Cold Blood Legacy (Francie)
Francie Francie
91 minut

Žánry

:
Akční, Thriller

Obsah

:
Profesionální nájemný zabiják Henry žije daleko od lidí v chatě u jezera. Jednoho dne mu zraněná Melody doslova téměř přistane u vstupních dveří. Nemá více »« méně

Režie

:
Frédéric Petitjean

Scénář

:
Frédéric Petitjean

Herci

:
Jean Reno Sarah Lind Joe Anderson David Gyasi Ihor Ciszkewycz ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Cold Blood. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Cold Blood myslíte! K 9. srpnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26687 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  1
  11. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (20918 bodů)

  Thriller o starém zabijákovi žijící izolovaně v chatě na okraji jezera, u kterého se jednoho dne objeví zraněná dívka. Aby ji plně zachránil, musí se pustit do boje i za cenu svého života. Vcelku zajímavý snímek, který je po technické stránce poněkud jiný, než jak jsme zvyklí. Vypravěčský aspekt totiž více inklinuje k umění než k napínavému dramatu, což mnozí diváci budou mít hodně velký problém překousnout. Vlastně by se to dalo považovat za takový moderní filmový noir. V ději se nijak netlačí na pilu jen aby se něco dělo, ale zcela volně se odvíjí v daných skutcích ze všeho plynoucí. Příběh se dotýká známého kodexu cti zabijáků, což není v tomto případě nic neobvyklého. Málokdo si toho všimne, ale jsou tu dokonce i mnohé tématické podobnosti s klasikou devadesátých let 'Leon'. 'Dědictví studené krve' jak zní v překladu tento snímek, má přeci jen o něco málo temnější a promyšlenější děj, zabývající se otázkami lítosti, odpuštění a zrady. Zajímavým prvkem je také fakt, že se celý příběh snaží být realistický, což není pro diváky očekávající drsné akce také zrovna moc uspokojivé. Ano, je to pomalý film, dokonce s kapkou nějaké té filozofie života. Neosloví každého, ale asi to tak má být. I když je příběh značně jednoduchý, neznamená to, že se u toho nemusí také zapřemýšlet. A tak je snímek určen spíše pro filmové fajnšmekry.

40 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 70%
 • Brenan88 10%
všechna hodnocení (2)