BAFTA 2017 - Přehled ocenění

Oceňované kategorie

BAFTA Televizní cena

Nejlepší denní zpravodajství

This World
This World
Luc Hermann
Luc Hermann
Inside Obama's White House
Inside Obama's White House
Paul Mitchell
Paul Mitchell
This World
This World
James Jones
James Jones
Sarah Foudy
Sarah Foudy
Sarah Waldron
Sarah Waldron

Nejlepší režie: faktická tvorba

Exodus: Our Journey to Europe
Exodus: Our Journey to Europe
James Bluemel
James Bluemel
Kids on the Edge
Kids on the Edge
Peter Beard
Peter Beard
Hillsborough
Hillsborough

Nejlepší režie: Fikce

Nejlepší režie: více kamer

Nejlepší střih: faktická tvorba

Hillsborough
Hillsborough
Exodus: Our Journey to Europe
Exodus: Our Journey to Europe
Simon Sykes
Simon Sykes
Sunshine Jackson Underhill
Sunshine Jackson Underhill

Nejlepší zábavní výkon

Nejlepší seriál ve faktické tvorbě

Exodus: Our Journey to Europe
Exodus: Our Journey to Europe
Kids on the Edge
Kids on the Edge
The Prosecutors: Real Crime and Punishment
The Prosecutors: Real Crime and Punishment
24 Hours in Police Custody
24 Hours in Police Custody

Nejlepší dokumentární cyklus

Anna Kirkwood
Anna Kirkwood
Helen Nixon
Helen Nixon
Sarah Feltes
Sarah Feltes
Travel Man: 48 Hours in...
Travel Man: 48 Hours in...
Leo McCrea
Leo McCrea
Nicola Silk
Nicola Silk
The Great British Baking Show
The Great British Baking Show

Nejlepší ženský výkon v komediálním pořadu

Nejlepší herec v hlavní roli

Murdered by My Father
Murdered by My Father
Damilola, Our Loved Boy
Damilola, Our Loved Boy
National Treasure
National Treasure

Nejlepší mužský výkon v komediálním pořadu

Alan Partridge's Scissored Isle
Alan Partridge's Scissored Isle
People Just Do Nothing
People Just Do Nothing
Asim Chaudhry
Asim Chaudhry
Upstart Crow
Upstart Crow
The Windsors
The Windsors

Nejlepší zpravodajství zpráv

Victoria Derbyshire
Victoria Derbyshire
Louisa Compton
Louisa Compton
BBC North West Tonight
BBC North West Tonight
Sky News Tonight
Sky News Tonight

Nejlepší kamera: faktická tvorba

John Aitchison
John Aitchison
Mark MacEwen
Mark MacEwen
Rob Whitworth
Rob Whitworth
John Shier
John Shier
Jonathan Jones
Jonathan Jones
John Brown
John Brown
Mark MacEwen
Mark MacEwen
Thomas Crowley
Thomas Crowley

Nejlepší výprava

Chris Roope
Chris Roope
Barbara Herman-Skelding
Barbara Herman-Skelding
Tom Burton
Tom Burton
Pat Campbell
Pat Campbell

Nejlepší reálné a konstruované faktické dílo

Muslims Like Us
Muslims Like Us
The Secret Life of 4, 5 and 6 Year Olds
The Secret Life of 4, 5 and 6 Year Olds
The Real Marigold Hotel
The Real Marigold Hotel
First Dates
First Dates

Nejlepší jednodílný dokument

Hillsborough
Hillsborough
How to Die: Simon's Choice
How to Die: Simon's Choice
HyperNormalisation
HyperNormalisation
Sandra Gorel
Sandra Gorel
Victoria Jaye
Victoria Jaye

Nejlepší jednodílné drama

NW
NW
Aberfan: The Green Hollow
Aberfan: The Green Hollow
Jenna Robbins
Jenna Robbins
Murdered by My Father
Murdered by My Father
Aysha Rafaele
Aysha Rafaele
Toby Welch
Toby Welch
Vinay Patel
Vinay Patel

Nejlepší zvuk: faktická tvorba

Graham Wild
Graham Wild
Kate Hopkins
Kate Hopkins
Tim Owens
Tim Owens
Graham Wild
Graham Wild
Kate Hopkins
Kate Hopkins
Rio 2016 Olympic Games Opening Ceremony
Rio 2016 Olympic Games Opening Ceremony
Forces of Nature with Brian Cox
Forces of Nature with Brian Cox
Andy Paddon
Andy Paddon
Jay Price
Jay Price
John Rogerson
John Rogerson
Laurie Goode
Laurie Goode

Nejlepší zvuk: Fikce

Adam Armitage
Adam Armitage
Aitor Berenguer
Aitor Berenguer
Alex Sawyer
Alex Sawyer
Howard Bargroff
Howard Bargroff
Doug Sinclair
Doug Sinclair
Howard Bargroff
Howard Bargroff
John Mooney
John Mooney
Jon Salmon-Joyce
Jon Salmon-Joyce
Chris Ashworth
Chris Ashworth
Jeff Richardson
Jeff Richardson
Lee Walpole
Lee Walpole
Stuart Hilliker
Stuart Hilliker
Ben Norrington
Ben Norrington
Ian Wilkinson
Ian Wilkinson
Lee Crichlow
Lee Crichlow
Paul Cotterell
Paul Cotterell

Nejlepší odborné faktické dílo

Attenborough's Life That Glows
Attenborough's Life That Glows
Fraser Purdie
Fraser Purdie
Joe Loncraine
Joe Loncraine
Martin Dohrn
Martin Dohrn
Paul Reddish
Paul Reddish
Grayson Perry: All Man
Grayson Perry: All Man
Arthur Cary
Arthur Cary
Joe Evans
Joe Evans
Alan Bennett's Diaries
Alan Bennett's Diaries
David Sabel
David Sabel

Průlomový talent

Ellen
Ellen
Sarah Quintrell
Sarah Quintrell
Murdered by My Father
Murdered by My Father
Vinay Patel
Vinay Patel

BAFTA Filmová cena

Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra, nebo producenta

Ben A. Williams
Ben A. Williams
John Donnelly
John Donnelly
The Hard Stop
The Hard Stop
Dionne Walker
Dionne Walker
George Amponsah
George Amponsah
Notes on Blindness
Notes on Blindness
James Spinney
James Spinney
Jo Jo Ellison
Jo Jo Ellison
Peter Middleton
Peter Middleton

Nejlepší zvuk

Nejlepší výkon ve zvláštních vizuálních efektech

Nejlepší krátký film

Standby
Standby
Charlotte Regan
Charlotte Regan
Jack Hannon
Jack Hannon
Mouth of Hell
Mouth of Hell
Samir Mehanovic
Samir Mehanovic
The Party
The Party
Andrea Harkin
Andrea Harkin
Emmet Fleming
Emmet Fleming
Consumed
Consumed
Richard John Seymour
Richard John Seymour

Nejlepší krátká animace

A Love Story
A Love Story
Anushka Kishani Naanayakkara
Anushka Kishani Naanayakkara
Elena Ruscombe-King
Elena Ruscombe-King
Khaled Gad
Khaled Gad
The Alan Dimension
The Alan Dimension
Jac Clinch
Jac Clinch
Jonathan Harbottle
Jonathan Harbottle
Millie Marsh
Millie Marsh
Tough
Tough
Jennifer Zheng
Jennifer Zheng