Na nože
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  2
  0
  11. 1. 2020
  Malfilipp (107 bodů)

  Bravurní detektivka, v průběhu které soucítíte s některými postavami, a některé naopak nemáte rádi. Hodně napínavý děj, ve kterém v podstatě do konce nedokážete říct co se přesně stálo. V rozumné míře jsou přítomné i vtipné scénky, což jenom dodává na kvalitě snímku.

  • perfektní herci
  • napínavá zápletka
  • 50%
   2
   1
   10. 1. 2020
   ZaS (133 bodů)

   Pro mě vcelku zklamání. Hvězdné obsazení, zajímavá upoutávka a výsledek - nuda. Ani drama. Ani komedie. Jen to "krimi" sedí. Film je parafrází na Poirota, ovšem daleko méně zábavnou.

  • 100%
   2
   0
   9. 1. 2020
   Marhul28 (176 bodů)

   Jako milovník detektivek nemohu hodnotit jinak, obrovské překvapení. Rian překvapil, jde vidět že mu sednou jiné projekty než SW a už se nemohu dočkat na pokračování (Blackhand47XD: ano, už byly oznámeny přípravy :D ). Ze začátku jsem od toho moc nečekal, ale film mě vtáhl do děje a nepustil. 100%

   • Obsazení filmu, zvláště Craig, Armas a Evans
   • Hudební podtext
   • Charaktery postav
   • 95%
    2
    0
    20. 1. 2020
    ondrej-sladky (249 bodů)

    Zatím je tenhle rok čím dál víc lepší. Knives Out je opět velmi povedený film. Máme tady hvězdné obsazení v podobě Daniela Craiga, Any de Armasové, Chrise Evanse,  Jaime Lee Curtis, Michaela Shannona, Toni Collette a spoustu dalších. Všichni hrají naprosto skvěle. Kamera je naprosto úžasná a stejně tak filmové prostředí. Celý film doprovází skvělý soundtrack. Jinak zápletka filmu je  jak ve stylu starých detektivek a hodně se mi líbila. Je tu spousta vtipů a sem tam nějaká ta akce. Takže za mě skvělý film, který určitě doporučuji vidět v kině (v kině je to prostě lepší než doma).

   • 75%
    2
    0
    2. 2. 2020
    ob_ver (369 bodů)

    V úvodních záběrech na Annu de Armas jsem trochu propadal pochybnostem, ale ty se také brzy rozplynuly. Rozkošné děvčátko, kterému byste celý majetek odkázali bez mrknutí oka (jako odpustili spoiler mé maličkosti). Ostatní představitelé jsou také výborně zvolení a charaktery přesně zapasované. Jména se patrně nebila a zvítězila profesionalita a preciznost, která filmu propůjčuje punc zaručené zábavy. S tím ovšem snímek i trochu padá, přestože si nedovolí žádné experimenty chybějící především zápletce a rozuzlení, jistou výjimečnost si ale právě charaktery uchovává. Příjemná staromilská detektivka kořeněná přesně odměřenými špetkami něžného humoru, dokonalá zábava pro rodinnou sešlost.

   • 90%
    3
    0
    19. 1. 2020
    kknk2 (1053 bodů)

    Na nože je detektivka, kde hlavní postavou není detektiv. A další novinkou jsou i retrospektivní scény, které před námi nic netají, dokonce ani klíčovou smrt. Chválím originální pojetí, složitost děje plného zvratů a navíc hvězdné obsazení. Daniel Craig je sympatický, na rozdíl od svých kolegů z jiných filmů a seriálů neoplývá arogancí a enormní inteligencí. Navíc se vše pohodlně sleduje. Skvěle odvedená práce.

   • 75%
    0
    0
    11. 3. 2020
    Vurhor (1781 bodů)

    Abych řekl pravdu pravdoucí, vlastně jsem to čekal chytřejší, skromnější a herecky bohatší. Tím samozřejmě nemyslím, že by film postrádal dobré herce, naopak, je to tam jeden sympaťák vedle druhého. Ale po zhlédnutí si člověk vlastně uvědomí, že z celé té skvělé herecké smetánky bylo dáno nejvíce prostoru hlavně Craigovi, Aně de Armas, ze které jsem nemohl spustit oči (❤️), a trochu i Plummerovi, zbytek tam prostě jen tak...je. A vzhledem k talentu oněch herců mi to přijde jako věčná škoda. I tak se ale snímek vytasí se zajímavě napsanou detektivní zápletkou, které nechybí vtip, hlava a pata, plus i trocha napětí. A lidé si mohou na Riana Johnsona kydat hnůj jak chtějí, člověk prostě musí uznat, že ten chlapík umí točit. Klidně bych ale ubral na oněch divočejších pasáží mimo místa činu, přičemž bych se více zaměřil na jednotlivé členy rodiny, kteří byli ze začátku krásně načrtnutí, ale pak na ně scénář začal tak nějak zapomínat, což zároveň vidím jako největší nedostatek filmu. Technická stránka a kvalitně odvyprávěný děj to ale hodně zachraňují. Ve výsledku zábavná a docela vtipná krimoška, která ale mohla být mnohem lepší, kdyby měřila stejnou měrou a byla trochu víc při zemi.
    Slabší 4*

   • 80%
    3
    0
    7. 1. 2020
    Blackhand47XD (1960 bodů)

    Na panství se stala vražda, přijíždí detektiv a podezřelými jsou všichni členové rodiny. Tady ale podobnost s ostatními detektivkami končí. Film Na nože nám na řešení případu nabízí opravdu nečekaný úhel pohledu a všechno se ve finále samozřejmě ještě zamotá. Humor na vás vybafne v ty nejméně čekané chvíle a jde vidět, že je Rian Johnson opravdu schopný režisér, pokud se tedy nevrtá v práci jiných lidí. Daniel Craig, Ana de Armas i Chris Evans ve svých rolích opravdu excelovali a ani zbytek rodiny samozřejmě nezůstal pozadu, ostatní policisty nepočítaje. Rozhodně velké překvapení loňského roku a jsem zvědavý na možné pokračování. 80%

   • 100%
    3
    0
    10. 1. 2020
    p.a.douch (4837 bodů)

    Daniela Craiga nemám rád (protože Bond), ale v tomhle filmu mě fakt hodně bavil. Obsazení bylo skutečně skvělý a rád jsem znovu viděl hlavně Dona Johnsona a Jamie Lee Curtisovou. Rian Johnson má patrně dost načtenou Agathu a Benoit Blanc je hodně dobrá postava (v pozadí vidím Hercula). Johnson má slušně nakročeno ke vzniku dobré filmové série a nebál bych se ani přesunu na TV. Snad vyplodí nebo vybere další dobrý scénář. Takže tomu kdo má rád detektivky s Jane Marplovou a Herculem Poirotem tento film vřele doporučuji a samozřejmě nejen jemu. Je to dobrá a zábavná detektivka a hodně se těším na dvojku. Doufám že Craigovi budou znovu sekundovat LaKeith Stanfield a Noah Segan.

   • 80%
    3
    0
    11. 1. 2020
    JosefTomas (6587 bodů)

    Na nože je hodně hravá záležitost, která ctí žánr a zároveň nehraje levou na diváka. Nejlepší na celém filmu je totiž fakt, že se Johnson nesnaží být chytřejší než my a vše, co nám servíruje pod nos, není nic záměrně matoucího. Jen vytváří zábavu. Každý pohyb kamery i detail v záběru je promyšlený a vše je navíc servírováno v neutuchajícím tempu. Johnson by měl od teď točit jen malé filmy, protože jen v nich dokáže velké věci.

   • 90%
    1
    0
    17. 2. 2020
    lamps (14168 bodů)

    Luxusní práce. Společně s Tenkrát v Hollywoodu a Irčanem jediný film roku, u něhož mě tak moc bavil samotný proces dávkování informací a okázalého odkrývání fabule. A není to opravdu jen záležitost na jedno zhlédnutí, jejíž půvab by po znalosti vyústění uvadal - v krátké době jsem film viděl dvakrát a právě na podruhé jsem si ještě více užíval celkový koncept, žánrové odkazy a jednotlivé vtipy, které často tvoří perfektní střih a promyšlené střídání zamlčovaných a obměňovaných hledisek vyslýchaných aktérů. Ona také není dominantním vypravěčským prvkem zvědavost nad identitou vraha (přeskočte závorku kvůli spoileru - což podtrhuje fakt, že ve finále onu vyšetřovanou vraždu vlastně nikdo nespáchal), nýbrž zábavné vedení pozornosti skrze flashbacky, ironicky laděné vztahy mezi aktéry a odhalování samotného pozadí, nikoli pachatele. A rovněž díky úžasným hercům a chytlavým dialogům nemám obavy, že to nebude srovnatelná sranda i při dalších projekcích. A nebo v rámci pravděpodobného pokračování..

   • 85%
    4
    0
    19. 1. 2020
    Sheldon (15931 bodů)

    Konečně Hollywood pochopil v čem je jeho největší síla - v amerických hvězdách. Rian Johnson vzal hned několik herců z hollywoodské šlechty - Christophera Plummera, Dona Johnsona, Jamie Lee Curtis, fantastického Daniela Craiga, který se tímto filmem definitivně vymaní ze škatulky Bonda a Anu de Armas, která je naprosto perfektní a zalovil ve vodách nejprodávanější autorky všech dob, kterou je samozřejmě Agatha Christie. Vymyslel vlastní příběh, který je velkou poctou této dámě a stvořil vlastního Poirota, který se jmenuje Benoit Blanc. Bavit se budete fantasticky a doufám, že se s Blancem nevidíme naposled.

   80 77 ?
   jak hlasovat?
   • bafik 90%
   • michal-marsalek 85%
   • zlatoritir 90%
   • leafroller 65%
   • motolka 60%
   • FilipusMuff 80%
   • nanuet 40%
   • viktoriaplzen 75%
   • Seybert212 80%
   • PRINC180 75%
   všechna hodnocení (76)