Nobody (USA)
USA USA
92 minut

Žánry

:
Akční, Thriller

Obsah

:
Zdánlivě obyčejný muž se postaví skupince chlápků, kteří v autobuse obtěžují mladou ženu. Tím na sebe připoutá pozornost kartelu, který na něho vyšle své více »« méně

Režie

:
Ilya Naishuller

Scénář

:
Derek Kolstad

Herci

:
Bob Odenkirk Connie Nielsen Christopher Lloyd J.P. Manoux Paul Essiembre ...
Premiéra: 24. 6. 2021
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Nikdo. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nikdo myslíte! K 27. listopadu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28217 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Nikdo


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  12. 1. 2022
  Pete69 (21991 bodů)

  Za mě tedy nic extra. Béčkový akční film ve stylu Johna Wicka, jenže méně akční a v akčních scénách veliká porce naivity a to vše doprovází nedobrý střih. Scénář také není ničím originální a snad jen syrovějsí zpracování hodnotím kladně. Celkově je to pro mě jen mírně nadprůměrný mstitelský akční film.

 • 70%
  0
  0
  18. 4. 2021
  JosefTomas (8770 bodů)

  Příjemná podívaná, které sráží nohy snad jen srovnání z neméně úspěšným Wickem. A pokud by neexistoval, je velice možné, že by dnešní ovace sklízel právě Nikdo. Jenže v základech je to samé, jen trochu obměněné. Naishuller se nehorázně snaží, stejně jako Odenkirk a Christopher Lloyd, který si to nehorázně užívá. A akce je boží, jejíž vrchol přijde bohužel už v půlce filmu, protože bitka v autobusu je naprostá špička, chrlící skvělým řemeslem. Jenom ta příběhová část, která Wicka držela pohromadě, tady ztrácí. Kolstad ve scénáristickém křesle jakoby nevěděl, co jiného udělat. V základu jde zase o naprostou brutální mašinu na zabíjení, kterou nějací tupci probudí k životu a ta rozpoutá peklo. Jasně, funguje to, ale pokud bych měl volit mezi Nikdo a Wicka, volím bez rozmyslu Wicka. Bylo pošetilé očekávat od Nikdo, že bude novou akční klasikou a právě existence Nikdo jasně dokazuje, jak John Wick v tomto žánru vytěžil danou tématiku na maximum a přišel v dobré době. Nikdo zkrátka bude pouze jen druhý.

 • 95%
  0
  0
  20. 4. 2021
  p.a.douch (5839 bodů)

  Jo, jo. Bez Christophera Lloyda by to bylo za silných 80 %. On tomu přidal těch dalších 15 %. Odenkirk na sobě na starý kolena dost zamakal a čističe jsem mu věřil. Taky mě dost potěšil Ironside, záporák mého mládí. Ilja Viktorovič Najšuller zběsilé filmy umí a nudit se u jeho filmů nestihnete. Takže za mě dobrý a škoda že nemůžu přinést producentům prachy do kina. Na tohle bych určitě šel. Vypadá to tak, že John Wick má rád pejsky a pan Mansell kočky. Jejich domácím mazlíčkům bych se určitě ráčil vyhnout.

  • Odenkirk, Lloyd, RZA
  • 85%
   0
   0
   9. 8. 2021
   VasaFlasa (2802 bodů)

   Tenhle film jsem objevil úplně náhodou a vzhledem k tomu, že jsem o něm nečetl žádné recenze, tak jsem nic moc nečekal a prostě to zkusil a dal jsem mu šanci. Musím uznat, že takový nářez jsem dlouho neviděl a opravdu jsem u tohoto snímku vypnul a užil jsem si tuhle akčňárnu s tím, že nikdo může být opravdu někdo. Velmi mile mě potěšilo také obsazení Christophera Lloyda a rád dám opět šanci případnému pokračování. Škoda, že kinodistribuce tohoto filmu byla v covidovém období, tudíž se mu asi moc finančně nedařilo, ale snad se toho pokračování přeci jen dočkám.

  • 65%
   0
   0
   9. 8. 2021
   Martrix (2569 bodů)

   Podle těch nadšených ohlasů jsem čekal akční nálož ve stylu Johna Wicka s tím, že tentokrát to nebude pouze stylová pistolničina, ale spíš uvěřitelná rubanice. Někomu méně náročnému je to jedno, protože prostě střílečky, mlácení, pasti, jeden proti všem... . Neboli videoherní vybouchávání protivníků v režimu mozek OFF. Proč jsem se na Nikdo tedy díval, když o tom píšu s takovým despektem? No přece protože jsem se nechal oblbnout trailerem a hodnocením! Myslel jsem si, že to bude mít nějakou zajímavou pointu, že tvůrci dodají příběh, že bude postava Nikoho zajímavá... . První Wick byl cool akčňák s charismatickým zabijákem ve výslužbě a odehrával se ve stylizovaném světě. Postava Nikoho je naproti tomu chlápek, ve kterém doutná touha vrátit se k zabíjení. Je to psychopat s tváří ušlápnutého taťuldy. Bob Odenkirk je ve své roli skvělý, ale postava kterou hraje je jen utržený vagón, který si to hrne k finální scéně. Nic vás nepřekvapí, nic vás nedojme, nic vás nenechá užasle civět. A to je na tom vlastně to nejhorší. Sledujete přehlídku zabíjení a je vám to v lepším případě jedno, v tom horším si to užíváte. Vždyť jde o Rusy a ještě padouchy! Rambo ti nevadil, vole?! Nevadil vole. Nikdo mi taky nevadí, ale nebudu vynášet do nebes film, který stojí jen na likvidaci protivníka a oslavě návratu k řemeslu. Ono to jde totiž i jinak a já dám spíš přednost napínavému akčňáku jako bylo Vyproštění, než této nenápadité a umělé rehabilitaci frustrovaného zabijáka

  • 85%
   0
   0
   28. 11. 2021
   Temný Pán ze Sithu (1858 bodů)

   Moc povedeny film..už jen začátek,jak je zde podána pořád stejná životní rutina,bomba a pak?Bobovi jebne když zjistí že jeho dceři ukradli náramek,vyrazí ho sehnat a totalne zrube partičku v autobuse,takže sýrovou nálož sem dlouho neviděl,líbilo se mi zpracování,líbil se mi Bob odenkirk,opravdu vypadal jak vysloužilý agent Black Ops..jeho táta řezník..přišlo mi že si chvílemi film dělá srandu sám ze sebe,a celkově z akčního žánru,několikrát sem se pořádně zasmál

  • 70%
   0
   0
   17. 4. 2021
   InJo (1831 bodů)

   Jednoduché jak facka, nepopiratelně čerpající odjinud, ale taky skvěle natočené, stylové, plné nadhledu a svěžích nápadů. Udělat dalšího nepřemožitelného hitmana zrovna ze Saula Goodmana se povedlo na výbornou (Odenkirk je skvělý herec a tahle role mu sedla dokonale), stejně tak akční scény, které nemají problém s přehledností, jsou optimálně brutální, dostatečně kreativní a prvotřídně zrealizované. Rozjezd je jak z Americké krásy (tatík s krizí středního věku, který je pro všechny úplný loser), sympatickou prací s náhodami a kauzalitou to připomene nedávné Rytíře spravedlnosti, po stěžejní bitce v autobusu už je z toho ale pouze příliš okatá variace prvního Johna Wicka (to fakt nešlo vymyslet něco jiného než je další nasraný mocný ruský mafián?), která se navíc v závěru změní v ryzí 80's béčko, v němž už o jakémkoliv napětí nemůže být řeč. Kouká se na to hezky, některé jednotlivé momenty jsou super, chvílí po skončení ale většina dobrých dojmů až nepříjemně rychle vyprchá. Žádný významný gamechanger se nekoná, jako žánrová jednohubka bez větších ambicí je to ale nepochybně nadprůměr.

  • 55%
   0
   0
   23. 1. 2022
   aquiver (1001 bodů)

   První půlhodina 75 %, druhá 60 % a poslední 40 %. Ze slušného krimi kráčíme k nudné hloupé akční parodii...

  • 25%
   1
   0
   20. 6. 2021
   naineko (657 bodů)

   Jak už jsem psal jinde: Tohle fakt ne. Ruská mafie? Vážně? Už zas? Proč? Superzabiják (ať už vládní či gangsterský) v důchodu? Opravdu? Už zas? John Wick začal být passé hned po závěrečných titulcích prvního dílu... Aha, scénař psal týpek, co dělá i Johna Wicka... Odlehčenější poloha a odkazy jsou fajn, ale nespasí další rádobyobjevný a přitom jen staledokolatosamé snímek. To je jak nekonečná řada superhrdinských originů. Alespoň to na rozdíl od Deadpoola má konzistentní průběh.

  • 80%
   0
   0
   1. 9. 2022
   PinokKio (90 bodů)

   John Wick z kanclu v krizi středního věku ..

  • 100%
   1
   0
   16. 7. 2021
   Marek88 (34 bodů)

   Odenkirk v hlavní roli naprosto přesvědčil o svých hereckých kvalitách.
   Jeho pohledy a výraz v obličeji,ještě podtrhují skvěle natočený snímek,plný energie,akce a vtipu.Konec filmu svádí k zamyšlení nad druhým dílem,na který se osobně moc těším.Srovnání s Wickem nepřipadá v úvahu,oba filmy jsou si sice podobné,ovšem atmosféra děje filmu je jiná a odlišná.

  Hodnocení a recenze Nikdo

  75 70 ?
  jak hlasovat?
  • petr-jakes 90%
  • PinokKio 80%
  • slevin 80%
  • tindersticks 60%
  • RadimH 75%
  • Evianka 100%
  • aquiver 55%
  • Pete69 60%
  • dav.bal 75%
  • Temný Pán ze Sithu 85%
  všechna hodnocení (35)

  V žebříčcích uživatelů

  262. místo z 585 v žebříčku uživatele Mikik4444