Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015

  V hereckém obsazení jsou sympaticky promícháni úplní filmoví nováčci se známými tvářemi i ze starších horrorů (např. Justin Long, který uspěl převážně v komediálním žánru prorážel ve skvělém horroru Jeepers Creepers) a českého diváka potěší postava jménem Miloš v jedné z vrcholných scén filmu. Platí však, že v tomto filmu není slabý herecký článek. Po dlouhé době horror, který diváka razantně osloví a přitom nikdy nepřestane bavit a originálně strašit. Takže pokud máte rádi okultismus, černý humor a pořádnou porci hrůzy je Stáhni mě do pekla volbou pro vás.

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Až na krev (2007)

  Film se nestal komerčním hitem, ale přesto se více než slušně zaplatil a časem si jistě vydobude přídomek kultovní i přes svou absolutní nediváckost. Na databázi imdb.com se řadí mezi uživatelsky nejlépe hodnocené snímky nejen poslední doby. V Oskarovém klání byl žhavým favoritem a získal hlavní nominace včetně té za nejlepší film, ale uspěl nakonec ,,pouze“ za povinného Oskara pro pana Day Lewise a vynikajícího kameramana Roberta Elswita. Mimochodem Anderson se nechal slyšet, že si každý večer před spaním pouštěl Poklad na Sierra Madre a jisté scény mají nádech tzv. pocty, přesto je Andersonův snímek svébytným filmovým dílem. Majstrštyk!

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Vetřelec (1979)

  Film doprovázel dnes již kultovní slogan:,,Ve vesmíru nikdo neuslyší tvůj křik.“ Testovací projekce pro publikum nedopadli příliš dobře, ale nikoliv vinou filmu, ale kinařů, poněvadž měli špatně seřízený zvuk. Na premiéru se čekalo delší dobu a pro začátek se rozhodlo, že se bude Vetřelec promítat ve slavném Grauman’s Egyptian Theatre, kde byly k vidění i modely z filmu. O filmu se rozjela šuškanda, že je to dobře natočený snímek, ale našli se i tací jedinci, kteří jednou zapálili loutku vetřelce, že je to dílo ďáblovo. Já ten film miluju!

 • 80%
  0
  1
  20. 10. 2015

  Teorie všeho je film natočený na jistotu. Nejsou v něm žádné viditelné formální exhibice, žádné obrazové kudrlinky ani prvoplánové týrání herců za účelem ždímání emocí, jak je v podobných filmech běžné. Na druhou stranu je snímek řemeslně čistě odvedený snímek podle všeobecně známého příběhu, který minimálně z mého pohledu splnil všechno, co jsem od něj očekával – emotivní příběh s dostatkem faktických dat o zajímavé osobnosti světové vědy, která se může pochlubit výbornými herci.

 • 75%
  1
  0
  20. 10. 2015

  Miluj souseda svého je příjemná tragikomedie, u které se sice nebudete válet smíchy, ale pobavíte se a nudit byste se rozhodně neměli. Naomi Watts přijala pro ni netypickou roli ruské prostitutky, která se obléká na ebay a svou postavu ozvláštňuje skvělým ruským akcentem. V roli netypické svobodné matky se objeví Melissa McCarthy a je dobré dodat, že konečně jí někdo zkrotil do zajímavé neiritující polohy. Bill Murray je jedinečný!

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Slídil (2014)

  V čem má snímek opravdu velkou přednost je pečlivě vycizelovaný scénář. Film je nabitý nečekanými zvraty a v momentu, kdy by každý s hrůzou utekl, tak Gilroy svého hrdinu posílá do jasné konfrontace a způsobuje divákům zážitky, které jsou často za hranicí dobrého vkusu a vždy za hranicí dobrých mravů. Velkým překvapením jsou pak skvěle napsané monology hlavní postavy, které říká zděšeným ostatním postavám. V tom je Slídil skutečným filmem a ne žádnou televizní moralitkou ála Soukromé pasti, kdy hrdina pláče do kamery směrem k divákovi a snaží se ho zaujmout, ale tady to říká přímo do očí a doluje z diváků ty správné emoce.

  Z režijního hlediska je Slídil solidně odvedeným řemeslem s několika dramatickými vrcholy a jednou exkluzivní akční scénou, která však do kontextu filmu určitě patří. Americký filmový institut Slídila zvolil filmem roku a americká kritika film obecně velebí. Myslím si, že film je určitě přenesitelný i do českého prostředí a diváka může zaujmout jako atraktivní jízda s hodně netradičním člověkem.

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Kód Enigmy (2014)

  Kód Enigmy je sevřeným komorním dramatem s odlehčujícími humornými vložkami, které jinak vážnému snímku nesmírně pomáhají. Pokud se neustále hovoří o hereckém sólu Benedicta Cumberbatche, tak to samozřejmě plným právem, ale tento snímek nabízí ještě jiné přednosti. Nominace na Oskara za režii je zde udělena plným právem a co se týká nápaditosti Mortena Tylduma, tak si troufám tvrdit, že je sice méně okázalá než u některých Iňárrituových nesmyslných kamerových exhibicí v podobně komorním Birdmanovi, jako třeba čtená zkouška ála Matrix, ale třeba navazující střih letícího torpéda a típnuté cigarety mi přijde mnohem rafinovanější.
  Kód Enigmy je špičkově natočený film s dokonale zvládnutým řemeslem a skvělými hereckými výkony. Základem je ovšem kvalitní scénář a pečlivě odvedená režie.

 • 95%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Whiplash (2014)

  Damien Chazelle potřeboval na natočení 19 dní. Celá výroba snímku tak zabrala neuvěřitelných 10 týdnů, a to se mezitím mladý režisér ještě stihl vybourat v autě! Dlužno však podotknout, že filmu předcházela velmi seriózní práce s dvojicí oslovených herců J. K. Simmonsem a objevem roku Milesem Tellerem, kteří se na role velmi tvrdě připravovali. Až přejde oskarový hype, bude docela zajímavé sledovat, zda se film dostane do širšího povědomí.

 • 100%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Birdman (2014)

  Objektivní potíží je nastavovaný konec a možná příliš překombinovaná katarze, která po hlučném svižném snímku nastává. Při sledování filmu mi to přišlo rušivé, ale s odstupem času mi to přijde jako drobná výtka. Celek totiž přehluší některé slepé uličky, které prostě v tomto filmu pro řadu diváků musí nastat. Troufám si tvrdit, že tento film rozdělí publikum na nadšené obdivovatele a nesmiřitelné hejtry, stejně jako si troufám tvrdit, že mladší publikum ve filmu uvidí něco jiného, než diváci ve středním věku, popřípadě diváci kolem šedesátky. To pouze svědčí o tom, jak obtížné je zacílit tento druh filmů na publikum.

 • 100%
  2
  0
  20. 10. 2015

  Interstellar je mimořádný film. Christopher Nolan možnost natočit tento film v takovémto provedení označil za „Zlatou éru blockbusteru“ a splnil si tak misi, kterou si na začátku své kariéry předsevzal. Pro diváka je však tento snímek opravdovou událostí filmové sezóny, ve které se ukrývá další kamínek do krásné mozaiky světové kinematografie.

 • 100%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Zmizelá (2014)

  Bomba! Zmizelá rozhodně stojí za plné vstupné. Výborně vyprávěný příběh plný nečekaných zvratů, úžasná Rosamund Pike, skvělá režie Davida Finchera a je tam toho tolik, že na jedno zhlédnutí je to zatraceně málo. Tenhle film je klasika!

 • 75%
  0
  0
  21. 10. 2015

  Takže co je špatně? Atmosféra? Vlastně ani ne, na hodinky jsem se podíval jenom jednou, a to bylo v 70. minutě. Příběh? Je tam vůbec příběh? Ale buďme smířlivý, něco takového tam je, ale není to nic o čem by se psalo domů. Herci? Oh, ano. Efekty? Jistě, velmi slušné. Budete si to pamatovat zítra? Nejspíš ne. To ale neznamená, že jsem se nebavil. Plusové body přidávám za to, že to není podle comicsu a není to trapné a za vtip srovnání knihy s ipadem.

 • 75%
  0
  0
  21. 10. 2015
  Catfish (2010)

  Čtyřiadvacetiletý mladý fotograf Yaniv Schulman má se svým bráškou a jeho kámošem Henrym kancl v New Yorku a jednoho dne mu přijde do kanclu malba od osmileté dívky Abby z Ishpemingu v Michiganu, která vychází z jedné jeho fotky. Mladý Nev je potěšený a začne se o Abby zajímat. Stane se jejím kámošem na facebooku a brzy se spřátelí s její rodinou, také na facebooku. Pak se seznámí i s Abbynou starší sestrou, do které se podle fotky zamiluje. Po osmi měsících ho brácha s kámošem požádadají, zda by o jeho vztahu nemohli natočit dokument. Nev souhlasí, to ale ještě netuší, co se spustí.

  Je tedy možné, že by to všechno byla pravda? Po uvedení filmu se spustila kampaň, kde byli tvůrci obviňováni, že film je zinscenovaná mystifikace, což vehemntně popírají. Film nevznikl v žádném pravěku a je pochopitelně otázkou, zda by se to vše tak skutečně mohlo stát. Pravda je, že film má velký tah na branku a informace jsou pečlivě dávkovány a po čtyřicáté minutě je to skutečně jak rána palicí po hlavě. Hodně mě to bavilo.

 • 100%
  0
  0
  21. 10. 2015
  Senna (2010)

  Senna je špičkový dokument, jeden z nejlepších sportovních dokumentů, co jsem kdy viděl a zároveň film hluboce lidský a jímavý. Kromě toho, že film obsahuje řadu zajímavých faktů je to i podobenství o úspěchu a vykoupení.V čem je Senna také silný je ovšem rovina, kterou bych se nebál nazvat metafyzická. Senna byl silně věřící katolík a právě tato část se velmi vkusně prolíná celým dokumentem. Závěr snímku pak dostává charakter naprosté unikátnosti a legendy a musím říct, že mi z toho zaskočil pomyslný knedlík v krku.

 • 75%
  0
  0
  21. 10. 2015

  Loni čtyřiašedesátiletý hudební skladatel Elia Cmíral se úspěšně etabloval ve světě filmové hudby, ale jelikož dle svých slov na svůj vrchol stále čeká, sympaticky a skromně požádal tvůrce dokumentu, aby se jmenoval – part 1. Na druhou stranu, Cmíralovy se povedlo uspět v branži a v obrovské konkurenci, že i když jeho dílo samozřejmě ještě není kompletní, ohlédnutí v mezičase rozhodně zaujme. Dokumentarista Petr Kaňka se pod křídly brněnské České televize vydal do Hollywoodu natočit dokument o profesní i osobní cestě skladatele, kterou podpořili i velmi zajímavé lidé z filmové branže. Pěkné.

 • 85%
  0
  0
  21. 10. 2015

  American Movie je skvělý nezávislý dokument, který zachytil docela modelovou situaci. Takových Marců Borchardtů je na světě spousta, setkáte se s nimi také v Čechách a kolikrát už to nejsou jen amatérští filmaři a natáčí třeba nízkonákladové klipy pro kapely z Horní Dolní, ale pořádají třeba festivaly pro dvacet kamarádů v malé vesnici. Každopádně Marc Borchardt není vtipný ve smyslu směšný a pokud si trochu zapátráte, tak zjistíte, že DVD s potřebným počtem filmů na pokrytí nákladů prodal, natočil pár reklam, účinkoval v mnoha filmech od nízkorozpočtových až po ty hollywoodské a nedávno zveřejnil na youtube, že na celovečerák skutečně dojde!

 • 100%
  0
  0
  21. 10. 2015

  Břímě snů oceníte tím více, čím jste zapálení do filmařiny a dovedete pochopit principy kreativního procesu. Pokud jste přísní racionalisti, tak se tomuto filmu vyhněte obloukem...Přichází klíčová scéna a Herzog čelí další děsivé skutečnosti. Přiznává, že po skončení by se měl nechat hospitalizovat v blázinci a do konce svých dnů by neměl tento film, ať už dopadne jakkoli, považovat za úspěch.

 • 95%
  0
  0
  21. 10. 2015

  Film obsahuje rozhovory s herečkami Evou Mattes a Claudií Cardinale, které výrazně zjemňují pohled na Kinskiho jako pomateného despotu, kterého předkládají archivní záznamy, ale staví jej také do světla jako člověka zapáleného pro věc, profesionála, se kterým se dalo i vyjít. Právě tento pohled a neskutečná kompozice Kinskiho a motýla v peruánské džungli, kde slavný herec žertuje a vypadá téměř jako svatý František dokazuje, jak se jeden člověk a názor na něj dá různými aspekty měnit. Ostatně kdyby Herzog natočil film, kde by nechal promluvit jen tyto ženy, dal tam epizodu s motýlem a natočil rozhovor s významnými a respektovanými kritiky, vznikl by naprosto jiný film a jiný odraz reality. Film zkrátka vzniká ve střižně a závisí na člověku, který jej stříhá a jaký má pohled na věc. Už z toho důvodu je síla dokumentu jako realistického média velmi proměnlivá

 • 90%
  0
  0
  21. 10. 2015

  Snímek v sobě spojuje kvality špičkového přírodovědného dokumentu a autorské eseje, která se zabývá hlubšími souvislostmi našeho vztahu k přírodě, lidskému umu a umění obecně. Film byl mimořádně úspěšně uveden v americké distribuci (jedná se o nejúspěšnější dokument roku 2010, který komerčně hravě strčí do kapsy i mnohem prvoplánovější Život v jednom dni) a evropskou premiéru si odbyl na festivalu v Berlíně. Nebojte se, ale že se jedná o nějaký suchopár. Na to je Werner Herzog příliš velký mistr a jeho úvahy jsou korunovány i brilantní esejí studií samotných vědců zkoumajících historická umělecká díla, což mě jako vystudovaného historika umění mimořádně potěšilo. Pasáž, kdy Herzog uprostřed debaty zjišťuje, že archeolog dříve pracoval v cirkuse patří ke kouzlu netušeného. Ve filmu uvidíte pasáže jak z jiného světa a je dost možné, že se budete místy opravdu divit. A to je autorský záměr tohoto snímku.

 • 100%
  0
  0
  21. 10. 2015

  Bullittův případ je vzor pro snímky Nového Hollywoodu 70. let, inspirace pro Francouzskou spojku je zde více než patrná. Peter Yates nekompromisně a často s ruční kamerou profiluje svého hlavního hrdinu jako málomluvného strážce zákona, který je zhnusen špínou ulice, ale přitom už do ní dávno zapadnul. Dokládá to i jeho vztah s krásnou Jacqueline Bisset. Jeho protivníkem jsou jednak mafiáni, ale hlavně falešný politik v podání Roberta Vaughna, který zde dle svých slov ztvárnil svou životní roli. A ta nesmyslná a zatraceně cool honička? To je prostě bomba!

 • 85%
  1
  0
  21. 10. 2015

  Přízrak lásky má vynikající, v nejlepším slova smyslu přízračnou atmosféru. Temnými ulicemi Pavie (město vzdálené asi 35 km od Milána) se rozprostírá hustá mlha, postavy se nečekaně zdánlivě odněkud vynořují, mění podobu a hercům snadno uvěříte, že sami pochybují, zda mohou věřit svým smyslům. Film je ostatně považován za osobitou a zdařilou italskou odpověď na gotický horror. Za kamerou ostatně stál jeden z nejlepších evropských kameramanů Tonino Delli Coli (Tenkrát na Západě, většina filmů od Pasoliniho, Jméno růže, Hořký měsíc, Život je krásný). Skvělou práci odvedli ovšem také maskéři.

 • 100%
  1
  0
  21. 10. 2015
  Motýlek (1973)

  Mimochodem producentům během natáčení došly peníze, což naštvalo hlavní hvězdu, který řekl, že dokud nebudou zaplaceni všichni členové štábu jak mají, nenatočí ani záběr. Na americkém filmu se pracuje za týdenní gáži, ne že by Američani byli takoví lidumilové, znamená to, že pokud chtějí někoho vyrazit, vyrazí ho na páteční šichtě s šekem v ruce a s good bye na rtech. Producenti tak s hrubým materiálem sháněli investory v Paříži, což se jim po pár týdnech podařilo.

  Kolik z rozpočtu šlo na party a marihuanu nevíme, ale víme, že jednou se netočilo, protože režisér byl tak zkouřený, že nemohl ani dojít na plac. Producenti tlačili tolik na dokončení filmu, že se během rekordně krátké doby sestříhaly i mezinárodní verze, takže film šel do kin najednou v USA, Paříži a Tokyu, což bylo začátkem sedmdesátých let velmi neobvyklé. Jednoznačně dobrý film.

 • 90%
  0
  0
  21. 10. 2015

  Film je unikátní barevnou studií a obsahuje velmi zajímavé technické postupy, přičemž scéna, kdy lidé mění barvu podle svého charakteru patří dnes již mezi klasické vrcholy tuzemské kinematografie. Kameraman Jaroslav Kučera (Noc na Karlštejně, Všichni dobří rodáci), který Jasnému na plátně doslova čaroval byl průkopníkem zajímavého technického postupu barevnosti na druhou. Kučera totiž nejen, že natáčel na barevný materiál, ale ten ještě dodatečně koloroval. Pokud se ovšem na film podíváte pozorně, všimněte si i drobných triků s barevnými reflektory, kterými kombinuje náročnou postprodukci.

 • 100%
  1
  0
  21. 10. 2015

  Film se dokončil před Marketou Lazarovou, ale funkcionáři rozhodli, že bude uvedený až po ní. Snímek tedy neskončil oficiálně v trezoru, ale nehrál se. Neprávem zůstal ve stínu Markety Lazarové, která šla do kin téměř souběžně, takže ani nereprezentoval Československo na velkých áčkových festivalech. V nedávné době byl snímek znovuobjeven v Argentině, Španělsku a Velké Británii a naprosto právem se řadí k nejvybroušenějším klenotům domácí kinematografie.

 • 90%
  0
  0
  21. 10. 2015
  Propast (1989)

  Vzpomínám jak jsem na tento film vyrazil v osmi letech do kina a měl jsem doslova oči na vrch hlavy:-) Skvělý příběh, vynikající efekty a opravdové podmořské dobrodružství a dnes když to vidím, tak se nic nezměnilo. Tenhle film mám prostě rád.

 • 100%
  0
  0
  21. 10. 2015

  "Startuj, ty kreténe, startuj." Od prvního záběru mě tohle dobrodružství naprosto uchvátilo, přestože jsem ho nikdy neviděl v kině. A jeden z mála filmů, který mě opravdu ovlivnil, dokonce tak, že jsem si pořídil koženou bundu a mačetu, i když s tím bičem je to slabší a hlavně jsem se stal historikem umění:-) Viděl jsem to mnohokrát, ale pořád mě baví.

 • 100%
  0
  0
  21. 10. 2015

  "Indy, ukradly nám auťáky". první Indy, kterého jsem viděl v kině a nejlepší hláška mého táty na konci, který říkal, tak to by s emi líbilo kdyby mi bylo tak jedenáct. A já na to, jenže mě je jedenáct:-) Prostě sranda, khálímá a hláška:"Dám si raději polívku", prostě klasa!

 • 80%
  0
  0
  21. 10. 2015

  Nezaslouženě přehlédnutá klasika a přitom tenhle film má drajv jako málokterý. Skvělí herci v hlavních rolích, napínavý děj a humor,hodně fajn.

 • 100%
  1
  0
  21. 10. 2015
  Osvícení (1980)

  "here, is Johnyyy!" Stanley Kubrick řek, že natočí ultimativní horror a já si myslím, že se mu to povedlo. tenhle film jsem chtěl strašně vidět, ale nikdy se tu díky bolševníkům nehrál, takže jsem ho mohl spatřít na vlastní bulvy až po mistrově smrti, kdy se konečně uvolnily autoráky. A možná i díky tomu zakázanýmu ovoci mu toho odpustím víc, než bych jako fanoušek Kingovy předlohy odpustil komukoli jinýmu. Ale je to rozhodně dobrý.

 • 100%
  0
  0
  21. 10. 2015

  "Mám rád svůj nos, rád jim dýchám". Geniální film noir se strhující atmosférou, famózními herci a tajemstvím až do konce. Stejně jako Nicholsona a krásnou Faye ovšem naprosto obdivuji filmového boha Johna Hustona. Tohle se Polanskimu moc povedlo!

prvni predchozi 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita