Sheldon
Komentáře

prvni predchozi 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 dalsi posledni
 • 95%
  0
  0
  23. 10. 2015

  Film obsahuje řadu silných scén, je nesmírně emotivní a využívá barevnosti k přenosu emocí na diváka. Černý narcis je tak velmi symbolickým dílem a i když je filmem cudným obsahuje v některých scénách i velmi silné erotické dusno v tom nejlepším slova smyslu, které však ve své době budilo silnou kontroverzi.

  Černý narcis není šokujícím filmem, dnes už ani zdaleka neprovokuje jako kdysi, ale jako příspěvek k psychologickému dramatu má v dějinách své místo. Pro filmaře je ale jeho shlédnutí absolutní nutností. Film byl znovuobjeven počátkem osmdesátých let režisérem Martinem Scorsesem.

 • 80%
  0
  0
  23. 10. 2015
  Carrie (1976)

  Carrie je prvním skutečně průlomovým filmem v kariéře Briana De Palmy. De Palma skvěle pracuje s napětím a do filmu protlačil i tolik potřebný humor. Je pochopitelné, že snímek je poplatný době svého vzniku, ale máte-li rádi retro a chcete se podívat na jednu z prvních rolích Johna Travolty, který je zde skutečně ještě hodně nevyzrálý, bude se Vám film líbit. Závěrečná scéna, která dnes zavání nepříjemně zatuchlým klišé byla ve své době děsivě invenční. Film se stal obrovským komerčním hitem.

 • 100%
  1
  0
  23. 10. 2015

  Zábavný napínavý mix vrcholí v jednom z nejslavnějších a nejcitovanějších závěrů v dějinách světové kinematografie. Závěrečná sekvence se objevila jak v parodiích, ale i v seriózních thrillerech. Atentát na velvyslance totiž probíhá v Royal Albert Hall na koncertě klasické hudby, kterou diriguje sám velký Bernard Hermann. Už to je důvod proč tento film vidět. Jenže to, co by stačilo filmovému fanouškovi ke štěstí je mnohonásobně zúročeno v geniální sekvenci s činely a revolverem. Divák ví, že atentátník se připravuje v zákulisí a také ví, že výstřel padne až se ozvou činely. Sledujeme hudebníka s činely, jak čeká na svůj part, kamera sleduje notový zápis, vidíme vysouvající se revolver zpoza zástěny a s tak málem vznikne fantastická zábavná a nesmírně napínavá scéna, kterou by nikdo jiný než Hitchcock nebyl schopný vymyslet. jeden z mých vůbec nejoblíbenějších Hitchcocků!

 • 100%
  0
  0
  23. 10. 2015

  Billy Wilder patří mezi autory divácky nejoblíbenějších filmů všech dob a Někdo to rád horké je bezesporu filmem, který milují již generace diváků. Film vydělal ve své době v USA 8 milionů, celosvětově dalších 16 milionů a dodnes se tvůrcům připisují na účet značné zisky prodejem televizních práv. Právem je tak film dodnes jednou z nejúspěšnějších komedií všech dob. Marilyn Monroe, díky dobré smlouvě na tento film, pak mohla zaplatit posmrtně všechny své dluhy. Film se objevil i v řadě nominací na Oskara toho roku, ale vzhledem k tomu, že toho roku měl premiéru legendární Ben Hur, tak si nakonec odnesl Oskara jen za nejlepší kostýmy.

 • 100%
  2
  0
  23. 10. 2015

  Kromě technického zpracování je hlavní výhrou filmu herecký výkon Rudolfa Hrušínského, který se však ukázal pro natočení filmu velmi nevyzpytatelným hercem. Hrušínský roli chtěl odmítnout, ale nikoliv kvůli tématu, ale právě kvůli zpracování. Technický scénář ho vyděsil, protože měl pocit, že nedostane vůbec prostor ke hraní. Je to pár let zpátky, co jsem četl v jednom zahraničním filmovém magazínu o filmech Sama Peckinpaha, které jsou dodnes nesmírně živé. Autor článku rozebíral právě střihovou skladbu a počet záběrů a dopracoval se k podobnému číslu, jako má Herz ve Spalovači mrtvol. Oba filmaři tak invenčně předběhli dobu, ve které tvořili. Podle vzpomínání režiséra trvalo Hrušínskému celé 3 dny, než k němu získal důvěru. Poté se oba spřátelili. Problém nastal během okupace sovětskými vojsky, kdy pan Hrušínský odjel z Prahy, nikomu o tom nedal vědět a film ještě nebyl hotov. Nakonec však film dotočil.

 • 100%
  0
  1
  23. 10. 2015
  Drákula (1992)

  Coppola učinil důležité rozhodnutí najmout japonskou výtvarnici Eiko Ishioku. Tato nesmírně talentovaná dáma totiž vytvářela v Japonsku nádherné plakáty na Coppolovy filmy a také spolupracovala s Coppolovým přítelem Paulem Schraderem na kritikou ceněném filmu Mishima: A Life in Four Chapters. Coppola jí dal volné ruce a seznámil jí s dílem symbolistního malíře Gustava Klimta. Nadšená výtvarnice tak vytvořila pestrou plejádu famózních a úžasně nepohodlných kostýmů, kdy si brala za inspiraci umění Byzance, vídeňskou secesi, viktoriánskou Anglii nebo renesanci. Díky odlišnému kulturnímu zázemí a vytříbenému smyslu však vytvořila, bez nadsázky, jedny z nejvíce zapamatovatelných kostýmů v dějinách kinematografie.

 • 80%
  0
  0
  24. 10. 2015

  Vittorio De Sica zde dosáhl skutečného mistrovského vedení herců. Obě legendy nejen italského filmu Sophia Loren a Marcelo Mastroianni jsou mimořádně tvárné a je až s podivem, že ve všech svých podobách jsou naprosto přirození. Lorenová jako energická matka a šmelinářka je stejně uvěřitelná jako znuděná dáma v Rolls Royceu nebo římská konkubína. Mastroianni zase zahraje chudáka podpantofláka, zakomplexovaného středostavovského bezejmenného milence nebo bohatého poslance bez skrupulí.

  De Sica tímto filmem nechtěl jen pobavit a to je důvod proč mu lidé vyčítají zdánlivou nevyrovnanost snímku. Držet komický standard první povídky v celém filmu by bylo ve svém výsledku kontraproduktivní. De Sica každou část filmu předkládá jako samostatný útvar. Jsou to 3 odlišné filmy v jednom a nespojuje je v žádném případě žánr, ale umělecká výpověď. Film totiž není, ač by si to přáli distributoři i většinoví diváci, komedie. To ovšem neznamená, že se u něj nepobavíte. Naopak. Některé momenty jsou přímo královsky zábavné.

 • 85%
  0
  0
  24. 10. 2015
  Superman (1978)

  Christopher Reeve se pro tuto roli snad narodil a podává skutečně úžasný herecký výkon. Během filmu dokonce tak intenzivně posiloval, že se kvůli jeho muskulatuře musely přetáčet některé scény, protože si herec v některých po sobě jdoucích záběrech vůbec nebyl podobný. Pozadu nezůstává zejména skvělý padouch Gene Hackman, na jehož roli si později vylámal zuby jinak spolehlivý Kevin Spacey. Hackman roli získal okamžitě po osobní schůzce s režisérem, přestože o roli měl zájem ještě Gene Wilder (Mladý Frankenstein) a Jack Nicholson.

 • 100%
  0
  0
  24. 10. 2015

  elikož S čerty nejsou žerty jsou tuzemským filmem podívejme se pod drobnohledem, kde se natáčel a kam si můžete v případě hezkého počasí udělat výlet. Zámek z pohádky S čerty nejsou žerty jsou Průhonice, které naleznete jen pár kilometrů od Prahy, Máchalův mlýn se nachází nedaleko obce Střehom blízko Sobotky, pohádkové peklo se natáčelo v unikátních, uměle vyhloubených jeskyních zvaných příznačně Pekelné doly (setkáte se i s názvem Pusté kostely). V současné době prostory využívá motorkářský klub Pekelné Doly. Schody do pekla jsou na skalním hradě Sloup u obce Sloup v Čechách. Vstup do pekla se točil u zříceniny Rotštejn v Klokočských skalách. Princezna Adélka zpívala Petrovi u okna žaláře na hradu Kost.

  S čerty nejsou žerty jsou mojí nejoblíbenější českou pohádkou a i když jsem jí viděl mnohokrát, nikdy nevynechám možnost se na ní znova podívat.

 • 100%
  1
  0
  24. 10. 2015

  řelet nad kukaččím hnízdem zahrál na citlivou strunu Ameriky, připomněl staré křivdy a svým vyzněním doslova ťal do živého. Forman navíc do filmu propašoval své typické vidění světa a pro mě je tento film zkrátka českým. Ten film totiž vystihuje tuto zemi jako máloco. Film zvítězil v hlavních kategoriích a zapsal se do zlatého fondu světové kinematografie.

 • 95%
  0
  0
  24. 10. 2015

  V tomto snímku podávají herci skvělé výkony. Jared Leto pro film shodil hned 12 kilogramů a podává jako vždy skvělý výkon. Jennifer Connely, která sice byla až druhá v pořadí není jen nádherná ženská, ale skutečně skvělá herečka, která se neštítí řady ,,odpudivých“ scén. Při vší úctě ke všem, však ve filmu exceluje Ellen Burstyn, jejíž kreace sjeté matky závislé na televizní soutěži předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem kdy na plátně viděl.

 • 95%
  0
  0
  24. 10. 2015
  Žár těla (1981)

  Lawrence Kasdan se ve filmu pokusil resuscitovat populární béčkový žánr film noir. Zatímco v originálních filmech z 30. a 40. let se o sexu mluví, Kasdan ukázal na plátně nahotu v estetické kráse a snímek V žáru těla (Body Heat) patří k nejlepším snímkům 80. let. A jak už to tak bývá, chybělo málo a vůbec by nevznikl. Kasdan byl sice respektovaný scenárista megahitů – Dobyvatelé ztracené archy, Hvězdné války: Impérium vrací úder, ale jako režisér nikoho nezajímal. V ten moment přišel na pomoc kamarád George Lucas, který se za Kasdana zaručil a odmítl být uveden v titulcích, přestože pomáhal s výrobou snímku.

  Body Heat je fantastickým snímkem plný nepředvídatelných situací a zejména skvělých hereckých výkonů, který zřetelně čerpá z klasického filmu Billyho Wildera Pojistka smrti (Double Indemnity), o kterém jsme psali v průvodci filmem zde. Dodnes film někteří filmoví teoretici považují za remake Wilderova (Někdo to rád horké, Sunset Blvd.) mistrovského kusu.

 • 100%
  0
  1
  24. 10. 2015

  Film je cenný především v tom, že ho vypráví hlavní aktér příběhu a přináší tak divákovi své pocity, které reflektují šťastné i neskutečně dramatické události té doby. Asi je tudíž zřejmé, že není názorově vyvážený. V tomto případě to není na škodu a osobně to považuji dokonce za přednost.

  Ve filmu jsou použity autentické záběry z doby vyprávění dokumentu, zvláště utkví v paměti neuvěřitelný souboj s Francisem Fordem Coppolou a následná existenční záchrana v podobě Jacka Nicholsona, který nezištně pomohl příteli, když byl úplně na mizině a terčem posměchu veřejnosti.

 • 100%
  0
  0
  24. 10. 2015

  Ostře sledované vlaky jsou bezesporu nejslavnějším českým filmem v zahraničí. V době premiéry snímek viděly v Čechách 2 miliony lidí, získal amerického Oskara za nejlepší zahraniční film a hrál se tudíž i v distribuci a s úspěchem se promítá dodnes v rámci festivalových přehlídek i na televizních obrazovkách. Jako jediný český zástupce byl vybrán Evropskou filmovou akademií mezi nejlepší kinematografická díla starého kontinentu a prestižní americký magazín Time film vybral mezi stovku nejzásadnějších děl světové kinematografie vedle takových titulů jako Metropolis Fritze Langa nebo Pulp Fiction Quentina Tarantina.

 • 100%
  0
  0
  24. 10. 2015

  Na úžasném filmovém vizuálu má podíl samozřejmě jeden z domácích nejlepších kameramanů Jaromír Šofr, který většinu filmu pracoval s denním světlem a barevnou kompozici upravoval v postprodukci tzv. stříbrným procesem, který aplikoval na filmech Jiřího Menzela hned třikrát od roku 1978. Právě tímto procesem docílil té úžasné a neopakovatelné retro atmosféry. Postřižiny patří mezi tituly, které jsou velmi dobře známé i v zahraničí a jsou tak důkazem toho, že české ženy, české pivo a český humor nejsou lokální záležitostí.

 • 100%
  0
  0
  24. 10. 2015

  Filmařský štáb s domorodci doslova splynul a na výsledném filmu a atmosféře je to rozhodně vidět. Herecky si při vší úctě k ostatním pro sebe doslova ukradl Rudolf Hrušínský („Skřivánci na niti„, „Čest a sláva„, „Spalovač mrtvol„), a to zejména dialogem s hypochondrem Bedřichem (Jiří Lír). Když se mu laskavý doktor snaží pomoci překonat jeho problémy a negativní sklon k životu zakončí dialog touto nádhernou větou:,,Tak víš, kam jeď? Jeď do Pelhřimova, prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš, hm? Další!“ Vtip, který po uvolnění Spalovače mrtvol dostává zcela nový význam má drobnou vadu v tom, že v Pelhřimově krematorium není.

  Film se stal okamžitě po uvedení do kin absolutním hitem a podobného smýšlení byly jak v okolních zemích, tak v USA, kde se film probojoval až do oskarových nominací za nejlepší zahraniční film. Ve své době byl také absolutně nejprodávanějším českým filmem do zahraničí. Vesničko, má středisková se právem zapsala do dějin české kinematografie jako komorní velkofilm o lidských emocích, vztazích a téhle zemi. Každé její uvedení na televizních obrazovkách provází vždy velký zájem diváků.

 • 100%
  0
  0
  24. 10. 2015

  Kubrick sice podal satirický moralistický pohled na násilí, ale ve snu by ho nenapadlo, co se proti němu rozpoutá. Vlna násilných zločinů jedinců v kostýmech z filmu a za doprovodu použité hudby se stala hlavním motivem štvavé kampaně proti Kubrickovi. Režisér tím trpěl. Dostával výhrůžky smrtí od pomatených jedinců a tehdy se pustil do boje s nejistým koncem, když se pokusil prosadit zákaz hraní filmu ve Velké Británii, kde se incidenty odehrávaly v nejkritičtější míře. A studio na jeho naléhání nakonec přistoupilo. V té chvíli bylo v branži každému jasné, že musí před neohroženým bojovníkem smeknout. Kubrick projevil do té doby naprosto nevídanou odvahu.

  Reklamní kampaň Mechanického pomeranče -tedy návrhy plakátů, trailery a propagační grafika byla iniciována přímo Kubrickem. Mechanický pomeranč vydělal ve své době po My Fair Lady největší sumu peněz pro celé studio Warner Bros. Na programech kin zůstal v premiéře neuvěřitelných 61 týdnů a slavil úspěchy po celém světě. Z dvou milionového rozpočtu nakonec distributor jen v USA vydělal při prvním uvedení 26,6 milionů dolarů. Když měl film tak ohromný úspěch byla ve studiu svolána porada, kde se ozývaly hlasy, jak je možné, že Kubrick natočí film, do kterého původně nechtěli investovat ani cent a je z toho takový trhák. Jeden z odvážlivců prý řekl, že je to tím, že prostě ví víc než oni. Nato se na něj podívali lidé z výroby, zvedli obočí a řekli:,,Neví nic. Je jenom otravný (v originále ,,pain in the ass“).“

 • 85%
  0
  0
  24. 10. 2015

  Největší potíží je ovšem to, co obvykle bývá největší předností těchto podívaných, a to je bohužel scénář. Hra na hledání krtka je často tak spletitá, že se v ní divák může při chvilkové nepozornosti ztratit. To ovšem nemusí být bráno jako výtka, vezměte klasický film Obvyklí podezřelí, jehož scenáristickou strukturu tento film využívá. Bohužel vzhledem k tomu, že jsem už pár filmů viděl, tak jsem v desáté minutě filmu věděl, jak to celé dopadne, a to jsem knihu nečetl. Jenže to není žádné objektivní měřítko a svědčí pouze o tom, že jsem prostě viděl hodně filmů.

  Jeden musí z kola ven je kvalitní film, který neurazí žádného milovníka jednoho z nejpopulárnějších žánrů – špionážního thrilleru

 • 100%
  2
  0
  24. 10. 2015
  Avatar (2009)

  Avatar je klasický velkofilm hollywoodského stylu, který v úvodních minutách sází na efekt údivu. Diváky, kteří nemají s 3D filmy zkušenosti naláká při úvodní expozici na všechny možnosti, které médium nabízí. Během prvních scén také představí věcně všechny charaktery tak, že divák ví okamžitě, co od nich může čekat. Přesto samozřejmě dojde i k vývoji postav, který se u filmů jaksi předpokládá, což především české recenze Cameronova opusu vytýkají až má člověk pocit, že někteří byli naposledy v kině ještě v éře němého filmu.Cameron vede herce k skutečným hereckým výkonům, ostatně neobsadil nikoho podle jeho typu a vybíral i z řad ne příliš známých herců. Sám také poznamenal, že mu o herce šlo především. Z filmu je to vidět. Herci nejsou jako v Lucasově případě stafáží v lavině vizuálních nápadů, ale skutečně hrají a jejich osudy nejsou divákovy lhostejné. Bohužel u jedné postavy dojde v závěru k fatálnímu logickému lapsu, který si ovšem vysvětluji, že bude vysvětlen při vydání oficiálních nosičů, stejně jako v případě Sarumana v Pánu prstenů. Na mě tedy zbývá závěrečný ortel zda film doporučit či nikoliv těm, kteří jej ještě neviděli a obávají se, že se jedná o další mediální masírku. Z mého úhlu pohledu by bylo prošvihnutí Avatara velkou chybou a pokud jsou vědecko-fantastické filmy vaším šálkem kávy pak Avatar patří mezi nejzajímavější tituly toho žánru.

 • 80%
  0
  0
  24. 10. 2015
  Nixon (1995)

  Film Nixon (1995) s titulním představitelem Anthony Hopkinsem u diváků propadl ze Stoneovy ztráty soudnosti. Pro diváky jsou přes 3 hodiny nestravitelným oříškem. Pro Stonea je to další vypořádání s minulostí. Stone Nixona volil z toho důvodu, že slíbil, že skončí válku ve Vietnamu. Historie prezidenta vylíčila jako nejkontroverznějšího prezidenta demokratické země 20. století a Stone se pochopitelně ptá proč tomu tak je a kde je pravda. I když u nás film běžel i v kinech v našich končinách se nikdy nesetkal s pochopením. A tento osud ho čekal ve všech zemích, včetně své domoviny.

 • 80%
  0
  0
  24. 10. 2015

  Neskutečná nihilistická komedie s několika neuvěřitelnejma momentama a hlavně geniálním závěrem. Kombinace romance, heist movie a rodinné komedie plná sprosťáren překvapivě funguje i díky famóznímu castingu.

 • 90%
  1
  0
  24. 10. 2015
  Absolvent (1967)

  Dobrá režie se může jistě měřit správným vedením herců, což u Absolventa platí beze zbytku a pak pochopitelně zajímavou kombinatorikou ve vyprávění filmové řeči. A tam je důležité mít na paměti, že filmová řeč není jen vyprávění obrazem, ale samozřejmě i zvukem, v případě Absolventa pak ještě hudbou. Právě tato kombinace v Absolventu funguje dokonale. Střihová skladba zdánlivě nesouvisejících filmových obrazů baví i po letech a jsou o ní popsány stohy papíru na filmových školách po celém světě.  Nichols nebyl slepý vůči náladám publika. Zejména se sluší říct mladého publika. Simon s Garfunkelem prodaly miliony desek a mládež je milovala. Nichols si tak vzal jejich starší populární hity a doplnil je o píseň složenou na míru filmu, kterou je nesmrtelná pecka Mrs. Robinson, jejíž klip si přehrajte po kliknutí na fotografii.

 • 75%
  0
  0
  24. 10. 2015
  Mafiánovi (2013)

  Mafiánovi nelze brát jinak, než jako poctu určitým druhům filmů z historie kinematografie, které tolik uspěly počátkem 90. let. Besson si je dobře vědom svého místa ve filmové historii, takže cituje Brutální Nikitu a Leona, v jedné scéně pak dojde dokonce k tak „over the top“ momentu, že Tommy Lee Jones sleduje s Robertem De Niro v kině film Mafiáni! Mafiánovi se nikdy filmovou klasikou nestanou, ale rozhodně patří k solidnímu nadprůměru, který natočili velmi schopní tvůrci s výbornými herci. Rozhodněte se sami, zda vám toto doporučení stačí. Jako příjemná jednohubka pak film plní svou funkci velmi slušně.

 • 80%
  0
  0
  24. 10. 2015

  Nejslavnější scénou je však úvodní sekvence, která se odehrává v televizním studiu v obdobném pořadu, jaké bylo na televizních obrazovkách před lety Áčko. S odstupem času můžeme konstatovat, že právě tato scéna svým rytmem, černohumorným komentářem mimo obraz a vizuálními finesami předznamenává jak film, tak reitmanovský trademark, který odkazuje k způsobu natáčení zlaté éry Hollywoodu.

  Děkujeme, že kouříte mělo rozpočet 6,5 milionu dolarů a už v kinech se film bohatě zaplatil. Přestože snímek je starý již 5 let neztrácí nic ze své aktuálnosti ani zábavnosti. Pokud máte slabost pro černý humor je tento film stvořen právě pro Vás.

 • 80%
  0
  0
  25. 10. 2015

  Příjemný film, který mi styl P. K. Dicka sice moc nepřipomínal, ale na druhou stranu, předlohu jsem nečetl. Herecké výkony jsou fajn, scénář má dobré dialogy a mezi postavami je ta pomyslná chemie, Blunt a Damon jsou ovšem hodně sladěný pár!

 • 75%
  0
  0
  25. 10. 2015
  Vlkodlak (2010)

  Oproti původnímu Vlkodlakovi z třicátých let je to hodně kvalitativní posun, ale i když se sešla pořádná parta herců v čele s Hopkinsem, del Torem, Weavingem a Blunt, tak film má chvílemi tak nuudnou vatu, že je to hrozná škoda. Bomba to sice úplně není, ale vidět se to dá.

 • 85%
  0
  0
  25. 10. 2015
  Volavka (2002)

  Volavka není typickým hongkongským akčním filmem. Spíš než cokoliv jiného je především inteligentním kriminálním dramatem, který těží spíše z pečlivě budovaných dramatických zvratů než řízné akce plné kopů a bojů na drátech. Film má nápaditou režii, která dodržuje žánrová pravidla thrillerů – tedy pečlivě budovanou tísnivou atmosféru ústící v napínavou akci a překvapivé finále vymykající se žánrovým schématům.

 • 95%
  0
  0
  25. 10. 2015
  Elysium (2013)

  Tam, kde jiní režiséři žánru sci-fi potřebují dobré a špatné mimozemšťany, vetřelce a nové technologie, si Blomkamp vystačí s modernizovanými stroji současnosti, roboty, droidy a lidmi. Ty „dobré, chudé a nemocné“ zastupuje ještě Maxova přítelkyně Frey (Alice Braga „Já, legenda„, „Obřad„, „Predátoři„), její dcera a částečně i gangster Spider, pořádající nelegální lety na Elysium, důvěryhodně zahraný Wagnerem Mourou, známým z brazilské kultovní série („Elitní jednotka„).
  Ještě šťavnatější jsou záporní hrdinové. A to jak záměrně bezkrevná velitelka obrany Elysia Delacourt (Jodie Foster – „Úkryt“ , „Mlčení jehňátek„), tak škrobený šéf továrny John Carlyle (William Fichtner – („Nelítostný souboj„, „Temný rytíř„). Kapitolu samu o sobě představuje brilantní padouch Kruger. Blomkamp dal i podruhé šanci svému oblíbenci Sharlto Copleyovi, který v „Districtu 9“ představoval poctivého úředníka pro styky s mimozemšťany Wikuse Van de Merwe. Copley se Blomkampovi za důvěru odvděčil tím, že vystřihl roli skutečně ze všech hledisek odporného hnusáka.

  Za zmínku stojí kromě nádherného vizuálu i hudba Ryana Amona a skvělý zvuk filmu, který podtrhuje realitu. Od absolutního hodnocení jej dělí jen nutnost porovnávat s lepším „Districtem 9“ a poněkud příliš idylický závěr filmu, což ovšem neznamená, že byste si nejlepší letní blockbuster tohoto roku měli nechat ujít.

 • 80%
  0
  0
  25. 10. 2015

  V Čechách natáčený film o válce v bývalé Jugoslávii je nesmírně sugestivní drama s herci, kteří se stali později velmi slavní. Francouzský režisér, s v češtině nešťastným jménem, je velmi schopný inscenátor, ostatně v Paříži se věnuje i velkým divadelním show a tento snímek je trestuhodně nedoceněný.

 • 90%
  0
  0
  25. 10. 2015
  Stud (2011)

  Vyjímečný art film, který se stal vzhledem k nákladům opravdovým hitem a mnohonásobně se zaplatil, a to i přes limitovanou distribuci v amerických kinech. Neschopnost navazovat vztahy a posedlost pornografií je bezesporu tabuizované téma současné západní společnosti, to však neznamená, že neexistuje. Herci jsou bezchybní a Carey Mulligan a její pěvecké sólo je jedním z vrcholů filmu.

prvni predchozi 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×

Poslední aktivita