Dej si pohov, kámoši

72%
Dej si pohov, kámoši
Plakát traileru

Max Goldman a John Gustafson jsou staří sousedé. Žijí v minnesotském městečku Wabasha, oba jsou vášniví rybáři a kdysi dávno byli kamarádi. Jenže pak se pohádali, pochopitelně o ženu a od té doby jsou nepřáteli, kteří si den co den navzájem znepříjemňují život drobnými schválnostmi, což je, zdá se, v jejich osamělých životech jedinou jejich radostí. To se ovšem změní v okamžiku, kdy se do jejich sousedství nastěhuje svérázná vdova, profesorka anglické literatury Ariel Truaxová. Oběma se totiž líbí a tak po ní neustále pokukují, což energické ženě pochopitelně neunikne. S oběma se seznámí a dokonce to vypadá, že by jeden či druhý mohli mít šanci ji získat. A tak se mezi nimi znovu rozpoutá nelítostný boj o ženu. A do toho všeho se ještě objeví děti obou starců. Johnova dcera Melanie, jejíž manželství s nevěrným Mikem se rozpadá a Maxův syn Jacob, který kandiduje na starostu. Ariel stráví příjemný večer a poté i noc s nesmělým Johnem, což ovšem značně vyostří vztah se žárlícím Maxem. John se soka nejdřív pokusí usmířit tím, že mu vrátí jeho milovaný a nedávno ztracený rybářský prut, když ho to neusmíří, rozhodne se sklíčený muž přenechat ženu příteli. Úmyslně se s ní pohádá tak, aby si šla pro útěchu k sousedovi. To však zdaleka není konec vyprávění.
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
7
Nádherný snímek o mužském přátelství a co s ním dokáže napáchat jedna žena. Spojení dvou filmových velikánů Matthau - Lemmon na mne velmi kladně působí a já si tuhle pohodovou komedii vždy užiji. Inteligentní a svým způsobem originální a tohle k vysokému hodnocení stačí.
Pete69
Pete69
31 182 bodů
7
Pohodová vztahová komedie s prověřenou a vysoce kvalitní dvojící Jack Lemmon a Walter Matthau. Příběh je to obyčejný, ze života, nezachází do extrému a působí všedně lidsky a přirozeně. Není to žádná bomba, ale prostě odpočinková lety prověřená kvalita - 70%
hanys_
hanys_
18 771 bodů
8
Čekal jsem nějakou důchodcovskou nevímco, a dostal jsem pěkně vostrou komedii, která to stáří ukazuje zase v jiném světle. Fakt parádní zábava se slavnou sehranou dvojkou. Ještě bych vypíchl Burgesse Mereditha, kouče Rockyho, který si tu střihnul parádní roličku.

Dodatečné informace

Původní název:
Grumpy Old Men (více)
  • USA Dej si pohov, kámoši
  • USA Grumpy Old Men
  • USA Daj si pohov, kamoš!
  • USA Dos viejos gruñones
  • USA Due irresistibili brontoloni
  • USA Ein verrücktes Paar
  • USA Les Grincheux
Premiéra v ČR:
18. 8. 1994
Země původu:
USA
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
35,1 mil. USD
Tržby:
70,2 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Dej si pohov, kámoši je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Dej si pohov, kámoši


Powered byJustWatch