Neymar: Dokonalý chaos

69%

Komentáře a recenze 3

Dle počtu bodů
hrumsrt
hrumsrt
9 869 bodů
6
Na Neymarovi nejvíc vidím, jak ten čas letí... Jakoby se ještě před pár dny rojily zprávy o geniálním mladíkovi s čírem, který dribluje lépe než Leo.. Je to jeden z hráčů, které když vidím, říkám si, že se narodil pro Barcelonu. Menší, tahový s perfektním driblinkem... Tenhle klub mu byl souzen, Neymar ho pomohl nakopnout, dát mu ještě tu LM, ale současně ho i nepřímo poslat do největších sraček v dějinách klubu... Jak? Ne tím, že odešel, ale protože jeho odchod vynesl Barceloně 222 milionů €. Zní to jako dobrý deal a super byznys, jenže klub peníze úplně promrhal, koupil několik hráčů a všichni úplně propadli. Od té doby každý nákup za větší částku přiblížil klub je kolapsu... Neymer byl perfektní rychlé křídlo, které svým pohybem s míčem drtilo každého soupeře. Přes všechny negativní stránky - simulace a extravagance - je výborným hráčem. Ale touha za tím být nejlepší ho stála všechno, touha vymanit se z Messiho stínu ho stála kariéru. Jeho odchod k ropákům do PSG je jeden z největších fotbalových ouvej, jaké běžící století nabídlo.. Má to navždy napsané na čele, stál neuvěřitelných 222 milionů a odstartoval šílené přestupy pod Eiffelovu věž.. Na hřišti se nikdy nedokázal prosadit jako ten úplně nejlepší. Ale proč je nakonec tak kritizovaný, nebude to simulace, to vidí jen povrchní divák... Je to jeho přístup! Každý o něm bude mluvit, jak je pozitivní, jak je super kamarád, jak to a to.. Ale faktem je, že je to pohodář, což značí, že je líný. Pro karnevaly a oslavy je schopný předstírat zranění či kdoví co ještě. Klub tedy PSG pro něj nikdy nebylo to nejvíc.. Když vidíte v jakém prostředí si žije, jaký vliv má na něj jeho tatík, jak neumí jednat dospěle. Jak si radši sedne k CS:GO, jak si dá pivka d kamarády, či pozve všechny na karneval... To znamená býti společenský? Býti štědrý? Možná, ale hlavně je to neúcta vůči tomu co dělá, vůči takovým, kteří by snědli travník, kteří by odnesli míč za brankovou čáru v zubech, kteří by si pro tým nechali zlomit nohu a stejně by zápas dokulhali.. Neymar je možná hráč s několika parádičkami a obrovským talentem, ale současně úplný ubožák, který promrhal co šlo. Takovým stačí be francouzské Ligue 1 hrát na půl plynu a stačí to k pěkným číslům, ale v kterékoli jiné lize by už na to neměl.. To jeho bříško je krásným důkazem, jaké úlevy má, a jak málo musí splňovat, aby 222milionový pytel peněz hrál. I přesto všechno mě fascinuje, jaký je to sympaťák mimo hřiště, ale za profesionální kariéru je to odpad! 65%
Motinski
Motinski
7 363 bodů
7
Dôležité momenty spracované pútavo, prehľadne, dĺžka je oprimálna (ajkeď tu máme tri časti) a dokument sa snaží vyhýbať nudným pasážam. Neymar ako človek s búrlivou povahou nie je vykreslený ako bezchybný, toho som sa bál najviac, no našťastie je nám ukázanych aj veľa kritických vlastnosti. Ak ste futbalový fanúšik, smelo do toho.
celticek
celticek
5 916 bodů
6
Takže. Nemám rád fotbalovou Brazílii a nemám rád Neymara. Fotbalový um stranou - bezpředmětné. Přestup do totálně nesympatického PSG (založen 1970 - to hovoří samo za sebe, myslím:) byla z mého pohledu chyba. I když - o Messim byste taky řekli, že z Barcy v životě neodejde. To je ale jiný příběh. Každopádně se mi nejvíce líbily Neymarovy prohry:) Jak ve finále Ligy mistrů (jejíž ročník byl také dost podivný bez odvet), tak semifinále na MS s Německem - 1:7 NÁDHERA. Co dál dodat k fans žabožroutů - jeden den ty hajzle a druhý den jsi nejlepší. Mrdky. Tatínek s maminkou se také povedli. Založili firmu o 200 lidech a vesele synáčka dojí. A pak že mu "firmu" předají. No, být zaměstnancem, tak už se dívám po paleťáku u jiného zaměstnavatele. Zkrátka - vůbec mě to nepřesvědčilo, že je Neymar nějaký filantrop. Ale vztah s tím malým nemehlem, které si uklohnil ještě v Brazílii má hezký, to je fakt.