Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  9. 1. 2017
  [Rec] (2007)

  Oba režiséři napětí inscenují s děsivou samozřejmostí a spíše než na krvavé nechutnosti sází na plíživou hrůzu z temných zákoutí, které gradují k finální desetiminutovce na jejíž shlédnutí doporučuji si vzít pleny. Film jsem dokoukal poprvé v půl druhé ráno s tím, že už jsem viděl tolik horrorů, že nějaký Rec mě nemůže vyděsit. Upozorňuji vás, že jsem musel rozsvítit a půl hodiny si pouštět romantickou komedii se Sandrou Bullockovou, protože ty stíny…no, nic, však to znáte:-)

 • 80%
  0
  0
  17. 9. 2017

  Slavný film švýcarského režiséra Barbeta Schroedera, který sice není typická potrava pro většinového diváka, ale rozhdoně si zaslouží vyšší hodnocení než nějakých 61%, protože tohle je velmi solidní psychologický snímek s výborným hereckým výkonem Jeremyho Ironse.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Zvrácený (2002)

  Film v žádném případě nesmí vidět diváci slabší nátury a o věkové kategorii přístupnosti doporučuji úplně tu nejvyšší. Na druhé straně film je bravurně natočen, používá veškeré psychologické prvky, které mají dopad na diváky a herecké obsazení je vynikající. Manželský pár Vincent Cassel a Monica Bellucci jsou typově dobře obsazení, ale jsou to rovněž skvělí herci. O zrůdnosti postavy Jo Prestia, který hraje Roupa ani nemluvím.

 • 80%
  0
  0
  12. 12. 2016

  Temná apokalypsa odehrávající se na konci milénia byla vizuální jízdou temných odstínů a barev a nejasných hrdinů. Ralph Fiennes, Angela Basset, Juliette Lewis a Tom Sizemore v životní roli vystupují v tomto depresivním sci-fi thrilleru se šťastným koncem, který poněkud nekoresponduje s předchozím dějem. Film byl s velkou slávou uváděn na konci roku 1995 k výročí století kinematografie a Kathryn Bigelow ve filmu formálně přesně vystihla podstatu filmového média a jeho možnosti. Snímek však skončil komerčním debaklem.

 • 85%
  0
  0
  4. 11. 2015
  Zvíře (1977)

  Jean-Paul Belmondo v tomto filmu ztvárňuje dvojroli mužného fanfarónského kaskadéra Michela Gauchera a zženštilého filmového herce Bruna Ferrariho. Gaucher se svou partnerkou Jane (Raquel Welch) zastupují hereckou dvojici kaskadérů v novém filmu Bruna Ferrariho. Michel a Jane jsou partnery nejen v práci, ale i v lásce, avšak jejich vztah je plný rozchodů, hádek a smíření. Jednoho dne, poté kdy Mike zaviní havárii při natáčení a oba skončí v nemocnici, se Jane rozhodne, že se provdá za bohatého stárnoucího lorda. Mike řeší situaci po svém a rozhodně nechce ponechat nic náhodě…

  Neskutečně střelená komedie pobaví i po řadě desetiletí, kdy vznikla a neztratila nic ze svého kouzla. Gagy fungují i po letech a Belmondo je skutečně jedinečný.

 • 95%
  1
  0
  10. 12. 2015

  Antonioni ve Zvětšenině s přehledem zinscenoval pop-artovou úvahu s několika mimořádně působivými okamžiky i s ohledem na sexuální nevázanost 60. let a jeho mistrovství ocenili jak kolegové filmaři, takových kvalit jako Ingmar Bergmann nebo Martin Scorsese, tak diváci. Film stál 1,8 milionů dolarů a vydělal hned 20 milionů, což s ohledem na inflaci dělá dnešních 120 milionů dolarů.

 • 85%
  0
  0
  11. 12. 2015
  Zvědavec (1960)

  Britský psychologický thriller Peeping Tom režiséra Michaela Powella z roku 1959. Tento dnes kultovní film jistě nezůstal lidem, co se zabývají filmem utajený, ale málokdo ho viděl. Já jsem se k němu dostal na špičkovém DVD hýřícím bonusy v německé knihovně a k mému údivu bylo vybavené i českými titulky. Hlavní roli filmu, který popisuje filmového maniaka, co se snaží nafilmovat tváře v okamžiku smrti, ztvárnil naprosto přesvědčivě Karl Heinz Boehm, tedy představitel císaře Františka Josefa ve slavných adaptacích Sissy s Romy Schneider. Film dobová kritika natolik odsoudila, že režisér snímku zanevřel na filmovou tvorbu. Film se však právě svou divností zapsal do srdce řady věrných fanoušků a obnovená premiéra společně s průvodním slovem režiséra Martina Scorseseho přinesla filmu zasloužené uznání. Režisér Powell se ho již nedočkal. Film i po letech přesvědčivě uspokojí náročnějšího diváka a oslní svou zdařilou technickou stránkou a skvělými hereckými výkony.

 • 75%
  0
  0
  6. 10. 2017
  Zuřivost (1978)

  Brian De Palma v době, kdy u diváků zabodoval s horrorem Carrie kul železo dokud je žhavé i s psychokinetickou Zuřivostí, ve které dal hereckou příležitost šarmantně stárnoucímu Kirku Douglasovi. Má to dobrou atmosféru, slušnou formu a na páteční horrorový večer je to určitě v pohodě.

 • 100%
  0
  0
  8. 1. 2017

  Zuřící býk (1980) zůstane dodnes asi nejvíce poraženým favoritem udílení Oskarů. Černobílý snímek sází na ty nejprimitivnější divácké pudy a opírá se o skutečný příběh velmi složité osobnosti boxera Jakea La Motty (Robert De Niro). Film obsahuje asi nejlepší záběry boxerských utkání, které kdy byly natočeny a slavná detailní scéna prasknutí nosu dnes patří do americké popkultury. Ve své podstatě hluboce lidský snímek o lidské nedokonalosti vám sice asi bude stačit vidět v životě jen jednou, ale zase jej už nikdy nezapomenete. Film vynesl De Nirovi jeho dalšího hereckého Oskara. Stejné ocenění si odnesl i střihač. Je to skvělé ale podruhé fakt ne.

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2016

  Z traileru jsem očekával nadupaný akční výplach, ale bylo mi jasné, že režisér nic takového nenatočí. A nemýlil jsem se, z počátku poněkud vlekoucí se příběh s poněkud příliš naturalistickými motivy, které jsem příliš nepobíral, však diváka zaujme hereckým obsazením a občasným humorem. Film se mi líbil, ale přiznám se, že jsem od něj čekal o trochu víc.

 • 80%
  0
  0
  24. 1. 2017

  Thriller, který napsal Joe Ezsterhas ještě před Základním instinktem je ještě taková přípravka na majstrštyk, ale už tady se dá cítit úžasná hra zkorumpovaných prohnilých charakterů od obviněného manžela, zkaleného sympaťáka vyšetřovatele po správňáckou advokátku. Mě tenhle film baví.

 • 75%
  0
  0
  25. 12. 2015

  Ve stejném roce jako Amistad natočil Spielberg také pokračování Jurského parku s podtitulem Ztracený svět. které je řemeslně skvěle zvládnuto, ale jinak je prázdné jak vyzobaný pytlík od medvídků. promarněná šance, kde to z nějakého důvodu už moc nefunguje.

 • 30%
  0
  1
  20. 9. 2018

  České lvy, Ceny české filmové kritiky a prázdná kina. Proč? To není tak složité, tenhle film zoufale nefunguje. Má strašný scénář s naprosto dementním nápadem, vulgarismy humor vážně nedělají a herci hrají jakoby právě dohulili jointa a šli naplac. Nehorázná záležitost.

 • 100%
  1
  0
  1. 11. 2015

  Původní projekt filmu Lost in La Mancha měl být víceméně klasickým filmem o filmu, ale dopadl jako strhující filmový dokument o tom, co všechno se může během natáčení pokazit a taky pokazí. Divák už od úvodních minut ví, jak to celé skončí (totiž, že film nakonec nevznikl) a během uplynulých pár minut si začne pokládat otázky, jak je možné, že to ti lidé neviděli, že se jim to takhle tříští pod rukama. Pojišťovna, která toto natáčení pojistila tak dokonce dostala neuvěřitelný materiál k tomu, co všechno se může stát během filmovacího procesu: zničené dekorace, vážné onemocnění hlavního herce, který se evidentně nesnesl s režisérem, kostýmy šité v jiné zemi, problémy s logistikou, špatný scénář nebo depresivní atmosféra ve štábu a obviňování se z neschopnosti. Největší horror!!! Každopádně ten film miluju:-)

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Zrůda (2003)

  Zrůda je po filmové stránce strhující film. Režisérka se sama zatracuje tím, že není David Fincher a vizuál pro ní znamená mnohem méně než emoce, ale je to samozřejmě přehnaná skromnost. Zrůda má velmi slušnou kameru a například noční scénu první vraždy z hlavy jen tak nedostanete. Zrůda nikoho neobhajuje ani nezatracuje, přesto budete mít pocit, že se vás ten film týká víc, než by jste sami možná chtěli.

 • 80%
  0
  0
  27. 5. 2020

  Velice zdařilý reboot série, kde jsem ochoten skousnout i Jamese Franca, kterého jsem si jako herce nikdy neoblíbil. Zde je ovšem hlavní hvězdou Andy Serkis jako CGI renderovaný opičák Caesar. Nový příběh s předvídatelným koncem má řadu hodně zajímavých scén.

 • 50%
  1
  2
  8. 1. 2019

  Lady Gaga se do role Popelky z gay clubu sice vžila a jako zpěvačka svou roli bez potíží uspívá, jenže v momentě, kdy má hrát, je to tragédie. Její herecký výkon je krajně nepřesvědčivý a pokud vzpomeneme na herecký výkon Whitney Houston v o třídu lepším filmu Osobní strážce, který sice odpálila kritika, ale diváci jej zahrnují neutuchajícím zájmem, pak srovnáváme nesrovnatelné. Pokud se má Lady Gaga postavit vedle Barbary Streisand ve třetím filmovém zpracování, tak to není vítězství na body, ale těžké KO a odvoz sanitkou na Jipku.
  V Hollywoodu by se už měl někdo konečně probrat a Bradley Cooper by se měl držet svého hereckého kopyta, protože nato aby byl druhým Eastwoodem, Gibsonem nebo Redfordem ještě nemá ani zdaleka.

 • 100%
  0
  0
  9. 12. 2015
  Zrcadlo (1975)

  Moje první setkání s Tarkovským. Na filmu jsem byl na komentované projekci v klubu u Chrámu u Panny Marie Sněžné a ten snímek mě naprosto uchvátil. Pro mě nejlepší Tarkovský, kterého jsem viděl a kladu ho výš než Solaris, Stalkera, ale i Andreje Rubleva. Film výrazně inspiroval Larse von Triera, konkrétně Antikrista.

 • 75%
  0
  0
  10. 11. 2015
  Zrcadla (2008)

  Z mnohem temnějšího soudku je horrorový snímek Alexandra Aji Zrcadla (Mirrors, 2008) ve kterém ztvárnil hlavní roli Kiefer Sutherland. Bývalý policista se značným škraloupem se rozhodne přijmout místo ochranky ve vyhořelém obchodním domě. Ve zdobených zrcadlech ovšem začne vídat děsivé výjevy, které začnou ohrožovat jeho nejbližší. Ve vedlejších rolích se objeví ještě například půvabná Amy Smart nebo Paula Patton.

  Horrorový mistr Aja (Noc s nabroušenou břitvou, Hory mají oči, Piraňa 3D) ve filmu ukazuje opravdu velmi vyšinuté záběry a například scéna s utržením čelisti patří velmi zvrhlé žánrové lahůdky. Zrcadla rozhodně nejsou filmem pro každého, ale pro cílovou skupinu jsou nedstandardním kusem, který by neměl ujít pozornosti žádného fajnšmekra.

 • 40%
  0
  0
  24. 3. 2020
  Zrádci (2019)

  První díl sliboval mnohé, ale pak už to šlo z kopce. Příjemně překvapil Cyril Dobrý, jenže čím vlastně. Děj je zmatečný, chování postav nevěrohodné a nesmyslné. Vztahy mezi postavami jsou pro mě nepochopitelné. Policisté v seriálu jsou vylíčeni jako hlupáci, zkorumpovaní neschopové nebo frčkaři. Druhý díl jsem už nedokoukal kvůli scéně večeře mezi Novotným a Krobotovou, kterou jsem viděl už stokrát v jiných dílech a lépe. Třetí díl mě utvrdil, že končím. Promarněná šance. Jinak jsem si jist, že synopse v úvodu rozhodně není děj tohoto seriálu.

 • 75%
  0
  0
  21. 8. 2016

  Dost dobře nechápu ty odsuzující kritiky, když tenhle film vůbec není špatnej a myslím, že má časem určitě slušně nakročeno k televizní trvalce. Samozřejmě, že už jsme to viděli vlastně mnohokrát, ale takový už je život. V tomto případě nejde o to ani co, ale spíš jak a trio Eastwood, Adams a Timberlake vaši pozornost učitě udrží.

 • 80%
  0
  0
  30. 1. 2015

  Super limonáda, díky známým hercům v podstatě téměř rodinná podívaná! Tahle komedie mě strašně bavila, a to nejen v kině, ale i na opakované zhlédnutí. V celku nechápu, že ten film výrazně neuspěl u diváků, ale myslím, že časem si diváckou obec určitě najde.

 • 85%
  0
  0
  11. 11. 2019

  Bergmanovský civilizační náboženský horror natočený scenáristou Taxikáře s Ethanem Hawkem v životní roli. Nečekal jsem nic a nakonec jsem se od toho nemohl odtrhnout. Skvělý scénář, jeden z nejlepších vůbec, jež dokáže tolik vypovědět o stavu dnešní civilizace. Masterpiece.

 • 60%
  1
  0
  18. 6. 2018

  Jak trefně poznamenal kamarád, jestli nám Slováci po tomhle nevyhlásí válku, tak už po ničem. Neskutečně ujetá komedie, která je skutečně jen pro ženy, občas pobaví, ale takovým tím způsobem, kdy se každý uchechtne a řekne něco jako ty vole. Klára Issová je dobrá, řada vtipů záměrně over the top a Renč chvílemi objektivně vykrádá Trošku v dobách, kdy ještě točil filmy. Díky rychlému střihu, rytmické hudbě a několika skvostným epizodkám jsem to ale dokoukal. To ale neznamená, že jsem to pochopil a vím o čem to bylo.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Ano! Vzpomínám, jak jsem se nemohl dočkat premiéry a vyrazil do pasáže Praha, leč jsem měl lístky za sloup! Poněkud bizarní záležitost. Ale někomu se mě zželelo, takže jsem si mohl přesednout. V dabingu můj oblíbenec Vašut jako Banderas, který celkem dobře pochopil o co jde. Až na dementní finále příjemný film pro celou rodinu.

 • 75%
  1
  0
  20. 12. 2015
  Zoolander (2001)

  Střelená komedie s celou řadou povedených vtipů, ale stejně tak s vtipy, které člověka neskutečně iritují a nejsou vůbec vtipné. V jednotlivostech dokonalé, ale jako celek lepší průměr.

 • 65%
  0
  0
  2. 1. 2017

  Tohle není takový propadák, jak by se mohlo zdát podle tržeb. Wesley Snipes do toho slušně šlape, krásná Yancy Butler s chraplákem a zelenýma očima mě vždycky ke štěstí stačila a Badham akční scény vždycky uměl natočit. Dějově je to průměr, natočený je to ale naprosto standardně.

 • 90%
  0
  0
  29. 12. 2019

  Zombieland: Rána jistoty je opět explozí drsného humoru, je v něm spoustu tvrdé muziky, zbraní a nabušených velkých plechových amerických kár všeho druhu. Cílová skupina Zombielandu je pravý opak levičáckého Hollywoodu, takže nečekejte žádnou vyměklou podívanou, ale bude se střílet a dojde samozřejmě i na početné vsuvky se zombie vraždami. Absolutní hvězda je samozřejmě Matteo z Pisy! Film je naprosto stejný jako jednička a upřímně, kdyby tomu tak nebylo, nebylo by to ono. Tohle je Rána jistoty pro všechny, kdo mají tento žánr rádi.

 • 100%
  0
  0
  26. 10. 2015
  Zombieland (2009)

  Tenhle film se objevil doslova jako zjevení, špičkový casting, absolutní pochopení pro žánr a černočerný humor s mnoha dada momenty. Viděl jsem už několikrát a moc mě to baví.

 • 10%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Objektivně jeden z nejdebilnějších filmů, co jsem kdy v životě viděl. Chudák Kurt Russel zce recykluje Snakea Plisskena, jenže Anderson holt není Carpenter. Celé je to trapné a to takovým tím nechtěným způsobem. Padouch Jason Scott Lee je příšerný. Na Connie Nielsen se sice dobře kouká, ale skoro se až nechce věřit, jak úžasně pak zahrála svou roli v Gladiátorovi. Stupidita neskutečná. Mimochodem tahle kravina je prý spin off Blade Runnera!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita