Extraction (USA)
« další názvy »
USA USA
116 minut

Žánry

:
Akční, Thriller

Obsah

:
Ostřílený žoldák má zachránit syna drogového bosse uneseného do Bangladéše. Akce se ale změní v závod o přežití a on musí navíc nahlédnout do svého nitra. (Netflix)

Režie

:
Sam Hargrave

Scénář

:
Joe Russo

Herci

:
Chris Hemsworth Golshifteh Farahani David Harbour Rudhraksh Jaiswal Randeep Hooda ...
Jste na stránce filmu Vyproštění. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vyproštění myslíte! K 14. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27777 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  8. 9. 2021
  Pete69 (16118 bodů)

  Docela slušná akční jízda, kterou ale udělal hlavně Chris Hemsworth, který mi připadal v roli velmi přirozený a autentický. Příběh je však obyčejný, zpracování slušné, akční scény dle mého názoru nadprůměrné. Film nemá žádné poselství, ani to není umělecké dílko, prostě akční řežba na blízkém východě. Proč ne..

 • 55%
  1
  1
  8. 5. 2020
  Sheldon (15979 bodů)

  Béčko na úrovni filmů Chucka Norrise, které je na úrovni nepříliš záživného comicsu, což se divák v závěrečných titulkách také dozví. Děj je šablonovitý a mnohokrát viděný a říkal jsem si, že tedy vyhraje forma. No a ejhle. Hned v úvodu skočí hlavní hrdina z výšky 30 metrů, což by samozřejmě nepřežil. Tam každý kdo nemá v hlavě míchané vejce pochopil, že na realističnost se tu hrát nebude. A taky, že ne. Akce je nepřehledná, špatně sestříhaná a dojde i na dost neskutečné WTF momenty - pád z okna na ulici v Bombaji, kde hrdinu po pádu z okna srazí auto a následně pokračuje v boji. Tento film vážně není příliš dobrý ani v rámci žánru.

 • 70%
  1
  0
  27. 4. 2020
  JosefTomas (7653 bodů)

  U Hargraveho je vidět, že řemeslo má za ta léta naučené a v podobně stejném duchu, jako téhož času duo Stahelski/Leitch, i on servíruje kvalitní akční řemeslo, které nemá obdoby a honička v polovině filmu, točená (jako) na jeden zátah, dokazuje, že si Hargrave akci umí pohlídat. Jen škoda, že zbytek je hodně velký průměr. Od tupých dialogů začínaje a plochými postavami konče (jediný, kdo má řádnou motivaci, backstory a odhodlání, je postava Randepeepa Hooda, ale ta zase nemá moc prostoru, takže vlastně nic). Chrisovi sice postava sedla a docela mu i člověk věří, že to je stroj na zabíjení, ale je škoda, že krom Hooda (a i tam to nebylo nic extra) nemá v boji ucházejícího protivníka a kosí protivníky jak profi hráč hrající na obtížnost - začátečník. Kdyby měl film stopáž někde mezi 80-95 minutami (stačilo by, kdyby se osekala všechna ta zbytečná vata a scény, co nikam nevedou viz. mini role Davida Harboura), tak je to zatraceně úderné béčko. Takhle to je jen béčko (ale se špičkovým akčním řemeslem, takže taky dobrý). PS: A ještě jedná výtka, která se týká většiny filmů a kterou být vámi čtu jen na vlastní nebezpečí, protože může prozradit děj. Proč sakra někoho napadne začít film u konce filmu a pak dát o 2 dny dříve? To těm lidem nedochází, že tím ztratí film napětí a že mi je pak úplně jedno, jak Hemsworth efektivně masakruje tucty lidí, když se stejně musí dostat k té scéně, co jsme viděli na začátku. Nic by se nestalo, kdyby to tam nebylo. (A nevím jak vy, ale já hned věděl, jak to díky tomu dopadne, takže další ne dík). Mám chuť za to strhnout body, ale není to jediný film, co to udělal, takže by to bylo dost nefér. Ale sere mě to, ne že ne. :D

 • 70%
  1
  1
  26. 4. 2020
  Tom Hardy (5181 bodů)

  Hodně fajnové řemeslo s wow akční scénou uprostřed a spíše vlažným dojezdem, kde nejvíc zamrzí, že to chlapáctví, jaké by tam Hargrave chtěl mít, postrádá onu úspornou rafinovanost v profilaci charakterů, s níž uměl pracovat Tony Scott (dvakrát tolik na ploše dvou hodin). Ale jako výplň nudné soboty v době koronaviru naprosto ok záležitost. A uvědomil si, že Hemsworth dozrál do momentu, kdy bych mu s chutí svěřil Jacka Reachera. V podobné stylizaci je pro to skoro ideální.

  • akce jakoby na jeden záběr
  • Chris Hemsworth
  • atmosféra
  • slabší profilace postav
  • nic moc závěr
 • 75%
  0
  0
  14. 5. 2020
  Blackhand47XD (2125 bodů)

  Netflix poslední dobou se svými filmy jenom překvapuje a Vyproštění není výjimkou. Snímek jde ve stopách Johna Wicka a ukazuje nám syrovou akci i několik dlouhých záběrů. New York akorát vystřídala exotická Bangladéš a schopného Reevese rozjíždějící se Hemsworth. Jo, dějově je to samozřejmě klišé, ale něco super originálního dneska uděláte těžko. Trošku mě zamrzel konec, kde tvůrci prostě museli odprásknout záporáka a hlavního hrdinu po četných zraněních s největší pravděpodobností nechat naživu. Jo, temnější závěr bych si nechal líbit, ale i tak dávám filmu slušných 75%

 • 70%
  1
  0
  27. 4. 2020
  Vurhor (2010 bodů)

  Extraction se v mnoha ohledech snaží napodobit filmografii slavných rejžů jako Tony Scott nebo Michael Mann, přičemž v některých aspektech se mu to daří, v jiných naopak drasticky selhává. Po technické stránce je film opravdu velice působivou jízdou, obzvlášť akční sekvence na konci první třetiny byla vyloženou lahůdkou pro oko, nicméně po té narativní to už je bohužel mnohem horší. Ať si kdo chce co chce říká, akčňáky by měly být napínavé. A skvělého napětí se dá dosáhnout tím, když je hlavní hrdina zranitelný. U Thora tomu tak bohužel příliš není. Během téměř celého filmu jsem se o Hemsworthovu postavu téměř vůbec nebál. Ani jediný záchvěv pochyb tam nebyl. Díky tomu mě tak celá dějová linie zanechala dost chladným, i přestože mě vlastně bavilo na to koukat. Nemluvě také o tom, že celá ta jeho postava je jedno velké chodící klišé. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby se místo něho zaměřili spíše na jeho stejně schopný indický protějšek, který byl asi nejstylovější postavou filmu. Celkově tak Extraction připomíná příjezd vaší atraktivní tety, na kterou se sice hezky kouká, ale veškerá její slova vám lezou jedním uchem dovnitř a druhým ven. Ale sakra, nejde z ní spustit oči. (Ani nevim, jak jsem na tuhle analogii přišel.) Ale jestli v akčních filmech dáváte přednost spíše té pastvě pro oči, Extraction si užijete.

 • 80%
  1
  0
  18. 1. 2021
  Martrix (1988 bodů)

  Velká akční jízda, která si srovnání s Wickem nezaslouží. Tady nešlo o prvoplánovitou cool střílečku s přihlouplým scénářem, ale spíš o zachycení jedné žoldácké akcičky, která se krapánek "zvrtla". A ano, 90% stopáže je střílení, rubání, honičky...ale přesto je to napínavé a díky sympatickému výkonu Hemswortha vám nebude jedno, jak to dopadne. Ano...je velmi přitažené za vlasy, že jeden týpek zkosí davy jiných týpků, ale to je asi tak jediné, co se dá tomuto filmu vyčíst. Naopak co je nutné vyzvednout, je kamera...nesmírně akční a dynamická a přitom neroztřepaná a bez zběsilého střihu. Má veliký podíl na udržení napětí. A v mnoha ohledech mi ta dynamika některých pasáží připomínala 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází . Nejsem zrovna milovník akčních stříleček, ale jednou za čas si takto podobně zdařilou řežbu rád pustím. Týpek z Raidu, John Wick a Taylor...parádní základ pro týmovku v duchu Postradatelných nové generace.

 • 75%
  0
  1
  27. 4. 2020
  kknk2 (1830 bodů)

  Chris Hemsworth v roli žoldáka Tylera si vede v akčních scénách i bez Thorova kladiva. První dvě třetiny filmu střídá jedna hrubá akce druhou, a příliš pozdě dohání zanedbanou dějovou linku. Když však přimhouřím oči nad mělkou pointou, která bývá u filmů tohoto žánru častá, je Vyproštění doporučeníhodný snímek.

 • 75%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Poctivé řemeslo se skvělou ruční kamerou, která vypiplané akční scény posouvá na úplně jiný level. Hlavně v závěru Vyproštění sice trpí několika typicky žánrovými přešlapy, ale to mi zase tolik nevadí. Dá se totiž říct, že jsem asi neviděl obdobný film, který by se něčemu podobnému vyhnul. Paradoxem ale zůstává, že i když tvůrci moc nezdržují a jdou rovnou k věci, zřejmě bych si to celé dokázal představit o 10-15 minut kratší (nebraly mě hlavně scény s Harbourem - i když mají pro vykreslení chování postav velký význam). Chris Hemsworth je skvělý a člověk by ocenil, kdyby místo paskvilů jako Bitva u Midway chodily do kin podobné snímky. Jako třešnička na dortu je na konci úžasná Farahani. Do pěti tomu něco chybí, ale i tak můžu mluvit o takřka maximální spokojenost.

 • 75%
  0
  0
  23. 10. 2020
  Renfield (1151 bodů)

  Že by si Tyler podruhé ve filmu řádně "podvodně" zameditoval, dostal zaplaceno a koupil do koupelny další slepici? Nebo že by to takhle vesele neskončilo? Ať tak či tak, závěr se mi nakonec právě tou nejasností líbil, i když je samozřejmě fakt, že vzhledem k předešlému dění, mohl být ještě "bombastičtější". Když film začne dá se říci ještě komorní, za to velmi povedenou akční scénou vyzvednutí hnědého balíku (jak se sám nazval) a ta je navíc stylově s příjmením hlavního hrdiny zakončena, vlastně až zahradnickým chvatem, musí se ve finále čekat víc. Díky fantastické akční scéně, jakémusi poznávacímu zájezdu po Dháce, jejich ulicích, ale i domácnostech, vlastně dvakrát tolik. Scéna v polovině filmu prostě je předčasným finále, výborná akce, se stejně výbornou akční kamerou a filtry, které prostě mě málokdy omrzí. Má to sílu, má to atmosféru, má to Chrise Hemswortha, kterému role prostě sedne! Ale má to také nevýrazného záporáka, kterému by možná pomohlo více prostoru, nebo jeho lepší představení, což nakonec platí o všech postavách. Každopádně u Pabla Escobara je to cítit nejvíce, scéna s dětmi hold neřekne vše. Jinde by se zase děti mohly vynechat... o to v tomto žánru zrovna nejde.

 • 80%
  0
  0
  4. 8. 2020
  Pája DJ (643 bodů)

  Akční nářez v podání "Thora" Chrise Hemswortha jako neústupného žoldáka, který dokončí svoji misi za každou cenu. Po delší době opět dobře našlapaný akční film z pera seriálového gigantu Netflix, který jistě uvítá každá příznivec akce, akčních a bojových scén. Nedávno jsem zaznamenal možnost prequelu, takže se můžeme opět čekat na Chrise Hemswortha v jeho nejlepší formě :o)

 • 75%
  0
  0
  4. 8. 2020
  Bad (458 bodů)

  Extraction boduje nabušenými dynamickými akčními scénami, zručně natočenými handheldovou kamerou, na druhou stranu ale dojíždí na nefunkční vztah mezi hlavním hrdinou a uneseným klukem, na který tvůrci vsadili všechno. Nejvíce patrné je to ve finální scéně na mostě, kde tvůrci tlačí na emoce tolik, až je to absurdní a trapné. Toho konce je škoda, ale za vidění to rozhodně stojí už jenom kvůli těm šťavnatým akčním scénám.

 • 85%
  0
  1
  27. 4. 2020
  mikysrba (432 bodů)

  Asi nejnadupanější akční film roku, možná vůbec to nejlepší, s čím se Netflix tento rok ukáže. Sam Hargrave dříve ve filmech působil spíše jako kaskadéř či člověk dohlížející na choreografii různých bitek, takže v tomto ohledu jsem věděl, že na tomto poli film prostě a jednoduše nemůže zklamat. Bál jsem se spíše příběhu, aby nepůsobil až zbytečně moc klišovitě a dalo se to tedy z pozice diváka snést. Jasně, nemohu zápletku zařadit mezi tu nejpropracovanější věc tohoto projektu, na druhou stranu na ''prachsprostou'' vybíjenou za mě naprosto v pohodě.....Ale k tomu nejzajímavějšímu.......Akční scény se asi tímto filmem zapíšou do historie, ten John Wick style filmu neskutečně sedl, k tomu všemu to je R, takže jsem se dočkal i brutální řezničiny, kde se krví nešetří. Kamera nechaotická, v každé bitce či přestřelce se člověk bez problémů orientoval, nekazil to žádný přemrštěný střih, kvůli kterému byste měli sto chutí si vytrhat vlasy (zejména scéna 12 minut trvající scéna bez jediného střihu se dá označit jako pastva pro váš zrakový aparát). Chris Hemsworth mě kladně překvapil, věděl jsem, že v něm dřímá talent, to bezpochyby, ale jeho výkon i v těch nejvypjatějších emocionálních momentech mě zvedal svou kvalitou ze židle. Tomu všemu přidávalo body i atraktivní prostředí zašpiněných ulic Indie i Bangladéše, kde korupce a nespravedlnost vládnou na každém kroku. Závěrečný epilog na mostě už jen třešničkou na dortu. Musím souhlasit, že v něčem se to podobá Muži z ohně od Tonyho Scotta.....Na jeho excelentní kvalitu tomu ale něco málo schází, každopádně i tak podívaná, kterou si časem zopakuji, to bez debat. Za mě dávám 85 %

 • 90%
  1
  0
  4. 8. 2020
  dana-hrozkova (318 bodů)

  Jednotlivé filmy se od sebe musí odlišovat, jinak by to za chvíli byla nuda. A zde se tvůrci očividně rozhodli vsadit na čistě akční stránku. Opravdu dobrých akčních filmů zase tolik za rok nevzniká a tenhle se opravdu povedl. Má postačující příběh, výborné akční scény a zajímavě dlouhé scény se slušnou realističností. Jako jednohubka vynikající.

 • 90%
  0
  1
  2. 5. 2020
  Vlastní názor (114 bodů)

  Jednoduše, film se mi hodně líbil.

  • akce
  • kvalitní obsazení
  • výborné scény i triky
  • nenechá vás vydechnout
  • konec není happy end v plném slova smyslu
  • nemohu si vzpomenout na nic, co bych zde uvedl
75 75 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 65%
 • Marek88 90%
 • homedo 75%
 • juggler 95%
 • Crreed 60%
 • misalege 70%
 • zdenek-halfar 60%
 • sabule 45%
 • kathren212 80%
 • Martrix 80%
všechna hodnocení (64)