The Wretched (USA)
« další názvy »
USA USA
95 minut

Žánry

:
Horor, Nezávislý

Obsah

:
Mladý chlapec trpí probíhajícím rozvodem rodičů zkříží cestu 1000 let staré čarodějnici žijící v těle jejich sousedky...

Režie

:
Brett Pierce Drew T. Pierce

Scénář

:
Brett Pierce Drew T. Pierce

Herci

:
John-Paul Howard Piper Curda Jamison Jones Azie Tesfai Zarah Mahler ...

Podívej se na Démon zatracení online!

Přehrát online SupremeXp
Premiéra: 30. 7. 2020
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Démon zatracení. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Démon zatracení myslíte! K 17. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27864 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Démon zatracení


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  20. 7. 2020
  Brenan88 (44954 bodů)

  Příjemná hororová jednohubka,která zaručeně potěší nejednoho fanouška tohoto žánru. Filmu o čarodějnicích vzniklo v poslední době spousta,ale tento řadím mezi ty lepší. Napětí funguje jak má,herci jsou sympatičtí a je lehké jim fandit. Tohle je podle mne u hororu nejdůležitější. Jakmile vás neosloví hlavní hrdinové a nemáte komu fandit,tak v tu chvíli horor ztrácí veškerou šanci na úspěch. Hodinka a půl tak uteče jako voda což je u filmu nejdůležitější.

 • 70%
  0
  0
  12. 2. 2021
  martin-mickey-stusak (24554 bodů)

  Problematické dospívání v rámci rodinného dramatu a k tomu hrůza a napětí ze strany podivné čarodějnice. Tak by se dal shrnout hororový thriller na poli čarodějnických filmů, který svým nadšením moc neuspokojí, ale v rámci zmíněného napětí a přesvědčivých vizuálních efektů zaujmout může. Čarodějnice je inspirovaná indiánskými folklorem, což předpokládá něco nového, ale tak jednoduché to zase není. Maska lebky s rohy je skutečně málo na nějakou tu originalitu, neboť chování čarodějnice je jinak klasicky stereotypní. Po dějové stránce problematika dospívajícího jedince a jeho vztah s otcem také nic nového nepřináší. Vizuální efekty v kombinaci tzv. staré trikové školy a novodobé CGI jsou nadmíru povedené, takže je vidět, že si na tom tvůrci dali dost záležet. Dějový vývoj s veškerými zvraty však ale kupodivu může diváka upoutat do sedačky. Tvůrci jako by si byli stereotypností námětu vědomi a tak se snažili celý koncept navnadit hrůznou atmosférou s překvapujícími momenty. A to se jim daří. Je vidět, že když se se známým námětem patřičně pohraje, vyobrazí se aspekty, které fanoušky hororového žánru nadchnou. I přesto před usednutím k tomuto snímku je potřeba nic významného či výjimečného neočekávat. O to víc se film dá užít.

 • 65%
  0
  0
  28. 10. 2020
  Vurhor (2014 bodů)

  The Wretched je vlastně takový ten typ hororu, na který narazíte při znuděném brouzdání televizními programy kolem půl jedné ráno. Nijak zvlášť výjimečný či unikátní, ale je docela prča na to koukat. Hororovou atmosféru má ten film minimální. A přitom to dobré hrůzostrašné intro naznačovalo, že by tomu tak být nemuselo. Počáteční divákovo napětí je ale rázem během pár chvil zcela odváto za hory a doly. Čas od času tam divák narazí na nějaký ten děsivý a mnohdy i povedený moment, jenže to je právě to - jsou to jen momenty. A i když třeba fungují, stejně diváka moc neznepokojí, protože celý ten snímek je pořád v takovém relativně odlehčeném duchu, který si nedá záležet na tom vybudovat nějakou pořádně fungující temnou atmošku. Abych to upřesnil - není to špatný film. Je to jen špatný horor. Jediná opravdu hrozivá věc tam je snad pouze prezentování odpornosti hlavní zlé bytosti, se kterou by si démoni z Evil Dead mohli dát plácáka. Ale člověk se u toho vlastně zas až tolik nebojí, což je prostě u hororu veliké nou nou. Ale zároveň to nenudí. Není to nic úmorného, původ démonické bytosti je vcelku zajímavý, plus dívat se na tragický osud jejích obětí byla švanda. Navíc některé motivy byly i vcelku originální. Prostě ok film.
  Not great, not terrible.

 • 45%
  0
  0
  13. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Dost zajímavá premisa, která selhává v dílčí "strašidelnosti" i celkové atmosféře. Ben je sice docela v pohodě, ale práce s napětím se tady dost nepovedla. Já jsem totiž člověk, který má s dobrými horory pořádný problém. A tady jsem byl celou dobu (až na jeden záškub u jump-scare scény) fakt v pohodě. Hlavní problém vidím v tom, že s mytologií se pracuje opravdu jen okrajově. Navíc by tomu dost pomohlo, kdyby se nedůvěra ostatních postav směrem k Benovi gradovala alespoň tak od poloviny filmu. Místy tak Wretched chováním démona připomíná spíše nějakou (nezáměrnou) karikaturu než opěvovaný horor. Chválím tak alespoň za předposlední povedený zvrat a odvahu zabíjet dětí. Jinak jsem zklamaný. Zatraceně!

 • 45%
  0
  0
  14. 8. 2020
  Senn (801 bodů)

  Zajímavý horor, teda co se příběhu týče, myslím, že to zpracování mohlo být daleko lepší. Podle mého, se jedná spíše o slabší horor. Ovšem ve srovnání s filmy s podobnou tématickou bude patřit k těm lepším, co se aktuální tvorby týče.

 • 45%
  0
  0
  14. 8. 2020
  Senn (801 bodů)

  Zajímavý horor, teda co se příběhu týče, myslím, že to zpracování mohlo být daleko lepší. Podle mého, se jedná spíše o slabší horor. Ovšem ve srovnání s filmy s podobnou tématickou bude patřit k těm lepším, co se aktuální tvorby týče.

 • 80%
  0
  0
  4. 8. 2020
  dubjanka (415 bodů)

  Horor jsem si užila,mohlo tam být více napětí,ale díky i za toto.

 • 25%
  0
  0
  6. 11. 2020
  Lomikar (102 bodů)

  Chtěl jsem být smířlivější, když se Piercovi vykašlali povětšinou na lekačky, ta holka křupavá v závěru je docela fajn a prolézání podzemních tunelů s bouchačkou mi vždycky vrátí flashbacky na Vietcong. Ale ono to fakt nemá cenu. Většinu času film tráví tím, že se snaží vybudovat nějaké vzájemné vztahy mezi postavami, čímž odhaluje jak strašná herecká dřeva jsou všichni zúčastnění. Navíc třetina dialogů je o jídle, protože jiný témata lidi dneska nejspíš nemaj. Asi v polovině se mohl film ukončit, kdyby protagonista nezačal blábolit úplný nesmysly a místo toho se prostě zmínil o zmizelém dítěti sousedů. Působí to uměle, protože polodetaily a detaily mají přepísklou hloubku ostrosti, která vytrhává postavy z prostředí a pokud se snažím vytvořit iluzi hrozby přicházející z lesa, prostě to nefunguje, pokud nedokážu natočit ten les tak, aby nepůsobil jako městský park.

Hodnocení a recenze Démon zatracení

65 60 ?
jak hlasovat?
 • jakub-fabry 80%
 • martin-mickey-stusak 70%
 • Lomikar 25%
 • Vurhor 65%
 • Bemiurg 55%
 • nanuet 70%
 • bayern 70%
 • sabule 70%
 • Vítek1 70%
 • jarv 70%
všechna hodnocení (19)