Recenze filmu Planeta Praha

77%

Komentáře a recenze 9

Dle počtu bodů
kknk2
kknk2
3 095 bodů
8
Téma „město jako ekosystém“ je pro mě opravdu fascinující a důležité a to i v české tvorbě, kterou obecně nevyhledávám. Nicméně jsem udělala výjimku a vyplatilo se to. Planeta Praha je příjemný dokument, který dokáže ovlivnit vnímání toho, co si myslíme, že dobře známe. Sledovat hlavní město z tak netradičního úhlu pohledu bylo krásné a někdy vážně překvapivé. 75 %
Sarpele
Sarpele
2 434 bodů
8
Film postavený na pro mnohé asi překvapivé tezi, že kvůli zemědělsky nebývale zglajchšaltované krajině je kromě různých chráněných krajinných oblastí nejpestřejší a nejzajímavější příroda ve městech. Ať už tu, jako třeba plch, byli odjakživa a město kolem nich narostlo, nebo jako slípka zelenonohá využili možnosti a vzdali se zimního migrování, případně se do města stáhli z okolí jako mufloni do areálu krčské nemocnice. Filmařsky je to srovnatelné se standardem přírodovědných dokumentů BBC, ale po této stránce nijak objevné. Nicméně snad to má potenciál ukázat lidem městskou divočinu, inspirovat je, aby sami objevovali a aby zbytečně neškodilli.
retbox
retbox
69 bodů
9
Úžasná kamera, neotřelé záběry a lehce humorný mluvený doprovod vytvářejí parádní pohled na známou i neznámou faunu hlavního města.