BAFTA 2010 - Přehled ocenění

Oceňované kategorie

BAFTA Filmová cena

Nejlepší zvláštní vizuální efekty

Nejlepší krátký film

14
14
Asitha Ameresekere
Asitha Ameresekere

Nejlepší krátká animace

Mother of Many:
Mother of Many:
Sally Arthur
Sally Arthur
The Gruffalo
The Gruffalo
Jakob Schuh
Jakob Schuh
Max Lang
Max Lang
The Happy Duckling
The Happy Duckling

Výjimečný debut britského scénáristy, režiséra, nebo producenta

Mugabe and the White African
Mugabe and the White African
Andrew Thompson
Andrew Thompson
David Pearson
David Pearson
Elizabeth Morgan Hemlock
Elizabeth Morgan Hemlock
Lucy Bailey
Lucy Bailey
Shifty
Shifty

Krátký film

I Do Air
I Do Air
James Bolton
James Bolton
Off Season
Off Season
Jacob Jaffke
Jacob Jaffke
Jonathan van Tulleken
Jonathan van Tulleken
Luke Snellin
Luke Snellin
Luti Fagbenle
Luti Fagbenle

BAFTA Televizní cena

Nejlepší denní zpravodajství

Terror in Mumbai
Terror in Mumbai
(Quicksilver Media)
(Quicksilver Media)
Eamonn Matthews
Eamonn Matthews
Gypsy Child Thieves
Gypsy Child Thieves
(British Broadcasting Corporation (BBC) Television)
(British Broadcasting Corporation (BBC) Television)
Liviu Tipurita
Liviu Tipurita

Nejlepší dramatický seriál

Nejlepší jednodílný dokument

Scenes from a Teenage Killing
Scenes from a Teenage Killing
(Minnow Films)
(Minnow Films)
Morgan Matthews
Morgan Matthews
Ruth Kelly
Ruth Kelly

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Nejlepší ženský výkon v komediální roli

Nejlepší zvuk (fikce/zábava)

Andre Schmidt
Andre Schmidt
Bo Persson
Bo Persson
Catherine Hodgson
Catherine Hodgson
Paul Hamblin
Paul Hamblin
Darren Banks
Darren Banks
Laura Lovejoy
Laura Lovejoy
Nigel Heath
Nigel Heath
Rudi Buckle
Rudi Buckle
Iain Eyre
Iain Eyre
Lee Walpole
Lee Walpole
Paul Hamblin
Paul Hamblin
Peter Brill
Peter Brill
Danny Hambrook
Danny Hambrook
Kallis Shamaris
Kallis Shamaris
Paul Cotterell
Paul Cotterell

Nejlepší komedie (pořad nebo seriál)

The Armstrong and Miller Show
The Armstrong and Miller Show
(BBC One)
(BBC One)
(Toff Media)
(Toff Media)
Caroline Norris
Caroline Norris
The Kevin Bishop Show
The Kevin Bishop Show
(Channel 4)
(Channel 4)
(Objective Productions)
(Objective Productions)
Lee Hupfield
Lee Hupfield
Samantha Martin
Samantha Martin

Nejlepší masky & kadeřník

Nejlepší vizuální efekty

Joel Collins
Joel Collins
Rene Morel
Rene Morel

Nejlepší zvuk ve faktické tvorbě

Trawlermen
Trawlermen
George Foulgham
George Foulgham
Lisa-Marie McStay
Lisa-Marie McStay
9/11: Phone Calls from the Towers
9/11: Phone Calls from the Towers
Adam Wilks
Adam Wilks
Ben Baird
Ben Baird
Merce Williams
Merce Williams
Life
Life
Chris Domaille
Chris Domaille
Graham Wild
Graham Wild
Kate Hopkins
Kate Hopkins
Tim Owens
Tim Owens
Andrew Wilson
Andrew Wilson
Graham Wild
Graham Wild
Kate Hopkins
Kate Hopkins
Paul Cowgill
Paul Cowgill

Nejlepší střih faktická tvorba

The Secret Life of the Berlin Wall
The Secret Life of the Berlin Wall
Life
Life
Jo Payne
Jo Payne
Top Gear
Top Gear

Nejlepší kamera ve faktickém díle

Yellowstone
Yellowstone
How Earth Made Us
How Earth Made Us
Life
Life
Kevin Flay
Kevin Flay
Rod Clark
Rod Clark
Andrew Marr's The Making of Modern Britain
Andrew Marr's The Making of Modern Britain

Nejlepší titulky

Formula 1: BBC Sport
Formula 1: BBC Sport
(Liquid TV)
(Liquid TV)
Miki Kato
Miki Kato
Nic Benns
Nic Benns

Nejlepší režie ve faktické tvorbě

The Force
The Force
Terror in Mumbai
Terror in Mumbai
How Earth Made Us
How Earth Made Us

Nejlepší mužský výkon v komediální roli