Tenet (Velká Británie)
« další názvy »
USA USA
Velká Británie Velká Británie
150 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller
Motto: Čas se krátí.

Obsah

:
Hlavní zbraní hrdiny nového akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře Christophera Nolana je jediné slovo - TENET. V temném světě mezinárodní špionáže více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Christopher Nolan

Herci

:
Aaron Taylor-Johnson Dimple Kapadia Clémence Poésy Himesh Patel Denzil Smith ...
Premiéra: 27. 8. 2020
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Tenet. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tenet myslíte! K 22. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27074 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  3
  2
  27. 8. 2020
  lamps (14231 bodů)

  Tenet je film, o kterém bych toho chtěl napsat neskutečně mnoho, ale v momentálním časovém vytížení se zmůžu jen na strohé: Běžte na to do kina a nehledejte v tom pseudointelektuální metafyzické pozétství - nechte se vtáhnout do světa, jehož prezentace a vývoj v rámci narativního filmového díla už dlouho nebyly takhle působivé a uspokojivé v jejich samotném procesu. Více snad po dalších povinných projekcích.

 • 75%
  0
  0
  5. 10. 2020
  JosefTomas (6684 bodů)

  Nolan je bezesporu výborný řemeslník a vizionář. Jeho filmy mají tendenci skloubit zavedené postupy a spojit je s neotřelým prvkem, který dodá zdánlivý pocit originality. Problém je, že kvůli tomu se jeho filmy čím dál víc vzdalují klasickým divákům a soustředí se jen na ty náročnější, kterých je ale dle mého méně, než si Nolan myslí. Nedá se mu upřít fakt důkladné promyšlenosti, která je i na úkor logiky stále velmi důsledná, ale obávám se, že už zachází za čáru logického myšlení diváků a vyžaduje od nich větší náklonost a pozornost, než bývá (i u jeho filmů) zvykem. Tady se zkrátka jede velmi nekompromisně a pokud člověk odmítne na Nolanovu hru přistoupit (resp. podvolit se), nebude (u)spokojen. Nolan navíc už v úvodu jede velmi rychle a skoro to vypadá, že ho úplně nebaví důkladně popisovat svět, ve kterém je a chce si v něm už už hrát, tak to odbyde trestuhodně rychle, aniž by se ohlížel na diváky. Proto všechny indicie hází velmi rychle, za pochodu vysvětluje pravidla jednou větou a jede se dál. Upřímně jsem si začal film užívat někdy od hodiny a půl. Zde Nolan trochu zvolní a připomíná to konečně zase Nolana, kterého baví se překonávat a hrát si s divákovým očekáváním. Ke konci toho ale může být na diváka až moc a finále se tak může zdát trochu vyčpělé. Ať už má člověk úsudek jakýkoliv, musí uznat velmi důkladné zapadnutí všech linek. Nolan si natočil film, který se vymyká tomu "tradičnímu", co se točí. Zároveň ale dokázal, že blockbuster nemusí být jen tupý akční výplach, ale sofistikovaný kus s uměleckými prvky. Jen je otázkou, kdo na tento fakt přistoupí a bude ochoten ho chápat. A tady si myslím, že u většiny narazí.

 • 55%
  3
  0
  4. 9. 2020
  Riverdon (5583 bodů)

  Skvělá hudba, kamera, kostýmy, herci, triky, ale já jsem ten film prostě vůbec nepochopil. Hodinu se něco dělo, pak jsem myslel, že se chytám, abych na konci zjistil, že vůbec ne.

 • 50%
  3
  1
  2. 9. 2020
  Tom Hardy (4878 bodů)

  Výborný nápad, který Nolan nedokáže zužitkovat. Kdyby se jen "skákalo" a ne "přetáčelo", na celkovém vyznění by se totiž NIC nezměnilo. Slouží to hlavně jako koření akčních scén, které ale dle mého nevypadají zajímavě (už z logicky věci to boří veškeré šance na pořádnou choreografii) a ještě je to vyčerpávající v tom smyslu, že jakmile divák ví, je půlka scén jen čekáním na již vyřčené. Možná kdyby nebyl hlavní hrdina tak vyprázdněný a nezajímavý (ta postava nemá doslova nic vlastního - i ta jediná dobrá hláška je vykradená), mohlo by to napětí fungovat. Jenže hlavní Protagonista je zbavený minulosti i budoucnosti (paradoxně) a víme jen to, že se umí docela dobře prát (ne že by tvůrci tuhle expozici později nějak využili). To je veliký ústupek oproti předchozím Nolanovým hrdinům chyceným v čase. Memento, Insomnie, Počátek i Interstellar byly v zapojení se hrdiny do děje mnohem osobnější a tím i emocionálně přístupnější. Ještěže je tu alespoň výborný Robert Pattinson, v rámci potřeb použitelný soundtrack (i když kopie, ač sebelepší, zůstane jen kopií), kouzelně přepálený Branagh a dvě fajnové velkolepé akce plné praktických efektů, na které dnes sežene prachy asi jen Nolan. Škoda, že ta finální působí dojmem, že si kluci chtěli hrát na písečku a z rozpočtu už zbyly peníze jen na kulisu z konce posledních Expendables. Myšlenka podle mě opravdu dobrá (a na rozdíl od Interstellaru není v žádném případě banální), ale nedotažené pojetí, dokazující to, že více neznamená lépe. A studené jak psí čumák. První Nolan, který mě nebavil.

 • 50%
  2
  1
  3. 9. 2020
  Petrson (3996 bodů)

  Pokud by se nic nepouštělo pozadu, byla by to jen jedna velká střílečka. Pokud bych měl říci, o co v tom filmu šlo, tak asi nevím. Pokud bych měl mluvit o motivacích, tak jsou velmi nevyjasněné. Pokud bych měl říci, kdo je kdo, tak tam hraje hlavní záporák a dále nějací lidé. Smíchejte náhodně Na hraně zítřka, cokoliv z 007, Matrix, Počátek, či český Happy end, pusťte k tomu ohlušující hudbu a máte tu Tenet. Mohlo se to třeba jmenovat: V elipse spí lev... ale to neznamená, že ten film nebude adorován určitou skupinou lidí.

  • dlouhý akční klip s reverzními záběry
  • scénář
 • 100%
  3
  2
  27. 8. 2020
  Chimpanzee21 (3789 bodů)

  Nemám slov. Tenhle film se jednoduše řečeno více než povedl. Asi nejlogičtější cestování časem, které jsem zatím ve filmech viděl a hodně důkladně propracované. Tenhle film je vážně něco na co musíte jít, ani nevím jak to popsat. Klidně bych v kině koukal ještě o něco déle, protože u tohoto filmu by to za to stálo!

 • 85%
  1
  1
  27. 8. 2020
  kknk2 (1263 bodů)

  Obrovská spokojenost. Nolanovy filmy mě vždycky poznamenají svými neotřelými myšlenkami a stylovým provedení, jehož reálnost bere dech. Tenet budu ještě dlouho zpracovávat, hodně věcí mi došlo až později, mám chuť vběhnout znovu do kina, protože i Počátek jsem plně pochopila až po několikátém shlédnutí a za takový sci-fi zážitek to stojí.

 • 65%
  2
  0
  4. 9. 2020
  lukas (1187 bodů)

  Ch. Nolan se dostal do fáze, kdy si může dovolit téměř vše. Pokaždé to ale musí být o stupínek opulentnější a dražší. A méně srozumitelné? Agenti vracející se do minulosti mohou být karikaturou sebe sama, natolik vážně se berou (Pattinson je ten zábavnější). Z herců si pro sebe film krade Kenneth Branagh coby ruský (!!!) záporák. Je tu pár velkolepých scén (úvodní útok na operu, náraz letadla do skladiště, automobilová honička), titulní Protagonista bez zjevné motivace (alter ego Nolana, který by rád pomáhal druhým a měnil to, co se stalo?) a odkaz na Casablancu v samotném závěru. Za řemeslo body nahoru. Abych se ujistil v konzistenci filmu, musel bych ho vidět znovu, ale zatím nevím nevím...

 • 75%
  2
  1
  29. 8. 2020
  Svany (561 bodů)

  Film skvěle vystihuje věta „nesnaže se to pochopit"
  Já osobně jsem se ztratil v půlce, a když už jsem si myslel že to začínám chápat, tak film přijde s něčím novým co vám vaše domněnky vyvrátí.
  Hodně věcí pochopíte až po druhé,třetí projekci, a já osobně se těším až ho uvidím znova.
  Prostě běžte do kina a nechte se vtáhnout do světa se skvěle promyšleným dějem.

 • 75%
  0
  0
  13. 9. 2020
  ob_ver (412 bodů)

  Jedním slovem kalkul, což bude příčinou odmítavých a příkrých reakcí některých z publika. U Nolana si toho všímám a jsem tím iritován tak dlouho, že jsem si asi vypěstoval jistou míru tolerance. Je to do sebe zahleděné, opájí se to vlastní dokonalostí, nedotknutelností – ostentativně, především zvoleným tempem. Odmítání obhajovat se a vysvětlovat v některých z nás ovšem také může vyvolat pocity sympatie, u někoho možná i (myslím scestná) uznání za odvahu. Film působí povětšinou chladně, na emoce tlačí hudbou podkresleným velikášským patosem, v onom kruciálním momentu mě ale dokázal příjemně překvapit, stejně tak místy při roli Kat. Je fakt, že obsazení a ztvárnění hlavní úlohy vedle Pattinsona a Debicki možná i záměrně slabě kulhá, ovšem antipatie Washington nebudí. Já se uměřeně bavil, na první dobrou.

 • 85%
  0
  0
  5. 9. 2020
  jarousek1981 (312 bodů)

  Akorát jsem se vrátil z projekce filmu Tenet a film je hustý. Mám smíšené dojmy z děje (v dobrém smyslu) hlavně z hrádkou proti průběžných časů. Film budu chtít vidět ještě jednou, abych se mohl pokochat na kvalitním filmem. Doporučuji jít do kina(Osobně si neumím představit sledování někde doma na online malý formát,jak začínají uvažovat filmová studia kvůli Covidu).

 • 50%
  3
  1
  1. 9. 2020
  lukas-gajdos (165 bodů)

  Diky Kinobox projekci jsem mel moznost zhlednout Teneta. Cekal jsem od filmu hodne, ale zaroven jsem tusil, ze se bude jednat o gulas. Jde poznat, ze film tech 200 mega stal, ale co k tomu, kdyz filmu chybi emoce a pribeh. Dej je az na poslednim miste, misto toho se tu hraje o pseudointeligentni film, ktery ma chladne zahrane postavy, az to boli. V roce 2020 se jiz jedna o vykradacku vsech filmu s casovym posunem. Netusim, co je na tom tak uzasneho, kazdopadne, mne se snimek libil jen z akcniho hlediska, a abych hledal odkazy, symboly, a vse propojil dohromady, musel bych do kina nejmin 5x, a rozhodne nehodlam platit 5 vstupu v kine, tuuudle. Nepotesil me vykon ani jednoho z protagonistu, tema omyvane porad dokola, jen si Nolan pridal vlastni pravidla, ktera maji byt asi zamerne nelogicke, aby pusobil jako nejlepsi reziser ever. Nejlepsi byly asi soundtracky a koncici end title song byl libovej! Jestli chcete videt Teneta a machrovat pak pred ostatnimi, jak jste ho pochopili, tak verte, ze nepochopili. Je to kus srance.

 • 80%
  0
  0
  19. 10. 2020
  mcadoo9 (153 bodů)

  Stiahnite si tu skvelú kópiu filmu HD4K 2020 - 2021
  Celý tento kvalitný film si môžete pozrieť na tomto webe: MIRADETODO.XYZ

 • 65%
  2
  1
  27. 8. 2020
  mirek5184 (88 bodů)

  Hezky natočené sci-fi, promyšlený děj, který bych pochopil asi až po další projekci. Některé věci mi nedávali smysl. Každopádně je to určitě na zamyšlení, svoji originalitou předčí asi vše co jsem za poslední dobu viděl. Chce to vidět, minimálně jednou. Doporučuji

 • 100%
  1
  1
  30. 8. 2020
  JardaRezek (45 bodů)

  Na Tenet jsem se těšil a Nolan mě nezklamal. Stejně jako u Inception jsem si nedělal iluze, že to dám na první dobrou. Normální a inverzní časová linka na jednom place, to je prostě pecka! Hudba naprosto perfektní, tlačí a pomáhá stupňovat děj, nemám slov, čekání se vyplatilo. 12.9.jdu ještě jednou.

 • 0
  0
  26. 9. 2020
  sasamachanova (2 bodů)

  Chtěla jsem se zeptat, jestli je i český dabing dekuji za odpověď.

78 79 ?
jak hlasovat?
 • mcadoo9 80%
 • JosefTomas 75%
 • viktoriaplzen 80%
 • Brenan88 85%
 • Overlord_2004 85%
 • nanuet 75%
 • bayern 85%
 • sabule 70%
 • ob_ver 75%
 • Scintilla 70%
všechna hodnocení (35)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 21 v žebříčku uživatele Peto1899
37. místo z 39 v žebříčku uživatele Chimpanzee21