Das Privileg (Německo)
« další názvy »
Německo Německo
107 minut

Žánry

:
Horor, Teenagerský

Obsah

:
Mnoho let po tragické smrti své sestry Anny je osmnáctiletý Finn opakovaně pronásledován nočními můrami a démony. To, co jeho rodina odmítá jako psychotické více »« méně

Režie

:
Felix Fuchssteiner Katharina Schöde

Scénář

:
Felix Fuchssteiner Sebastian Niemann Katharina Schöde Eckhard Vollmar

Herci

:
Max Schimmelpfennig Lise Risom Olsen Caroline Hartig Nadeshda Brennicke Mike Hoffmann ...
Distributor: Netflix
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Privilegium. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Privilegium myslíte! K 20. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28107 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Privilegium


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  18. 2. 2022
  martin-mickey-stusak (25934 bodů)

  Německá produkce tímto snímkem nepřekvapuje, neb už dříve dokázala, že takovéto snímky ve své skromnosti natočit umí. A protože je to pro Netflix, zároveň také nepřekvapí mix nejrůznějších mysteriózních a vůbec hororových motivů. ´Poltergeist´ (1982) či ´Invaze lupičů těl´ (1978) jistě rozezná každý matador hororové kinematografie. Příběh vyznívá jako kratší verze španělského seriálu ´Feria: Nejtemnější svit´ (2022). Tempo je spolu s výpravou ve zmíněné skromnosti spíše v televizním dojmu, ale nevyznává těžkopádně a kupodivu ani natahovaně. Na správný mysteriózní film má dějový koncept své charisma, obzvlášť co se týče tajů a nerozhodnosti v představách a skutečností. Jenomže to všechno dosti kazí poměrně silná přímočarost, takže se při sledování nelze zbavit dojmu, jakoby tomu stále ještě něco chybělo. Kromě honosnějšího rozpočtu, k daleko lepší výpravě, hlavně odpovědi. Dějové sounáležitosti ve svém postupném vývoji velmi často něco načrtnou, aby se to vzápětí nechalo být a jelo se dál. Klasický konec evokující o případném pokračování by snad dalo šanci v tomto něco více prozradit. Snímek se tedy ničím nevymaňuje od starších mysteriózních snímků, takže myšlenka je stále stejná, průběh také a konec zrovna tak.

Hodnocení a recenze Privilegium

56 ? ?
jak hlasovat?
 • ASPHALT 50%
 • Lovecour69 45%
 • martin-mickey-stusak 60%
 • pzw2 70%
všechna hodnocení (4)