Mirka Zlatníková

5.4
Mirka Zlatníková

Mirka Zlatníková je česká scenáristka a publicistka, známá díky své rozmanité činnosti v médiích i jako spoluscenáristka komedie Teorie tygra.

Mirka Zlatníková se narodila 11. ledna 1965 v Praze. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a dlouho se živila jako novinářka, mimo jiné jako šéfredaktorka módního časopisu Elle. V roce 2000 založila Mirka Zlatníková první nelicenční lifestylový časopis Marianne. Od března roku 2016 pracovala Mirka Zlatníková jako ředitelka redakcí vydavatelství Astrosat Media.

Mirka Zlatníková a seriály

Scenáristice se Mirka Zlatníková věnuje od roku 2009, kdy debutovala jako Mirka Vopavová seriálem Dokonalý svět. O rok později natočila Nova podle jejího scénáře také jeden díl seriálu Soukromé pasti. Na spolupráci navázala Mirka Zlatníková v roce 2025 rodinným seriálem Bratři a sestry. Mezitím odvysílala televize Prima seriály Černé vdovy (2019) a Hořký svět (2022), pod nimiž je Mirka Zlatníková taktéž podepsána jako jedna ze scenáristek.

S Českou televizí spolupracovala Mirka Zlatníková na seriálu Nevinné lži, pro nějž napsala epizodu Druhý dech. V roce 2017 začala tuzemská veřejnoprávní televize vysílat historický seriál Marie Terezie, který Mirka Zlatníková napsala společně s Radkem Bajgarem.

Mirka Zlatníková a Teorie tygra

S režisérem Radkem Bajgarem spolupracovala Mirka Zlatníková také na dvou jeho filmech. Jako spoluscenáristka se podílela na jeho průlomovém komediálním hitu Teorie tygra o veterináři Janovi, který se rozhodne utéct před opresí ze strany žen. V říjnu 2021 vstoupil do českých kin jejich druhý filmový projekt Kurz manželské touhy.




Mirka Zlatníková: Filmy a pořady 22




Dodatečné informace

Narození:
11. 1. 1965
Praha, Československo
Alt. jména:
Mirka Vopavová
Výška:
178 cm

Další články

  1. Vojtěch Kotek se dvoří Marii Terezii
    28. 12. 2019
    Vojtěch Kotek se dvoří Marii Terezii

    Na televizní obrazovky se dnes vrací (od 20:00 na ČT1) historická mini-série věnovaná panovnici Marii Terezii, na níž časem naváže pokračování. Pojďme si v dobovém článku připomenout rozhovor s hercem Vojtěchem Kotkem, který ztvárnil manžela Marie Terezie, podnikatele Františka Lotrinského. PŮVODNÍ ČLÁNEK Z ROKU 2017: Na tuzemské televizi si v prvních dnech roku 2018 můžete naladit koprodukční dvoudílný snímek o panovnici Marii Terezii. Od jejího narození uplynulo 300 let a ve výpravném historickém dvojfilmu se po jejím boku v roli Františka Lotrinského představí herec Vojtěch Kotek (Padesátka, Hořící keř, Perfect Days). Jaké bylo natáčení, v němž Češi mluvili česky, Rakušané německy a Maďaři maďarsky?

  2. „Teorie tygra ukazuje na strach z opuštění,“ říká režisér Bajgar o svém debutu
    29. 3. 2016
    „Teorie tygra ukazuje na strach z opuštění,“ říká režisér Bajgar o svém debutu
  3. Eliška Balzerová a Jiří Bartoška natáčejí vztahovou komedii Teorie tygra
    7. 8. 2015
    Eliška Balzerová a Jiří Bartoška natáčejí vztahovou komedii Teorie tygra

Našli jste chybu nebo něco chybí? Napište nám.