Česká republika Česká republika
179 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi

Obsah

:
Poručík Alan Kreiner doprovází svého šéfa na tajnou schůzku s informátorkou. Měl by od ní dostat důkazy o kriminální činnosti, do níž jsou zapleteni i Kreinerovi více »« méně

Režie

:
Jiří Svoboda (I)

Scénář

:
Jiří Svoboda (I)

Herci

:
Ondřej Vetchý Martin Finger Tomáš Töpfer Miroslav Donutil Tereza Hofová ...
Distributor: Česká televize
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce TV filmu Vražedné stíny. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou TV filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily TV filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o TV filmu Vražedné stíny myslíte! K 3. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28227 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vražedné stíny


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  1
  0
  21. 2. 2022
  JosefTomas (8770 bodů)

  Podle jednoduché formule se dá film definovat začátkem, prostředkem a koncem. Nepsaným faktem k tomu je, že pokud vás baví začátek, nebo konec, jste schopni výsledek značně nadhodnocovat, navzdory nepříliš dobré prostřední části. Vražedné stíny tohle u mě nevystihují lépe, neboť v první časti sice utočí na efekt grandiózně, velmi drsně a chladně (za což určitě může skvělá kamera Vladimíra Smutného), ale po trochu uspěchaném začátku najednou přichází expoziční chaos, který v sobě ukrývá bezesporu nespočet důležitých informací, avšak pro mě byl nepříliš atraktivním zážitkem. Problém není v přespříliš rychlém tempu dávkování, to je vesměs obstojné, ale v samotné nesoudržnosti. V tom filmu přichází jedna informace a vzápětí nová, možná i s předchozí související, jenže je stejně důležitá jako jeden dílek puzzle z celku skládačky (víte, že někam pasuje, ale zatím nevíte kam, protože jich na stole stále máte hodně a některé vám tam ještě někdo nedal). Abych ale doplnil myšlenku z úvodu, tak na konci jsem byl hodně potěšen. Jednak se už konečně začíná něco řešit a zároveň proto, že Miroslav Donutil prostě umí hrát. Určitě mě celek navnadil na druhou část, protože to řemeslo tam je (i když ne všude tak, jak by mělo), některé herce to i skutečně baví, hudba je velmi atmosférická a Svoboda se Smutným občas dokáží některým záběrem i na české poměry překvapit. Jen ten scénář se na moje očekávání nedokáže vyrovnat se svými ambicemi.

 • 75%
  1
  0
  20. 2. 2022
  Jana Květoňová (6536 bodů)

  Tento dvoudílný film není vůbec špatný, i když není podle skutečné události jako třeba seriál Devadesátky. Velmi se mi líbily herecké výkony všech představitelů, zejména Ondřeje Vetchého jako poručíka Alana Krejnera, který je velice autentický ať hraje kohokoliv, a jeho ženy Denisy, kterou ztvárňuje Tereza Hofová. Rovněž Miroslava Donutila jako skvělého obhájce Lindnera musím vyzdvihnout. Jen jako by se scenáristům nedostávalo jmen. Nova chystá na jaro krimiseriál Mimořádné intelektové nadání s Tatianou Dykovou v roli pronikavě inteligentní uklízečky Marty a Romanem Zachem coby kapitánem Kreinerem. Ve V.I.P. vraždách zas vystupuje kapitán Tomáš Beran, kterého hraje Patrik Děrgel, a v oblíbených nováckých Specialistech je rovněž kapitán Tomáš Beran, kterého hraje Jacob Erftemeier. Kdyby alespoň ne Tomáš!! Nicméně 2. díl byl výrazně horší než 1. Především výrazně nesrozumitelnější. Škoda!

 • 55%
  1
  0
  21. 2. 2022
  lukas (1398 bodů)

  Pokud Vražedným stínům něco nelze upřít, tak velmi solidní atmosféru, kterou režisér buduje díky kameře zkušeného Vladimíra Smutného, hudbě Jiřího Chlumeckého a některým hereckým výkonům. Nasadit ale něco obdobného po Devadesátkách, které se odkazovaly na skutečné případy a postavy, znamená, že scénář bude chtě nechtě šustit papírem a vše bude působit strojeně, vykalkulovaně, až příliš na sílu. Jsem nicméně zvědav, jak se děj rozvine a jak všechno dopadne, takže se i na druhou část Vražedných stínů podívám.

Hodnocení a recenze Vražedné stíny

58 45 ?
jak hlasovat?
 • Martin Pleštil 30%
 • Riverdon 70%
 • jirik-smerda 40%
 • Krupe 60%
 • limeta 60%
 • JosefTomas 60%
 • lukas 55%
 • Jana Květoňová 75%
 • pzw2 70%
všechna hodnocení (9)