mojeID

Co je to mojeID?

MojeID je služba, provozovaná zájmovým sdružením CZ.NIC, která umožňuje snadnou a pohodlnou registraci na různých webových stránkách.
Jakmile jednou máte účet mojeID, přihlášení na nejrůznější weby, od zpravodajských serverů, přes eshopy až po různé zájmové weby jako je i Kinobox.cz se stává dílem okamžiku.
Nemusíte si pamatovat spoustu různých hesel, nemusíte dokazovat že nejste robot, prostě přijdete na stránku a jedním kliknutím se stanete přihlášeným uživatelem.

Jak to funguje?

Jednoduše: klikněte na přihlašovací tlačítko :)
V případě, že ještě nemáte mojeID uživatelský účet, budete přesměrováni na stránky mojeid.cz, kde se snadno registrujete. V případě, že mojeID účet již máte, bude toto jediné kliknutí stačit, abyste se přihlásili na Kinobox.cz.

mojeID formulář

Jaké informace po mě bude mojeID chtít?

K přihlášení na Kinobox.cz vám bude úplně stačit jméno a funkční emailová adresa. K úplně první registraci do služby mojeID budete potřebovat ještě funkční telefonní číslo a korespondenční adresu.
Bez vašeho výslovného souhlasu neposkytne mojeID žádné z vložených informací nikomu dalšímu.

Telefonní číslo?

Ano. Narozdíl od jiných, podobných služeb, se mojeID snaží co nejlépe zajistit, aby jeden člověk měl pokud možno pouze jeden účet. Svázání účtu s mobilním číslem je jednou z cest, jak toho docílit. Korespondenční adresa je další.
Kinobox.cz od služby mojeID vaše telefonní číslo ani adresu nepožaduje a bez vašeho výslovného souhlasu ani nedostane!

CZ.NIC

Kdo je CZ.NIC?

CZ.NIC je zájmové sdružení založené především za účelem provozování registru doménových jmen .CZ. Není tedy komerční firmou, ale obecně prospěšnou organizací.
Jejím zájmem tak není na získaných datech vydělávat, ale naopak zlepšit kulturu a bezpečnost českého internetu nabídnutím certifikované alternativy k podobným, komerčním řešením.
Nemusíte se tak obávat, že by údaje o vás byly nějak zneužity, například pro účely prodeje reklamy.