Eli Roth: Historie hororu

71%
Eli Roth: Historie hororu
Plakát traileru

“AMC Visionaries: Eli Roth: Dějiny hororu” nabízejí širokou plejádu mistrů hororu - vypravěčů a hvězd, kteří se stali pilíři tohoto žánru -, zkoumají jejich nejproslulejší témata, odhalují inspirační zdroje tvůrců a napětí pnoucí se mezi jejich minulostí a přítomností. Na seriálu se podepsaly přední autorské osobnosti kategorie A, jako jsou Stephen King, Quentin Tarantino, Jordan Peele, Jason Blum, Robert Englund, Linda Balir, Tippi Hedren, Rob Zombie, Haley Joel Osment, Jack Black, Jamie Lee Curtis a mnozí jiní. (AMC)

Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
10
Objektivně první počin Eliho Rotha, který jsem viděl a vřele doporučuji všem. Tedy, všem, kteří milují horrorový žánr, stejně jako já. Sedm epizod, dobrá témata, zajímavě vybraní filmaři a herci, k tomu nechybí humor a tuším, že jsou dokonce v horrorové lokaci Amityville, ale ruku do ohně bych za to nedal. Samozřejmě, že je to jen o amerických horrorech, pro ty evropské je tu třídílná show BBC s Markem Gattisem.
Klajnik
Klajnik
8 701 bodů
4
První série za 3/5. Eli Roth má kontakty a sehnal řadu zajímavých lidí. Hlavně to ale konceptuálně fungovalo, protože se vezme hororvý subžánr a pak se interpretuje, případně ukazuje, jak se v čase měnil. Bohužel to není ani ze třetiny tak intelektuálně stimulující jako třeba Žižkův Perverzní průvodce. Sám jsem většinu jmenovaných hororů viděl, ale musím dodat, že jsem se u hororu bál jen jednou - když jsem v 8 letech viděl Texaský Masakr z roku 2003. Pak jsem získal imunitu a už na mě nic nefungovalo děsivě. Baví mě ale vizuálně, konceptuálně a filmové násilí považuji za zábavnostní aspekt. Přizvaní hosti však nešetří se superlativy a vypráví, jak tehdy horor nemohli snést, nebo jím byli poznamenaní anebo jak tehdy po Exorcistovi vzali lidi kostely útokem a ptali se herečky, jestli vážně byla posedlá... Asi proto nám důchodci vyčítali, že hrajeme videohry. Nejspíš z vlastní minulosti soudili, že nedokážeme rozlišit videohru od reality. Člověk si ale říká, jestli ti lidé nejsou útlocitní a hloupí. Na druhou stranu uznávám, že já vyrůstám v době, kdy už těžko budu jakýmkoli obsahem vyveden z míry. ___Druhá série za 2/5. Už mi více přišlo, že se v dílech jen prolítne žánr a hosti k tomu řeknou pár zajímavostí, načež se závěrem pronese, že oblud se děsíme proto, že je konstruujem z toho, čeho se děsíme na sobě nebo že zabijáckých děsí se děsíme proto, že každej rodič se bojí toho, že se jeho dítě nevyvede. Už to začal být takový plytký průlet filmů z daného subžánru. ___Třetí sérii jsem už těžko dokoukával, takže 1/5. Fakt ji lze už brát jen jako takový lehký průlet filmů z daného ranku. Opravdu si totiž nedokážu představit, že by se v roce 2015 někdo mohlo začít obávat Vánoc po shlédnutí Krampusáka, jak naznačil Joe Hill.

Dodatečné informace

Původní název:
History of Horror (více)
  • USA Eli Roth: Historie hororu
  • USA History of Horror
  • USA AMC Visionaries: Eli Roth's History of Horror
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění