Underwater (USA)
« další názvy »
USA USA
95 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Horor, Film s monstry
Motto: 11 kilometrů pod hladinou oceánu se z uvězněné posádky stane kořist

Obsah

:
Skupina vědců pracujících 11 kilometrů pod hladinou oceánu v podmořské laboratoři se snaží po ničivém zemětřesení dostat do bezpečí. Temnota neprozkoumaného více »« méně

Režie

:
William Eubank

Scénář

:
Brian Duffield Adam Cozad

Herci

:
Kristen Stewart T.J. Miller Jessica Henwick Vincent Cassel John Gallagher Jr. ...
Premiéra: 9. 1. 2020
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Pod vodou. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pod vodou myslíte! K 14. červnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27665 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  10. 1. 2020
  Sheldon (15962 bodů)

  Pod vodou je film, který by mohl být klidně v sérii Cloverfield, je to přesně jak tvůrci avizovali, kombinace Vetřelce a Propasti, což neznamená, že to je nutně špatné. Kvalit obou kultovních sci-fi však podle mě nedosahuje. Z vlastní zkušenosti vím, že příznivci sci-fi jsou rádi za každý alespoň trochu dobrý žánrový příspěvek a ten v tomto případě dostanou. Ostatní vstup na vlastní nebezpečí.

 • 65%
  0
  0
  1. 4. 2020
  lamps (14710 bodů)

  Osmdesátkový námět v moderním audiovizuálním pojetí rozhodně neurazí a až překvapivě mu pomáhá i castingová trefa Kristen Stewart, která není v 'Ripleyovské' poloze, s klučičím sestřihem a občas i ve spodním prádle vůbec marná. Potěší také absence expozice a okamžité dravé tempo, slibující možná nejpoctivější sci-fi horor od Horizontu události, tentokráte však v lákavém a neméně atmosférickém podmořském prostředí. Pod vodou se ale posléze dějí věci, které nejsou úplně na facku, ale divák z nich kvůli samé tmě a divokému střihu zřetelně rozezná možná 60% záběrů a po nejakčnější pasáži přichází utrum, který všechno napětí nenávratně stlačí pod úroveň výborného úvodu. A opravdu vtipná je místy totální dehonestace jinak jasně načrtnutých fyzikálních zákonů, ale to bych v rámci námětu i rád odpustil. Příšera je creepy, i když až moc sci-fi (v 11 kilometrech přeci jen může žít něco děsivého, ale více realistického), zakončení je ok. Jako promítání na večer s přáteli ideální, větší pochvalu ale navzdory mnoha pozitivům vytáhnout nemohu.

 • 65%
  0
  0
  17. 10. 2020
  Pete69 (14477 bodů)

  Monstra z hlubin tentokrát napadnou hlubokomořskou težařskou stanici a konečně se nejedná o Megalodona, či zmutované žraloky. Tím ovšem výčet kladů spíše končí. Klasika.. postupně všichni umírají, na konci hrdinský čin hlavní hrdinky.. Slušný výkon Kristen Stewart, pár dobrých lekaček, celkem slušné zpracovaná mořská hlubina. Jinak příběh mnohokrát viděný a předvídatelný. Film mě jako celek rozhodně neurazil - 65%

 • 70%
  1
  0
  5. 7. 2020
  Chimpanzee21 (3812 bodů)

  Film je pro mne milým překvapením, i když ho rozhodně nepovažuji za nějak extra dobrý. Čekal jsem opravdu hodně špatný pokus, ktery byl nakonec poměrně povedený. Film vás hned ze začátku vrhne do akce a většinu času dává i smysl, jak se postavy chovají. Bohužel bych vytkl asi zvuk a dabing jako opravdu špatný. Zvukové efekty v mnoha situacích naprosto přehlučí mluvu a některé postavy bych neřekl že mluví podle toho v jaké jsou situaci a jak se chovají. Film bych tedy zařadil do průměru, ale rozhodně bych ho nedoporučil lidem, kteří chodí často na záchod (zvukové efekty tento chtíč doopravdy podporují).

 • 45%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Když jsem vyrazil do kina na snímek "Pod vodou", opravdu jsem nečekal, že dostanu až tak nudný film. Ano, slyšíte správně. Trailer sice láká na parádní akci a hrátky s vodními příšerami, ale samotný snímek je strašně fádní a nezajímavý. Ale nějaká ta pozitiva samozřejmě má. Jedním z nich je určitě Kristen Stewart. Ta má podobně jako Robert Pattison problém s tím, že se nějak musí zbavit své "Twilight" image, která dost výrazně ovlivňuje diváky jejích filmů. A tady se jí to celkem daří. Kompletní změna vizáže jí tady rozhodně pomohla a po delší době má tak možnost představit postavu, která není otravná nebo vyloženě divná. Herecky jí navíc pomáhá i Vincent Cassel, který si odvádí svůj standard a drží "Pod vodou" těsně "nad vodou". Protože jinak je to celkem otrava. Začátek sice vypadá docela slibně a exploze na vrtu poskytují celkem solidní zábavu. V momentě, kdy se však příběh přepne do týmové polohy, kdy se všichni snaží zachránit své krky, scénář dost výrazně skřípe. Nejde ani tak o to, že by byl nelogický, ale celkově je nepřekvapivý a zdlouhavý. Tvůrci se sice nebojí zabíjet postavy, ale kreativitu v těchto úmrtích rozhodně nehledejte. Buď tam někomu praskne maska, nebo někdo jiný vybouchne. A tenhle postup se opakuje prakticky od začátku filmu až do jeho konce. I díky tomu nemáte moc šancí, abyste si užili monstra, která na dně oceánu čekají. Tady jsem se nechal nachytat a z trailerů jsem čekal jen nějakou velkou chobotnici. Ve finále jsem dostal variaci na "The Trench" z Aquamana. Pokud jste film viděli, ale název vám nic neříká, pak si zkuste vzpomenout na bouři na moři, světlice a cestu za Atlannou. Být to celé více v duchu hororového konce, pak bych šel možná s hodnocením o něco málo více. Takhle čistý průměr a "Underwater" už nikdy vidět nepotřebuji.

 • 70%
  0
  0
  27. 4. 2020
  mikysrba (348 bodů)

  Dalo se z toho vytěžit asi více, ale v rámci možností to dopadlo pořád ještě dost nadprůměrně. Ono výhodou tohoto snímku je možná fakt, že v rámci subžánru moc protivníků nemá, filmy s podvodním vetřelcem se fakticky netočí každý den, tudíž moc srovnávat nemohu (za což může být filmík asi rád :D). V rámci hereckého obsazení bych vyzdvihl vedlejší roli T.J.Millera, jeho postava s notnou koadencí vtipů filmu dost prospívala. Kristen Stewart předvedla takový ničím nevyčnívající standard. Co ale musím jednoznačně vyzdvihnout, tak je vizuál filmu. Docela bych i po zhlédnutí věřil tomu faktu, že si režisér zakládal na praktických efektech, na výsledku to je velice znát (vymazání přemrštěného digibordelu vždy potěší). Design samotných vetřelců potěšil, jen mě zklamala jejich bídná minutová stopáž, kdy se objevili na obrazovce. V rámci příběhu nic inovativního, vše jsem už někde viděli. možná pomáhá ta atraktivita podvodních exteriérů. Vydařený závěr s tím obrovským monstrem filmu taktéž přidal plusové bodíky navíc. 3,5 hvězd. Za mě dávám 70 %

 • 80%
  1
  0
  20. 1. 2020
  ondrej-sladky (257 bodů)

  Na film jsem nešel s moc velkými očekáváním a proto jsem byl v kině opravdu hodně překvapen. Film vás okamžitě hodí do akce, skoro pořád se něco děje. S postavami se rychle seznámíte a většinu (hlavně Paula) si hned oblíbíte. Příběh Underwater není nijak složitý a tento film bych celkově přirovnal k Alien, Life nebo The Abyss. Herečka Kristen Stewart hrála za mě velmi dobře. Lekačky ve filmu fungovali a celkově mě film hodně bavil. Za mě určitě doporučuji.

 • 40%
  0
  0
  2. 5. 2020
  Vlastní názor (112 bodů)

  Koukatelný, ale mě neseděla hlavní příšera. :-) Asi bych i nepohrdl větší mírou akce.

 • 60%
  0
  0
  4. 8. 2020
  Quokka (37 bodů)

  Inspirace VETŘELCEM (i dalšími) je výrazná (nevadí), tvůrčí vklad je na velmi nízké úrovní (dá se přežít), film obsahuje snad všechna žánrová klišé (nemám s tím problém) a pokaždé, když zvolní, vedou v něm postavy dost tristní dialogy (na směšné, až nejapné úrovni - tohle už bolí a zabíjí veškerou snahu o atmosféru). Jinak v pohodě, je to krátké, prostředí je cool, monstrum má lovcraftovské parametry (Cthulhu jak vyšitý) a skafandry posádky by nedělaly ostudu ani mariňákům ze Starcraftu :-)

 • 35%
  1
  0
  29. 4. 2020
  slupik (7 bodů)

  Úvodem jen řeknu že je to další film který bych si po druhé nepustil.Bohužel jsem se dost nudil a ty předvídatelné lekačky a občas jsem ani nevěděl co se tam vlastně děje a proč-najít vrtnou stanici a nechat jí vybuchnout..no tak .Nemám dál co bych řekl.Jen zklamání.

64 57 ?
jak hlasovat?
 • jakub-fabry 85%
 • dav.bal 50%
 • fido68 70%
 • saoirse35 70%
 • charline89 90%
 • Jarusu 60%
 • lada-hradilova 75%
 • regazzoni 60%
 • Jamijos 70%
 • vontrell43 80%
všechna hodnocení (67)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 11 v žebříčku uživatele Fandysek