Predátor: Kořist
Komentáře

Recenze Predátor: Kořist


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  6. 8. 2022
  Tom Hardy (5251 bodů)

  Nevím, jak vysoko bych měl Kořist ve svém žebříčku v rámci série zařadit, protože jsem měl vždycky slabost po Predátory od Nimróda Antala a hardcore fandy proklínanou dvojku ve městě. Pocitově je ale Kořist povedené pokračování, oslňující nečekaně věrnou dobovou atmosférou, fajnovým pohledem "z druhé strany" (je potěšující, že je konečně Predátor plnohodnotnou postavu a ne jen někým, kdo se zjevuje podle přání scénáře) a překvapivě důsledným vyprávěním, které se snaží zužitkovat vše, co před diváka předloží. Příběh odmítané Naru je ale jen klasika bez přidané hodnoty a zklamal mě finální úder, který má hodně pohádkovou logiku, aby se tak řeklo (dejme tomu, byl Predátor v tu chvílí už hodně mimo a proto úplně blbej, ale i pokud si takhle obloukem ten moment omluvím, pocit neuspokojení mi to netlumí). Ale obecně spokojenost, která láká k představě, do jaké další doby by se Predátor mohl podívat. Já bych bral vikingy nebo piráty.

 • 95%
  1
  1
  5. 8. 2022
  Temný Pán ze Sithu (1785 bodů)

  Tak tohle bylo opravdu něco.Neskutecny zážitek.Po steroidy naslaplém,ikonickem, nostalgickém,klasickém 1 díle s Arnoldem,tu máme vhodného nástupce.Predator 2 ještě ušel, predátoři byly koukatelni,ale žádný velký zážitek to nebyl,Predátor: evoluce,si dovolím říct že skoro pohřbilo tak známé ikonické jméno této značky.Crossovery ani nezmiňuji.Predator kořist je opravdu plnohodnotný nástupce této filmové klasiky.Amber Midthunter,má takové charisma že ji musíte fandit už od první minuty,navíc je dost sexy.Prostredi jako vyšité pro Predátora,doba do které je zasazen dej byl skvělý nápad, vlastně na něco takového cekam od konce Predátora 2.Tempo krásně šlape,i když byl rozjezd trošičku pomalejší,tak to vůbec nevadí,pěkně se buduje atmosféra.Predator jako takový byl velmi dobře povedený,líbil se mi styl maskování,nové neokoukane zbraně,ty byly famózně zpracované.Strasne se mi líbil nápad vyobrazit predátora jako vrcholného lovce,tzn.ze když uvidí jiného lovce,má tendenci se s ním utkat,a změřit s ním síly.Od půlky filmu akce graduje a zastaví se až se závěrečnými titulky.Bojova scéna v lese proti Francouzům,byla naprosto skvělá,dobře natocena,s nutkáním toho,si ji pustit znovu.a finální scéna,ta se může srovnávat s finální bitvou u prvního Predátora.Jestli já 1 Predátorovi ks dal 100% hodnocení,tak tento díl má ode mě zasloužených 95%.
  Zítra se na tento film podivam znovu,a v že neprohloupim.
  Jedna vše říkající nostalgická hláška: "Když může krvácet může i umřít"

 • 80%
  0
  0
  8. 8. 2022
  tindersticks (239 bodů)

  Velmi milé překvapení, a to přes to, že scénář pečlivě dodržuje narativy doby (zlí bílí muži, hlavní hrdinka žena - indiánka) a podivný jazykovým nastavením, ve kterém Komančové mluví anglicky, včetně pár indiánských výrazů, a běloši nesrozumitelným jazykem. Tím ovšem výtky končí. Děj je svižný, kamera Jeffa Cutera využívá krásné krajiny k působivým záběrům, včetně těch z výšky, Amber Midthunter je subtilní, ale současně uvěřitelně schopná pustit se do boje, souboje jsou natočeny atraktivně a dynamicky. Atraktivni je způsob vyprávění, děj nejde přímočaře k cíli, charismatická Amber se musí snažit a ne všechno se jí daří. Tahle variace na přirodní boj o přežití, ve kterém je soupeř neobvykle silný se vyloženě povedla - tenhle kousek má schopnost vzkřísit upadající Predátorskou linku a směle stojí ve stejné řadě jako dávný souboj s Arnoldem.

Hodnocení a recenze Predátor: Kořist

77 70 ?
jak hlasovat?
 • Vojtas87 70%
 • Vítek1 60%
 • mondak 85%
 • hynek-kuczman 75%
 • slevin 75%
 • Mikik4444 90%
 • tindersticks 80%
 • Nosnica 80%
 • ondrej-ondrej 100%
 • puposlav 70%
všechna hodnocení (17)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele ondrej-ondrej
8. místo z 8 v žebříčku uživatele mondak