Starosta Kingstownu

81%
Starosta Kingstownu
Kingstown je město, kde rovnováha sil je velmi křehká. Mike McLusky musí využít veškerých svých diplomatických schopností i osobních znalostí vězeňského prostředí, aby napjatá situace nepřerostla v ničivou válku mezi gangy a dozorci vně i uvnitř věznice.Recenze: Starosta Kingstownu

Kinobox.cz
85%

Mayor of Kingstown je zkrátka další Sheridanovou trefou do černého. Jde o trochu jiný typ seriálu, než je Yellowstone, jenž je primárně rozmáchlou rodinnou ságou, z hlediska kvality zatím ale o nic horší. Někomu bude možná připadat, že se jeho děj rozjíždí příliš zvolna, o to mohutnější nářez vás pak ale čeká ve druhé polovině série, kde se chvílemi dějí věci, z nichž nepřipravenému publiku nejspíš spadne čelist. Snad tedy Sheridanovi producenti odklepnou druhou sérii, protože tahle záležitost rozhodně ještě má kam růst.


avenis
avenis
6 651 bodů
9
Tyto dvě řady z vězeňského prostředí jsem shlédla až poté, co jsem viděla kovbojskou trilogii o rodu Duttonů. A dobře tak, protože ta přemíra násilí, krve, beznaděje a utrpení v Kingstownu by mě už asi od sledování dalších Sheridanových počinů odradila. Přesto považuji tento seriál za velmi kvalitní. Ale sledování nedoporučuji citlivějším jedincům. Ve druhé epizodě první řady mi vykouzlil lehký úsměv na rtech ten luk a šípy v rukou Jeremyho Rennera, malý odkaz na jeho roli Avengera Hawkeye. Prý proti tomu protestoval právě z tohoto důvodu.
Meky
Meky
1 349 bodů
8
Po první sérii můžu napsat, že Sheridan si udržuje velmi vysokou kvalitu i v dalším počinu. Občas je to sice s hluchými místy, ale vždy se to nakopne někam dál a nestojí to na místě. Hlavní postava v podání charismatického Rennera v pohodě seriál utáhne + do toho pár zajímavých vedlejších postav (jeho bratr, máma, Iris). Konec série ve vysokém tempu a poslední tři díly jsou vrcholem. Další syrové a nekompromisní vězeňské drama/thriller co stojí za pozornost. Zatím spokojenost.

Dodatečné informace

Původní název:
Mayor of Kingstown (více)
  • Starosta Kingstownu
  • USA Mayor of Kingstown
Premiéra v ČR:
13. 11. 2021
Země původu:
USA
Čeština:
Starosta Kingstownu je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch