Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2014
  Wall Street (1987)

  Zvrhlá černohumorná satira a přitom neuvěřitelně chytrý a působivý pohled do světa bílých límečků na Wall Street. Michael Douglas v životní roli a tygr Charlie Sheen jako snaživý lotr také není k zahození. Poctivá klasika!

 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2014
  Kmotr (1972)

  Bez nadsázky, mistrovské dílo. I z předlohy, která neoplývá literárními klady vytvořil Coppola působivý film, který dokonale funguje. Tohle je prostě geniální! Tenebrózní kamera Gordona Willise, strhující herecké výkony a Coppolova sebejistá a brilantní režie.

 • 100%
  1
  0
  31. 10. 2014
  Četa (1986)

  Čím jsem starší tomuhle filmu přicházím na chuť, a to nejen z hlediska silného námětu, ale především díky skvělému režijnímu pojetí a špičkovému technickému provedení. Tohle je prostě jedním slovem dokonalé!

 • 100%
  0
  0
  30. 1. 2015
  Chlapectví (2014)

  Chlapectví je 2 hodiny 40 minut trvající sonda do života dospívajícího kluka, která zachycuje i každodenní realitu jeho rodičů, kterou ale budou zase chápat spíše jeho rodiče a publikum v sále. V historii se poslední léta více věnuje bádání každodennosti, než politice. Ostatně bylo by bláhové domnívat se, že svět se točí jenom kolem smetánky. Linklaterův ojedinělý filmový počin je v současnosti nejen komerční hit a kritikou hýčkaný snímek, který promluví do letošních Oskarů, ale zároveň snímek zachycující prvních patnáct let milénia očima normálních lidí, tedy ne lidí na okraji společnosti, narkomanů nebo bezdomovců, ne geniálních matematiků či umělců, ale opravdových lidí z masa a kostí. Chlapectví uspělo přesně tam, kde neuspěla žádná reality show, v opravdovosti zachycení lidského života.

 • 80%
  1
  0
  30. 1. 2015

  Někteří novináři přirovnávají tuto komedii k poněkud ostřejší komedii Dobrodružství rabína Jákoba, kde exceloval Louis de Funés, ale inspirační zdroj jistě najdeme i ve filmu Hádej, kdo dnes přijde na večeři. Každopádně nečekejte žádné sociální drama, ale poctivou únikovou komedii s bláznivým humorem, který nejenže není založený na buranských vtipech, ale na poctivém situačním humoru. Na druhou stranu chápu, že milovníci artových filmů tento film okamžitě zavrhnou jako komerční slátaninu, ale i dobrá komerce se musí umět!

 • 80%
  0
  0
  30. 1. 2015

  Super limonáda, díky známým hercům v podstatě téměř rodinná podívaná! Tahle komedie mě strašně bavila, a to nejen v kině, ale i na opakované zhlédnutí. V celku nechápu, že ten film výrazně neuspěl u diváků, ale myslím, že časem si diváckou obec určitě najde.

 • 100%
  3
  0
  20. 10. 2015
  Marťan (2015)

  Ve filmu v podstatě nejsou záporné postavy a hlavním protivníkem je nehostinná planeta a ohromný vesmír. Všichni se chovají racionálně a postavy nejsou černobílé. Letos je Marťan vlastně první mainstreamový velkofilm, kde se hlavní hrdinové nechovají šablonovitě podle comicsové předlohy nebo jako zdegenerovaní psychopati v zhovadilé extravaganci v Šíleném Maxovi, ale jako lidé z masa a kostí.

 • 75%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Everest (2015)

  Nejsem horolezec a nikterak mě to ani netankuje, ale z hlediska filmové podívané je to přesně to dobrodružné drama, které jsem očekával. Film není v žádném případě realizačně ošizený, horské scenérie berou dech a herecké výkony jsou bezchybné. Na druhou stranu není to podívaná pro každého, ale předpokládám, že diváci jsou natolik svéprávní, aby věděli, zda je zajímá horolezecké drama o tragédii na nejvyšší hoře světa a dali za něj peníze.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015

  Za mě je to slušná oddychovka, povedená limonáda, která nikoho nemůže urazit, pobaví a neuškodí. Film se nakonec ale nesetkal s takovým zájmem publika, jak se čekalo. Ještě se samozřejmě hraje a čeká ho ještě nasazení ve Francii a Japonsku, ale v magazínu Holywood Reporter se říká, že se nakonec bude muset odepisovat z celého projektu 80 milionů dolarů, takže se zřejmě dvojky nikdy nedočkáme. To obzvlášť zamrzí, zvláště k otevřenému akci a příslibu další akce. Kašleme ale na Hollywood a na pravidla pokračování, já nestojím, aby každý film měl dvojku, když to zpravidla dopadne, tak jak to dopadne.

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Amy (2015)

  Sledování tohoto filmu je divácké utrpení, a to myslím naprosto vážně. Tohle není jednoduchý snímek, je to film na dřeň, ukazuje postupné vyhasínání života mladého talentovaného člověka s úchylným voyaerismem, který jde často za hranu. Plná kina svědčí, že je to druh filmu, který chtějí diváci vidět a v narvaném malém sále Světozoru, kde jsem film viděl, mě až překvapilo, že složení diváků byly povětšinou matky s nezletilými dcerami. Po filmařské stránce je to natočeno brilantně, Kapadia umí i ze zrnitého a nekvalitního materiálu udělat zajímavé sekvence a graficky se mu povedlo z tématu vykřesat maximum možného. Jestli jste i jejími hudebními fanoušky, dozvíte se mnohé o zákulisí jejích textů. Takhle silný dokument v kinech dlouho nebyl.

 • 75%
  0
  2
  20. 10. 2015

  Snímek „Irrational Man“ je osmou spoluprací Woodyho Allena se Sony Pictures Classics a zároveň je to další temný Allen, který pokračuje v linii Match Pointu nebo Cassandřina snu. Nahlas jsem se u filmu zasmál třikrát, ale tento film je postavený na trochu jiných základech, které se přiznám, že mě velmi baví. Allen má precizně odpozorované postavy a věrně zachycuje vysokoškolské prostředí, stejně jako perfektně ovládá řemeslo a dovede vést herce. Iracionální muž má však své mouchy. I přes relativně krátkou stopáž má snímek pomalejší tempo, který může řadu diváků odradit, ale na druhou stranu tohle je artový snímek pro intelektuály.

 • 70%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Dárek (2015)

  Dárek je poctivá filmařská hra s divákem, kdy ho autor nutí odkrývat následující děj a přitom tak úplně nerespektuje pravidla žánrového Hollywoodu. V tom je jednoduše lepší. V rámci žánru pschologického thrilleru překvapení léta 2015.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015

  Klasická filmová adaptace románu Thomase Hardyho, kterou natočil uznávaný dánský režisér Thomas Vinterberg je natočená na filmový materiál a výrazně se liší od ostatních britských produkcí klasické literatury, je v ní pořád na co se koukat, má volnější tempo a zajímavé herecké výkony a myslím si, že divačkám udělá určitě radost.

 • 70%
  1
  0
  20. 10. 2015

  Řemeslně dokonale odvedený film a letní zábava, u které párkrát zaskočí popcorn, je slepenec sekvencí ze dvou úvodních dílů a v „novém“ příběhu variuje i řadu sci-fi hitů. Není to zkrátka nic kvůli čemu by se přepisovaly dějiny filmu, ale málokoho to opravdu naštve. Každopádně tahle sága si zaslouží odpočinek.

 • 50%
  0
  0
  20. 10. 2015

  Jako dokumentární film, který by měl oslavit 50 ročníků Mezinárodního filmového festivalu je tohle skutečně undergroundový počin. Výsledný dojem z filmu je, že se jednalo o provinční akci hlídanou komunistickými fízly, kde byla absolutním vrcholem příprava rautu z minima potravin a vydávání festivalových novin, a to až do roku 1989. Zlatá éra festivalu trvající v novodobé éře od poloviny devadesátých let, tvořící tu nejpodstatnější část ze všech konaných ročníků je odbyta nezajímavou desetiminutovkou.

 • 90%
  1
  0
  20. 10. 2015
  Ex Machina (2015)

  Špičkový přírůstek do žánru sci-fi, který napsal a režíroval Alex Garland zaujme chytře napsaným scénářem, solidními herci a elegantní výpravou, pro příznivce rafinovaných snímků jednoznačná volba.

 • 85%
  0
  0
  20. 10. 2015

  Na postu režiséra je čerstvá krev v pozici Colina Trevorrowa, který natočil dokonalou spielbergovskou rodinnou zábavu, která má sice delší expozici, ale překvapí řadou zajímavých nápadů a zejména dodá tu správnou porci pravěkých ještěrů.

 • 25%
  0
  7
  20. 10. 2015

   • Ačkoli jsem viděl sérii s Melem Gibsonem a dvojku považuju za ulítlost, ale žánrovou zajímavost, pak tohle jsem prostě nestihl, nezvládl jsem ani dokoukat, za mě určitě ne. Kravina.
  • 75%
   0
   0
   20. 10. 2015
   Špión (2015)

   Scenárista a režisér Paul Feig ubral na sprostých nadávkách a naopak přidal na pěkně natočené bondovské akci a hlavně objevil neskutečný komediální talent Jasona Stathama a je z toho příjemná nenáročná komedie s celou řadou opravdu dobrých gagů.

  • 60%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Solidní adaptace divadelní hry, která stojí a padá s výborným komikem Christianem Clavierem.

  • 85%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Předně Americký sniper je řemeslně nejlépe odvedeným filmem ze všech filmů, které se letos na Oskarech objevily. Eastwood nezdržuje, od začátku svižně vypráví svůj příběh a přitom nepotřebuje žádné formální berličky ani kamerové rakursy. Přiznám se, že jsem měl trochu obavy z přílišné okaté propagandy, která tento druh filmu většinou provází, ale naprosto zbytečně. Velkou výhodou je také obsazení Bradleyho Coopera, který ve filmu podává mimořádný výkon, kvůli roli dokonce přibral 20 kilogramů svalové hmoty.

  • 85%
   1
   0
   20. 10. 2015

   Bondovky s Connerym měly styl. Kingsman by rád navázal na úžasný styl těchto klasických parodií a samozřejmě děj odehrát up to date. Hlavní výhrou, nebo prohrou, je tým filmařů, co tento film natočili. Jsou to jednak autoři zdařilých X-Men: První třída, ale také šílenosti zvané Kick Ass. Kingsman je pak někde na půl cesty mezi oběma filmy. V kině jsem se rozhodně nenudil, ale přiznám se, že párkrát jsem jen nevěřícně zíral. Řada scén je prostě naprosto mimo mísu, ale zvrhlé vtipy jako vyvraždění satanistické sekty je zřejmě vrchol úchylnosti v komedii pro teenagery.

  • 70%
   0
   0
   20. 10. 2015
   Neutečeš (2014)

   Tento malý horrůrek mě ve finále baví víc než všechny díly horrorové série Paranormal Activity dohromady. Zajímavě natočená jízda odkazující ke slasherům sedmdesátých let, atmosféře filmů Johna Carpentera a netradiční zlo, originalita zkrátka cení.

  • 75%
   1
   0
   20. 10. 2015
   Samba (2014)

   Život imigrantů není žádný med a představa většinové populace od reality je velmi vzdálená, právě v tom je Samba přínosem a díky brilantně odvedenému řemeslu a skvělým hráčům je přijatelným filmem i do běžné distribuce, nejen do art kin. Nenechte se tedy odradit představou, ze se jedná o evropskou intelektuální samožerskou nudu určenou jen úzkému publiku.

  • 70%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Jedna za všechny se naprosto po právu stala diváckým hitem, je naprosto bezpředmětné, že je to celé naprostá ptákovina, tohle není realistický film ani dokument, ale slušně odvedená zábava. Howgh. Ve snu by mě nenapadlo, že tohle budu považovat jako nedostižný vzor vedle českého průšvihu Seznamka.

  • 90%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Klub poslední naděje je skvělý film. Režisérovi se podařilo natočit film s atmosférou a skvělými hereckými filmu, které nejsou akademickou nudou. I přes vážné téma nedochází k lacinému ždímání emocí a film má velmi solidní tempo.

  • 80%
   0
   0
   20. 10. 2015
   NON-STOP (2014)

   Non-Stop je velmi nadprůměrný thriller, který je ideální volbou na slušnou zábavu pro sobotní večer. Oskary od této podívané nečekejte, ostatně v to tvůrci ani nedoufají, ale upřímně, na co si zajdete do kina raději, na slušný thriller nebo na agitačku „12 let v řetězech“.

  • 100%
   1
   0
   20. 10. 2015
   Gravitace (2013)

   Vysokooktanová akční jízda, kterou docení diváci s jemným smyslem pro humor, příznivci sci-fi spektáklů a skvělých hereckých výkonů. bez nadsázky nejlepší film z vesmíru v historii moderní kinematografie a troufám si tvrdit, že budoucí klasika. Na druhou stranu, řídký scénář a neustálé dějové repetice poráží brilantní forma. Bez 3D se na to ale nedívejte.

  • 100%
   1
   0
   20. 10. 2015
   Rivalové (2013)

   Rivalové jsou strhující podívanou, která je plná nečekaných zvratů a naprosto se vymyká klasickým životopisným filmům. Peter Morgan si za svůj scénář zaslouží absolutorium už z toho důvodu, že když své dílo dal do ruky samotnému Laudovi, tak ten první stránku komentoval:“Viděl jste někdy formuli? Kdyby jo, tak byste nenapsal takovou sračku.“ Lauda pak s Morganem projížděl celý scénář a půlku mu z něj vyházel. Výsledkem je živý a dle mého soudu realistický film nabitý emocemi, který patří k nejlepším filmům tohoto roku.

  • 75%
   0
   0
   20. 10. 2015

   Frajeři ve Vegas jsou veselou komedií na oslavu života a občas i velmi slušně dojímají. Pokud k tomu připočteme skutečně vynikající herecké obsazení a geniální vtip s 50 Centem máme tady film na svátky jako dělaný.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

  OMůj oblíbený uživatel

  2 ×

  Poslední aktivita