Pozadí událostí

53%
Pozadí událostí
Čtyřicátníci Vojtěch Bohdanovský (Jiří Havelka) a Soňa Kostková (Petra Hřebíčková) jsou sourozenci. Vyučují anglickou a českou literaturu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Oba prožívají krizi svých manželství: Vojtu s pětiletým synem nečekaně opustí žena, která se rozhodne radikálně řešit svoji touhu po uměleckém uplatnění. Soňa, připoutaná ke dvěma dětem, zase čelí manželovým nevěrám a jeho ponižující přehlíživosti. Ve volném čase Vojtěch píše detektivky. Touto svojí činností je konzervativní části akademické obce trnem v oku. Soňa, inspirovaná bratrovou literární činností, svoji frustraci z nefungujícího manželství kompenzuje napsáním parodického erotického románu, který se rozhodne vydat pod pseudonymem. Její kniha Pozadí událostí se stane bestsellerem propíraným v médiích. Ve stejnou dobu je do funkce děkanky filosofické fakulty, na které Vojta se Soňou působí, zvolena ambiciózní Alice Klusová (Jitka Čvančarová), zastánkyně moderního genderového přístupu. Jejím programem je vymýtit veškeré projevy přežívajících sexistických stereotypů na škole, zejména v eticky sporných milostných vztazích mezi pedagogy a studentkami. Tuto prioritu svého programu prosazuje s nebývalou razancí. A tak se do jejího hledáčku dostávají všichni, kteří pomyslnou etickou hranici překračují. (ČT)
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
2
Jen hodně těžko pochopitelný konstrukt, kdy tvůrci jakoby zároveň chtěli něco říct, ale přitom byli velmi unavení a vysílení a snažili se na to co nejvíc nemyslet. Proč je tam vůbec krimi, když je jasné, jak málo tvůrce zajímá? Je to tak nepochopitelné!
avenis
avenis
9 963 bodů
8
Mám-li hodnotit, tak ... líbil se mi příběh, jednotlivé postavy, dialogy, situace... a že to nebylo v Praze. :) Excelentní výkon Čvančarové. Mám ji ráda čím dál tím víc. Její karikatura dnešních vůdčích figur je prostě dokonalá. Na zrzavou kudrnatou Hřebíčkovou jsem si chvilku zvykala, ale povedlo se. Ostatní postavy zapadly do skládačky a celek zapadl do mé představy dobré detektivky. Co mi vadilo? Katarzia. Jako postava i jako herečka. Drmolení, které ne každý z herců zvládal srozumitelně. A víc už nic. Teda... myslela jsem si, že ten fousatej vrátnej, co se během titulků bloncká fakultou, bude vrah... (1.10.2022)
daPhytCZ
daPhytCZ
2 512 bodů
8
Trošku jsem se bál nízkého hodnocení, to je naštěstí na tomto čísle pravděpodobně jen proto, že seriál vyzdvihuje či nevyzdvihuje ty správné moderní hodnoty (dle očekávání daného recenzenta). Kdo očekává napínavou detektivku a nebude v každé scéně hlídat, zda je seriál správně vyvážený, aby náhodou někoho neurážel, bude spokojen.

Dodatečné informace

Původní název:
Pozadí událostí (více)
  • Česká republika Pozadí událostí
Premiéra v ČR:
2. 10. 2022
Distributor:
Česká televize
Země původu:
Česká republika

Předplatná