kladnou postavou, jak by si zřejmě i on sám přál. Ale v tomto příběhu není nikdo jasně černobílý. Neméně pozoruhodný výkon podává i hromotluk Edoardo Pesce  jako Simoncino.
  Dogman je oproti Garronově Gomoře naprosto odlišný snímek. Není tak dravý a energický, ale pořád to není artistní nuda zprostředkovaná dlouhými záběry pohledu do kamery. U tohoto filmu se rozhodně nudit nebudete. Bezesporu italská klasika.

 • 100%
  0
  0
  16. 4. 2019

  Už ani nevím kolikrát jsem tento film viděl a ani za těch 11 let nezestárl ani o minutu. Dokonalá filmová režie, skvělí herci, humor a epické scény. Ano, tohle není žádná zábava od Marvelu, ale výborný film, který je náhodou také comics. Pro mě Hollywoodský vrchol a důvod proč chodit do kina.

 • 100%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Kagemuša (1980)

  Kagemuša byl od začátku problémová produkce a japonské investory už přestal udivovat Kurosawův perfekcionismus vedoucí k překročení rozpočtu a neustálému prodlužování natáčecího plánu. Kurosawa, který byl vždy o hlavu větší a ve svém jednání velmi příkrý se také stával častým terčem posměchu japonských novin. Domácí novináři mu dali nelichotivou přezdívku tyran. Zoufalý Kurosawa se ocitl doslova na dně a film mohl dokončit díky americkým kolegům a přátelům, kteří za něj domluvili prodej zahraničních práv. Ti dobrodinci se jmenovali George Lucas a Francis Ford Coppola.

  Výsledek však předčil všechna očekávání. Kagemuša je jedním z nejlepších filmů všech dob a opravdové mistrovské dílo. Ve filmu se střídají lyrické scény s epickými, velkolepé exteriéry i záměrně stylizované scény interiérové (Coppola na ně navazuje ve svých filmech Dracula a Tetro). Kurosawa za snímek obdržel právem nejvyšší ocenění filmového díla – Zlatou palmu v Cannes.

 • 100%
  1
  0
  3. 4. 2019
  Magnolia (1999)

  Magnolia je vynikající film. Je neuvěřitelně dlouhý, je velice komplikovaný, obsahuje obrovské množství postav, které navíc hrají velké hvězdy a ačkoli to může znít jako fráze, je to film, kde žák překonal svého mistra, tedy P. T. Anderson Roberta Altmanna.

 • 100%
  0
  0
  31. 3. 2019

  Tenhle film se naprosto vymyká všemu, co jsem na plátně kdy viděl a musím říct, že mě ten film velmi překvapil. Dívali jsme se na něj s tátou jednou večer na dvojce a mohlo mi být tak šestnáct, sedmnáct a i ještě teď po letech si dokážu vybavit některé scény. Charizmatičtí herci a atraktivní a tehdy ještě neotřelý Nový Zéland. Škoda, že se z Tamahoriho nakonec nestal takový filmař, jak by se dalo dle tohoto filmu očekávat.

 • 100%
  0
  0
  31. 3. 2019

  Drahý spektákl s několika špičkovými scénami, temnou atmosférou a zobrazením dvorských intrik nekompromisních aristokratů. Už od úvodní scény svatby nenechává režisér nikoho na pochybách, že bude vyprávět rozmáchlými tahy štětce na pomyslné malířské plátno a laťku nasadí až do konce. Scéna Bartolomějské scény je naprosto jedinečná. Brilantní film.

 • 100%
  0
  0
  18. 3. 2019

  Zelená kniha je v podstatě Řidič slečny Daisy, ale pochopitelně trochu jinak. Je to road movie o drsném chlápkovi, Taliánovi jak poleno se srdcem na správném místě a citlivém muzikantovi, který to má v hlavě v pořádku, ale nechce se smířit s tím, že pro ten svět tam venku je jen atrakce. Nechápu proč o tomhle filmu někdo říká, že je to pohádka. To ani náhodou. Mimochodem ve srovnání s BlacKKKlansmanem je tohle mnohem lepší film.

 • 100%
  0
  0
  12. 3. 2019
  Mlčení (2016)

  Mistrovský film, který se právem zapíše do dějin kinematografie, respektive už se tam zapsal. Scorsese natočil temný příběh o jezuitských misiích v Japonsku s naléhavostí a přesvědčivostí, které ovšem musí divák doplnit vlastním pohledem na věc. Takovéto filmy se dnes vůbec netočí a dodnes nechápu, že to bylo natočeno v roce 2016 a za účasti Paramountu. Bravo!

 • 100%
  0
  0
  5. 3. 2019
  Prometheus (2012)

  Geniální nadčasové sci-fi od Ridleyho Scotta, který se prostě neopakuje. Film je plný akce, humoru, napětí a bravurních hereckých výkonů v čele s úžasnou Noomi Rapace, Michaelem Fassbenderem, dokonalou mrchou Charlize Theron a sympaťákem kapitánem Idrisem Elbou. Tenhle film spousta lidí hejtuje a přitom často jenom proto, že si přečetli recenze od pár zamindrákovanejch kokotů. Na plátně nebo velkoplošné televizi je to absolutní pecka.

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2019

  OK. Tak tohle mi vyrazilo dech a naprosto chápu pohublého Tykwera na Berlinale, kde jsem ho potkal uprostřed natáčení tohoto nejdražšího německého seriálu vůbec. Díky ději jsem konečně pochopil o co vlastně v předválečném Berlíně šlo. Výborné postavy, zobrazení kriminálního podsvětí i berlínské bohémy je dokonalé, stejně jako černý humor. Tykwerův opus magnum.

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2019
  Bio Ráj (1988)

  Krásný film, u kterého se dá od začátku žasnout nad stylem vyprávění a vytříbenou hudbou Ennia Morriconeho. Film je hereckým koncertem Philipa Noireta a další herci, kteří ztvárňují postavy v různých časových obdobích tvoří úžasnou mozaiku jednoho lidského života. Film o lásce k filmu. Druhá půlka je stejně báječná jako první, kdo tvrdí že ne, je kokot:-)Zajímalo by mě, jestli Zdeněk Svěrák někdy přizná, že si dost vypůjčoval z tohoto filmu pro Obecnou školu.

 • 100%
  0
  0
  24. 1. 2019
  Konformista (1970)

  Marcello Clerici je jedna z nejzajímavějších a nejslavnějších rolí v kariéře Jeana Louise Trintignanta. Film natočený podle předlohy Alberta Moravii vzbudil velký ohlas už v době svého uvedení a dnes se právem řadí ke klasice. Konformista totiž i přes své lokální a geopolitické zařazení dokáže oslovit diváky a vyvolat konotace v mnoha místech světa.

 • 100%
  2
  0
  24. 1. 2019
  Favoritka (2018)

  Film je vyprávěný po vzoru Tarantina a mnoha jiných v kapitolách, které příběh rámují do několika epizod, které gradují do finále, jež je na Lanthimose překvapivě docela slabé. Já ovšem na filmu oceňuji věrnost barokní době a práci, jakou si filmaři dali se zachycením ducha doby. Všechny ty bizarnosti tak mají v Lanthimosově podání konečně opodstatnění a nejsou jen formálními hříčkami. Není to film, u kterého byste si zřejmě řekli, že jste se báječně pobavili a určitě se na to chcete podívat znova. To ani náhodou. Za sebe musím říct, že jsem rád, že jsem ten film viděl a zkuste mu dát šanci i vy. Neříkám, že to bude vítaná změna, ale změna to bude.

 • 100%
  0
  0
  8. 1. 2019
  Onibaba (1964)

  Film má slavný závěr, který vám samozřejmě nemohu prozradit, ale práce s kamerou, psychologií diváka a bezchybným vedením herců vám nabídne životní zážitek. Z hlediska sledování tohoto filmu v naší době se znalostí celé řady japonských horrorů, které se hrály zejména v devadesátých letech je Onibaba zábava na druhou, protože v něm naleznete celou řadu motivů, které si japonští horroroví režiséři dodnes vypůjčují.

 • 100%
  1
  1
  12. 12. 2018

  Bohemian Rhapsody je téměř dokonalý biografický film, který obsahuje obrovské množství detailů, které napoprvé podle mě člověk vůbec nepostřehne. To ale neznamená, že by se striktně držel reality. Není to dokument, ale hraný film. Pokud hovořím o detailech. Všimli jste si třeba úvodního stylizovaného záběru na plakát Marlene Dietrich a odcházejícího Mercuryho? Nejlepší na filmu je ale to, že i kdyby vás ten film štval, což nepředpokládám, přijde finále koncertu ve Wembley, a to je prostě taková špička, že se může směle postavit vedle hudebního finále Formanova Amadea. Na projekci, kde jsem byl, lidé tleskali do rytmu a po skončení koncertu spontánně roztleskali sál. Přiznám se, že to jsem v kině hodně dlouho nezažil.

 • 100%
  0
  0
  26. 10. 2018

  Nádherný, ale smutný příběh, který je sice dokonale natočen, ale rozhodně vás rozseká a závěrečný obraz je natolik silný, že ten film už nechci nikdy vidět. Přesto je mi jasné, že ho z paměti už nedostanu. Občas se budete smát, ale ještě více budete fandit hlavní hrdince, i když víte, že ten boj nemůže vyhrát.

 • 100%
  0
  0
  26. 10. 2018
  Řím (1972)

  Jedna z nejzajímavějších alegorií o věčném městě, která byla natočena. Obvykle tyto onanie nemám rád, ale tady se to prostě povedlo. Hluboký, krásný a po všech stránkách chytrý film. Scéna s otevřením katakomb mě fascinuje a přesně vystihuje nejen podstatu Říma, ale podstatu života. Nádhera!

 • 100%
  1
  0
  13. 10. 2018

  Klasika všech klasik. David Lean se toho opravdu nebál a natočil film, který dnes už nikdo nenatočí, protože to prostě nejde. Výpravný film, který skvěle funguje v epických scénách s tisíci komparsisty, stejně jako v komorních scénách s dvěma herci. Herecky je to naprosto mimořádné, scenáristicky je to opravdu dobré. Krásná vzpomínka na dobu, kdy se u filmu nejen bavilo, ale i myslelo.

 • 100%
  0
  0
  20. 9. 2018

  Mandy je nezařaditelné filmové dílo - horror natočený jako obal heavy metalového alba, ve kterém se smývají rozdíly mezi vizemi a realitou. Výtvarně je to hodně zajímavé, příběhově je to naprostý nesmysl, ale je to něco, co se tak vymyká současným filmům, že sahám k nejvyššímu hodnocení.

 • 100%
  0
  0
  6. 5. 2018

  Bože, tohle je taková legrace. Funés po čtrnácti letech přištipkaření dostal hlavní roli a využil jí dokonale. Skvělé barvy, nádherná lokace Saint Tropez a nesmrtelné hlášky:,,Sem se mi dívej!" Dodnes se jim Francouzi smějí a nejen oni. Díky dokonalému dabingu Františka Filipovského, skutečně nesmrtelná klasika!

 • 100%
  1
  0
  8. 3. 2018

  Jeden z nejkrásnějších českých filmů vůbec, který dokazuje, že filmaři československé nové vlny měli velkou kliku, že je učil právě mistr Krška. Nejméně doceněný tuzemský režisér krásně adaptoval Fráňu Šrámka a díky skvostnému obsazení natočil mistrovské dílo, které v žádném případě není vyšeptalé, ale svými názory nesmírně moderní a ze života. Bez tohoto filmu by Miloš Forman žádnou kariéru neudělal. Důkaz toho, že u nás se filmy točit umí.

 • 100%
  0
  0
  11. 2. 2018
  Občan Kane (1941)

  Občan Kane je úžasný film. Ponechme stranou to hodnocení nejlepšího filmu všech dob, které se stává nepříjemným stigmatem, a které se už v souvislosti s tímto filmem přeci jen pár let už moc nepoužívá. Dnes se takto hovoří o filmu Vykoupení z věznice Shawshank, pro připomenutí dlouhé roky se tak hovořilo o Jihu proti Severu nebo Casablance. Občana Kanea vzala na milost i rodina Hearstova. Stalo se to v roce 2012. Pouhých 27 let po smrti Orsona Wellese.

 • 100%
  0
  0
  9. 2. 2018

  Většina z nás si časem v životě uvědomí, že štěstí nenajde tím, že bude pašovat drogy z Pákistánu nebo provozovat herny s bednami a své zájmy hájit v senátu. Sice budeme o pár milionů nebo miliard chudší, ale zase nebudeme muset trčet ve věznici a ke snídani si dávat shnilou rýži nebo prosazovat zákony obhajující neobhajitelné. Většina z nás totiž časem zjistí, že i cesta může být cíl. Pokud se objeví světlo na konci tunelu a ještě trochu cesty zbyde, může to být opravdu velmi uspokojivé. A o tom vypráví i příběh oskarového dokumentu Pátrání po Sugar Manovi, lidsky hřejivý příběh o hispánském muzikantovi z Detroitu, který se proslavil v Jihoafrické republice, aniž by se o tom dozvěděl. Tomuto příběhu neuvěříte, to musíte vidět!

 • 100%
  5
  0
  17. 12. 2017

  Herecky je na tom epizoda VIII velmi dobře, protože fungují jak světlé kladné postavy, tak temní záporáci, kteří si to podle mě užívají mnohem více. Zvláště mě baví nízký generál Hux (Domnhall Gleeson), na kterém je vidět, že svou roli bere s nadhledem a je v ní naprosto výborný. Velkým překvapením je pro mě charakterní výkon Marka Hamilla v roli Luka Skywalkera, který je opravdovou hvězdou tohoto filmu. Star Wars: Poslední z Jediů je profesionálně natočená špičková rodinná zábava, kterou ocení podle mého soudu, jak diváci noví, tak diváci, kteří mají rádi staré Star Wars.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: